Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

geo311

Po prvním shlédnutí jsem dal 4 hvězdičky, nepochopil jsem o čem to celé bylo, ale i tak se mi film moc líbil. Když jsem to ale konečně pochopil, tak pátá hvězdička je na místě. Realizovat tak odvážnou myšlenku .... to je jen pro opravdové mistry oboru. ( originální název k pochopení filmu pomůže více ) ()

Jarduk03

Když odcházíte z kina a venku nevíte, co se právě na plátně řešilo je to blbý. Když odejdete dokonce dříve, je to hodně blbý. Jako promítač si tohle dovolit nemůžu a u Pana Nikdo jsem to ani dělat nemusel. Tohle je film, který vás nutí přemýšlet ještě dlouho potom, co opustíte kino a přiměje Vás podívat se na něj znovu, abyste pochopili i zbylé jinotaje. Zamilované scény dvou dětí, které nemůžou být spolu nejsou o nic méně sexy než Diane Kruger a ženy by nejspíše to samé řekly o Jaredu Leto. Podívaná do futuristického světa je trochu k smíchu, nicméně nahání i hrůzu. Stane se tato domněnka skutečností, opravdu budeme žít navěky? Jednu hvězdu jsem ubral, ale možná jí přeci jen časem odevzdám, za někdy až přílišnou zamotanost a potřebu diváka znát základní fyzikální principy pro lepší pochopení filmu. Když pomineme představení si vícerozměrného vesmíru a dalších paradoxů spadajících do, tuším, speciální teorie relativity, je vhodné znát pojem entropie. Té entropie, která byla jakožto téma jedné z otázek u zkoušky z fyziky a denně na ní vylítávaly desítky studentů, protože jsme byli líní naučit se nejdelší otázku. Nakonec jsem se jí přeci jen naučil a nikdy bych nečekal, že se mi bude hodit zrovna v kině. ()

Lexis

Dlouho jsem se rozhodovala jestli dám Panu Nikomu silné tři nebo slabé čtyři hvězdičky. Chápu jeho smysl, ale přesto je ten film jaksi prázdný. Pěkná hudba mu dodává trochu života, nicméně ho nezachránila. Stále dokola sledujeme co by se stalo, kdyby... a po chvíli to omrzí. ()

otilrak

Skvěle natočený tzv. efekt motýlích křídel. Nikdy nevíme po jaké cestě se vydáme a jestli byla správná. Dost mých známých napoprvé nepochopilo. Každopádně opakované shlédnutí vůbec není na škodu. ()

Toustovač

Forma, která zas tak super není, nad obsah, který za moc nestojí (kromě "sourozenců" a pár drobností). (UPDATE 2012: Chápu, proč tomu někdo dá 5*, ale mě to teda místy příšerně vytáčí. Mít to poloviční délku a nesnažit se obsáhnout "všechno" (varianty variant variant + sem tam trochu fantasmagórie), dal bych nejspíš víc. Takhle to na mě působí spíš jako fňukání nad "kdybych já tehdá".) ()

pe3czech

zaprvé, tohle je naprosto uchvacující vizuální jízda. zadruhétohle je naprosto uchvacující hudební jízda. zatřetí tohle je naprosto uchvacující casting, zejména dětských postav. celkově nemůžu hodnotit jinak, než rozmezím čtyř a pěti hvězdiček(převažující k pětce k atmosféře a jedinečnosti okamžiku), protože narozdíl od Enšpígla jsem uchváceným fanouškem "motýlích" filmů(rozuměj filmů točících se kolem fenoménu butterfly effectu), a snímek Mr. Nobody rozpitval varianty příběhu nejpodrobněji a stíháte-li chápat, také nejlépe z mnou dosud viděných tématicky podobně řaditelných filmů. do jisté míry to byl risk: natočit film za kvantum(na evropské poměry) peněz, který si ovšem nemůže najít místo v srdci každého. Vydělá si vůbec na sebe? Kdoví, já jsem za něj rád! ()

Avarga

Čím více tento film spěl ke konci, tím více jsem se těšil alespoň na jeden smysluplný okamžik nebo velké logické řešení, které by mě nenapadlo. Jenže se tak nestalo. Nehorázná spleť na sebe absolutně nenavazujících scén a přehnaná snaha o zamotanost a originalitu tento film zahnala na 60%. Opakem všeho zmatku je ale fakt, že tenhle film je hrozně nádherně natočený. Občas se tam mihne nějaká ta chytrá myšlenka, nějaké to příjemné poučení... Ale...vlastně velké ALE! ()

Bulish

"As long as you don't choose, everything remains possible." Jak myslíte, že se cítí člověk, který ví, co ho čeká? Jak si může vybrat, když vidí všechny možné konce jeho rozhodnutí? A kterou cestu si vybere - tu správnou? Je nějaká správná? Nebo jsou to všechny? No, na tyhle otázky možná ve filmu ani odpověď nenajdete, i když si je určitě budete opakovat po dokoukání ještě chvíli, pořád dokola.. ()

Ernie_13

Geniálne a zároveň krásne natočená psycho vec. Toť asi moja stručná definícia. Deň po mám silný pocit, že si to musím ešte raz pozrieť. 90% ()

jns

Odpůrci vytýkají filmu neoriginalitu, povrchnost a slabou pointu. I když se dá s jejich výhradami do určité míry souhlasit, mám za to, že Nobodyho je třeba vnímat ne jako lineární drama, ale jako nápaditý esej, jehož deviza tkví v cestě nikoli v cíli. ()

uodevr

Houly šit. Butterfly Effect na perníku. Musím se přiznat, že ty první dvě hodiny jsem zvažoval 3 hvězdy, popřípadě míň, páč mě to všechno přišlo děsivě prázdný, romantické linky mi přišly tupé a naivní, srala mě vize budoucnosti spočívající v sci-fi pomádě a případných podkožních doplňcích (kdo to vymejšlel?!), a předem jsem sázel boty, že to je celý takhle složitě natočené jednoduše proto, aby to zakrylo právě tu prázdnotu a fakt, že ten film vlastně o ničem není. Jenomže pak přišlo rozuzlení a úplný závěr a mě došlo, že ten film opravdu je právě tak komplexní, jakým se jeví. Došlo mi, kolik otázek pokrývá, kolik jich klade a posléze na ně odpovídá, případně nechává divákovu představivost najít odpověď sama, a došlo mi, že je to jeden z těch filmů, který si s největší pravděpodobností každý člověk vyloží úplně jinak, což je počítám důvod tak různorodých hodnocení. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc hloubky v tom nacházím. Čím dýl si to promítám, tím víc mi dochází ten extremní smysl pro detail, kterým scénárista musel oplývat. A vůbec, za scénář by si ten film zasloužil medajli. Pravdu díž, mnohé ostatní aspekty už tak úchvatné nejsou, počínaje několika šíleně WTF momenty, konče slabšími hereckými výkony. A stěžovat bych si mohl ještě nekrátkou chvíli na nemálo věcí, ale nebudu. Nelituju toho, že jsem to viděl, a pravděpodobně se na to někdy podívám znova, protože vsadím boty, že napodruhé si všimnu další hromady motivů a detailů, které mi napoprvé musely uniknout. ()

Jihočech

Pěkný snímek. Když jsem jej viděl poprvé, sledoval jsem ho jen tak letmo a tak jsem ho samozřejmě moc nechápal a zdál se mi nudný. Avšak po druhém zhlédnutí, kdy jsem tomu věnoval již dostatečnou pozornost, v mích očích tento film značně vzrostl, a to hlavně díky zajímavému námětu a zpracování. ()

Morrie

Film, který se ze začátku snažíte pochopit, uprostřed stopáže pochopíte, že film pochopit nelze a že ani za tím účelem snad nebyl natočen, ovšem v posledních minutách film překvapivě pochopíte a to nejenom film jako takový, ale hlavně to co se snažil říct :). Druhé zhlédnutí si snad člověk ještě víc vychutná. Nemusíte se už zaměřovat na děj filmu a snažit se seskládat z jednotlivých scén nějaký příběh, ale máte možnost se věnovat svým vlastním myšlenkám a pocitům. Zkrátka je to originálně natočených film o věcech, o kterých každý přemýšlí, i když si to vlastně neuvědomuje. ()

zed.

Niekde v tretine filmu som bol rozhodnutý, že dám ***** a dúfal som, že to tak aj ostane. Neskôr, keď sa rozprávanie akosi zamotalo samo do seba, som už o tom nebol až tak presvedčený. No ale záver, ten ma veľmi potešil. Nič ťažkého, proste jednoduchý happyend. Pre tentokrát som ale s takýmto zakončením spokojný. Mrzí ma akurát to, že som skôr ako Mr. Nobody videl Butterfly Effect, pretože ich (prirodzene) porovnávam a aj keď sa mi pánnikdo páčil viac, nápad nie je úplne originálny....Ale čo tam potom. Krajšie scény, hudba úžasne vystihujúca atmosféru filmu, žiadny Ashton Kutcher....nakoniec predsalen tých *****. ()

marek29

Nevím, jestli zrovna "šlupka jako hrom" (kleopatra), ale rozhodně koukatelný film. Nemám moc rád, když na konci filmu, nebo po jeho zhlédnutí se všechno dokonale nevyjasní. Je tu příliš mnoho paralelně se vyprávějících příběhů a to na mě dělá už dojem zmatku :( Jako jo, je poznat kdo je kdo a s kým zrovna Nemo Nobody peče, ale že bych si učůrnul do gatí při závěrečných titulcích to teda fakt ne.. Sci-Fi určitýho druhu miluju. Tohle je jen prostě neotřelý a zajímavý, ale jak říkám dost složitý.. ()

Kutkey

Další Sci-Fi s hodně poutavou myšlenkou, i když je děj hodně protahovaný, je to potřeba, až se vžijete sami do všech alternativních časových linií, konec vás dostane víc, než kdyby byl film kratší. Dozvídáme se tu další teorii času, která je docela pravděpodobná a tak to má u Sci-Fi být, nebýt si ničím jistý. ()

Olafsson

"AS LONG AS YOU DON'T CHOOSE, ANYTHING IS POSSIBLE." Pecka, která vás smete a přinutí k zamyšlení nad "realitou", kterou žijeme a rozhodnutími, která každou chvíli svého života (ne)vědomě činíme... ()

voldemorf

Dlouho jsem neviděla film, který by mě do sebe tak vtáhnul. Nedá se to srovnat s ničím, co jsem viděla, a proto ten film vybočuje z průměru víc než dost na to, abych mu dala pět hvězdiček. Moje základní interpretace je, že fim vypovídá o životních volbách - o malých, téměř nepostřehnutelných momentech, které mohou mít pro váš život nedorzírné důsledky. Dokud se pro nic nerozhodneme, možné je všechno. Ale pozor: my se sice můžeme rozhodnout, ale to zdaleka neznamená, že je náš život v našich rukou. Ať si nakonec vybereme cokoli, nikdy ve skutečnosti neurčíme směr, jakým to rozhodnutí povede. Aby se vám film líbil, musíte přistoupit na jeho hru - protože je opravdu velmi hravý. A když ho přijmete, určitě v něm najdete něco, co se vám zalíbí. Myšlenek k uvážení je tam spousta. ()

Tremono

Pokud jste jediný, kdo by mohl znát minulost, a jediný komu na minulosti osobně záleží, ale nemůžete si vzpomenout. Je jednoduché cestovat časem, jako cestovat svými vzpomínkami, a měnit věci, nebo neměnit, protože ať si minulost uděláte jakoukoli, stejně se ocitnete tam, kde jste teď, na konci. Naprosto se to vyhýbá jakýmkoli paradoxům spojeným s "cestováním časem", buď se to stalo, nebo ne... a nebo obojí, dovoleno je vše. Navíc výborná hudba. ()