Frankenweenie: Domácí mazlíček

• USA Frankenweenie (více)

Geniální tvůrce Tim Burton (Alenka v říši divů, Noční můra před Vánocemi) tentokrát představuje film Frankenweenie: Domácí mazlíček, který je dojemnou pohádkou o chlapci a jeho psovi. Poté, co Viktor nečekaně přijde o svého milovaného pejska Sparkyho, snaží se osvojit si vědecké dovednosti, aby svého mazlíčka opět oživil - ovšem s několika malými úpravami. Svoje podomácky sešité stvoření se nejprve snaží skrývat, ale když se Sparky jednou dostane ven, Viktorovi spolužáci, učitelé a celé město zjistí, jak příšerné mohou být následky jeho znovuzrození. (HBO GO)

wendelin9

Musím říct, že mě Burton opět docela zklamal (viz. nedávný snímek Temné stíny). Animace je sice úžasná a černo-bílé provedení dodává filmu netradiční a svým způsobem tajemný náboj, ale co ten příběh, Time? Celý film jsem čekala na nějaký boom, nebo alespoň zápletku, zvrat, cokoliv, pak jsem ale se zděšením zjistila, že běží závěrečné titulky a skutek utekl. I když to říkám nerada, kdyby tento snímek neměl tak brilantní animaci a postavy, dala bych mu bez váhání 2*... ()

mr.filo

Nový vizuální nátěr hitu Frankenweenie (1984) nic výjimečného nepřináší (vyjma 3D) a decentně klouže zpět do středoproudé filmařiny. ()

panMartin

Po velmi špatných Temný stínech si Tim trošku napravil reputaci. Animace je sice úžasná a černo-bílé provedení dodává úžasnou atmosféru, všechny postavy jsou vzhledově dokonale sladěné, Burton se věnuje lásce k zvířecím mazlíčkům až za hrob a za to mu patří velký dík. Jen ten příběh trochu pokulhává. Celý film jsem čekal na nějakou zápletku, zvrat. ()

LukeUp

Burtonovka jako blázen. Jakožto velkému fanouškovi Tima Burtona srdce zaplesalo a temná atmosféra se opět dostala skrz animák velmi půvabným způsobem. Velmi působivý film. 70% ()

vesper001

Animaci se tradičně nedá vytknout jediný pixel, problém je jinde. Není to vůbec „dojemné“, jak tvrdí distributor a jak by se od filmu s podtitulem „Domácí mazlíček“ dalo předpokládat. Nemrtvý pejsek je sice relativně roztomilý, nechybí ani klasické atributy Burtonových filmů: osamělý a nepochopený hrdina, který je jiný, než ostatní, ústřední motiv smrti, morbidní poetika, hororový humor, obskurní postavy a solidní příběh. Jenže: jediný dojem, který jsem si odnesla, byl obdiv k dokonalé vizuální stránce a to mi zkrátka nějak nestačí. ()

Radiq

Loutkařsky uplně skvěly, vzhled většiny z nich vyloženě pobavil jenom tím vzhledem (pan Fousek, chch) a vzhledem k tomu, že to mělo takovou černobílou retro atmošku a takovej dobrej nápad, tak mě to bavilo jak třeba předchozí Burtonova loutkařina Mrtvá nevěsta. Jo, je to už sice trochu ohrany, že si Burton bere na paškál smrt a je takovej černohumornej, ale mě to tak nějak nevadí. ()

Mr.Ripley

Tim Burton je zpátky v plné síle! Ten, kdo se obával naprostého vyčerpání a pouhé recyklace 20-ti minutového kraťasu z 80.let bude mile překvapen. Vizuálně precizní a oslnivé. Po stránce obsahové okouzlující burtonovka plná morbidity snoubené se zvrácenou pohádkovostí - doplněná o žánrové hrátky a citace na klasiky žánru (Frankenstein, Dracula, Mumie, Bažináč, Čaroděj ze země Oz či výstižné rýpnutí do japonské monster-movie kinematografie). Spolu s Timem se ke kvalitě vrátil i Danny Elfman, jehož hlavní motiv pohladí na srdci. Kolem a kolem - Milá pocta období Hollywoodu jemuž dávno odval čas ()

chelseaman22

Tim Burton by se měl nad sebou zamyslet. Jeho tvorba ztrácí na úrovni jako "populární německý chlapecký boyband z Magdeburgu". To obzvláště platí pro tento nechutný animák, v němž Burton ztrácí část ze své prestiže. Chabá zápletka, chabé prostředí, nudný děj a to jediné, co vám připomene dříve famózní burtonovskou kvalitu jsou dokonale vizuálně vykreslené postavy. A když je i konec předobrý, tak lze říct, že Burton se začíná věnovat i těm v předškolním věku. P. S. Vizuálně chabé dílo o hnusném psovi! 17% Celosvětový výdělek k 21. 1. 2013: $66,874,948, což je 1,71 násobek budgetu ()

Estrellita

Při správném přístupu á la "no prostě Burton, co jste čekali?" nemám co vytknout. Atmosféra podpořená Elfmanovou hudbou by se dala krájet, typicky "burtonovská" animace umocněná absencí barev silně připomíná "Mrtvou nevěstu", a přestože mi kdysi přišla odporná, už si zvykám. Ne nadarmo ho mám ve svých TOP režisérech. A evidentně má v oblibě jméno Victor jako já... :)) Mistr Burton si prostě v morbidních úchylárnách libuje a já jsem se už naštěstí naučila ho tak akceptovat a užít si to, co mi nabízí. Navíc jsem bulela každou chvíli. Věrnej pejsek mě prostě dojme vždycky, vůbec nevadí, že je záplatovanej a musí smrdět jako týden nošené ponožky... a fórek "Goodbye, Kitty!" potěšil nejvyšší možnou měrou! :) ()

filmmovier

Další husarský kousek nejlepšího režiséra. Sice nemám srovnání se starou verzí, ale myslím, že tahle by se mi stejně líbila víc - a nejen proto, že je kreslená a delší. Ano, je to skutečně nádherná pocta kultovnímu románu a Burtonův rukopis je jasně čitelný, i když není tak silný jako třeba v Mrtvé nevěstě. Obrovskou sílu tomu filmu dodává to, že je černobílý, s barvami by to opravdu, ale vážně nebylo ono. Sparky byl fakt děsně roztomilej a ta scéna s hovínkama ve tvaru písmen byla skutečně hardcore a navíc vtipná. Viděl jsem to v češtině, dabing není špatný, ale v originále to jistě působí víc. Postavy byly výborné a závěr úžasný, já se při tom bavil, jako už dlouho ne. Velmi mě těší, že má Tim Burton ještě pořád co říct, a jak jsem byl loni nadšený z Temných stínů, tak tohle je lepší. A hudba Dannyho Alfmana je tentokrát obzvláště vypečená. Já dávám 100% a těším se na další dílo mistra. ()

LeoH

Výtvarno, loutková animace opět dokazující svou nadřazenost nad počítačovou, dětský film vyrovnávající se se smrtí a citující horory – všecko bezva. Kdyby se místo puberťáckého popření smrti citlivě směřovalo k přijetí řádu přírody (scéna s přespáváním na hrobečku na chvíli takovou možnost naznačila), bylo by to téměř dokonalé, takhle pro mě přesná hrana mezi *** a **** a dávám tři, protože tuším, že v paměti brzo vybledne. ()

Motinski

Jednohubka s peknou animáciou a morbídnym príbehom ktorý pôsobí rozťahane ( bodaj by ne keď prvý Frankenweenie má 29 minút ). Je samozrejme cítiť že ide o Burtonov film, no v poslednej dobe im už  nedáva tú hĺbku a vážnosť ako voľakedy. Sústredí sa iba na výpravu a zabúda na to čo jeho diela robilo viac výnimočnými. Škoda. Dúfam že sa ešte niekedy vráti do prvej ligy. ()

PeterNet

Na premiéře byli v sálu 4 lidé, tak dávám 4 hvězdy :-) Né opravdu. Animace NESKUTEČNÁ, hudba taktéž. Ale přeci jen, do kina bych na to znova nešel. Možná mi tam chybělo nějaké napětí. Film je úplně stejný jako ten původní Frankenweenie, jen je doprostřed vsunuta hodina děje. Jsou to spíš 3,5*, ale bylo to místy velmi vtipné, tak necháme 4, co? :-) ()

Tyny

Sice skvěle zpracovaný film, vše je nejspíše po té grafické stránce tak, jak má být, ale je to nuda. Celkem mně šokovala, že já se u Burtonovky nudím. Příběh je krásný a do puntíku promyšlený, smutný i veselý, strašidelný i pohádkový. Černobílá barva je sice více tajemná, Tim chtěl nejspíše upozornit na to prostředí, ale mně ta černobílá prostě nudí. ()

dvopet

Tim Burton zpátky tam, kde je mu dobře. Po období Alenky a Stínů konečně opět snímek, ze kterého vyzařuje radost ke kinematografii a to nejen v podobě citací a intertextového propojení jeho vlastní tvorby. Frankenweenie má tu kýženou Burtonovskou "šťávu". ()

Dado

Vizuálne skutočne unikátne dielo a vďaka Elfmanovmu soundtracku sa dá povedať, že aj dielo so skvelou atmosférou. Príbeh je však až príliš nezosúladený a obsahuje pasáže, ktorých úlohou je skôr natiahnuť stopáž, ako umocniť celé dianie. Ťažko povedať, či sa dalo z námetu vyťažiť viac, no vzhľadom na scenár by pri jeho okresaní o zbytočné výstupy mohol vzniknúť rozhodne pútavejší počin. Asi aj preto hraná obdoba príbehu z roku 1984, trvajúca len necelých tridsať minút, dopadla medzi kritikmi lepšie. (60%) ()

Mrkvič

Tak ujeté jsem to teda rozhodně nečekal. Kam se hrabe Mrtvá nevěsta. Vůec si nejsem jistý, zda mi ta stylizace sedla. Ukazování hovínka kočky mi asi podesáté už přišlo dost za hranicí. Sentimentální tón se ale zdál záchranou filmu. Jenže potom přišel zvrat v podobě... příchodu dalších, zvláštnějších... věcí (snad bez spoileru), a pro mě film naprosto ztratil atmosféru. Ta se sice zase objevila na konci, ale to už byl film odsouzen jen k lepšímu průměru. ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů