Je to výborná porce humoru, smíchaná s akcí a s jednoduchým, ale stále napínavějším dějem.Scott Sanders dokázal, že jednou bude slavným režisérem.Film byl dělám ve stylu 70tých let.Režije a styl mi přišel trochu jako by to režíroval Tarantino nebo Rodrigez, ale to vůbec nevadí já mám jejich filmy rád a Černej dinamit je fakt pecka na kterou se vyplatí jít do kina.A bacha nikdy nepijte Sladový likér Anakonda- nebo se vám scvrknou penisy a budete z něj úplně úúúúúúúúúúúúúúúúúúú. Černý dynamite jak jsi to poznal? " Koblížky nikdy nenosí boty z krokodýla "(10.12.2009)

Black Dynamite byl prvním nočním nedělním filmem, který jsem v letošních Varech viděl a projekci odstartoval sám Scott Sanders. Film se nese ve znamení BTP. B znamená Blaxploitation, T značí tribute neboli poctu a konečně P má prostý význam parodie. Něco podobného se tu více či méně úspěšně snažil udělat např. Tarantino nebo Rodriguez se snímkem Grindhouse. BD ale dle mého názoru uspěl o něco lépe. V případě, že se spokojíte s našlápnutou komedií se skvěle hláškujícím kung-fu ass-kickerem, nebudete rozhodně zklamáni. Vtip je tu povětšinou jen lehce nadprůměrný a úsměvný, ale kromě několika scén jsem se rozhodně nesmál jako někteří jedinci v Thermalu, kteří museli být při naprosto obyčejných a nevtipných záběrech na plátně i jiných projekcí filmů snad na drogách nebo viděli asi svou první komedii v životě. Tento druh filmů rozhodně nevyhledávám, funky hudba mi také není zrovna blízká a některé scény byly až příliš bizarní, divné či kýčovité. Přesto se mi tento snímek líbil, a i když vlastně o nic nejde, působí to po většinu stopáže docela zábavně. Nakonec jsem rád, že jsme si projekci s přítelkyní nenechali ujít a po všech těch těžkých dramatech, které nás teprve čekaly, byla tahle černá jízda velmi osvěžujícím začátkem festivalu. Pokud se vám tedy líbily komedie ve stylu špióna Austina Powerse, tohle pro vás bude jako stvořené a pokud si k tomu dáte ještě pár Anacond, je to již sázka na jistotu. (7/10) [MFFKV 2009](6.7.2009)

Ačkoli dávám "jen" tři hvězdy, tento film by si zasloužil nějakou svou vlastní kategorii. Je to prostě neuvěřitelný film. Není ani nijak moc vtipný, ale co vše tam autoři dokázali dostat a jakým způsobem tuto parodii na filmy černých natočili, přechází hlava kolem. Co se musí nechat, nejen že Jai White je opravdu korba a vypadá jako zvíře, ale báječně hraje svého nemilosrdně nesmrtelného hrdinu, jenž se nebojí vůbec žádné akce a strach nemá ani ze zákeřného kung-fu čínského mistra ani z ryze amerického kung-fu pana prezidenta Nixona. Prostě je to film, který stojí za to vidět. Hudba: Adrian Younge(28.8.2011)

Jako pocta a další příspěvek do žánru více než zdařilé, jako samostatně fungující počin a nabušená parodie až mdlé. Fórků, žánrových zlepšováků a nekorektního utahování si z vlastních řad je totiž po úvodní dvacetiminutovce poskrovnu a absenci jakéhokoliv děje, kvůli čemuž film skončí stejně tak rychle jako začal, ani pekelně cool Michael Jai White (obdařen navíc bojovou průpravou, díky které film působí v akčních sekvencích oproti 99% blaxploitationů až přesvědčivě) před průměrem nespasí. (44. MFF KV - 5.7.08)(13.7.2009)

Pri tomto filme je dôležité pochopiť zámer. Považovať ho za čisté blaxploitation z polovice 70-tych rokov je chybné. Hoci Čierny Dynamit má všetky znaky subžánru ( černošskí hlavní predstavitelia s guľatými afro-účesmi, ktorí si s obľubou nadávajú do negrov, bieli gauneri alebo policajti, všadeprítomné prostitútky, drogy, bitky, funky hudba, hlášky ), je to predovšetkým pocta týmto filmom. Trochu komédia, trochu paródia, určite je to akčný nárez ako sa patrí s množstvom hlášok, rôznych bitiek a úmyselne patetických prejavov. Slušná zábava.(25.2.2010)

• - James McManus kvôli natáčaniu tohto filmu cvičil denne šesť hodín s nunčakami. (beso74)

• - Hlavním inspiračním zdrojem pro film byla píseň „Superbad“ od Jamese Browna. (nocojed)

• - Malý prostetický penis, co má Gunsmoke po zákeřném drinku, je ve skutečnosti obarvený dětský dudlík. (JayZak)