Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

Misterioso

Zakončení jednoho velikého příběhu, při kterém jsem vyrůstal. Za vrchol všech dobrodružství Harryho Pottera považuji stejně jako mnozí další Cuarónův Azkaban, potěšen jsem ale byl i Yatesovým Fénixovým řádem. O to více jsem ale byl zklamán při sledování jeho dalších zpracování HP. Knihy jsem až na cca půlku Vězně z Azkabanu nečetl, takže nemohu příliš srovnávat s předlohou. Těžko říct, proč se mi vlastně vyvrcholení tohohle příběhu nelíbilo. Možná to je dáno samotnou předlohou, možná neměla být Relikvie rozdělena na dvě části, těžko říct. Nicméně emočně mě to nechalo naprosto chladným, žádné scény mi neutkvěly v paměti a boj proti jednomu plešatýmu strašákovi na několik dílů nestačí. Bohužel. ()

Eeve

Epický koniec série. Boj o Bradavice famózny, čo vytknem je, že tvorcovia sa hnali celým filmom práve k tomuto vyvrcholeniu a celý diel tomu podmanili, takže žiadne mrazivé chvíle ani dojemné momenty, čistá fantasy akcia. Každopádne o triedu lepšie, než Relikvie smrty part I, ako som i tam napísala, bol to len akýsi prológ práve tohto vyvrcholenia. Aspoň sa na to dalo tú minutáž celý čas bez ujmy na zdraví pozerať, čo je vcelku uspokojivé. Nie je to totálny fail, čoho som sa vlastne celý čas bála.I keď ten koniec ma zabil, ja byť nemenovanou pani spisovateľkou, tak práve tomuto gýčovitému zakončeniu sa zďaleka vyhnem, blek. Čo už ale, proti gustu... Čo sa týka hodnotenia celej série, zhrnula by som to takto: 3, 3, 4, 3, 2 a pol, 4, 2 a pol, 3. Z čoho jasne vyplýva, že pre mňa najvyššia kvalitka po všetkých stránkach sa vyskytovala v trojke Väzňovi z Azkabanu a každopádne v šestke Princovi s dvojitou krvou. Ostatok priemer až podpriemer, dá sa ale vcelku povedať, že Harry Potter je netradičná séria, ktorá vo filmárskom svete zatiaľ nemá obdoby, to si musíme priznať. ()

halberdier

Druhá část závěrečného dílu potterovské série je mnohem lepší než část první, která byla nudná a rozvleklá. Nejsem nějaký velký fanoušek této série, od čtvrtého dílu mně začaly jednotlivé díly trochu splývat v jeden, ale je mně trochu líto, že už série skončila a s Harrym Potterem se už nesetkáme. ()

kuře.gril

Ale jo, je to velmi dobře zpracované, i když vedle knihy to nijak obstát nemůže. A mladý Albus Severus by nemusel vypadat jako Justin Bieber. Alan Rickman výborný, jsem ráda, že mou nejoblíbenější postavu hrál v celé sérii zrovna on. ()

RKBoy

Najlepšia Potterovka , zakončenie je epické tak ako som si ho predstavoval.Soundtrack skvelý ako v každom diely.Jedna z najväčších a najlepších ság skončila a pre mňa ako človeka čo vyrastal spolu s touto sériou to je velmi silný zážitok. Tržby - $1,328,111,219 ()

Mery235

..taaak.. dychtivo ocakavany koniec HP... film nad moje ocakavania.. z knihy vytazili dost, nie su tam nejasne sceny a ani ziadne dolezite chybajuce..(pre mna:) ... podla mna to bolo skvele vyvrcholenie.. a kedze poznam Harryho od maleho chlapca, tazko mi je s nim rozlucit sa.. no aj tak to raz muselo prist.. a takym skvelym ukoncenim, ako je toto.. hm.. tak k tomuto sa budem casto vracat ... ..plny pocet... prehnane?? ... nie, nemyslim si.. =) ()

pavla.o

Tohle je závěr, na který všichni čekali! Akce od začátku do konce prokládána srdcervoucími momenty. Není to podle knížky, jasně, ale to ani nemůže být. Jestli je něco velkolepého, tak tenhle díl celé ságy. Vizuálně dokonalé, jako celá sága, tenhle díl ještě více o to, jaké obrovské množství kouzel se tam použilo. Nádherná hudba, která dokreslovala celou atmosféru. A herci, kteří když hrají, že se bojí, tak jim to na 100% věříte. Kdo má rád akci a souboje mezi kouzelníky, tak si jich užije dosytosti. Neumím si to představit víc epický! ()

Crowus

Opravdu důstojné zakončení putování mladého kouzelníka. Nehodnotím to co film provázelo, proč je na dva díly a zda z něj šlo vyždímat více nebo méně. Konečně dostal prostor i tragický hrdina Snape. Na mě to celé působilo dobře. ()

gpx

Když to vezmu od konce, tak nezbývá než konstatovat, že takhle zmršené finále dobrého filmu se jen tak nevidí. Podobně blbý byl snad jen závěr posledního dílu série Pána prstenů. Ale jinak je HPatDH:P2 nadprůměrný film, poznamenaný možná až křečovitou snahou o dosažení noir atmosféry. Ruku v ruce s tím jde nechutná tmavost většiny scén, kterou by zachránily snad jen brýle s gamma filtrem. ()

blekekeke

Závěr se vší parádou. Opět byla o kousek posunuta laťka s triky, nezávidím pokračovatelům, tohle se bude těžko překonávat. PS: vada na kráse, nebyla na konci slza na mé tváři, asi málo tlačili na housle ... ()

vofo

Kdyby poslední knížku Yates natočil do třího inového filmu, tak by to asi bylo za pět. Ale díky tomu, že to rozemlel do dvou filmů, tak to nevyzní tak, jak bylo zamýšelno. ()

Tomik00

Naprosto fantastické zakončení. Epické finále Harryho pottera a smrt, jehož jméno nesmíme vyslovit. Po všech těch dílech, tohle byl nejtemnější, nejlepší a nejpropracovanější Harry Potter. Byla to prostě bomba, která vybuchla. Doufejme, že J.K Rowlingová napíše zase nějakou pecku! PS: Moc jsem Harryho Pottera nemusel, ale finále jsem zkouknul. ()

Leegy

Závěrečný díl velkého fenoménu pro mě milým překvapením a zároveň velkým zklamáním. Ve filmu jsou opět dobře provedené efekty a skvělá hudba, i když tvůrci z nějakého mně neznámého důvodu vyměnili klasickou úvodní "potterovskou" znělku. Jsou zde silné scény i scény, u kterých se zasmějete. Jsou zde však detaily, kterých si normální divák nejspíš nevšimne, avšak já, jako veliký fanoušek knižní předlohy, jsem kvůli nim byla celkem roztrpčena. Tak například, v závěrečné bitvě se objevuje většinou, pokud ne vždy, zelená kletba, na kterou by podle knih neměla být obrana. Proč byla tedy často odražena modrým štítem? A smrt Voldemorta? Jistě graficky náročné, ale úplně mimo mísu. Myslím, že v knize se autorka snažila naznačit, že by Bezová hůlka nikdy nezabila svého pravého majitele, a že Voldemort zemřel z části kvůli své pýše a neschopnosti naslouchat. To však ve filmu nebylo... A však i přes to vřele doporučuji, avšak v originále, protože dabing některých postav stojí, stejně jako v několika předchozích dílech, za houby :) ()

Hellscuboy

mistře Kigniku,pokud se první hodinu dle tebe zde nic nedělo,pak v prvním znudodíle Relikvie smrti se odehrává co???...nic absolutně nic...já myslím že hodnocení plně odpovídá kvalitě a gradace série dosáhla vrcholu a já jsem maximálně maximálno maxspokojený a má 2 dítka taktéž...závěrečná bitva,prostě neměla chybu,když si vezmu,jak dlouho jsme čekali :-) ()

hcfish

To, co bylo v první části rozehráno, se nyní opouští za fanfáry patetickýho štěstí, které navíc hlavní herci nedokážou s požadovanou sentimentalitou zahrát. Hodnocení vychází ze samotné těžko stravitelné knižní podoby, ale stejně se mohlo leckce ubrat a jít ve stopách prvního dílo. Pár působivých scén nepomůže. Film se až oplzle vrací do černobílý roviny, který se mohl alespoň částečně vyhnout. Celý to je jako nesourodý obraz plný jednoduchých motivů bez snahy o jejich propojení. ()

Hanz_knife

Nezlobte se na to, ale tenhle díl je fakt megasračka. Celé to je takové nezáživné, roztahané tam kde to být nemá, ustržené tam kde to být nemá. Bitva v Bradavicích působí strašně uměle, když někdo zhebne tak jako by se nechumelilo, co vole vždyť to byl jen podělanej učitel co? Podle mého prostě nejhorší díl Harryho na plátně, vážným konkurentem je snad jen Feníxův řád a to je co říct. Jako fakt nechápu co je tak výborného na tomto filmu, toporný Radcliffe, idiocie nejen Voldemorta, bránění cesty k hradu jedním kouzelníkem proti hordě vlkodlaků, vždyť ten film nemá žádný řád! Celé to působí jako neuspořádanej proud myšlenek někoho po lobotomii. Neskutečně debilní epilog už je jen taková smradlavá zkažená třešeň na schnilém dortu, ty vole kdyby ho aspoň nalíčili kašpara jednoho. Radši bych viděl nonstop 20x za sebou třeba čtvrtý díl než znova tuhle neucelenou hrůzu u který jsem málem usnul nudou. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)