Sandy (Catherine Zeta-Jones) je šťastně vdaná, má dvě děti a myslí, že už jí v životě nic nechybí. Jednoho dne náhodou odhalí nevěru svého manžela. Rozhodne se k radikální- mu kroku: opustí ho a přestěhuje se i s dětmi do New Yorku, najde si práci, přátele a začíná nový život. Brzy po příjezdu Sandy nečekaně vstoupí do života sympatický mladíček Aram (Justin Bartha), který pracuje v kavárně pod jejím bytem. Aram Sandy občas hlídá děti, které jeho společnost a zábavné hry přímo zbožňují. Také Sandy začíná nechtěně podléhat jeho neodolatelnému klukovskému šarmu... (oficiální text distributora)

marvan

Je smutné sledovat, jakými paběrky se dnes prezentuje kdysi tak dominantní žánr romantické komedie. Původně mělo jít o poměrně ambiciózní úvahu o vztahu s výrazným věkovým rozdílem, která byla dodatečně "vyztužena" trapně podbízivým "humorem". Nakonec to není ani romantické ani vtipné, ale právě jen a jen vrcholně trapné. Film přitakává kultu věčného mládí, stáří je zde natolik přijatelné, nakolik se dokáže chovat mladě. Ty čtyříctky na spinningu bojují de facto o život, protože kdo i po čtyřiceti nevypadá na třicet, je nutně aut. A tomuto primitivismu podléhají nejen postavy příběhu, ale i samotná Catherine, která se ve svém věku a při svých schopnostech uchýlila k takovému ponižujícímu sebevýprodeji. ()

lennyd

Sandy (Catherine Zeta-Jones) prochází velmi těžkým obdobím svého života. Svého manžela načapala při nevěře se svojí nejlepší kamarádkou - takže se i s dětmi od něj odstěhuje do New Yorku. Díky své nové práci je ale hodně zaneprázdněna, a tak si musí najít chůvu pro své děti - a náhodou se jí do cesty přichomýtne mladý a sympatický Aram (Justin Bartha). Děti si jej velmi rychle oblíbí, a ani Sandy není k jeho osobnímu kouzlu imunní - ale věkový rozdíl mezi nimi je až příliš velký ... Na Sexy čtyřicítce se mi líbí, že si absolutně na nic nehraje. Přesně to co slibuje to také dostanete - už od začátku je jasné jak vše dopadne, takže se zbývá jen kochat krásou Catheriny Zeta-Jones (zraje jako víno, podle mne vypadá čím dál tím líp (čím blíž tím hůř? nene dělám si srandu)) a klukovským Justinem Barthem. Co se mi ale na filmu líbilo asi nejvíc, byl asi pětiminutový "videoklip" o cestě Arama okolo světa doplněný příjemnou hudbou Clinta Mansella. ()

anli

Romanticka komedie,ktera se velmi rozpacite a pozvolna rozjizdi,ale hezky nabere dech a pak je radost ji sledovat.Scenar je vtipny,romanticky a hrave lehky,Catherine je stale velmi krasna a k tomu skvela herecka a navic ji zanr romanticke komedie skvele sedi.Je radost se na ni divat!S Justinem Barthou je to trochu horsi,misty v roli trochu tape,ale zase to neni upne hrozne.Vtipnych momentu je ve filmu vic nez dost,opravdu jsem se slusne zasmal.Rezie je lehka,vtipna a zbytecne nic nelame pres koleno.Presne pro tenhle zanr.U me krasnych sexy 75% a kdo ma rad Katu hodne moc,urcite si aspon 10 pripocte. ()

ivan bohatyr

Nic zajímavého, nic nového, nic co stojí za zmínku. Jinak celkem klasická romantická komedie. Na Catherine Zeta-Jonesovou se pěkně dívalo, to je vše. Krize čtyřicátníků mě opravdu nezajímají. Uniká mi nějaký kambek nebo co? Nedávno tady byl The Switch s Jennifer Aniston, to taky nestálo za zmínku, ale aspoň sem se trochu nasmál a teď se v zapomění obrací tohle, že by stárnoucím hvězdám docházeli peníze? Jako ne že by to byla nějaká hrůza, ale mírně pod průměrem to je. Je to takové to myšlení dělám vklidu, jen abych si něco přividělal, ne abych se nadřel. ()

venison

Začátek filmu byla opravdu nuda, potom se to rozjíždí a nabírá obrátky.. Catherine Zeta-Jones jak stárne, tak je sympatičtější a Justin Bartha je sympatický od mládí :-D Nakonec to mělo i hloubku - jedna ze závěrečných scén mi připomíná kapku naší domácnost :-D Příjemný otevřený konec, za který si každý může dosadit.. Fajn zábava :-) ()

VanTom

Povedená komediální romantika pro odrostlejší (trochu přisprostlá, jenže děti to takhle opravdu baví, pokud je benevolentní rodiče nechají :-)), kterou suverénně táhne "sexy čtyřicítka" Catherine Zeta-Jones. Hlavně kvůli ní dávám čtvrtou hvězdu. ()

blackJag

Tak předně, Catherine Zeta-Jones je MILFka přímo nebeská, a potom, takto příjemný romantický film jsem rozhodně nečekal! S těžkým despektem a s notnou dávkou sebezapření pustil jsem si dvd, které bylo a priori určeno mé drahé polovičce, ale času při něm stráveném překvapivě nelituji. Samozřejmě je film průhledný až na záda, přesto si zachovává přirozené charisma v chování svých postav, nepřehání, neafektuje, nepřehrává (když vám sednou děti a jejich matka vypadá jako tady, i v normálním životě by se našly zástupy takových, kteří by do podobného vztahu skočili rovnýma nohama). Navíc má naprosto ideální stopáž. Prosím, nebuďte snobi a směle do toho :-) 80% ()

Guzo

Podobné filmy v podstatě nemají čím překvapit, protože jedou podle jednoho scénáře, jen s jinými herci. Občas jsou vtipnější či více romantické než ostatní, ale většinou to stojí právě jen na hereckém obsazení. C. Zeta-Jones a její rodinka mi ale docela sedli do nálady a obzvlášť s jejími dětmi byla i sranda, takže v rámci vymezeného žánru podle mě nadprůměr. 6/10 ()

Autogram

Sled trápnych scén nasledovaný dvoma dobrými a tak dookola. Pár dobrých vtipov, väčšinou s deťmi a jeden časový lapsus, keď dievča už dospieva a chlapec zostáva päť rokov stále malým deckom. Keby film skončil radšej o päť minút skôr a namiesto úplne sladkého záveru by stačil polosladký s príjemnou hudbou, tak by som bol o niečo spokojnejší. ()

Pecival

Ne že by to byl špatný film, párkrát se zasmějeme, herci sympatičtí, ale celou dobu sem měl pocit, že tohle jsem viděl stokrát, akorát s jinými herci. Ono asi moc nového vymyslet nejde, ale přijde mi, že se to mele pořád dokola. SPOILER: Potkají se, chvílu se seznamují, dají se dokopy, problém, rozejdou se, chvílu se trápí, dají se znovu dokopy, žijí štastně až do smrti. A vůbec se mi líbí jak to pořešili. 25 a 40 je moc velký věkový rozdíl, tak radši počkámě pět let až ženské bude 45, vždyť času je přeci tolik .... jedna věc je ale bez debaty: Catherine to pořád sluší, ikdyž už samozřejmě ne tak infernálně jako kdysi :) ()

jenik71

Catherine Zeta-Jones má za sebou rozhodně mnohem lepší projekty. Nenapadá mě žádný důvod, proč se na tento film dívat v budoucnu znovu. Obyčejné, utahané, bez myšlenky a bez nápadu. Tu a tam jsem se pousmál snad jen při trefných poznámkách malých dětí. ()

Hollohlaway

Neurazí, neublíží..Zeta je pořád kusanec, a kluk Bártů je sympaťák. I scénář je celkem originální. Ale ten konec, ten to celý zazdil. Jsi moc mladej, bla bla, já jsem na Tebe moc stará, bla bla..On pak jede na 5 let trajdat po Tibetu a bůhvíkde a sbírat životní moudra a pravdy, načež dozraje jako muž a je z něj teprve pak ten zkušenej chlapák, tak to jóóó! To si snad děláte zadel? Pak se náhodou potkají, aniž by se celých 5 let kontaktovali, děti mezitím vyrostli...a hned se držej zase za ruce a všchno je jako dřív...fuj!Hnus!Totálně zkaženej dojem z filmu. ()