Komentáře uživatelů k filmu (1 754)

Cca 1.000.000.000 dolárov dokázal vykúzliť Tim Burton z tejto dobrodružnej audio-vizuálnej fantasy čo ma dosť prekvapuje, pretože herecké výkony boli síce dosť dobré u Johnnyho Deppa obzvlášť, ale to je tak všetko. Dej filmu sa mi vôbec nepáčil a atmosféra ešte viac, prišlo mi to ako nudná fantastická rozprávka .......(18.6.2011)

Celkem mě to překvapilo. čekal jsem kravinu, co za moc nebude stát, ale stálo to za zkouknutí. I když jen jednou. Děj to mělo celkem dobrý, po trikové stránce taky dobré, ale že bych měl potřebu dívat se na to znovu říci nemohu.(28.9.2014)

Mrzí mě, že z prvotního mírného nadšení u mě film postupně klesal níž a niž. Myšlenka po letech Alenku hodit zpátky do králičí nory s tím, že ze své první návštěvy si nic nepamatuje je fajn, ale je trestuhodně nevytěžená. Místo aby se scénář snažil přinést nám originální dílo, jen si odškrtává místa a postavy, které známe z původního příběhu. To není hra na jistotu, ale lenost. Děj přeskakuje z místa na místo bez hlubší dramaturgie a místo iluze kouzelného světa nám předkládá sbírku dvourozměrných pohlednic, které k sobě patří, protože to tak je, ne proto, že by to dávalo smysl. Vizuální ztvárnění kolísá mezi kouzelným a bizarním, ale to je ještě slabý čaj proti postavám. Mia Wasikowska je jediný herec v celé téhle grotesce, který hraje. Neříkám že kdovíjak dobře, ale je to herectví a dělá to z ní jedinou sympatickou postavu. Ostatní se jen pitvoří, koulí očima, dělají divné pohyby mluví jak z nějaké parodie na Rozum a cit... Těžko říc, kdo to zvládá nejtrapněj, u mě těsně vede Anne Hathaway a její totálně mimózní cokoliv, ale je fakt, že závěrečný breakdance Deppa to málem zvrátil. Nedá se to popsat, to se musí vidět. Buď si z nás Burton dělá celou dobu prdel a Disney to nepochopil, nebo se snaží své tvůrčí vyhasínání přebít co nejvíc psychedelickými momenty.(9.2.2015)

Vizuálně nádherně zpracovaná pohádka od Burtona bez toho pravého burtonovského kouzla. Hvezdička navíc za neskutečnou H. B. Carter.(21.4.2015)

Svět Alenky v říši divů je fascinující, plný zvláštních postav, jako je třeba Kloboučník, a situací, trochu surrealistický, řekla bych. V tomto filmu je to pěkně ztvárněno a vykresleno. Je to barevné, dost na efekt. Čajový dýchánek je poutavá záležitost.(21.8.2015)

Aj napriek tomu, že film má klasický rozprávkový dej ktorý nemá moc čím prekvapiť, vôbec mi to nevadilo. Pekný príbeh a úplná fantazmagória. Dobrý vizuál. Super herci. Mia Wasikowska do hlavnej úlohy bol dobrý výber. Skvelý hlavný soundtrack, naozaj sa podaril. Aj kreditová pesnička od Avril sa mi dosť páči. Škoda, že som nečítal knihu. Raz sa k nej možno dostanem. Hodnotím slabými štyrmi hviezdami. edit (20.3.2017): Pozreté znovu po prečítaní knihy. Všetko po starom ale chcel by som viac vyzdvihnúť Miu. Postavu Alice vystihla neskutočne dobre a nemohol som z jej krásneho britského prízvuku.(20.11.2015)

• vodkasesemte

Moje první Burtonovka! Nic strašidelnějšího jsem nikdy neviděl. Od kdy se v Alence zakuklují housenky? Housenák tam byl, to přiznávám, a vlastně tehdy nebyla telka. Ale že se z ní zrovna neska musel vylíhnout motýl, to je mi divný! Myslím, že se máme na co těšit! Výborné komentáře všichni kromě VERBALA, kterej to pořád nechápe. Je naprosto dokonalý, jak jste vystihli, co autor chtěl tímto dílkem říct. Pár si jich tady s dovolením poznamenám: Poprvý se stalo, že burtonovka neměla srdce. Nedokáže to zaujmout na moc dlouho. Burton pokračuje ve své jízdě napříč kýčovitými filmy s cáklými postavičkami, které už ale absolutně nevzbuzují žádný úžas. Depp tu opět vypadá jako magor a hraje jako recyklovaná kopie všech svých rolí z Burtonových filmů (chtělo by se napsat rovnou klon). Burton měl opravdu šťastnou ruku při výběru hlavní herečky, která té patlanině dodává aspoň nějaký řád a přirozenost. Na to, že se v příběhu jedná o Alenku byla spíše odstrčená v pozadí. Atd.(6.2.2016)

Pekný a premyslene, postupne vybudovaná atmosféra. Mám však taký pocit, že pán Burton neukázal a nefinalizoval všetko tak ako chcel. Vďačná (a neprekvapivá) rola pre J. Depp. Osobné hodnotenie: 76% (***) (9.10.2016)

55%(19.7.2017)

I přes Johnnyho Deppa, Helenu Bonham Carter, hlas Alana Rickmana, skvělou vizualizaci a hudbu mě prostě tahle burtonovka neomráčila, nicméně má svoje osobní kouzlo a originalitu.(1.10.2017)

Ty kráso to je psycho...pokud nejedete na tripu nebo něčem podobném, fakt budete čumět s vykulenýma očima, ale ono to asi tak má být...čekala jsem trochu víc.(2.10.2017)

Zajímavá pohádka pro malé i dospělé, která ovšem není tak skvělá, jak si tvůrci myslí. Zpracování je perfektní, ale celé je to takové přeumělkované. Johnny Depp hraje další variaci Jacka Sparrowa z Pirátů z Karibiku a bohužel moc neválí. Na druhou stranu se na to dívá hezky a člověk si o toho odpočine. Na předních příčkách pohádek mám však jiné favority.(3.1.2018)

• Vault_13

...ten plakát s Deppem a trailer v kině mě odradil od toho mít s tímhle filmem cokoli společného. A jak si tak čtu některé komentáře, tak moje obavy jsou asi oprávněné. No nic, až to bude v telce, zkouknu a ohodnotím.(28.2.2010)

Na Alenku jsem se dost těšil, a jak to tak bývá, dočkal jsem se zklamání (od Burtona poprvé). Ano, je to Disney. A ano, je to pro děti... Ale chyběla mi v tom Burtonovská morbidnost... Celé je to takové sladké a navoněné, všichni hrozní klaďasové. Alenka 3/4 filmu zmatená s tím, že to je sen. Připadá mi, že do filmu se dere až moc myšlenka "Dejme prostor Deppovi". Ač mám Johnnyho rád, byl po půlce filmu otravný. O tom svědčí i to, že když královniny vojáci na začátku zajmou jak králíka tak Tydlitýny, Alence je to fuk. Jakmile zajmou Kloboučníka, už je tu "Musím ho OMG zachránit i když je to jensen a nic se mu vlastně nestane". Alenka je pěkný dětský film, na mě dětský až moc :-(. Spoilerující děj (už na začátku nám Orákulum řekne konec filmu) a nelogické chování postav (Absolutně jsem nechápal Srdcovou Královnu). Např. prve její "Ty vlasy bych poznala kdekoli! a následně "Kdopak jsi?"... Ne, tohle není Tim jakého mám rád. A přitom to mohlo být tak kouzelné...(4.3.2010)

Zralé pro děti. Škoda namáhání se Tima Burtona. Také je špatně, že nám režisér rok co rok po sobě servíruje svůj styl... jestli i za rok, dva, uvidím něco takového, cítím, že zemřu plností jeho stylu.(4.3.2010)

Kdyby během filmu nezněla Elfmanova hudba nebo by nebyli obsazeni zrovna tito herci, ani bych neřekla, že je to Burtonův film, což je docela smutné... Nicméně herecké výkony byly dobré (i když občas na můj vkus poněkud přehnané, což byl ale nejspíš záměr), kostýmy originální a již zmíněná Elfmanova hudba zase skvělá. Na můj vkus málo "burtonovské", spíš "disneyovské". Možná je to ale mnou, mám ráda staré filmy Burtona s použitím starých technik, jeho poslední filmy už mě zdaleka tolik neoslovují. Každopádně film jako celek nebyl špatný, jen nedostál mému očekávání.(5.3.2010)

Film se mi vizuálně moc líbí, každou postavu jsem si ihned zamilovala a některé detaily (oblečení, Wonderland) jsou obdivuhodné. Anne Hathaway je v roli Bílé královny skvělá a zmalovaný Depp ve filmu nevypadá tak hrůzostrašně jako na plakátech. Co se mi ale na Alence nepozdává, je neodbytný pocit, že tohle prostě není Burton, asi jsem si už příliš zvykla na jeho "ponuré" snímky. Bohužel jen 3* (kdyby nešlo o Burtona, dala bych i 4, ale on má mnohem lepší filmy).(6.3.2010)

Ted jsem byla na třech filmech za sebou. Avatar, Lapidárium a tahle naše Alenka, od které jsem čekala nejméně. Tohle téma mě nebavilo už od dítěte. Ale konečně vysvobození z průměrnosti. Úchvatná 3D podívaná Tima Burtona. Depp sice nepřekvapí, ale to už k tomuto spojení patří. . Ostatní překvapivé, působivé, vizuálně úžasné. Trochu z hodnocení ubírám za opakování některých Burtonovských fíglů, Depp je si v jeho filmech čím dál tím víc podobnější, keře vystříhané jak ze Stř. Edwarda atd. 90%(6.3.2010)

I když je to komerční Burton...(7.3.2010)

Tim Burton bez Tima Burtona. Hromada Hollywoodu na úkor atmosféry. Kdo četl Alenku, nebude uspokojen. Ano, vizuální uspokojení dostatečné, ale nějak se z toho vytratil duch předlohy. Prostě nám to odvyprávěl, a pak byl konec. Depp nezklamal, bohužel ani nijak neoslnil. Nemyslel jsem si, že napíšu takový komentář, a že dám jen za tři. Takže trochu zklamání. Time - ser na prachy a toč podle svého, v tomhle případě ti to nevěřím...A pokud nechcete vidět, jak se celý film shodí, odejděte před kloboučníkovým tanečkem - to je opravdu pěst do obličeje všech fanoušků...Good Bye, sweet hat ;-)(7.3.2010)

O hvězdu lepší než Avatar. Spousta extra herců jako Depka, Bonham-Carter, Rickman, Fry.(10.3.2010)