Hobit: Šmakova dračí poušť

• USA The Hobbit: The Desolation of Smaug (více)

Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka -  nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti. (Warner Bros. CZ)

T-pack

Druhej Hobit začíná moc pěknym odkazem na film, kterym to úplně celý začalo, Thorin se tu začne dost podobat Boromirovi, při skoku do „současnosti“ to ovšem začne kodrcat, i když jízda je to pořád perfektní. Totiž, když se nekecá a hrdinové bojujou a lítaj po vokolí, dokáže vás Jackson zabavit neuvěřitelnym způsobem. Člověk by ani nevěřil, kolik invence se dá narvat do bojových scén a hlavně do úprku. To hodně napomáhá tomu, že film krásně odsejpá, vobčas to ale dost uspěchá. Například setkání s Meddědem je nepopiratelně velkej moment v knize, tady to ale bylo vodfláklý a to ještě na úkor Azoga, kterej jde stejně v půlce filmu dělat protivníka Gandalfovi a ne Pavézovi. Ostatně i Legolas s Tauriel jsou celkem navíc, byť mě tolik nerušili, naopak snaha o zavedení událostí v Dol Gulduru do příběhu kvituju. Je trochu škoda, že si Peter nehrál víc s charaktery a i v důsledku toho je pak Kiliho linka celkem zbytečná. Vlastně by mi ani tolik nevadilo, kdyby zranění podlehl (když by měl na závěr stejně zařvat, že… sorry, spoiler!), příběh by to hnedka někam posunulo. Spousta věcí je ve filmu zkratkovitá, včetně jednání postav, nelogicky působí, když trpaslíci zahodí klíč a chtěj odejít, nesmyslně působí Šmakův odlet do Jezerního města. Podívaná je to ale furt božská a drak je pořádnej zlosyn se všim všudy, takže i přesto, že se dá filmu vytknout dost, furt tam toho zbejvá hodně na dobrý hodnocení. ()

Ivuse

I když to pro mě nebyla taková pecka jako Neočekávaná cesta, stejně je to pořád vysoká kvalita, které se Jackson prostě ne a ne pustit :-D Jsou místa, která si Jackson mohl odpustit, a naopak místa, která chyběla, ale pro scénu v sudech jsem ochotná odpustit všechny malé i větší nedostatky :-D První by se ale člověk měl zamyslet nad tím, jestli by byl schopný vůbec něco koukatelné vymyslet. Když se nad tím zamyslím já tak musím z velkou pokorou a úctou k úžasnému režisérovi říct jen: "nádhera". ()

danoo

Mimo preexponovaných akčných sekvencií (v Jazernom meste) a otrepanej zápletke medzi Kilim a Tauriel je Šmakova dračia púšť strhujúcim rozjazdom pred finále podobne ako Dve veže. ()

ywo666

Teraz napíšem to, čo som asi nikdy v živote nenapísl. Tej akcie mohlo byť menej. Hobbit 2 je pre mňa nie niečo slabší ako prvý diel. Ako ja som fanúšik a Hobbita aj s Lotrom som mal prečítaného skôr ako bolo oznámené, že nejaký Peter Jackson natočí trilógiu. Takže zabával som sa aj tu. Akurát prá vecí mi vadilo. Trošku neprehľadné scény, niektoré dialógy sa minuli účinku. Skřetí ak elfský jazyk ma obťažoval a mohli to hodiť celé do angličtiny. A chýbala mi tam nejaká nadupaná scéna akých bolo v jednotke niekoľko. Napriek tomu. Je to veľkolepé, výpravné, vizuálne úchvatné, vtipné, dobre obsadené. Poteší E. Lilly, od ktorej by som si teda dal povedať. Paradoxne Legolas ma moc nebral. Stále päť hviezd ale kým jednotka pohodlne preplávala do päťhviezdičkového raja, dvojka tam došla zadýchána dojebaná a hneď na prahu odpadla. Dúfam, že trojka ma viac poteší. Moje nároky chcú len to najlepšie. 5* ()

anli

Po roce čekání šupky dupky za Šmakem.Ten drak totiž už čeká.A jak to dopadlo?Inu ,v rukou Petera Jacksona famózně!Už slyším tu vlnu kritiků a hodnotitelů.Protože ta největší očekávání mají vždy ty největší kritiky.To tak bylo ,je a bude.Ale hezky po pořádku.Druhý díl Hobita samozřejmě navazuje na ten první a pokračuje tam ,kde první přestal.To jen pro ty zoufalce ,co neví a nechápou.Opět se ocitáme ve Středozemi a opět se tetelíme blahem.Už ovšem slyším ty tragédy ,kteří prvnímu dílu vyčítali otrocký přepis knihy ,jak tady vyčítají velkou benevolenci režiséra ,který se od knihy velmi odklání a dokonce si vymyslil svojí vlastní postavu ,která v knize vůbec neexistuje.Hrůza!!!!Ale hezky popořádku.Peter Jackson rozděli Hobita na tři filmy a Ti ,kdo znají a viděli Pána prstenů a četli Hobita ,ví proč.A samozřejmě taky ví ,že Jackson určitě nezapomene na další knihu"Silmarillion" a co se bude hodit ,šupne do Hobita.A protože Tolkienovi rozumí ,bude vědět co a proč.A přesně takhle to taky dopadlo.Druhý Hobit je mnohem temnější než ten první a spousta scén ,které jsou v knize víceměně vtipné (byla přece jen psána pro děti)-sudy ,pavouci atd., ve filmu působí hrůzostrašně a velmi napínavě.Přibylo sem mnoho akce a mnoho skřetů(v knoze jich zdaleka tolik není) a přibylo sem toho mnohem víc ,včetně zcela nové postavy elfky Tauriel v podání skvělé Evangeline Lilly.A světě div se-ono to funguje a skvěle!!!!Scénář odsýpá ,ducha knihy se drží a i když má mnoho vlastních invencí a je temnější ,pořád je to Tolkien se vším všudy.Ano ,je to vizuální pastva pro oči ,protože jí režisér prostě miluje a protože jí divákovi servírovat chce a divákovi s to líbí.Tedy mě určitě.Celá vizualizace filmu nemá chybu ,stejně jako kostýmy ,masky ,kamera a opět geniální hudba Howarda Shorea.Ten chlapík je opravdový hudební mág Středozemě.Všichni herci jsou opět skvělí a nejvíce jsem si užil Martina Freemana ,Iana McKellena ,Orlanda Blooma ,Evangeline Lily a vlastně všech ostatních.Trpaslíci jsou skvělí a všichni jim perfektně sekundují:)O exteriérech mluvit nemusím ,jsou absolutně dokonalé a většinu jsem si v knize přesně takhle představoval ,takže nádhera.Příběh samotný se knihy v hlavních bodech drží a je samozřejmě rozvětvený a čeká na setkání s drakem ,které je opravdu monumentální a musím říci ,že Šmak je jeden z absolutně nejlepších filmových draků.Bez debat.Jistě ,pro někoho může být mluvící drak problém ,ale chce to holt trochu fantazie vážení kritici.A finále je dechberoucí ,teda není to úplné finále ,protože v tom nejlepším skončíme a na opravdové finále musíme rok počkat ,ale setkání s drakem je opravdová filmová lahůdka a myslím ,že každý divák si jí musí maximálně užít.Je to opravdová jízda Středozemí ,kam jsem se opět vrátil rád a tetelil se blahem.Knihu jsem četl a už vidím tu vlnu kritiky ,která se na hlavu Petera Jacksona snese a rovnou musím říct a zastat se ho ,že všechny jeho úpravy jsem akceptoval a ve filmu přivítal s nadšením ,včetně nové postavy elfky Tauriel ,která mi sem absolutně zapadá a nemám s ní žádný problém.Stejně tak s Legolasem ,který v knize není ,ale Jackson chtěl pochopitelně více propojit Hobita a Pána prstenů.Stejně tak s prvním spatřením Saurona a jeho žhavého očka(s tím bude mít spousta čtenářů knihy asi největší problém).Od začátku do konce jsem si film opravdu užil a když v tom nejlepším skončil ,aby se nadechl před velkým finálem ,já si povzdechl.Jestliže jsem prvnímu dílu vytýkal ,že chtělo trošičku víc stříhat ,protože se příběh místy trochu zpomalil ,tady nemám co bych vytkl ,takže Petere opět děkujeme za návštěvu Středozemě ,moc se těšíme na rozšířenou verzi a velké finále.Dávám čistých 100% a to ,co Tě nezklame ,Tě posílí. () (méně) (více)

Micro41CZ

Petere, strč si ty svoje digitální nezáživný akčňárny bez duše a nápadu víš kam! Snad byla dvojka jen balastem mezi jedničkou a trojkou... /// Po rozšířený verzi zvedám ze 2* na 4*, bavilo mě to víc, přibyly dialogy i prohloubení legend, a když odhlídnu od dementní linky Legolase + Tauriel a přemíru digitalizace, pořád to má atmosféru a rád sem se do Středozemě vrátil. ()

venison

Co se týče literární předlohy, "Hobit" byl pro mě oproti "Pánu prstenů" spíše něžně podanou pohádkou o dobrodružné cestě plné hrdinských skutků, odvahy a zajímavých postav a bubáků.. Bohužel "Hobit" z filmového plátna ve mě více evokuje nepovedenou kopii "Pána prstenů".. Velkým zklamáním pro mě bylo už zjištění, že je tato útlá kniha rozsekaná do tří sálodlouhých filmů :-( Příběh pro mě naprosto postrádá kouzlo, které je draze vykoupeno scenériemi a pompézními bitvami.. :-( Peter Jackson se také mnohem více odchyluje od původní předlohy.. :-( Někteří herci ve svých maskách vypadají až směšně, protože hrají ve vyšším věku postavy mladší (viz. Legolas).. Jediná sympatická postava z druhého dílu je pro mě asi Bard.. Teda, když nepočítám draka, který je jeden z nejlépe udělaných v historii kinematografie :-) Navíc nepouští jen hrůzu a děs, ale je i vtipnej.. A celej poklad je vlastně úžasnej.. Navíc scéna se zlatým drakem je opravdu fascinující :-) Ale celkový dojem dost mizerný.. Méně je někdy více, Jacksone! ()

_DAVE_

O třídu lepší než první díl, i když tedy až od chvíle kdy na scénu vběhne Šmak. Ta to "postava" dodává filmu notnou dávku invence, má neuvěřitelně luxusní vizuál a brutální basák. :) Prostě proti těm trapným a neustále opakujícím se skřetům nesrovnatelně charismatičtější záporák. 90% ()

lennyd

Hobit Bilbo Pytlík (Martin Freeman), a jeho 13 kolegů na cestě, trpaslíků i čaroděj Gandalf dále pokračují k Osamělé hoře, opájející se poklady, které na konci své poutě získají. Po cestě je ale potkávají nesčetná nebezpečí, než k samotné hoře dorazí. Ale to největší nebezpečí je teprve čeká... Hned na začátek mám pro případného čtenáře tohoto komentáře jednu radu zapomeňte na to, že jste četli Tolkienovu knihu. A pokud jste ji nečetli, tak tím tento film pro vás získá několikero kladných bodů navíc. Pokud jste ji četli, tak přestaňte porovnávat, protože Jacksonův hobit je o trochu jinde než Tolkienův hobit. Zatímco Tolkienův hobit byl pravým (a hravým) prequelem celé série Pána Prstenů, Jacksonův hobit mi místy přijde mnohem temnější a strašidelnější. Navíc se Peter Jackson jal přidávat do filmu své vlastní kusy příběhu (přece jen, Tolkienův hobit je vcelku útlá knížečka, a rozpliznout ji na 3 téměř tříhodinové díly je makačka), o kterých zatím nejsem úplně přesvědčen, zda se mi do příběhu hodí či nikoliv (nicméně krásná Tauriel (Evangeline Lilly) je příjemným osvěžením pro divákovo (pokud je to chlap) oko). Jinak se zde může napsat přesně to stejné, co u všech předchozích Jacksonovým filmů z Tolkienovy série - audiovizuální orgie, dokonalé v jakémkoliv detailu... ()

Wayne

Poprvé jsem zalitoval, že Hobita nesfoukli jen do jednoho či dvou filmů. První Hobit se mi líbil, ale až u druhého dílu jsem si uvědomil proč. Pán prstenů totiž těžil z mnoha kvalit a jednou z nich bylo určitě prostředí Nového Zélandu. První Hobit z ní těžil také a proto z něj mohl být fanoušek Pána prstenů vskutku nadšený, i když to nebylo úplně dokonalé (to snad ani nikdo nečekal). Tady se na to ale těžce kašle a to je podle mě kámen úrazu, protože o moc víc tento film nemůže nabídnout. Najednou se tedy z Hobita stává natahovaný, nudný a nepochopitelně i milostný snímek. A to ve chvíli, kdy připlouvali do Jezerního města a já jsem si říkal, že teď se to konečně rozjede, jsem si ještě neuvědomoval, že tu lepší část mám za sebou. Souboj s drakem mi přišel totiž neskutečně zdlouhavý a myslím, že by se vlezl klidně i do deseti minut. Při prvním Hobitovi jsem, přestože jsem knihu mnohokrát přečetl, byl vetšinou napjatý, čekal jsem jak se co vyvine, ale tady jsem furt akorát čekal kdy už to skončí. A po skončení filmu si už ani vlastně nepamatuju, co se ve filmu odehrálo. Určitě je to příjemné fantasy, ale proč to rozdělovat na tři části, když už teď pořádně nevěděli co tam nacpat. Na třetího Hobita do kina raději už nepůjdu, dost možná bych tam tentokrát opravdu usnul. ()

venalce

Peter Jackson se definitivně rozhodl zpracovat příběh Hobita po svém (škarohlídi by mohli říct, že se Tolkienem jen lehce inspiroval), pokud vám to vadí, máte problém. Pokud ne, užijete si prvotřídní fantasy. Pan režisér si tu vystřihl zatím nejstylovější cameo a pomrkávání na trilogii Pána prstenů je hlavně na začátku tak okaté, že hraničí s pocity deja vu. Rozhodně se jedná o záměr, proto potěší. Beorn (Medděd) se filmem víceméně jen mihne, elfů z Temného hvozdu si bohužel neužijeme tak, jak bychom podle knihy mohli, až na některé, kterých si naopak užijeme víc než dost (a Thranduil to není). Romantickou linku s Tauriel bych nejradši vystřihla a Bard jako vůdce odboje mi taky moc nešel pod nos, ale to jsou jen detaily. Ty pravé dechberoucí momenty plné wow! efektů se dostavily během poslední hodiny, kdy se na scénu dostal Smaug. Žádný, opakuji žádný filmový drak se se Smaugem nemůže rovnat. Z upoutávek to nebylo znát, ale dostalo se mu velkorysého prostoru, který byl plně využit. Působil děsivě, velkolepě i lstivě, zkrátka monstrózně. Byl esencí drakovosti, takového draka jste si vždycky přáli na plátně vidět. Všechno ostatní proti němu působilo jako pouhá předehra, tohle byla hlavní atrakce. A v momentě, kdy se na plátně objevil v té zlaté nádheře, zřejmě nikdo v kině nedýchal. Konec pak vystupňoval očekávání na maximum, úplně jsem čekala nápis "To be continued..." Po zhlédnutí třetího filmu dostává tenhle film úplně nový rozměr, mnohé neukotvené postavy (např. Bard nebo Tauriel) získají na sympatičnosti a vše zapadne na své místo. Jednička byla taková předehra k ději a dvojka s trojkou pak tvoří jednotný celek, který je náhodou rozdělený na dvě části. ()

romajz15

Oproti prvnímu dílu je to celkem slabota. Je tu několik velmi povedených akčních scén, ale také několik okamžiků, které působily spíše komicky. Například scéna se sudy je docela groteskní. ()

hroubek

Ještě, než jsem vyrazil na tento film, tak jsem si pustil rozšířenou verzi Neočekávané cesty. Chtěl jsem se správně naladit, což se povedlo. Pořád tam stále je to krásné slovíčko „ ale “ . Hobitovi se stále nepodařilo navázat na lehkost a krásu původní trilogie. Místo toho se mnohdy pokouší najít si svojí cestu. Což je sice obdivuhodný krok, ale v tuto chvíli dělá více problémů, než užitku. Šmakova dračí poušť je mnohem akčnější a zábavnější, než první část, ale naopak mu chybí jista ucelenost, soudnost a budování sympatií k postavám. Jakoby si Jackson myslel, že si dokážeme oblíbit postavu po pár záběrech. Přesto můj největší problém bylo srovnání s předlohou, kterou jsem nedávno znovu dočetl. Zamrzí to obzvláště v první polovině, kdy jsou velmi zkráceny tři důležité úseky příběhu. Scéna s Meddvědem nedává moc smysl, scéna s pavouky připomene Návrat krále, ale oproti předloze přišla o své kouzlo a totéž platí i o scéně v království elfů. Neříkám, že chci aby to bylo doslovné přenesení řádků na plátno, ale všechny tyhle okamžiky jsou důležité pro příběh. V těchto momentech Bilbo všechny trpaslíky zachrání a získá si jejich respekt a vybuduje silné přátelství, což bohužel ani jedna scéna nedokáže správně prodat. Naštěstí je Jackson velmi dobrý režisér, takže jakmile se začne putovat po řece na sudech, tak jdou všechny výtky stranou a zas všechno skvěle funguje. Akce, humor, napětí a i postavy mají co hrát. A takhle to je až do konce filmu. Celá linie s Bardem v Jezerním městě se moc povedla. A scény v Osamělé hoře je kapitola sama pro sebe. Jackson se tady urve ze řetězu a fanouškům dává jednu perfektní scénu a za druhou. I Gandalfova linie začne krásně gradovat, a souboj na mostě připomene scénu s Balrogem ve Společenstvu prstenů. Ze začátku mě vadilo jakým způsobem Jackson rozšiřuje svět Pána prstenů. Působilo to dosti křečovitě, ale jak už jsem psal pak se to v druhé půli zlepší. Peter Jackson jako režisér nezklamal, jeho největší chybou je, že občas ztratí soudnost. Přesto je na každém záběru vidět, že miluje svět Pána prstenů. Herci z předchozích filmů hrají pořád dobře, hodně to potěší u Orlanda Blooma. Z nových tváří si nejvíce zapamatujete Luke Evanse, které obdařil svoji postavu velkým charismem. Bohužel to samé neplatí u Lee Pace, ale tam je to dáno prostorem. Největším trnem v oku je však Evangeline Lilly, kterou mám rád už od Ztracených, ale tady si odehraje svoje, v akčních scénách není špatná, přesto je vidět, že do celého příběhu nepatří. I přesto všechno je ve filmu spoustu momentů, které jsou moc dobré a to prolog, útěk na sudech, humorné scény, souboje se skřety, celé finále v Osamělé hoře, i tak všechny scény trumfne obyčejná dialogová scéna. Povídání Šmaka a Bilba je natolik působivé, silné a ukazuje obrovský rozsah Jacksonovi režie. A navíc na působivosti přidává hlas samotného Sherlocka Holmese. Šmakova dračí poušť je dobrý film, kterému plusové body ubírá to, že nedokáže prodávat některé scény a postavy, ale to nic nemění na tom, že je to dobrá zábava. PS: Rozšířené verzi se povedlo dát některým scénám mnohem větší smysl a udělat je zábavnější, napínavější, ale i tak původní výtky zůstávají. () (méně) (více)

ravalah

Jine nez prvni dil a sedelo mi to lip, knihu jsem cetl pred patnacti lety, takze uz si to vubec nepamatuju...a dobre pro me:) Nektere prvky mohl Jackson vynechat, neco mohl udelat jinak a nad necim zustava rozum stat, jak je to hrozive nerealne. Ale veskrze musim rict , ze to je zlepseni. Paradni drak. ()

Marooned17

Zdá se mi poprvé u zpracování Středozemě, že vážně pokulhává scénář. Asi největší výtka je k románku Tauriel (ta postava mi jinak vůbec nevadí) a Kiliho - wtf? Prý tam byl přidán až při dotáčkách. Ach jo. Dále třeba malý prostor pro Bilba a ořezání Medděda, průchod Temným hvozdem bylo takové mihnutí - chyběl čas, jenž byl vyplýtván na zbytečné akční sceny v Hoře například. Oproti bezchybnému 1. dílu každopádně zhoršení. Po 2. shlédnutí: Vůbec, nějak moc věcí nesedí, taky dialogy jsou dost divné. Mimochodem - Jackson tam pořád je, ale ten scénář by prostě nezachránil ani on. HFR 3D je naprosto k ničemu, akorát kvůli tomu některé záběry vypadají příliš televizně. Příště jdu zase na klasické 2D. SE uodate: Jako vždy u Jacksona SE výrazně zlepšuje mé hodnocení. Zajímavý komenář: Tesias Nebo taky skvělý komentář zde: http://www.theonering.net/torwp/2014/01/11/86162-peter-of-many-colours-jackson-finally-leaves-the-path-of-wisdom/ ()

Honzua

Za prvé... nikdy jsem si nemyslel, že by svět Pána prstenů, Tolkienův svět byl látkou, před kterou si mám vyndat mozek z hlavy a přistupovat k ni jako k Expendables. K diskuzi o pochopení, či nepochopení Jacksonovy podstaty je asi třeba také dodat, že si nemyslím, že Jackson u Hobita přistupuje ke Středozemi takovým způsobem jako tak činil, když se tam vydal poprvé (ten jeho "humor" pro larpáky, kterým oplývala jednička, mu asi nikdy nezapomenu) Za druhé abdikace na zachování náležité formy vyprávění hovaďáckým cliffhangerem zcela pečetí skutečnost, že rozdělení na tři části byla účelově marketingová záležitost. Na druhou stranu, jak Arbiter trefně poznamenává, Jackson se s tím, aspoň co se dvojky týče, popasoval docela úctyhodným způsobem. K mému překvapení jeho digimánie (ačkoliv stále ještě dost umělohmotná) dává na rozdíl od jedničky konečně smysl a dostává výraznějších kontur díky návratu k silnému vyprávění. V tomto ohledu se také dost napravuje u postav jako je Radagast. Tady si opět vypůjčím, teď od Marigolda, protože je to setsakramentská pravda. Od útěku v sudech a s příchodem závislosti Bilba, podléhajícího Thorina, Gandalfova pátrání a překvapivě charismatického Luka Evanse se opět dostavil ten starý dobrý pocit, na který jsem marně čekal celou jedničku. To, že jsem zpátky ve Středozemi a že chci být její součástí. Nicméně vyprávění je vstupem do Osamělé hory zase trpce potopeno naprosto šílenou romantikou Kiliho a Tauriel, která je, vzhledem k tomu, že střídá jinak skvělé počínání si Bilba s drakem, epický fail. Nad tím fosforeckujícím handjobem ukápne nejedna Arwenina slza. Viz Matty, Arbiter, KarelR, Marigold, Eddard, DaViD´82 ()

Sany33

Nakoľko som Tolkienofil moje očakávania boli obrovské a moja túžba zazrieť druhého Hobita neopísateľná. A musel som si povedať, že takýto pohľad do Sredozeme sa mi ešte nenaskytol. Niektoré scény boli akoby presne z mojej hlavy ako som si ich predstavoval pri čítaní knižnej predlohy a to bolo pre mňa obrovské plus. Zároveň sa ale dostávame aj k najväčšiemu mínusu celého filmu a tým je knižná predloha. Ak má byť film kvalitný musí sa v ňom odohrávať skoro všetko a pekne dávkované ako akcia, láska alebo humor. Tolkien to v knihe dokázal. Rozdeliť knihu na 3 filmy je preto veľmi veľké mínus pretože film nemôže ulahodiť každému. Prvá časť je výpravná a zoznamuje s hlavnými hrdinami v druhej sa sústreďuje pozornosť na Stredozem všetky tvory a rasy, ktoré môžu zamiešať kartami a trojka bude samozrejme finálne rozuzlenie. Preto sa nečudujem že druhý Hobit nie je mnohým po chuti ale mne sa teda páčil veľmi. Legolas je trocha arogantný čo sa mi moc nepáčilo pretože ho poznáme ako funny killera ale to sa dá prekusnúť. Luke Evans bol tiež fenomenálny a svojej úlohy sa zmocnil znamenite. čo sa týka Bilba hral dosť na druhé husle ale vôbec mi to nevadilo. A Gandalfova zastávka v Grim Batole je jednou najepickejších scén aké Tolkienovo univerzum ponúka. Je sa teda na čo pozerať a za mňa 93%. ()

Kicune

Druhý díl přináší ještě víc dobrodružství a akce. I zde se nevynechal žádný motiv z knihy, opsaný buď dopodrobna, nebo pozměněný. Epizodické vyprávění pokračování putování trpaslíků, hobita a čaroděje, který vždy na skok odběhne vyřešit jinou záležitost, dává více prostoru všem zúčastněným a řekla bych až na úkor Bilba. Je až radost pokaždé sledovat Martina Freemana, kterého je zde k vidění méně než v prvním díle. Jeho Bilbo ale i tak dokonale předvádí změnu v hobita pomalu se oddávajícího moci prstenu a pomalu si uvědomujícího, že toto dobrodružství není procházka růžovým sadem. Uvědomují si to všichni ostatní, atmosféra filmu je mnohem temnější než v prvním díle, dynamika a napětí o to větší. Podtrhuje to nejenom nehostinnost prostředí, ale i permanentní hemžení skřetů šlapajících hrdinům na paty, což tvůrci využili k natočení nejlepší akční sekvenci pronásledování sudů s trpaslíky skřety. Setkání se Šmakem je už jen třešnička na dortu všeho zlého i dobrého. Peter Jackson to zase dokázal! ()

Mishqo

80-85% ... Určite lepšie ako úvodná časť trilógie, viacej akcie, plusko dávam za nádherného draka (i keď trošku ukecaného) a elfíkov Legolasa a Tauriel, ktorí sa postarali o zábavu. Ale stále mi tam niečo chýbalo alebo vadilo, čo ma nedoviedlo k úplnej spokojnosti. Ale inak dobrodružná jazda ako sa patrí. A celkový príbeh nedokáže nestrhnúť a neočariť diváka. A o audiovizuály ani nehovorím. Byť to nie také rozvláčne, že musí tu uzučkú knižku rozdeliť na 3 trojhodinové filmy (vkľude by to nacpal aj do dvoch 2,5 hodinových) tak by to bolo ešte strhujúcejšie. No nie, on musí samé omáčky okolo všetkého mazať. :D ()

Nyck

Chudáci současní režiséři... Když natočí film precizně podle předlohy, jsou jim vytýkány dlouhá stopáž, malá dynamika příběhu a nuda. Když se rozhodnou film natočit trochu podle sebe a přidat tam něco navíc, hned se objeví kritika, že už to vlastně není podle předlohy a že si režisér přimíchává vlastní fantazii a že bla bla bla... Proboha živýho, tak už se rozhodněte, co chcete. Druhý Hobit je výborný film. Jasně že v něm není všechno podle předlohy, vždyť knižní Hobit není zdaleka tak rozsáhlý jako prstenovský epos. Sám Peter říkal předem, že se ve filmech objeví i linky, které přímo v Hobitovi nebyly. A vůbec mi to nevadí. Vzhůru na bitvu pěti armád! ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (více)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (více)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (více)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (více)