Sandy (Catherine Zeta-Jones) je šťastně vdaná, má dvě děti a myslí, že už jí v životě nic nechybí. Jednoho dne náhodou odhalí nevěru svého manžela. Rozhodne se k radikální- mu kroku: opustí ho a přestěhuje se i s dětmi do New Yorku, najde si práci, přátele a začíná nový život. Brzy po příjezdu Sandy nečekaně vstoupí do života sympatický mladíček Aram (Justin Bartha), který pracuje v kavárně pod jejím bytem. Aram Sandy občas hlídá děti, které jeho společnost a zábavné hry přímo zbožňují. Také Sandy začíná nechtěně podléhat jeho neodolatelnému klukovskému šarmu... (oficiální text distributora)

U_S_O

Po dlhšom čase konečne poriadna oddychová komédia. Počas väčšiny filmu som mal na tvári taký ten priblblý úsmev, ktorý naznačoval, že som sa bavil :) A kombinácia : neslušne hovoriace a veľmi všímavé deti + štyridsiatka čo sa zamiluje do "chlapca" na stráženie detí + dobrý soundtrack = kvalitná zábava na takmer 100 minút (90%). ()

Gaaron

Příliš pomalý rozjezd s potenciálem zabít veškerou chuť koukat se dál, ale dále příjemný, ač hanebně průměrný film s poselstvím, že je-li něco psáno na čáře osudu, časem k tomu život dojde. Což je jedna z těch naivních lží, které je třeba si připomínat, aby se člověk nezbláznil zoufalstvím. Každopádně... je nutno nečekat nic a zhruba to člověk dostane. Takové filmy ovšem potřebujeme stejně jako ty, které se řadí do zlatého fondu. ()

carly

bola by som si ochotná adoptovať aj niekoľko detí ak by mi s výchovou chcel pomáhať Justin Bartha s jeho modrým pohľadom. a nemám problém uveriť, že by sa muž akéhokoľvek veku staral aj o futbalové mužstvo, ak by matkou bola Catherine Zeta Jones. bol to vcelku milý a zábavný film. a potom prišlo posledných 5 minút. a zrazu sa dovtedy príjemný zážitok zmenil iba na trpkú pachuť v ústach. nebol to zlý film. práve naopak. ani ma nesklamal. ani sa nestalo, že by som tam išla s očakávaním niečoho a zistila, že ten príbeh je o niečom úplne inom. ten film urobil niečo, čo neodpúšťam. 90 minút klamal telom a potom na mňa vybehol s koncom, ktorý pôsobil ako z úplne iného filmu. chvíľu som mala pocit, že som si zdriemla a niečo mi ušlo. alebo som to len celé nepochopila. ()

Juto

Catherine aj Justin sú úplne milí herci stvárňujúci dokonale pekné postavy. Pokiaľ ide o prekážky, okrem ich vekového rozdielu toho veľa nie je. Catherine je taká sexi, že na jej veku nezáleží aspoň pre mňa ako diváka. Film, ktorý napísal a režíroval Bart Freundlich, ukazuje väčšiu kompetenciu ako čokoľvek výnimočné. Romantika je tak predvídateľná, ako sa len dá. Komédia má niekoľko očarujúcich humorných scén, ale nie je ich dostatok. 6/10 ()

c.tucker

Povedený romatický film, kde to mezi oběma hlavními protagonisty jiskří. Je to zábavné a příběhově to není ploché. Vtipu je tam také dosti a to především ze začátku. Závěr to ještě o stupínek zvednul. ()

frings

Posledních 20 min naprosto dokonalé :-) příjemný film, jen mi ho srážely momenty s kadícím nápadníkem, průpovídky o zvracení, sexu, řitním otvoru a tak... ()

Icefist

Zpočátku jsme krmeni solidní sprškou vtipů, které fungují a spolehlivě divákovi vyluzují úsměv na tváři. To poté vyšumí a když se zamyslím, tak ve druhé půlce filmu mě výrazněji oslovila jen prostřihová sekvence nedlouho před závěrem. Ve finále tak jde spíš o průměr než o cokoliv jiného, tudíž 50 %. Oblíbená část- synátorova hra s Olivií o přestávce ve škole ()

KajusaK

Opravdu velmi originální film s netradičním zakončením ale dost reálný. Jedna z nejlepších amerických romantických komedií. C-Z Jones jako vždy úžasná a Justin Bartha byl také sympatický. ()

bartias

Justin Bartha je sice Hollywoodem neprávem opomíjený sympaťák a Catherine Zeta – Jones si s tou Sexy 40 v ničem nezdá. Jejich romanticko-komediální sbližování ale brzy ztratí lesk i třpyt. Chtít po romantické komedii nějaké logické rozuzlení je asi zbytečné. Sexy 40 ale postrádá ono potřebné kouzlo, které by mě přimělo na argument pana Spocka zapomenout. ()

otík

Nebýt poměrně sympatického a na romantický film střízlivého konce, asi bych dal jen 40%. Bylo to takové mdlé, především ženské postavy mi přišly jako nějaké paničky, které si stále na něco hrají, ale nedokážou si přiznat, že život není jen o paření a užívání si života (+ teda ještě práce, abych jim nekřivdil). Naopak role mladíka mi přišla napsaná dobře a také výborně zahraná sympatickým hercem. Moc jsem se nebavil, ale na smetiště dějin to nepatří. ()

sir-dave

Není to špatné jak to možná na první pohled vypadá. Celý film udělá podstatně až konec. Ten je za jasných 5* ale do té doby to má tuctový nádech o vztahu sexy matky se zajíčkem, o kterém si myslíte, že to vede k předem vytyčenému konci, což až tak nemusí být pravda. V rámci romantiky se to možná dá i doporučit. ()

JimmyII

Nečekaně sympatická Catherine Zeta-Jones ve společnosti s očekávaně sympatickým Justinem Barthou v osvěžující romantické komedii, která se obejde bez "oblíbených" vulgárních vtipů. ()

baruss

Prečo musí mať každý americký film nejaký dejový zvrat? Tomuto filmu vyslovene škodí. Inak som sa celkom slušne bavil. Najmä na hláškujúcich deckách. Tiež neviem čo sledovali tuzemskí distribútori zvoleným názvom. ()

Jizni Tlapa

Chybělo málo a třetí hvězda v hodnocení byla tam. Bohužel se ale dostavila tradiční love story s již tak tradičně předvídatelným zakončením. Veliká škoda, protože scénaristicky to bylo líbivé a nikterak přešponované, jednoduše řečeno, snesitelné a nevtíravé. Pohodová hudba a chyrismatická ústřední dvojice? 50% bez urážky.... ()

Mrkvič

Hodně tuctová záležitost, která se ale dala jako podkres k paření Heroesů 3. Byl jsem vždy upoután tou pořád nádhernou samicí a potom chvílema, kdy padaly dosti jadrné hlášky. Pár úsměvů a jinak už nuda. Justin Bartha si drží svůj standard - lehce komické, ale nezapamatováníhodné. ()

Hillock

Hodně zvláštní, avšak nádherný film. Souhlasím, že dialogy jsou ujeté, a že lidé tak většinou nemluví, ale určitá tabuizovaná témata z toho dělají nekonvenční komedii, ve které je zakotven i kus mého života. Ačkoliv jsem nedal plný počet hvězd, chci to vidět znovu klidně ještě letos. ()

marvan

Je smutné sledovat, jakými paběrky se dnes prezentuje kdysi tak dominantní žánr romantické komedie. Původně mělo jít o poměrně ambiciózní úvahu o vztahu s výrazným věkovým rozdílem, která byla dodatečně "vyztužena" trapně podbízivým "humorem". Nakonec to není ani romantické ani vtipné, ale právě jen a jen vrcholně trapné. Film přitakává kultu věčného mládí, stáří je zde natolik přijatelné, nakolik se dokáže chovat mladě. Ty čtyříctky na spinningu bojují de facto o život, protože kdo i po čtyřiceti nevypadá na třicet, je nutně aut. A tomuto primitivismu podléhají nejen postavy příběhu, ale i samotná Catherine, která se ve svém věku a při svých schopnostech uchýlila k takovému ponižujícímu sebevýprodeji. ()