Cesta

• USA The Road (více)

Otec (Viggo Mortensen) a jeho malý syn (Kodi Smit-McPhee) bojují po zničení světa o přežití. Nikdo přesně neví, co se stalo. Byl to jaderný útok? Nebo naši planetu napadli mimozemšťané? Jedno je jisté - miliony lidí zemřely, ať už v důsledku katastrofy, vyhladovění či zoufalství z pomalého umírání lidí kolem poté, co se zastavily dodávky energií. Snaží se dostat na pobřeží a doufají, že tam najdou zásoby jídla, bezpečí i někoho, s kým by mohli sdílet budoucnost. Veškerý majetek si vezou v nákupním košíku vybaveném zpětným zrcátkem, aby viděli, zda je někdo nesleduje. Cestou překonávají řadu překážek a děsivých situací. Naráží na zástupy zoufalých, nepřátelských přeživších, loupeživých gangů i kanibalů. Nemají nic než jeden druhého a snaží se zachovat si alespoň zbytky lidské důstojnosti. (HBO Europe)

^Rain^

Velice prijemne prekvapeni a neco uplne jineho nez jsem cekal. Emotivni film podporeny skvelymi hereckymi vykony o lasce otce a syna a jejich boji o preziti v postapokalyptickem svete, ze ktereho na vas kazdou minutou dycha cira beznadej a zoufalstvi. Jak uz psal Courage, nebyt konce, tak za 5*. ()

Denver

Tohle předčilo očekávání. Ještě v žádným filmu jsem neviděl tak depresivní, temnou a beznadějou budoucnost lidstva - a přitom tak lehce uvěřitelnou. Mrazilo mě v zádech při představě, že bych zažil svět v téhle podobě. A jako naprosto geniální považuju prvních pár minut filmu podpořených prologem otce a skvělou hudbou. ()

gonga

Co uděláte, když je úplně všechno pryč a vám zůstal jeden kluk, jedna pistole, dvě kulky a pocit, že to takhle nemůže skončit? Vnitřní promluvy hlavní postavy , naprosto bezútěšná atmosféra, pocit totálního zmaru, to všechno ve mě z filmu dlouho zůstane a ještě mnohem víc. Tohle je film, o kterém budete ještě dlouho přemýšlet a přehrávat si ho v hlavě, pomalý až rozvláčný (nemohl být jiný), těžký až dusivý, vyvolávající otázky a nedávající jednoduché odpovědi. Myslím, že obtížná knižní předloha nemohla být na plátna převedena o mnoho lépe. Musím vyzdvihnout soundtrack, je bezchybný. Takhle si představuji hudbu ve službách filmu. ()

Money_too

Emocionální,post-apokalyptický,drsný, smutný a plný nadějí film o cestě otce se synem, které drží při životě jejich láska. Neskutečně krásně zrežírovaný,hudebně doprovázený a herecky vynikající zážitek... Žádné akce a boj o přežití,ale film jednoznačně ukazuje pudové chování lidí v krizových a krajních situacích. V takových, v jakých by jsme se ocitli i my. Takové chování, které by jsme dělali i my. Jsem pohlcen emocemi. ()

Wild_man

Myslím, že z námětu se toho dalo vyždímat ještě daleko víc, jinak ale celkem slušnej biják, bohužel v některých částech dost nudný. ()

jorgus

docela se divim zdejsimu malemu cervenemu hodnoceni..sedy studeny depresivni film o dvou lidech co jen dve hodiny jdou?..proc ne, pokud tam hraje vynikajici herec a kluk co opravdu hraje a ne se pitvori:)dlouho dlouho si nepomatuji horsi a vernejsi vyobrazeni budoucnosti "pote". Skoda jen cca poslednich peti minut, ktery vysledny dojem trochu z meho pohledu kazi, ale po dlouhe dobe jinak zase za pet:) ()

Horak

Kniha je cernocernym, atmosferickym skvostem, ovsem spise z kategorie nezfilmovatelnych. Tento film se mohl pokusit alespon co nejvice priblizit. To se mu celkem podarilo, a to realtivnim drzeni se predlohy a vytvorenim spise verohodnych "postapokaliptyckych" realii. Vytkl bych nedostatecnou gradaci napeti klicovych scen a lehce upraveny konec. Ten je sice obecne nejdiskutovanejsim momentem knihy, ale tady nam pani filmari ty nejasne obojake obrysy prilis po americku vybarvuji. Kazdopadne vsem, co se na to chystaji nebo uz to maji za sebou a knihu necetli radim, at na vsechno tady zapomenou a neochudi se o ctenarsky zazitek na cely zivot! ()

Sega

Nevím jestli bych se na to v dohledné době podíval znovu ale na první dojem silně emoční snímek po kterém rychle zkontrolujete ledničku jestli máte dost jídla a podíváte se z okna jestli svět kolem nás pořád ještě funguje. A možná si pak člověk uvědomí že náš svet může skončit mnohem jednodušeji než si myslíme:) ()

Saur.us

Skvěle zpracované komorní postapokalyptické drama, plné strachu, hladu a beznaděje podle neméně kvalitního románu C. McCarthyho, který jsem už měl také tu čest číst. Film ukazuje, že nejsou potřeba zombies ani jiná monstra, když se člověk dokáže chovat i mnohem hůř. ()

MAJkLSON

Jeden dechberouci moment (v tom dome), jeden kzamyslenihodny moment (potkani starce) a uplny konec k filmu se zrovna nehodici, ale jinak jen sedivy obraz hruzne doby, pri kterem jsem se pohyboval na hrane nudy. ()

Grizzly

Kniha byla sice lepší, ale musím říct, že adaptace je to věrná. Každopádně kdybych Cestu viděl aniž bych četl knížku, byla by to asi větší šleha. ()

kowalski

Děsivá atmosféra! Hlavně v první půli filmu jsem měl problém abych film dokoukal. Nečekal jsem že to všechno dokážu zkousnout (asi jako čerstvého otce). První půle filmu je docela napínavá kdy dvojce putujících se vždy nějak podaří dostanout jen tak tak pryč od kanibalů. Ovšem druhá půle filmu se už docela vleče a působí na mě nijace. Podotýkám, že knihu jsem nečetl a tak některé scény filmu mi připadají docela hloupé. Jako svléknutí zloděje do naha, plavání do lodi na pobřeží apod. Konec jakoby odfláknutý. Ovšem za celkový dojem, atmosféru, masky dám 4*. Je absolutní pravda, že Kodi Smit-McPhee vypadá jako by byl opravdu syn Charlize Theron. Scéna kdy se jen tak odebere do tmy zemřít mě rozsekala. ()

kesty

špinavé, post-apo, pomalé, krásne :) presne takto si predstavujem filozofický postapokalyptický thriller :) co tam po Book of Eli :) ()

Miloš

Cesta situovaná do postapokalyptické budoucnosti, je ponurá jen zdánlivě. Od násilí, děsů a deprese, které je obsažené v chování lidských hyen i v umírající krajině, nenápadně směřuje k nepatetickému hledání (a dokonce nalézání) morálních hodnot, jež jsme zvyklí nazývat lidstvím. ()

Pidzey

Úžasný snímek s překrásně chmurnou atmosférou který mě úplně uzemnil.Ani nemůžu najít slova která k tomu dál napsat. Skvělý Mortensen,úžasná malá role Duvalla, Theron jako vždy perfektní a McPhee nepůsobil otravně,jak někdy v těchto filmech dětský herci působěj. ()

Gastovski

Bezútěšné putování šedivou krajinou s cílem dobelhat se k stejně šedivému móři - fakt bych si to dal. Přísaham Bohu, že kdyby to šel Mortensen sám, uvažoval bych o vyšším hodnocení. Ale vyskytla se tu moje specialita, kterou ve filmech přímo zbožňuji - věčně ukňourané a jak se vzápětí ukázalo i dementní dítě, které dělá jen dvě věci: buď neustále vystrašeně mele Pápa, Pápa, nebo by dal každýmu žebrákovi všechno co má a sám by pošel hlady. Konec je vyloženým hnusem, který jen potvrzuje moje hodnocení. ()

dvd-L

Prostříhat, nebo možná jen vyměnit dětského hrdinu a byl bych spokojený. I když málo popela, příliš málo popela. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (více)

Ridley + Cormac: Tahle země JE pro starý

Ridley + Cormac: Tahle země JE pro starý

05.02.2012

Lépe řečeno, pro starý machry ;-). Cormac McCarthy je mnoha čtenáři a literárními odborníky považován za nejlepšího žijícího amerického spisovatele. Kromě předloh pro filmy jako Tahle země není pro… (více)

James Franco chce adaptovat McCarthyho

James Franco chce adaptovat McCarthyho

07.01.2011

Ben Affleck nám předvedl, že i z chlápka považovaného za prkno s hezkým obličejem se může stát velmi dobrý scénárista a režisér. V jeho stopách chce nyní kráčet James Franco. Ten už dokázal, že je i… (více)