Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

agathon

Za tři, ale blíží se to ke čtyřem. Vlastně se mi to docela líbilo, příjemná snaha současný hi-tech vizuál ozvláštnit v hudební složce retro podkresem a la klasické bondovky. I příběh samotný se nese na tolika klišé a zjevných žánrových obezličkách, až zavání ne osmdesátkovým, ale opravdu šedesátkovým odérem. Řekl bych, že vítr fouká od původního televizního seriálu právě ze šedesátých let. Ostatně ke svému seriálovému původu odkazuje film i úvodními titulky a ještě silnějším důrazem na týmovou práci, než v předchozím Abramsově nářezu - za což u mě palec nahoru. Film je ale přece jen příliš lehkonohou zábavou, nápady a akci vrší jedno za druhým, trochu bez ladu a skladu - a ve výsledku prostě tak nějak prošumí. Abramsův film byl skvělou zábavou právě proto, že se paradoxně bral v příběhu dost vážně a opravdu tu o něco šlo. V Birdově "čtyřce" je vám po většinu filmu jasné, že z toho všichni jakž takž vyváznou a dobře to dopadne, přestože zkáza světa je tu na spadnutí ještě o trochu víc, než dříve. To není výtka: myslím, že zrovna tady na CSFD někdo přirovnal Ghost Protocol k Birdovým Úžasňákovým, což mi přijde jako paralela více než přesné. Je to tak, Ghost Protocol je (v pojetí akce, nadsazenosti zápletky, přehnaných hi-tech vychytávkách a šablonovitých charakterech, včetně sošného záporáka) hodně comicsová zábava a té do určité míry nezávaznost a jistota, že se vše v dobré obrátí, docela sedne. Jenže M: I 3 byla dospělým filmem - chytře vystavěným, přiměřeně přehnaným a současně zábavným - tohle už jenom tou zábavou, byť na špičkové filmařské úrovni. Myslím, že podobně - přinejmenším co do kvalitativního poměru - by se daly poměřit "jednička" s "dvojkou". S tím rozdílem ale, že oba následující díly, tedy třetí i čtvrtý, mají ten samý poměr kvality už na začátku o level až dva výše. Jestliže tudíž "dvojka" byla průšvih, čtyřka je nevyhnutelně taky zklamáním, ale koukat se a bavit se u ní jde solidně (jen to mělo celé na daleko víc!). P.S. Praha je krásná i jako Moskva a Budapešť a Josh Holloway aka Sawyer je i na střeše Meet Factory husťák :-D ()

asinus

Chyb a chybiček najdete jako much, a že jsou to někdy takové masařky (záporák? ech) až se začnete zamýšlet, jestli to opravdu ještě přijmout, ale každý díl Mission:Impossible je svým způsobem nemožný, a tak to v podstatě má být. Hlavně, že se napínáme i bavíme. Bird se opět prokázal, jako režisér, který má cit pro vizuální radosti v patě, že na jejich úkor občas trpí vyprávění příběh a hlava může být trochu škoda, ale v podstatě to jako fanoušek série neřeším a užívám si každé další zbožštění Ethana Hunta i nenápadné pokusy dalších členů týmu. Paulu Patton mimochodem nejde nemilovat. Nečekat tolik špionáže jako v jedničce, tolik zpomalovaček a holubů jako ve dvojce, ani tolik sevřený a emocionálně nabitý příběh jako ve trojce. "Prostě se přijít pobavit" především nečekaným vyústěním většiny naplánovaných akcí, přičemž myslím, že to bez problému dokážou jak filmoví geeci, tak i lidé, kteří netuší, do čeho jdou. A konec, ten spíš vypustit a vzpomínat během něj na ty šílenosti, které se děly v Dubaji. (Podruhé v IMAXu a sice jsou to pořád čtyři hvězdičky, ovšem o poznání tučnější!) ()

Andre3000

Několik bombastických alá bondovských scén, ale jinak mě to příliš jako celek nenadchlo. Jasně, že opět už po stodvacáté museli svět. Jinak nej scény byly záměna při obchodu s diamanty a pojizdné parkoviště. ()

Flynn

Hodně povedená akce. Dědula Cruise to prostě umí udělat tak, že vypadá jako sekáč. Opět se nevyhneme krásným místům a budovám naší planety a opět to je zakomponováno do příběhu s patřičnou napínavostí trenýrkové gumičky. Rozhodně jsem se nenudil a doufám, že tahle série nekončí. MI jsem měl vždycky rád a mile rád se kouknu na další příběhy, kdy se bude zachraňovat svět. Proč by to měl být vždycky jenom James Bond, že? btw Simon Pegg je týpek. Rozhodně na to ještě kouknu. ()

campix

Víme již, že Bird je opravdu skvělým tvůrcem animovaných filmů, ale že se takhle popasuje i s Mission Impossible jsem opravdu nečekal. Ghost Protocol mi sice docela dost připomínal předchozí Abramsův třetí díl, ale to vůbec není na škodu protože ten byl skvělý. V hlavní roli zůstává stále Tom Cruise a jeho doprovodná skupina se stále mění. Tentokrát mě ale velmi potěšila. Především výběrem Simona Pegga a Jeremyho Rennera. Jediný trošku větší nedostatek je pro mě záporák, protože Nyqvist sice nenávidí ženy, ale celý svět mu moc nevěřím. Ghost Protocol se může tedy hrdě rovnat se všemi díly série. ()

Wormboy

Ako stvrte pokracovanie sagy, velmi dobre a ukazujuce, ze aj s touto seriou je mozne pocitat. Ako samostatne stojaci film, lahko nadpriemerne. Po genialnych uvodnych titulkach nam Brad Bird prezentuje nadupanu akcnu jazdu, ktora sa neboji pozmurkavania na vlastne korene a utahovanie si z nich. Chemia medzi ustrednou stvorkou funguje vyborne, cele to nejako drzi pokope. Po presune do Dubaja sa to vsetko akosi zacina rozpadat. Niezeby to siahalo to pruseroidnych vod, ale jednoducho to uz nie je ono. Akoby sa stratil nadhlad, logika ustupuje do nedoziernych dialav, akcia je predvidatelna. Celkovo som si vsak stvrty Mission Impossible uzil, no na viac nez 3,5/5* to u mna nie je. ()

necisty

Jóó miluji tyhle technické serepetičky:D! Akcí nabité už čtvrté pokračování nepolevuje na své kvalitě a kupodivu dokáže předčit i své předchůdce. Docela jsem hleděl, že na vážnosti neubere ani dost nevážný Simon Pegg, Tom to parádně táhne. Trošku ale zamrzelo, že ke konci už pár věcí postrádaly reálnost, ale k tomu docházelo až k úplnému konci, kde už jsem to v tempu odsýpajícího děje naštěstí nestíhal počítat. Jsem rozhodně pro další díly! ... Enšpígl... ty válíš:D ()

Pajky3

Cruisovi to pořád jde, i když nejsem fanoušek série, (po jedničce je tohle můj druhej díl) tak musim chválit. Super obsazenej a sehranej tým. Fajn byla i malá rolička pro ztraceného Hollowaye, skvělej byl záporák v podání Nyqvista a i dobrá byla i vražedkyně Leá Seydoux. Ve vedlejších rolí potěšilo pár českých tváří a hlavně Praha. No asi zkouknu i předešlý díly a počkám si na další. ()

Martrix

Přehlídka různých hračiček, spousta akce a charismatický agent Hunt, plnící nějakou tu téměř nesplnitelnou misi. To už tady párkrát bylo. Přišli tentokrát tvůrci s něčím novým, nebo se rozhodli zahrát starou dobrou písničku? Mission: Impossible - Ghost Protocol sice neslevil z ničeho, co se líbilo v předchozích filmech, ale jediná přidaná hodnota je postava Rennera. Záporák je zoufale slabý a hrozba kterou představuje, je poněkud vyčpělá. Střídání lokací je zbytečně samoúčelné a scénář...ke konci děs běs. Agent, který při útěku z věznice, ani při různých potyčkách neinkasuje jediný úder, pak dostává sodu od potrhlého vědce? Agent, který bosý spadne z několika metrů na dlažební kostky, kterého srazí auto..., pak dostane ránu kufříkem a jde k zemi? Ale fuj! Přesto se nedá Mission: Impossible - Ghost Protocol upřít, že jde o sympatický počin. Navíc zaslechneme pár docela dobrých hlášek, takže za mě dobrý. A k té přidané hodnotě/Rennerovi. Jeho postava je prvek, který spojuje dobré staré, se svěžím novým. I tak to nebude mít MI:5 v konkurenco nového Bourna, Jamese Bonda a jiných filmů o agentech vůbec jednoduché, pokud tvůrci nepříjdou s novým příběhem a hlavně pořádným padouchem. ()

pakobylka

Je pěkné zase vidět Toma Cruise jako nesmrtelného agenta Ethana Hunta - obzvláště když zachraňuje svět ... s pomocí svých schopností, svého týmu - a všech těch neobyčejně zajímavých udělátek, určených speciálně pro tajné operace. Bez varování a bez přípravy se ocitnete na území nikoho, kde se potkávají skutečnost a fantazie - a během téměř bezchybné adrenalinové jízdy možná uvěříte, že zmiňovaný svět za tu námahu stojí. ()

zette

Zanrove hodne pestry film. Zbytecne moc prehnane, ale porad jeste zabavne. Pri filmech podobneho typu me nejvice bavi caste stridani atraktivnich destinaci, zde okoreneno o Prahu. A Tom Cruise je stale jeden z nejlepsich aktivnich hercu. Nejlepsi akcni scena je z indicke garaze na konci filmu. Zabavne, dynamicke, barevne..., jinak ale strasna blbost:-). ()

Sammya

Tenhle film z řady Mission Impossible mám nejradši a není to jen proto, že v něm mám štěk :D Podle mě obsahuje unikátní kombinaci akce a humoru a myslím, že se tu také sešel nejlepší tým ze všech filmů. ()

Juto

Zatiaľ najlepšia Mission: Impossible. Výborná akcia s vyváženým humorom podaní Simona Pegga. Paula Patton je zlatíčko. 8/10 ()

BoXBe

Čistá luxusní akce bez žádného zdržování. Jedna honička se mohla ubrat a těch propagandistických dialogů taky mohlo být o pár řádek míň. Každopádně ale Hunt nezestárnul ani o jeden šedivý vlas, dokáže pořád běhat i bezmála kilometr nad zemí a kdyby se někomu zajídal jeho obličej, na plátně je pořád i tak dost sradny, koček a hejblátek, exotických destinací a Jeremy Renner. Svatá trojice akčních filmů dneška - Hunt, Bourne a Bond drží hodně vysokou laťku zatraceně dlouho vysoko. Jak dlouho to ještě vydrží a kdo přijde po nich nebo kdo půjde v jejich patách? Strastiplné otázky zvídavého diváka :-) ()

Jermann

Od chvíle, kdy si pan Cruise vytáhl ten špunt ze zadku a přestal se brát tak příšerně vážně, páchá samé příjemné vylomeniny. Ghost Protocol je nejen jednoznačně nejvydařenější (první pořádný) kousek MI série, ale dost možná nejnabušenější a nejzábavnější akční počin roku. Vyvážená kombinace velkolepé akce, nadsázky, exotiky a humoru mi, kromě těch lepších Bondovek, připomněla také zlaté časy Pravdivých lží. Zkrátka v mých očích je to materiál na plný počet. Mission accomplished. ()

mortak

Hvězdičku navíc za Simona Pegga, který jako jediný nemá žádné psychické trauma, a tímto se pro mě stal hlavní postavou filmu. Jinak je to sice nabušená adrenalínová jízda, ovšem jakmile se začnou hrát citová dramata (a to je jinak Rennerův "analytik" sympaťák), jde to celé do kytiček. To že nad dějem se nemá cenu zamýšlet (to jsou v Dubaji v tom hotelu sami, že si nikdo nevšimne "pavouka" na okně), že ten product placement je někdy dost otravný (A dejte všem ještě flašku určité značky na cestu), se dá docela dobře snést, než to, že Cruise by byl bez všech těch gadgetů v koncích. Zatímco když Pegg navádí Rennera, to je docela jiná káva. ()

Googlak

Skvelý akčný film, určite najlepšia časť celej série, scéna v Dubaji s najvyžšiou budovou sveta je veľmi dobrá, film je aj veľmi dobra reklama na BMW :D ()

c.tucker

Vůbec jsem nečekal, že to bude tak poutavé a svižné od začátku do konce, když jsem přečetl jakou má mít film stopáž. Bird se to režie ujal velice zručně a já byl s tímto provedením nad míru spokojen. Tom je stále bourák a při "jeho" šplhání po Burdž Chalífa jsem byl v úžasu, jak se to celé obrazově pojalo. Velice dobře, tedy alespoň z mého pohledu, byl před diváky postaven product placement. ()

blitzer

Pěkná blbina, ale - až na pár výjimek - si to drží po celou stopáž parádní tempo, takže člověk nemá moc šancí se nudit. Vážně si nepamatuju, kdy jsem naposledy viděl tak zábavnej ryzí akčňák. Hodně se mi líbila písečná bouře a vůbec dubajská část byla asi nejzajímavější, i když "budapešťská" a "moskevská" Praha má pro našince taky svý kouzlo :-) ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka