Smála jsem se. Ale asi tak desetkrát méně než zbytek karlovarského Thermalu. Málo koukám na béčka, neujíždím na háčku a nedá se o mně říct, že bych blaxploitation žánr znala od A do Zet. Připadalo mi to jako černé Komando, ve kterém se míň melou protivníci a víc mele pantem. Ale za mimořádně encyklopedické rozluštění pointy palec mírně hore. 50(8.7.2009)

Neskutečná sranda. Dokonalá parodie, která skoro celá vypadá, jako by ji natočili opravdu v těch 70. letech. Smál jsem se od začátku do konce. Pár slabších míst tam je, ale víc těch dobrejch. A nejlepší je samozřejmě scéna, kdy drsní černoši zjistí, co se děje, přičemž od vaflí a lentilek plynule přejdou na řecký báje a odtud až k Little Richardovi. Michael Jai White je borec.(13.12.2010)

Pri tomto filme je dôležité pochopiť zámer. Považovať ho za čisté blaxploitation z polovice 70-tych rokov je chybné. Hoci Čierny Dynamit má všetky znaky subžánru ( černošskí hlavní predstavitelia s guľatými afro-účesmi, ktorí si s obľubou nadávajú do negrov, bieli gauneri alebo policajti, všadeprítomné prostitútky, drogy, bitky, funky hudba, hlášky ), je to predovšetkým pocta týmto filmom. Trochu komédia, trochu paródia, určite je to akčný nárez ako sa patrí s množstvom hlášok, rôznych bitiek a úmyselne patetických prejavov. Slušná zábava.(25.2.2010)

Ačkoli dávám "jen" tři hvězdy, tento film by si zasloužil nějakou svou vlastní kategorii. Je to prostě neuvěřitelný film. Není ani nijak moc vtipný, ale co vše tam autoři dokázali dostat a jakým způsobem tuto parodii na filmy černých natočili, přechází hlava kolem. Co se musí nechat, nejen že Jai White je opravdu korba a vypadá jako zvíře, ale báječně hraje svého nemilosrdně nesmrtelného hrdinu, jenž se nebojí vůbec žádné akce a strach nemá ani ze zákeřného kung-fu čínského mistra ani z ryze amerického kung-fu pana prezidenta Nixona. Prostě je to film, který stojí za to vidět. Hudba: Adrian Younge(28.8.2011)

• Radyo

Nepopírám, pár zábavných prvků tam bylo. Ale jelikož nejsem žádným fandou blaxploitation, nemůžu nějak vyzdvihovat ani novodobou poctu tomto sedmdesátkovému black žánru. Snad v žádném jiném filmu jsem neviděl tolik přehrávajících herců - ale budiž, to asi k tomu žánru patří. Bohužel ty v obsahu zmíněné "břitké hlášky" jsou jen bohapustými deklamacemi o boji dobra proti zlu, které navíc Černej Dynamit používá zhusta jen na balení ženských. A akční scénky na mě působily spíše poněkud hloupě... Na parodii tam bylo podle mne sakra málo humoru, sice relativně vtipná pointa - ale to je vše. Ne, tohle dílko v mé filmotéce nenajdete.(5.5.2013)

• - James McManus kvôli natáčaniu tohto filmu cvičil denne šesť hodín s nunčakami. (beso74)

• - Malý prostetický penis, co má Gunsmoke po zákeřném drinku, je ve skutečnosti obarvený dětský dudlík. (JayZak)

• - Hlavním inspiračním zdrojem pro film byla píseň „Superbad“ od Jamese Browna. (nocojed)