Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

Ainy

Vzala jsem na tento film dceru dřív než jsem si přečetla recenze. Tuto chybu už neudělám. Co se mi líbilo: určitě 3D zpracování, vtip, animace, grafika. Co se mi nelíbilo a proč bych na něj příště s dcerou nešla je DĚJ ... nemyslím si, že střílečky, špionáže, vybuchování a zabíjení je děj vhodný pro malého diváka ... Tento film bych doporučila lidem od 15 let. V této pohádce mají hlavní roli auta, která mluví, myslí, cítí. Opravdu jsem měla zaječí úmysly, když jsem viděla dceru jak se bojí, že Buráka zabijí apod. Takže shrnuto: podívaná to je ale pro starší diváky, pro děti určitě ne. S jedničkou se to nedá srovnat, ta byla perfektní a bavili jsme se při ní celá rodina. ()

Botič

A je to v toaletě! (Eko)Parodie, která uvízla na půli cesty s naprosto retardovaným smyslem pro humor ala Jde takhle blázen lesem a najde houbu. „Jé! Hele houba! Já do ní kopnu!“.... To, co se mi líbilo na prvních Autech je pryč, zato všechny zápory jsou zdvojnásobené a dovedené až na hranici únosnosti. Pokud za Cars 2 dostane PIXAR Oscara, tak to bude skutečně pouze ze setrvačnosti. ()

3DD!3

Nejslabší Pixarovka, přesto jde o obstojný "dětský" špionážní film. U tohohle giganta to ale přesto zamrzí. ()

Nevka

Druhé díly nebývají vždycky lepší než ty první, ale mně osobně se Auta 2 líbila. Nápad udělat z Buráka "špiona" byl dobrý a jeho přiblblé fórky byly fajn. Nejvíc pobavila asi scéna s kulomety. Ze stránky Pixaru úžasný animovaný film, kterému nechyběla akce ani trochu osekané, nicméně nápadité závody po celém světě (hlavně ten v Londýně). Film na mě udělal skvělý dojem a všem ho doporučuji, i když vám někdy ty vtípky mířené hlavně na mladší diváky nemusí sedět. ()

castor

Příběh jedničky? Velmi tradiční, neuvěřitelně předvídatelný, místy hodně nudný a uřvaný. Na dvojku jsem se vůbec netěšil, nakonec spíš náhoda rozhodla, že jsem ho zhlédnul. Chyba to byla. Co na tom, že po technické stránce je pokračování dál prvotřídní podívanou? Auta se „chovají“ jako uřvaná hovada, špionážní zápletka je chatrná, zbytek je ukecaný a odfláknutý. Pixar u mě dlouho nezabodoval. ()

D.Moore

Dokonale animovaná óda na přátelství, kterou každý druhý bůhvíproč odepisuje...Tolik propíraný příběh přitom není o nic klišovitější zvěrstvo než (právem) proklínaná dějová linka prvního dílu. Naopak bych řekl, že snaha tvůrců udělat z Aut 2 jiný film je chvályhodná. Film se zdá být dospělejší (bondovská akce a řada nedětských narážek) a je tak nějak temnější (záplatka s palivem, "umírající" auta) a coby milovníka špionských podívaných mě rozhodně chladným nenechal. Na to hlavní - bavit malé i velké - ovšem naštěstí nezapomíná. Velké, snad přímo obří plus je samozřejmě (téměř hlavní) postava dabovaná Michaelem Cainem, nicméně stejně jako uživatelka Ketri bych se chtěl zastat Buráka. V prvním dílu mi lezl na nervy. A jak! Jenže tady, v konfrontaci s "normálním" světem, byl najednou o dost sympatičtější. Jasně, stále se chová jako idiot, ale opravdu takový je? Podívejte se na ostatní auta z Kardanové Lhoty... Ve srovnání s ním nepůsobí o nic méně nablble. Další klady: Promakaný svět plný drobností (první scény odehrávající se v Paříži nebo celý anglický závěr jsou plné tolika detailů, že mám zase chvíli co zkoumat), Giacchinova hudba, nápaditost akčních sekvencí, kterou Autům může závidět kdejaký hraný celovečerák. Zápory: Fekální humor (respektive jeho ekvivalenty - únik oleje apod.), délka filmu (vražedná). Dávám čtyři hvězdy. Ale nejslabší Pixar to vážně je. ()

PinokKio

Vizuálně úchvatné, ovšem tak nějak bez nápadu. Až se mi nechtělo věřit, že za tímhle pokračováním stojí Pixar. ()

Spooner

Jedna z těch slabších pixarovek, ale pro mě stále velmi zábavná a nápaditá. Jasný, to cílení hlavně na nejmenší publikum je někdy až moc evidentní a Buráka je tam místy fakt až moc, ale i tak jsem se smál dost a pár výborných nápadů tam je. Navíc je celý docela dost akční a všechny ty honičky a přestřelky jsou natočený hodně dobře a hlavně díky nim to celý hodně rychle a příjemně uteče. A to je u tohodle typu filmů přece to hlavní. U mě teda spokojenost a to i přes to, že se mi ta strategie typu "natočíme film, ať můžem prodat víc plyšáků a penálů" vůbec nelíbí. ()

Davies182

Zcela jistě nejnudnější pixarovka. Neselhávají jen věčné gagy, kterých je naštěstí stále tak kolem dvou za minutu. ()

pepo

Mne sa od Pixaru veľmi páčili aj ich "slabšie" kúsky ako Good Dinosaur alebo Brave, ale toto fakt bolelo. Hlavný hrdina otravný, špiónska zápletka sa do toho sveta vôbec nehodí ale najhoršie je, že je to absolútne chladné a nevtipné. Skôr než slabší Pixar je to dobrý Ilumination, prípadne priemerný Dreamworks a to rozhodne nie je dobre. Navyše to IMO nie je vhodné ani pre decká, lebo je to občas dosť kruté, mučí sa tam prípadne rovno zabíja rukami kladných hrdinov a ešte sa to pritom tvári ako zábava. Toto fakt nie 5/10 ()

Xmilden

Těžko říct proč je druhý díl nejslabším Pixarem. Snad chybělo větší napětí a nosná konfliktní myšlenka založená na tom, že si o vás někdo myslí že jste blbec a přitom jím opravdu jste, je nejvíce odfláknutá a nejméně originální jakou kdy tvůrci tohoto studia použili. Přitom animace je jedním slovem skvělá a pohledy na závodní dráhu dávají jednoznačně za pravdu. Jen ten děj je takový chatrnější. Toy Story a jeho pokračování byly někde trošku jinde. Z Cars se podobně kvalitní trilogie udělat nedá. Ty postavy prostě nemají takové charisma jak Buzz a Woody. Mé hodnocení 50%. PS: Minimálně ve dvou scénách byl použit fekální humor, to mě trošku zamrzelo. Beru pixarovský humor jako zábavu pro inteligentnější. ()

Fiftis

Kým jednička bola dejovo jednoduchšia, pre deti bola lepšie stráviteľná, dvojka je iná. A to tak, že veľmi. Výrazne pribudlo postáv i akčných scénok, čo pre detského diváka asi nie je zrovna to pravé, niektoré vtipy musí človek deťom vysvetľovať. Ja, ako dospelý, som sa nasmiali na veľa miestach. Predsa len plno špiónov, zákulisné praktiky, mocenský boj o získanie trhov s pohonnými hmotami mi prišli pre deti ešte veľmi nezrozumiteľné. Ale im o to asi ani nejde. Hlavne, že je tam nejaký príbeh, aj keď mu úplne nerozumejú. Oni poznajú len kto je dobrý a kto je ten druhý a asi to tak do hĺbky nerozoberajú. Mne sa autá ako špióni moc nepozdávali, tento diel mi pripadá o stupeň horší ako prvý. Tu sa strieľa doslova ako o život, pretože autá tu naozaj umierajú a majú citeľný strach. Lieta sa tu z jedného konca sveta na druhý, hovorí sa niekoľkými jazykmi a deti nemajú šancu všetkému rozumieť. Nemôžu poznať základy pre dobrú polovicu vtipov. A vôbec nejako mi prišlo, že to je také veľmi umelé, doslova z filmu srší snaha byť vtipný za každú cenu. ()

Shakers

Pre mňa skoro rovnako dobre ako prvý diel. Páči sa mi hlavne na tom to, že to tvorcovia nenechali len v tom mestečku, v ktorom sa odohrával prvý diel, ale precestovali sme polku zemegule. Opäť to ma fajn nápady, ľúbil sa mi ten James Bondovsky štýl. Úvod je neskutočne fajn. Len mi trošku vadí, že nechali McQueena trošku v pozadí za Materom. Ale inak opäť skvelá sranda s opäť fajn animačkou. 70% - 3* ()

ajuska

To přeroubování na akční špionážní film mi nesedlo. Pár vtípků je fajn, ale Auta někde cestou ztratila kouzlo. ()

Nin

Co to je za podivný anti-hype? Hodně solidní pokračování, který sice patří k tomu horšímu od Pixaru, ale přesto je ve své kategorii (animovaný film pro celou rodinu) špičkou. Občas trochu rozpačité, ale většinou velmi zábavné, dynamické a s tak akorát nápady, aby to vůbec nedělalo studiu Pixar ostudu. (7/10) ()

Ketri

Dvojka byla patrně určena už větším dětem. Měla jsem pocit, že přibyly i vtípky pro rodiče, i když v některých narážkách je možná i autoři přecenili. Dabing opět skvělý, bohužel dabování animáků je už poslední výspa zašlé slávy. Jinak , jak tak pročítám komentáře, mám pocit, že si zásadně z filmů odnáším jiná poselství než ostatní. Musím se totiž zastat Buráka. Ano, působí velmi hloupě, ale hloupý rozhodně není. Myslím, že pro děti je to docela dobrá ukázka toho, že nemá cenu se v nějaké jiné společnosti přetvařovat a hrát si na něco co nejsem. Doma v oné Lhotě prostě nepotřeboval hledat nějaké záludnosti, nemusel být ke každému hned podezřívavý. Tam si lidé před sebou na nic nehrají, všechno se řeší na rovinu. Teprve ve chvíli, kdy je potřeba, začne si dávat vše dohromady. Prostě mu jen chvíli trvá se v té "džungli velkoměsta obrostlé liánami intrik, závisti a falše" zorientovat. ()

Rosaviva

Musím říct, že já jsem velmi příjemně překvapená, protože od Cars 2 jsem nečekala žádný zázrak, ale ono to bylo naopak. Akce tu bylo plno, Burák si tam zahrál hlavní roli a byl stejně skvělej jako v prvním díle, to mi k radosti stačí. Mě se to prostě líbilo, animace byla skvělá, příběh ušel, zasmála jsem se, třeba u Buráka na japonských záchodech. U aut, které představovali hradní stráže v Londýně jsem dostala hroznej záchvat smíchu, s tim chocholem na střeše byli dokonalý. 3* ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby