Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Hunt

Je to možná přísné hodnocení, ale tohle mě fakt nebavilo. Dobří herci, zajímavé zpracování, ale ten příběh a tak vůbec - je to dost nuda a nijak zabávné. Dle mnoha komentářů mám stejný názor, jen ostatní dávají 3 hvězdy, ale já nemohu dát 3hvězdy ()

Shakers

Guy Ritchie ma proste neskutočný štýl, ta kamera, hudba, herci, proste brilantné, tak isto aj strih je šikovný, len miestami mi ten prechod medzi vážnym filmom a komédiou úplne nesedel. 75% - 4* ()

Arkos

Zdlouhavý film, který ničím zvláštním nezaujal. Roden, který si tu zahrál velku hodně, určitě nezklamal. ()

Boogeyman

Guy Ritchie je zpět, vymanil se ze zničujících spárů popové královny a opět se po hlavě vrhá tam, kde to umí nejlíp, do londýnského podsvětí. Rocknrolla se sice nemůže měřit s geniálním Podfu(c)kem, rozhodně je to ale zasraně vynikající, parádní hudbou, postavama a vizuálníma lahůdkama našlapaná „ritchieovka“. Škoda jen toho nedoladěného scénáře, který jede, nabaluje na sebe nové a nové postavy, aby je ke konci skoro až nevědomky poztrácel. Zamrzí, že chybí Vinnie Jones a Jason Statham, to však zdárně vyvažují Karel Roden a dva nezničitelní rusáci. ()

Madsbender

Červenák to vystihol úplne dokonale, ja len dodávam, že už bolo pre Ritchieho vážne na čase a toto bol od Podfu(c)ku prvý film, ktorý som mu absolútne zožral aj s navijakom (ani Lock, Stock & Two Barells ma tak nebavilo). Mená ako Statham, Fletcher či drsňák Vinnie Jones tam trochu chýbajú, ale nová partia si s nimi nezadá a výsledok je vlastne starý dobrý Ritchie s novou metalízou pre nové milénium. A to je jedine dobre. ()

sheen

Film nejen o hudbě a drogách, který je cool, má styl, nápad, spád, moment překvapení, ale k dokonalosti něco málo chybí. ()

hippyman

bohužel jsem asi čekal víc při pohledu na 27 hvězd od 6 lidí ze své TOPky, leč dostal jsem jen křečovitou směs podfu(c)ku a pulp fiction, která měla trochu nudný průběh a ke smůle své i mé se rozjela až ke konci... cool střih a kamera jsou místy až na škodu, hlášky většinou vyznívají naprázdno. hudba super. ale to je tak jediná věc, ke které, koukám, nemám výhrady... je mi líto, ale nevidím to na víc než 60%. zklamání. ()

Deimos

Blu-ray/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 5/10 Prostředí 9/10/// +režie, atmosféra, zábava, dialogy, postavy, herci (Gerard Butler, opět skvělí Tom Wilkinson, Karel Roden) -řekl bych slabý soundtrack, hudba se mi nezdála příliš výrazná, možná je to tím, že ji děj a dialogy přebily, ale teď po zhlédnutí si ji nevybavuji, rovnež i to, že spoustu scén jen naznačili a neukázali/// Velice příjemné překvapení. Asi začnu mít rád gangsterky. Tomuhle filmu jsem se spíš vyhýbal. Teď vím že zbytečně. Je to stejně dobré jako Podfu(c)k, ne li ještě lepší. Vše do sebe krásně zapadá, dá se na to dívat i opakovaně, u spousty situací se dobře pobavíte a u jiných vám možná spadne čelist./// Celkem 83%/// ()

666teen

Považoval jsem golf za celkem bezpečný sport. Lennyho čtyřikrát zlomená noha mě přesvědčila o opaku. Možná je ale problém hrát golf s nakrknutým rusákem s tváří Karla Rodena. Nevím. Welcome back Ritchie! ()

Ruut

Další nažehlená variace na Podfuck? No a co, že se to celkem povedlo. Ať Ritchie natočí taky proboha něco jiného. Už mně fakt nebaví pořád dokolečka to samé. ()

vteco

Klasický Ritchieho rukopis z předešlých snímků lze vidět i v RocknRolle, zde ovšem bez většího elánu, nápadu či originality. Poněkud prázdný příběh se plácá v nudnějších dialozích, nevyrovnaných postavách a slabší palby šílených situací či vtípků. Co ale nelze opomenout, je povedená česká stopa v podobě Karla Rodena nebo vynikajícího čtyřprocentního Toma Hardyho. V konečném součtu bohužel nic víc, než-li průměrná žánrovka. [60%] ()

HAL

Ritchie je zpátky a s ním ty pravé "Tarantinovky v Britském hávu", jaké představil ve Sbal prachy a vypadni i Podfu(c)ku. Sice už ne s tak zběsilým drajvem, ale zato s větší režijní vytříbeností. 8/10 ()

misterz

Aj keď sú takmer všetky filmy od Ritchieho na jedno kopyto, stále ma bavia a stále mi majú čo ponúknuť. Mám na mysli hlavne zaujímavú zápletku a ešte lepšie rozuzlenie. Tiež má talent svoje postavy obsadiť vhodnými hercami. Mám dojem, že s Butlerom je to najlepší film, čo som zatiaľ videl. Nemôžem zabudnúť na skvelú, naozaj skvelú hudbu a výbornú kameru. Nechýbal tu ani obvyklý humor a našlo sa tu aj pár skvelých hlášok, čo naozaj stáli za to. Jednoducho príjemná oddychovka, ktorá pobaví a príjemne naladí. 85/100 ()

Satan

People ask the question... what's a RocknRolla? RocknRolla je nejnovější Ritchie, zpátky v tom jeho londýnském podsvětí, ale nějaký jiný, dospělejší. Uběhlo skoro 10 let od dvou pecek - Lock, Stock a Snatch. a je to znát. RocknRolla nemá tu hravost a živost raných Ritchieho filmů, ale zato je to poctivě vystavené krimi se známou zápletkou plnou propletených osudů a bizarních postaviček. Jenže tentokrát se tu najde jen pár vtipných momentů a všechno se to na sebe napasovává nějak podezřele skřípavě. I tak však nakonec musím uznale pokývat hlavou: scénář má opět výrazná místa, skvěle napsané postavy a hlavně režie má styl. Škoda toho pomalého rozjezdu (nepočítám úžasnou titulkovou sekvenci)...druhá půlka je výborná, najde se i hrst svěžích nápadů (taneček s titulky, honička) a i ten herecký ansámbl mi nakonec tolik nevadil, byť Statham s Jonesem jsou Statham s Jonesem. Mark Strong od Body of Lies neztratil ani ždibec ze svého neprůstřelného charismatického kabátku a Karel Roden zas hrajíc Rusáka, patří mezi to nejlepší. Takže vlastně spokojenost. Být to nějaký debut, přemýšlel bych nad pátou. Druhá projekce povinností. [Přesná stopáž: 114 min] ()

Javert

Dva filmy Guye Ritchieho svítily před RocknRollou jako hvězdy na filmovém nebi. Mám na mysli Lock Stock a Snatch. RocknRolla je ve srovnání s nimi chudší bratříček. Potřetí sledujeme téměř ten samý příběh jako ve dvou výše jmenovaných filmech, ale herecký ansámbl je pozměněn - nemůžu říci jestli dobře - mám stále pocit, že Butler na Stathama prostě nemá. Scénář je tradičně skvělý, místy ovšem docela překombinovaný a nemůžu zaručit, že se v něm nebudete ztrácet. Nicméně, stále se jedná o silný nadprůměr svého žánru. 8/10 ()

Goldbeater

Opravdu nechápu, kde RocknRolla bere tak vysoké hodnocení. Já tenhle film vidím jako sračku postavenou na Ritchieho bývalé slávě a tvořivosti. Bohužel je to nudné, trapné a otravně nevtipné. Guy už prostě film jako Podfu(c)k nebo Sbal prachy a vypadni nikdy nenatočí. Tohle blízkající se hovno má ledatak dobré obsazení. Používám zde ostrá slova, protože mě opravdu mrzí, že z tak nadějného režiséra se vyklubal tuctový podprůměrný filmař. Koukněme na nového Sherlocka, další průser. Pro tenhle snímek obětuju jednu nebo dvě hvězdy ze soucitu. ()

kingik

I když se nejedná o velkolepý rozjezd, tak dojezd v nenápadně citlivých nuancích sugestivní Ritchieho režie, má něco do sebe. Hvězdná herecká parta, těšící našince Rodenovou přítomností v roli ruského mafiána, má v rámci možností solidní prostor, občas film působí jako by všichni, nevyjímaje režiséra, něco hulili, ale byl to zřejmě kvalitní "matroš". Klady: Výborné herecké obsazení, působivá režie, zajímavá hudební složka, originální scény s působivou kamerou. Zápory: pomalý rozjezd, málo zapamatovatelných scén, absence hlášek. 70% ()

Payushka

Mega jizda, uzasna stylizace, extremni pribeh. Ritchieho uznavam jako cloveka, ktery vzdy prinese neco noveho. Zaroven ale muzete ocekavat, v jakem duchu se jeho film bude nest. Jeho rukopis - ten vas nakonec uchvati nejvic. Oproti Podfu(c)ku, kteremu se RnR tak podoba, tu ale nevidim zadnou "ustredni postavu". Mozna to je drobnost, ale nevedela jsem, na koho se upoutat. Nejprve to byl genialni mafiansky bodyguard Archy, pak zase sexy One Two, nacez vsechno uzavrel "RocknRolla Johnny". A ted si vyberte. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)