Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

honajz

Nový film Guye Ritchieho je pro našince zajímavý tím, že v něm hraje Karel Roden. Ale to je asi tak vše, čím může být snímek zajímavý... Protože pro toho, kdo viděl Podfu(c)k, je zde nachystano hned několik deja vu momentů. Příběh vyprávěný mimo obraz někým z bandy kolem starocha - hlavního gangstera? Hlavní tahanice okolo jedné důležité věci (dříve diamant, nyní obraz)? Sled nicneříkajících a rádovy vtipných historek?   Avšak to vše minus akce. Jestli u filmu Snatch akce kořenila suché hlášky, u Rocknrolly akce chybí skoro úplně. Až na vlastně kratičkou scénu s ukradením druhého kufříku peněz vlastně chybí docela. Zkrátka, pokud jste oddanými stoupenci kultu Guye Ritchieho, suché hlášky a neustálé dialogy vám asi budou stačit ke štěstí. Pokud by však někdo hledal ve filmu něco víc, než poněkud zmatený propletenc postav, z nichž mnohé jsou hodně nejzajímavé.   Celkovému dojmu zbytečného filmu, ve kterém chybí všechno "ritchieovské" včetně atmosféry a černého humoru, bohužel přispívá i jinak solidní Karel Roden v roli ruského moderního "podnikatele"- jeho osudy ostatně snad ani nejsou dotaženy pořádně do konce. A tak zbývá jen neslaný nemastný pocit z jakési nastavované selanky, kterou člověk zapomene ještě u závěrečných titulků, jež předznamenává možnost dalšího dílu.   DVD: Na úvod disku se spustí protipirát a dvě reklamy, v bonusech najdeme komentář (bez titulků), dokument Guyovo město (8:33 - o Londýně, kdyby někdo nevěděl) a vystřižená scéna (2:00) - tyto dva bonusy jsoui s českými titulky. Nevím, jak u bonusů, ale u filmu jsou české podtitulky s překlepy: "půjčete si", "JJuri", "kšef" apod., a to jen za prvních 10 minut filmu! A navíc slovo "přeci" ve slovíku spisovné češtiny pořád ještě neexistuje. ()

anderson

RITCHIE sa síce vrátil ku koreňom (ak sa vykrádačka samého seba dá vôbec takto nazývať), ale pachuť REVOLVERa zostala. Aspoň vo mne teda áno. A neviem či mám brať vážne záverečný titulok sľubujúci pokračovanie, ale úplne by mi stačilo keby autor dopovedal aký osud postretol THANDIE (a ak tá skratka bola umeleckýmn zámerom, tak ďakujem pekne). Inak súlož bola nasnímaná skvele - ja to už od PODFU(C)KU volám "short lightning" - :-) takže deti sexuálnu traumu pri sledovaní neutrpia. :-) OSOBNÁ POZNÁMKA: Užívateľke larelay by som sa rád poďakoval za výborné a promptne spracované slovenské titulky. (15.1.2009) ()

HellFire

Nářez! Dokonce i Karel Roden předvedl dobrý výkon. Dovolím si říct, že z RocknRolly se stane klasika. Navíc úvodní písnička je dokonalá :) ()

Ivoshek

Jo, mně se to líbilo. Jede to ve stylu Lock, Stock..., je tam spousta drsných postaviček z londýnského podsvětí, které si svým způsobem "oblíbíte", taky násilí a hlavně výborné dialogy. Mohlo být víc akce, ale je zajímavé, že díky výborné hudbě a pekelnému střihu jsem si toho vlastně ani nestačil moc všimnout. Nejlepší z celého filmu je část, kdy se začne řešit nejvhodnější formu rozloučení s fešákem Bobem, který by přece nemohl být na chlapy... ()

Othello

Formálně naprosto unikátní vstup do současného londýnského podsvětí, černohumorně se vyžívající v trampotách prvotřídních postav, který nemá obdoby. Společně s Lock, Stock and Two Smoking Barrels bez diskuze nejlepší a nejnekompromisnější Ritchie, jehož úvodní příběhovou expozici s I am a Man od Black Strobe si můžu pouštět neustále dokola. ()

Janek

Mark Strong mi zpříjemnil Labirint lží a dobře se na něj kouká i v tomto filmu. Překvapila mě výborná sekvence s nesmrtelnými Rusy, casting je rovněž vypilovaný, ale spíše potěší jednotlivosti než celek. Akce ustupuje trošku do pozadí a Ritchie se spoléhá na osvědčené vypravěčské postupy, kdy se všechno zamotá a ke konci rozmotá. Bavilo mě to v Pulp Ficton (z něhož tentokrát až příliš okatě čerpá) a užíval jsem si to i v jeho "One Two" filmech. RocknRolla rozhodně napravila pověst britského lumpa, ale zároveň musí zklamat svou sterilností a "nekrvelačností". Zajímalo by mě, kolik toho Ritchie vystříhal v zájmu přístupnosti. RocknRolla prostě MĚLA mít nálepku PG18, pak by teprve měla "koule". ()

Kailo

Tak suprový krimi se jentak nevidí. Sakra, já to řikam pořád dokola, ale britové...sáááákra. Oni jsou prostě dokonalý.Výborní herci, dokonalá old school hudba posazená do moderních beatů, sakra divoký střihy a klidná kamera...90% ()

Ištván87

Drsný, drsný, drsný. Gerard Butler opět nezklamal, Tom Wilkinson opět svině a Karel Roden je opět příliš sympatický na roli rusáckýho mafiána. A ten přízvuk je naprosto neskutečnej. Guy Ritchie je bourák a já osobně doufám, že ta pokračování jsou míněna vážně. ()

kajda.l

Rock'n'Rolla je přesně ten typ filmu vlastnící humor, který mě naprosto míjí účinkem. Mimo pár vtipných scének s Butlerem a fackování jsem se nudil. Pro mě film, který se tváří multifunkčně, ale je naprosto nefunční po všech stránkách..sorry. 50% ()

becki_tu

Ritchieho slušný standard, který už ale pomalu přestává být pro nezaujatého diváka tím, čím byl například Podfu(c)k. Tedy svižnou kirmi zábavou s tunou hlášek, vygradovaným dějem a nemalou dávkou akce. A možná i proto působí Rocknrolla scénáristicky malinko vyčpěle, ikdyž pořád je to někam k 70% s tím, že koncentrace zábavy je na ty necelé dvě hodiny stopáže ještě pořád dostatečná. ()

mm13

Chcelo by to špeciálneho "oscarka" pre komplet herecký ansámbl RocknRolly. Akurát na inak môjho obľúbeného Rodena som si musel chvíľu zvykať, ale to len kvôli ruštine a že ho v týchto rolách nemám rád. Pri treťom pozretí som si však už jeho výkon plne užíval, pretože vniesol do tej postavy veľa nevysloveného, páči sa mi tá nejednoznačnosť v detailoch. Zo všetkých ostatných (a z toho ako tie postavy Ritchie napísal) som slintal okamžite a Gerard "One Two" Butler sa dostal do môjho top ten rebríčka (i keď nemyslím, že sa tam udrží). Zároveň je radosť sledovať, ako Ritchie za tých pár rokov remeselne dospel, koľko istoty nabral a ako suverénne natočil tento svoj opäť raz odvážne nasnímaný a ešte odvážnejšie napísaný filmový výlet. Na niektorých síce RocknRolla v porovnaní s Lock Stock a Snatch pôsobí obrúsenejšie, pravdou však je, že je len vybrúsenejšia a dospelejšia. Niekto tu má totiž dosť inteligencie na to, aby sa nestal karikatúrou samého seba a dokáže si ísť stále podľa seba, no zároveň stále vpred. Bonusom k celému nadšeniu je potom soundtrack, ktorý kladiem na pomyselný piedestál, hneď vedľa Judgement Night, Pulp Fiction, Trainspotting, Natural Born Killers či Big Lebowski a ďalších peciek. RocknRolla je skrátka jedná obrovská, priam šialená RADOSŤ a SLASŤ! ()

luka4615

Guy Ritchie se zde vrací k látce, která ho vynesla na vrchol. RocknRolla je po filmech "Snatch" a "Lock, Stock and Two Smoking Barrels" další rozvernou akční komedií která se točí okolo gangsterů. Sice to zde nefuguje tak excelentně jako ve výše zmíněných filmech, nicméně i přesto je RocnRolla svižným zábavným filmem, u kterého si plynoucí minuty stopáže budete užívat. Pravděpodobně největším vrcholem celého filmu je honička mezi gangstery a nájemnými zabijáky z Ruska. Celá trvá snad 10 minut a probíhá jak v autě, tak i na motorkách a pak i pěšmo. Špičkově odvedená práce Guyi! „People ask the question...what's a RocknRolla? And I tell 'em - it's not about drums, drugs, and hospital drips, oh no. There's more there than that, my friend. We all like a bit of the good life - some the money, some the drugs, others the sex game, the glamour, or the fame. But a RocknRolla, oh, he's different. Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.“ ()

Morholt

Ritchie tohle prostě umí a já jsem od něj dostal přesně to, co jsem čekal. Samozřejmě, že to nedosahuje kvalit Snatch a Lock, stock...., ale těmto snímkům se v daném žánru těžko něco vyrovná. Možná je to tím, že tady chybí někdo ražení Vinnieho Jonese nebo Franka Harpera - ostatně nic proti Marku Strongovi, zahrál svojí roli skvěle, ale nemohu se zbavit pocitu, že právě Vinnie by té jeho postavě dodal ten správný šmrnc a u Karla Rodena si myslím, že mohl být trochu psychopačtější, ale i tak jsem se výborně bavil. ()

Sawy

Další gangsterka z dílny Guye Ritchieho.Kdo čekal změnu,ten musel být nutně zklamán.Ale já jsem za tuhle sázku na jistotu rád,protože jakkoliv nebyla vůbec dokonalá,byla pořád zatraceně zábavná a našlapaná skvělými postavami a herci.K tomu se ale paradoxně váže i největší problém filmu.Postav je tu tolik,že jsem se nemohl rozhodnout,komu fandit víc a o koho se bát,takže to nakonec dopadlo tak,že jsem nefandil nikomu.Kdo měl ksakru být tahoun filmu?Měl to být sympaťák One Two v podání nabušeného Gerarda Butlera?RocknRolla Johnny Quid?Nebo snad charismatický Mark Strong coby Archie?Určitě to nebyl Karel Roden,který sice hrál dobře,ale jeho postava moc prostoru nepobrala.Každopádně neujasněnost hlavní postavy zapříčinila,že jsem dlouho váhal mezi třemi a čtyřmi.Ale díky tomu,že RocknRolla je strašně fajn filmík,který nenudí a má navíc neuvěřitelně našlapaný soundtrack,rád dám trochu slabší čtyři a sám se divím,ale strašně rád bych viděl to avizované pokračování.Kdyby na něm totiž Guy pořádně máknul,vrátil do hry ty nejdůležitější z postav a přidal na akci (bitka s Rusy byla parádní) na úkor někdy zbytečných kecacích pasáží,byla by to dokonalost sama. 75 % ()

Lucasion

Tak tohle byl slušnej nářez! Gangsterky mě vcelku baví, ale u týhle jsem se fakt pobavil. Herecké obsazení je za jedna. Gerard Butler místy přehrává a je skvělé na něj koukat. Slaďoušek Tom Hardy a samozřejmě české eso Karel Roden. Příběh je správně spletitý a závěr překvapivý. Jeden mafián přijde o obraz, druhého neustále okrádá třetí "divoká" parta. Kdo by si pomyslel, že se všichni navzájem znají. Hudba je výborná, humor skvělý, jen se tu občas vyskytují hluchá místa. Ale herecké výkony jsou prostě boží. Hardy, Butler i Roden. Režisér Ritchie projevuje lásku k žánru suchým a břitkým humorem. Místy to funguje dokonale, místy to ztrácí. (75 %) ()

jhrasko

Moj problém pri sledovaní podobných filmov je, že nikdy nechytím začiatok, väzby kto s kým, kto proti komu, príliš veľa mien a veziem sa v myšlienkových (dejových) "improvizáciách" celý film, v lepšom prípade tak do polovice. Guy to ale, našťastie pre mňa, dokonale odľahčil a tak hoc som nebol vždy úplne v obraze, užíval som si jednotlivé scény, epizódy a sexuálnu energiu medzi T.Newton a G.Butlerom. Línia s teplým Bobom je fakt vtipná. Škoda, že film nepojde v Čechách do kín, zaslúži si veľké plátno ! ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)