Black Dynamite je filmom bez vážnejších nedostatkov, no aj napriek tomu mám z neho rozporuplné dojmy. Za všetkým pravdepodobne stojí jeho zaradenie, pretože po celý čas balansuje medzi paródiou a akciou. Na paródiu málo zábavy, na akciu priveľa trápností. A k tomu ešte look amatérskeho filmu a prehrávajúcich hercov - to ma skôr zneistilo ako utvrdilo, že to bol zámer. Keby som to mal zhrnúť jedným slovom, tak ma napadá "strojenosť".(19.2.2010)

Smála jsem se. Ale asi tak desetkrát méně než zbytek karlovarského Thermalu. Málo koukám na béčka, neujíždím na háčku a nedá se o mně říct, že bych blaxploitation žánr znala od A do Zet. Připadalo mi to jako černé Komando, ve kterém se míň melou protivníci a víc mele pantem. Ale za mimořádně encyklopedické rozluštění pointy palec mírně hore. 50(8.7.2009)

Trošku ošoupané čtyři hvězdy, ke kterým mě nakonec přiměla nadupaná poslední půlhodinka. První dvě třetiny filmu si jen tak plynou a ukazujou, jakej je BD bourák - semtam vázne tempo, semtam dojde k pěkný bitce, ale stále tomu něco chybí. Až opravdu ta poslední třetina filmu je to, co jsem čekal od začátku do konce. Ale to nevadí, bavil jsem se i tak skoro celou dobu, takže nakonec ty 4 dám. PS: Jak už zde někdo napsal přede mnou, pointa je megalol.(23.11.2009)

Pri tomto filme je dôležité pochopiť zámer. Považovať ho za čisté blaxploitation z polovice 70-tych rokov je chybné. Hoci Čierny Dynamit má všetky znaky subžánru ( černošskí hlavní predstavitelia s guľatými afro-účesmi, ktorí si s obľubou nadávajú do negrov, bieli gauneri alebo policajti, všadeprítomné prostitútky, drogy, bitky, funky hudba, hlášky ), je to predovšetkým pocta týmto filmom. Trochu komédia, trochu paródia, určite je to akčný nárez ako sa patrí s množstvom hlášok, rôznych bitiek a úmyselne patetických prejavov. Slušná zábava.(25.2.2010)

Divoká parodie kdysi populárních blaxploitation filmů funguje i pokud jste o tomhle akčním subžánru nikdy neslyšeli. Černej dynamit si z černošských krváků plných drsných borců a prsatých samic částečně střílí a částečně je nepokrytě obdivuje. Některé vtipy (domnělý odchod nebo hláška „Don’t wake up the other bitches.“) jsou doslova nezapomenutelné. Akční scény přitom také nezůstávají pozadu a zvlášť Michael Jai White v hlavní roli ochotně předvádí, jak dobře kolem sebe umí kopat.(12.1.2010)

• - Hlavním inspiračním zdrojem pro film byla píseň „Superbad“ od Jamese Browna. (nocojed)

• - James McManus kvôli natáčaniu tohto filmu cvičil denne šesť hodín s nunčakami. (beso74)

• - Malý prostetický penis, co má Gunsmoke po zákeřném drinku, je ve skutečnosti obarvený dětský dudlík. (JayZak)