Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

Ketri

Možná mají výhodu ti, kdo neznají původní seriál. Čili pokud nevíte o co by tam vlastně mělo jít a nemáte s čím srovnávat, film se vám bude patrně jevit v lepším světle. Také pokud vás naprosto zklamal předchozí Shyamalanův film "Stalo se", tak Poslední vládce větru je o třídu lepší. Já od filmu nic nečekala (při pohledu na zdejší komentáře a hodnocení) a naopak jsem byla příjemně překvapena. Mě film bavil, ba dokonce se mi i líbil. ()

Stegr

Zlaté maliny 2011 - Nejhorší film, nejhorší herec ve vedlejší roli: Jackson Rathbone, nejhůř provedené 3D, nejhorší režie, nejhorší scénář... ()

Disk

3/10 za špičkové triky a slušnou hudbu Jamese Newtona Howarda. Jinak jde přesně o takovou katastrofu, jakou popisovaly recenze na rottenech. Scény na sebe moc nenavazujou, herecké výkony podprůměrné, Dev Patel a jeho filmový otec otřesní a korunu tomu nasazuje konvertované 3D, které ve skutečnosti neexistuje. Dialogy stupidní. Nejhorší na tom je, že se ve filmu NIC neděje, vše popisuje velmi ukecaný voiceover a bohužel to nevylepšuje ani velmi krátká stopáž (nechápu, proč je od Šestého smyslu stopáž vždy stejná). Obávám se, že vznikl naprosto zbytečný film zamyšlené trilogie, která asi nikdy nevznikne, leda tak s jiným tvůrčím týmem. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +originalita prostředí, zpomalovačky, efektní podívaná, dobrá hudba, letající Falco :-) -opět režijně zahleděné do sebe, málo akce, směšné až trapné finále, 5ti minutová finálová bitva (jsem zvyklý aspoň na 30 minut), slabé záporné postavy/// Zřejmě opravdu poslední šance, kterou jsem dal tomuto režisérovi. Tohle je za poslední roky jeho nejlepší film, i tak je to hodně zlé. Kdyby nebylo na co se dívat, tak bych se opět nudil už po prvních minutách. Naštěstí to jde rozdělit a nemusím se dívat na celý film naráz. Hodně věcí se mi tu líbilo, hlavně triková stránka a originalita světa do které nás tvůrci uvedli, ale spousta důležitých věcí tu pokulhává. Nejvíc mi vadili naprosto mizerné bojové scény a to co zpočátku vypadá efektivně (pohyby rukama a nohama a najednou se zvedá vítr) později působí když ne směšně, tak alespoň úsměvně. Nejsem rozčarován, protože jsem nečekal moc, doufal jsem v zázrak, který se nestal./// Celkem 57%/// ()

Rosaviva

Bože, tak tohle byla vyloženě příšerná kravina. Upřímně nemám nejmenší tušení, co z toho filmu bylo nejhorší, jestli to byl casting, herecké výkony, příběh, efekty nebo snad scénář. Naprostá ztráta času aneb film, který je lepší nevidět a mnohem lepší by bylo, kdyby nebyl vůbec natočen. Nevím za co mu dávám tolik hvězdiček. 2* ()

666teen

Nechápu. Někde ve střižně se jim musel ztratit ten Nejdůležitější. Poslední vládce Větrů: Výkalník, bratranec námi oblíbeného Větrníka, přezdívaného Ventilátor. Vlastně ne! Výkalníkem se tímto definitivně stává sám pan režisér. ()

Allien.9

Shyamalan je tady na čsfd něco jako Troška s tmavší pletí - první filmy celkem populární, zbytek cupován na kousky dávno před uvedením do kin, a to jen proto, že se jedná o daného režiséra. Prostě hnus! Co se "Posledního vládce větru" týče, ubližují mu především tři věci: nevýrazní hrdinové (nejvýraznější je Dev Patel coby syn hlavního záporáka), příliš dětské pojetí (syrovost by určitě prospěla) a úplný závěr, neboť filmy s takhle okatě otevřeným koncem většinou dostanou stopku a pokračování vůbec nevznikne - viz. "Eragon", "Zlatý kompas" a nejspíš i toto. Podle komentářů jsem čekala větší průser.;-) ()

misterz

Takmer každý, dokonca aj autor takých skvelých snímkov ako Šiesty zmysel alebo Znamenia, si raz v živote môže siahnuť až na samotné dno. Spolu s Dámou vo vode je Posledný vládca vetra to najhoršie od M. Night Shyamalana. Podpriemerné herecké výkony, smiešno trápne dialógy a dejová linka akoby ste ju za pár minút usmolili v zadku polodementného žiaka osobitnej školy. Jediné čo za niečo stojí sú slušné digitálne triky, ale to už v dnešnej dobe nie je žiadne veľké umenie. Pokus o akési spojenie moderných prvkov a klasickej fantasy nepriniesol teda nič, len veľké znechutenie. 30/100 ()

kingik

M. Night Shyamalan ví, jak zatočit s plynatostí. Už netřeba brát žádné léky, které uleví od potíží. Shyamalan sice nevládne tak úplně dokonale všem čtyřem živlům Vzduchu, Vodě, Zemi a Ohni, jako kdysi ztracený vládce Avatar z tohoto filmu, ale je z něj první a poslední vládce větrů, a to je neochvějné postavení v boji s plynatostí. Na tomhle může znovu vystavět svoji kdysi tak opěvovanou režijní kariéru, když ho natočení tohoto snímku položilo po tvůrčí stránce. Co jako první zarazí, nejsou kupodivu až tak zaražené větry, ale neúčast známých hereckých hvězd. Dlouho jsem nezažil, aby sezonní blockbuster sázel na nepříliš známé herce anebo se spokojil s druhořadými hvězdami. Shyamalan si musel být sebou zatraceně jistý, když tak důležité měřítko úspěchu, jako je obsazení, nechal vysublimovat. To by mě ovšem zajímalo, na co chtěl diváky nalákat. Kvalitní speciální efekty jsou dnes běžnou složkou každého vysoko rozpočtového spektáklu a příliš tedy neobstojí tvrzení, že chtěl investovat raději do kvalitních triků než do drahých herců. Herci totiž dělají (kvalitní) film, a tady to vypadá, jako kdyby byli odváti větrem. Nikdo z účastněných totiž nemá ani špetku charisma. Malý holohlavý chlapec Aang jako poslední Avatar svého druhu vládnoucí větru, to byl vtip?! Podotýkám, že zevrubněji popsat děj, aby byl správně pochopen, je docela nadlidský výkon. A nelze ani opomenout důležitý fakt, jímž je poměrně nízké vtažení diváka do dějství, a s tím související zájem o zdlouhavé osudy putujících hrdinů za záchranou světa a poznáním, kterak ovládat přírodní živly. Režiséra Shyamalana stihl osud, kdy svůj mimořádný talent z blíže nespecifikovaných pohnutek, postupně rozmělnil v neskutečných pakoninách, které mu neustále toleruji, a jejichž pravý smysl chápe snad jenom on. Fajn, chápu, že má děti a točí pro ně s otcovskou láskou, ale to jim může doma přečíst fantasy pohádku před spaním a nepouštět se do nákladných filmových produkcí, které nezřídka končí fiaskem, nezaplatí se a ve výsledku spíše vynikají zmateným stylem a veskrze tristní podívanou, která knižní předlohu ignoruje nebo nedosahuje jejích kvalit, a v rámci filmové řeči, ve své podstatě tolik odlišné od literárního vyprávění, ji okleští na devadesát minut filmové stopáže. I přesto, že se v podstatě jedná o omyl jeho filmografie a on sám nejlépe ví, že jako režisér není adekvátní k tomuto filmu, tak se najdou atributy, které snesou velmi přísné měřítko a není důvod je nevyzdvihnout. Především se jedná o precizní technickou stránku filmu, ve které kamera, zvuk a v neposlední řadě režisérův stále vytříbený cit pro akčně fantazijní pasáže a neskutečné vizuální a trikové aqua "hrátky", ve větší míře korigující postupem času upadající divákův zájem o dění i postavy, jako takové. Tohle, co jsem zmínil je odvedeno ve špičkové kvalitě, ale vše ostatní ve smrtelně vážném pojetí, vyznívá spíše směšně a blábolivě. Každý dobrý režisér ve své kariéře musí absolvovat "povinný" přehmat, aby ji pak mohl restartovat. Obávám se, že Shyamalanovi bude nějakou dobu trvat, než znovu nalezne svoji ztracenou formu. I jeho další projekt "Po zániku Země" prokázal, že se stále ještě hledá. Nejspíše by potřeboval kariérní zvrat takového kalibru, jaký měly jeho pověstné zvraty v jeho uznávaných filmech. Hrát si na neosobního vládce větrů, by se měl raději "vykvajznout". Tohle fakt není disciplína hodná jeho jména a kvalit. Pomohl však filmovým pacientům od potíží s prdy, a to se taky rozhodně počítá.  40% () (méně) (více)

Snorlax

Solidní fantasy s trapnými bojovými scénami, roztomilým příběhem a moudrým varováním lidstva před drancováním planety. ()

Payushka

Existuje fantasy, která ač kopíruje klasická díla (od různých mytologií až po Tolkiena), má náboj a přináší do kinematografie něco navíc. A pak je škvár, který vůbec nemusel vznikat. To druhé je Shyamalanův Poslední vládce větru. Je nudný, s debilními dialogy, které jako by vypadly z holčičích blogísků, plný logických chyb a stereotypů. Ano, triky má pěkné. Ale který film (pokud nejde o Strážce vesmíru) v současnosti nemá pěkné triky? Diváka nijak neobohacuje a myšlenka i ty můžeš změnit svět je v tomto provedení tak prázdná, že by i Pokémoni záviděli. ()

InJo

2* za hudbu J. Newtona Howarda a za rozumnou stopáž, díky níž tahle povrchní a v mnoha ohledech velmi prázdná fantasy podivnost rychle a snesitelně uteče. ()

Sobis87

Dříve Shyamalan překvapoval nečekanými pointami na konci svých filmů, v případě Posledního vládce větru překvapil už trochu jinak – natočil svůj první opravdu mizerný film (proklínanou Vesnici řadím mezi jeho vrcholná díla, Žena ve vodě je rozhodně nadprůměrná a Stalo se představuje funkční a originální alternativu katastrofického béčka…). K čertu s tím, že to je pohádka, ten film je pitomý jako jeho samotný český název. Scénář je až drze zkratkovitý, strohý a uspěchaný, přičemž seriálová předloha nepochybně oplývá propracovaným fikčním světem a mytologií, která nebyla ani v nejmenším využita ke stvoření něčeho komplexního. Poslední vládce větru tak působí jako přihlouplá herní mlátička ve stylu „jdi-bojuj-jdi-najdi-bojuj“, celková výstavba je nejen z kauzálního hlediska nezvládnutá a divák ve vší té plytkosti nemůže najít cestu ke strohým charakterům. Ony charaktery jsou navíc s výjimkou Dev Patela špatně obsazené, přičemž titulní hrdina je přímo otravný, což představuje nemalý problém. Ze scénáristického hlediska se jedná o neskutečně odfláknutou práci – vedle již zmíněného chybí filmu kýžená epičnost (na úvodní část předem plánované trilogie to je až moc vyprázdněné), dialogy jsou povětšinou špatné a míra patosu v nich je na hranici snesitelnosti. _______ Shyamalan se tentokrát nepředřel ani na režisérské sesli a nebýt zajímavých (nikoliv však precizních) triků a hrátek se zemskými elementy, jednalo by se i z vizuálního hlediska o značně unylou podívanou. Jinak precizní filmař tentokrát sklouzl k povrchní líbivosti akčních scén ve stylu Michaela Baye a o nějaké střihové či kamerové virtuozitě si můžeme nechat jen zdát. Poslední vládce větru představuje Shyamalanův nejméně osobitý a ve mnoha ohledech nezvládnutý film, při jehož tvorbě nechal své talentované já nabírat síly na další projekt (snad)…tohle, zdá se, byla tvorba čistě na zakázku. Ale stále tomu šikovnému Indovi držím palce… ()

IQ Tiqe

Fantasy pohádka pro děti - takový naivní příběh, který poněkud postrádá hloubku postav. Jako pohádka je to stravitelné, nemůžu říct, že bych se nudil, ale nijak zvlášť mě to neoslovilo. Velkou zásluhu na tom, že na mě film udělal přese všechno určitý dojem nese hudba, která je ne nepodobna té t Pirátů z Karibiku a nevalný obsah zvedá o hodně nahoru. 50%, neboli 2* (kdybych dal 3, tak bych Percy Jacksonovi křivdil) ()

Sonnery

Víc mě zklamaly jenom výsledky letošní prezidentské volby. Škoda, že ta taky nedopadla ukončením série, myslím tý porevoluční ()

Anderton

Takže Shy zase doplatil na svoje meno. Priemerný, zato celkom originálny fantasy príbeh je zrejme pre jeho fanúšikov a kritikov odpad už len z princípu, že to nie je rovnako dobré ako jeho prvé mystery filmy. PVV je fantasy, ktoré má originálnu, silnú vizuálnu stránku, uveriteľných hrdinov, ktorí musia robiť rozhodnutia ako dospelí a občas dosť bolia a solídny casting, ktorý si po ťažení kinami odbehol pre zlaté maliny. Videl som omnoho horšie fantasy, ktoré nemali ani zďaleka takú atmosféru, ich príbeh bol nudný a zdĺhavý a pôsobili omnoho naivnejšie. Napríklad taká Narnia alebo Eragon. Tržby boli slušné, tak by som sa na Shyovom mieste na toto kritické bučanie vykašlal. ()

Frajer42 odpad!

Předem varuji potenciální čtenáře, že není v mých silách popsat v plném rozsahu tento film bez výskytu několika vulgárních obratů, neboť tohle byl skutečně naprostý extrém. Tohle doufám nemyslel Shyamalan vážně? Na tokovouhle sračku narazí člověk maximálně pársetkrát za život. Shyamalan mě tímto počinem řádně nasral. Zapomínám mu předchozí úspěchy a od teď ho považuji za dalšího z dementních režisérů. To přeci nejde natočit takovou sračku a dělat jakože se nic nestalo. Na této sračce byl vydařený pouze soundtrack. Strašně mě sral děj a ještě více ten malý plešárd. Na toho se naprosto nedalo koukat. Ono to tedy bylo celkově naprosto dementně zahráno. Pro koho byl tento nesmysl vůbec stvořen? To se snad nemůže líbit ani hodně malým dětem! Ty debilní tanečky, než tedy dali do pohybu pramínek vody, to mělo jako znamenat co? Kdyby mi nebylo líto DVD disku, tak si tuhle sračku vypálím, rozlámu ji na malé kousky, které vysypu do záchodové mísy, pár dní budu zadržovat sraní a poté si na ně ulevím, následně vše s chutí spláchnu. Musím si postěžovat i na extrémně odporný český dabing, který je film od filmu horší. Na závěr bych obvykle napsal podtrženo a sečteno, ale v tomto případě si nic podtrhávat nemusím, neboť tohle sečtu bez problémů z hlavy, jelikož jsou to snadné počty. Pokud k nule stále přičítáte nulu, tak výsledek sčítance rozhodně nepřekročí. Naprostý odpad! Všechny kopie filmu by měly být vyhledány a zničeny. Nejlépe způsobem, který popisuji o pár řádků výše. ()

AppleCore odpad!

Těšil jsem se, až se na to podívám a zjistim, že místní hodnocení je zase naprosto zcestný. Ono je to ale vážně tak špatný, jak se říká. Čtyři národy, jeden samozřejmě zlej a mocichtivej (pochopitelně je to ten, co hoří) a jeden kluk, kterej dokáže vládnout jak ohněm, tak vodou, hlínou i větrem. A jak jinak, tento klučina musí nastolit rovnováhu mezi všemi. Už jenom tohle zní jako největší klišé na světě. To by se ovšem dalo přehlídnout, ALE! Herecký výkony jsou snad ty nejhorší, jaký jsem za tenhle rok zatim viděl (Dev Patel je sice milionář z chatrče, ale jako zlosyn z ohně je fakt strašně směšnej a Jackson Rathbone by měl začít uvažovat o změně zaměstnání). Každá scéna v první polovině postrádá svůj význam, přičemž žádná z nich nenavazuje na tu předchozí (snad ani nebudu říkat, že ta první půlka byla k tomu všemu ještě šíleně nudná). Polovina druhá je narvaná efektama, který se zjevně snaží zakrejt tu debilitu, která je nám servírovaná (vypadá to pěkně, svůj účel to ale neplní. Možná jenom ve chvíli, co avatar vyčaruje obří vlnu proti lodím zloduchů). Dialogy jsou vyloženě pro prdel bez špetky důležitýho zdělení pro diváka. Nikde žádnej charakter, kterej by si člověk oblíbil. Prostředí jak z laciný strategie. Příběh mnohokrát vomletej a tragicky odvyprávěnej. No a soundtrack, což je asi jediná věc, která se ve filmu o něco pokouší selhává díky všemu, co už jsem vypích. Takže asi tak: Je to prostě sračka. ()

Kothy

Další ukázka Shyamalanova upadajícího talentu. Celé je to zmatené a prostě divné. Moc se to nepovedlo... ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011