Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

MMR

Tak vám popíšu svůj dnešní den. Ráno mi zašmoulil budík a já šmoulnul z postele. Pak jsem si na sebe ušmoulil věci a šmoulil si to na autobusovou zastávku. Řidič mě odšmoulil do Hradce Králové a tam jsem šmoulil po městě. Ve stánku jsem si nechal ušmoulit párek v rohlíku. Pak jsem šmoulil sem a tam. Mezitím jsem si to odšmoulil do kina. Z kina jsem si pak šmoulil na vlak a vlakem šmoulil zpátky domů. Teď tady šmoulim na internetu a u toho šmoulim večeři. Ano, ano, poznali jste správně, Šmoula MMR byl dnes v kině na šmoulíkách =) ()

Spooner

Překvapivě hodně snesitelný rodinný film, který je rozhodně o třídu stravitelnější než uječení a dementní Chipmunkové a nevýrazný Méďa Béďa. Herci jsou sice nevýrazní a přehrávání Hanka Azarii docela bolí, ale animace je fajn a odlišné charaktery modrých pišišvorů se daří prodat celkem obstojně. Navíc to celé rychle uteče a pár humorných scén se zde taky najde. Prostě slušná rodinná zábava, která se hlavně v letošní slabé konkurenci musí ocenit. Obzvláště, když za kamerou seděl Raja Gosnell, u kterýho bych rozhodně snesitelný film nečekal. ()

Davies182

Mrkání na diváka v podobě roztomilých popkulturních odkazů a příjemné sebeparodie je poměrně fajn. Tak proč musí každý povedenější gag vždy spolehlivě pohřbít odpudivě trapný fór? Nostalgie se bohužel nekonala, o utrpení se ale naštěstí také nedá mluvit. Pokud bude dvojka o 300% temnější a na jejím začátku zemře Šmoulinka, jdu do kina. ()

Xmilden

Šmoulácká nostalgie jistě přepadne každého při sledování tohoto vyšmouleného šmoulózního dobrodružství. Mě nevyjímaje. Ale nadšení jsem samozřejmě tušil že se nedostaví, vždyť mě není přece 8 let. Film pochopitelně cílí na úplně jiný okruh diváků a je to tak správně. Těžko natočit film pro každého. Moc nerad bych filmu ubližoval a tak se omezím snad jen na konstatování že Neil Patrick Harris je příšerný a scény s ním pro mě byly vyloženě utrpením. Chválím naopak Gargamela, který se neustále noří z mlhy a dělá to vskutku efektivně. Druhý díl? Ale proč by ne. Jen ať to ti Američani zkusí. ()

liborek_

Stupidita naprosto stejného ražení, jako např. Alvin a Chipmunkové. Ostatně tyto dva filmy jako by vznikly přes kopírák - jsou ve všech směrech naprosto STEJNÉ, - pouze chlupatý Teodor je vystřídán modrým Nešikou (ale obávám se, že takových id(io)entických filmů je celá řada. Děj, provedení, indoktrinace dětí špatným vkusem... Jsou postavičky šmoulů tak roztomilé záměrně, aby překryly příšerný puch uleželého hnoje, ve kterém se usměvavě válejí? Téměř nesnesitelné. ()

-bad-mad-wolf-

Ale jo, proč ne. Čekal jsem o dost větší průšvih. Na jednu stranu jsou všechny postavy a postavičky dost ploché (ehm, nesprávný výraz - spíše by se dalo říci nevyužité) a povinné rodinné moralizování neskutečně vlezlé, na tu druhou jsou ale Šmoulové docela zábavní a VTIPNĚ nesnesitelní, což podtrhuje titulní šmoulí popěvek. Králové mejdanu jsou jednoznačně Gargamel s kocourem Azraelem. Asi by mi nevadilo, kdyby vzniklo pokračování, které by se odehrávalo pouze ve šmoulím světě. ()

nunka

Filmové oprášenie malých modrých potvoriek je pre mňa predovšetkým nostalgickým zážitkom, zvlášť s dabingom. Jasné, že ich dobrodružstvá nie sú žiadnym adrenalínom, ale stále sú rovnako roztomilí, stále sa zmestia do ľudskej dlane a sú strašne oldschool. 3D je samozrejme absolutne zbytočné a 102 minút akurát tak stačí na návrat do detských čias. ()

juta

Šmoulové mě příjemně překvalipy. Nebylo tam nic co mě chybělo, takže jsem nadmíru spokojen. Je to pěkná pohádka, která se nese v příjemném duchu. Pro přehlednost bych dal šmoulům alespoň jinou barvu kalhot. Šmoulinka je kus :-) ()

MISSha

Trailer vypadal na průser roku, o to víc mě překvapilo že se mi Šmoulové vcelku libily. Bylo to snesitelné a vtipné, hlavně díky šévce Sofíe Vergare a šmoulovi Mrzoutovi. ()

Shakers

Ak mám opravdu povedať, čakal som niečo ešte horšie, ale celkom sa to dalo pozerať aj keď som niekedy pri tom krútil hlavou. Animácia šmolkov je celkom fajn, taktiež aj ich mená, či spôsob vyjadrovania. Dalo by sa povedať, že šmolkovia sú vlastne dosť cool a nuda s nimi moc nie. Ľudské postavy tiež nie sú najhoršie a ani moc neprekážajú. Najviac čo ma sklamalo je Gargamel. Jeho prínos do filmu je fakt nulový, jeho postava trápna ako dialógy, no jedným slovom katastrofa. Chápem, že je to pre deti, ale toto bolo na mňa až príliš. Išiel som do toho s tým že je to pre deti a podla toho samozrejme bude aj moje hodnotenie, ale Gargamel sa fakt tak kreténsky správať nemusel. Škoda, mohlo to byť celkom fajn. 50% - 2* ()

filmfanouch

Nikdo tu nečekal Oscarovku. Já byl dobře překvapen a jako strýc tohle budu rozhodně pouštět radši než třeba Loveckou sezónu. ()

Big Bear

Když mi táta v osmdesátých létech přivezl z Paříže gumový přívěsek modrého trpajzlíka v bílých jégrovkách s tím, že se to jmenuje Strumf, nikdy by mne nenapadlo, že v roce 2011 se budu se synem dívat na snímek Šmoulové... Je to pro děti zkrátka fenomén uměle živený reklamou (ale to vlastně krteček dnes už také), který přežívá celé dekády a je stále oblíbený. Film byl pohodový, dospělého ničím překvapující. Malá skupinka Šmoulů s jejich úhlavním nepřítelem Gargamelem a Azraelem se vlivem účinku tajemného modrého měsíce přenesou ze své pohádkové houbové louky do současného New Yorku... Zde mají dva cíle. Nenechat se chytit a vymyslet způsob jak se vrátit domů. Již samo prostředí bez ohledu na pronásledování trpaslíků čarodějem nabízí celou řadu zápletek. Hodnotím minimum násilných scén i celkem decentně zpracovaný příběh. Šmoulové i kocour byli celkem pěkně animováni a animace dobře korepondovala se skutečnými herci a reálným prostředím. Dětem doporučuji. * * * ()

playboxguest

Převážně pro nejmenší, ve filmu je mnoho scén, u kterých mi bylo jasné, že se mladší publikum musí tetelit blahem a být mi o dvacet míň tetelím se nejspíš taky. Naštěstí se mi ale vyloženě neprotáčely panenky nad trapnem a i těch 100 minut se dalo vydržet, kór když se člověku nechce moc přemýšlet a chce se třeba jen bavit nad 3D: **** které se zase jednou nadprůměrně vyvedlo. Především v počátečním průletu lesem a, podobně jako u Avengers, v akčním závěru lahodí oku a baví, skoro se mi po taťkovi šmoulovi chtělo natáhnout ruku, aby mi to neschytal v obýváku o zeď. Hraní šmoulové se celkem dají a to mě ti animovaní v dětství výrazněji nezaujali. 50% ()

Rosaviva

No tak tohle teda bylo zklamání největšího kalibru, nečekala jsem, že by to byla nějáká bomba, ale Šmouly mám docela ráda a Neil je můj oblíbenec, tak jsem si řekla, proč ne. A nudila jsem se už téměř od začátku, ten film je snad točený pro dvou leté děti (a ani ty to, podle reakcí v sále, moc nebavilo), nejdřív říct co udělají, pak teprve to udělat. No hrůza. Neil byl úžasnej (Guitare hero - nejlepší scéna), ale jinak se mi to teda nelíbilo, zasmála jsem se asi dvakrát (Gargamel vycházející z páry byl boží, ale jednou stačílo) a kyčel a "Díky, že jsi nás nám dovolila zůstat ve své houbě.""Patrik by chtěl větší houbu", ale zbytek vtipů byl dost trapný a ještě do toho ta jejich příšerně otravná písnička. A k tomu ještě scény jako vykradené z posledního Pottera, no nikdy více. Za Neila si neodpustim hvězdičku navíc. ()

GilEstel

„Gargamel má svůj hrad a zkouší čarovat, má z toho akorát bouli. Kam přijdou tam již jsou, skáčou a tancujou, vysocí jsou na dva couly ……..“ Kdepak. Na tento dětský hit zapomeňte. _ Po absolvování desítek a desítek dílů svého oblíbeného dětského seriálu jsem si nemohl nechat ujít tento moderní 3D hybrid. Očekávání rozhodně nebyla přehnaná, přesto zklamání veliké. Příjemný pohodový šmoulovký svět nahradila žumpa newyorské city se svými automobily, protivnými kravaťákami, kariéristickými vyžírky atd. Šmoulí hrdinové zde poněkud přehnaně přemodralí se stůj co stůj snažili pošpinit obraz mých dětských hrdinů. Spojení dvou světů nefunguje a senzacechtivý potenciál této zápletky šumí do ztracena. Do očí bijící bezzubost je umocněna občasnými narážkami na známé scénky z jiných filmů, aneb když to fungovalo ve Shrekovi, musí to být i tady. Máme tu tak na talíři lehce promiskuitní Šmoulinku nad větrákem ala Marilyn Monroe nebo Gargamela ala Gandalf Šedý. Podobných excesů bychom napočítali jistě více….. Je to hnus velebnosti! _ Pro malé děti nevhodný, pro větší děti příliš infantilní. Situaci nezachraňuje ani hraná role Gargamela s protivným kocourem Azraelem, což má být dle mnohých komentářů hlavní tahák. Gargamel se svou lidskou podobou nebudí smích, ale často trpký údiv s naléhavou potřebou vyhledat pomoc v nejbližší psychiatrické léčebně. Otřesná dětinská mentalita všech rádoby reálných postav příběhu je neskutečně otravná. Co budu více povídat. Po cca 80min pozorného sledování děje jsem začal dostávat neutuchající chuť na kompletní anihilaci New Yorku, a to bez ohledu tu partičku bloudících modrásků. Tenhle film bylo jasné šlápnutí vedle, které kazí jméno pěkného kresleného seriálu, jež baví po několik generací ty nejmenší. Ze všeho nejvíc z toho čiší snaha o maximální komerci, o čemž vypovídá i ohromná reklamní kampaň. Prachsprosté vyžírání známého dětského idolu. Za to beru další hvězdu. 20% ()

misterz

Čudujem sa veľmi nízkemu ohodnoteniu tejto filmovej verzie Šmolkov. Podľa mňa je to nezaslúžene. U tohto žánru ide predovšetkým o zábavu a tej je tu vrchovate. Ja s deťmi sme sa neskutočne bavili pri množstve komických scénok, hlavne s Gargamelom. Navyše dej je podfarbený peknou hudbou. Je tu aj nejaké to poučenie pre deti, takže ja som maximálne spokojný. Už teraz sa tešíme na pokračovanie. Vrelo odporúčam všetkým rodičom. ()

kingik

Jednou to přijít muselo, a ačkoliv si Šmoulové svůj boom odbyli už před drahnými léty, teprve letos se dostali do filmu a jsou hned trojrozměrní, ale tihle Šmoulové svoji rodnou Belgii snad nikdy neviděli. "Poamerikanizovaní" modří trpaslíci zamířili magickým portálem ze své středověké vesnice uprostřed lesů rovnou do víru velkoměsta. Konfrontace s New Yorkem probíhá podle očekávání standardně. Ujme se jich sympatický návrhář reklam Patrick s jeho milou, těhotnou ženou Grace, nahánět je v ulicích a obchodácích bude spolu se svým kocourem Azraelem i zlý čaroděj Gargamel, který za nimi také prolezl portálem. Stále je nenávidí a stále je potřebuje jako přísadu do svého zázračného lektvaru, děti si užijí pestrobarevné legrace a dospělí to s nimi přežijí, protože pro většinu z nich jsou roztomilí trpaslíci vzpomínkou na jejich dětství. Nedá se říct, že by příběh oplýval nějakou přehnanou nápaditostí. Jde jen o jakousi kostru, na kterou jsou postupně navlékány jednotlivě zábavné, ale i poučně výchovné příhody, ve kterých Šmoulové většinou zběsile někam prchají, někam padají, nebo případně někam letí, jsou otravní, hyperaktivní a vymýšlejí, jak se dostat zpátky ze světa lidí do své milované vesnice. Čtveřice scénáristů se s větším vykreslením šmoulích charakterů moc nezaobírala, ale naštěstí je zachovala, a asi spoléhala více na to, že to Raja Gosnell nějak přijatelně pospojuje a trikoví kouzelníci vdechnou Šmoulům život. A to se skutečně podařilo a Šmoulinka dokonce vypadá lépe než kreslená, a dokonce se dozvíme i něco o jejím původu. Rovněž Gargamel je lepší, než ve své animované podobě, a může za to hlavně zábavný herecký výkon Hanka Azarii, ale oproti tomu Azrael vypadá jako docela obyčejná digitální kočka. Škoda, že příběh je moc předvídatelný, a občas se dostaví nudné pasáže, které jsou blízké spíše americkým divákům a celé to vyznívá jako oslava New Yorku, než náhlednutí do kouzelného šmoulího světa. Vyšmoulených 60% ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)