Jezero smrti

Kurikmoon

To mysli vážne. Nájsť logické jednanie postavy v tomto filme bola naozaj fuška. Nelogickosti nejdem vypisovať, pretože by som asi napísal najdlhší článok. A to si tento film nezaslúži. Zabitý čas, nechápem, čo sa Vám na tomto braku páčilo ľudia. Možno koniec? No keby to bol iný žáner, snáď... Ale v tejto blbine? Keby bola telka moja, tak ju asi rozbijem... ()

Dagoussek

Jede si zamilovaný pár na výlet k jezírku a potkáte tam bandu fakanů a už víte, že bude zle... Bylo to napínavé, fandila jsem ženě až do konce, ale jinak než takto to skončit nemohlo... ()

Kangaxx

Horory sú žánrom, ktorý mám zo širokej škály kinematografie rád asi najmenej. Aj keď Eden Lake za čistokrvný horor označiť nemožno, nesie niektoré prvky, ktoré sú preň typické. A jedným z nich je bohužiaľ nelogickosť. Hoci sa tu nevyskytuje ani zďaleka tak často ako u podobných počinov, je tu a to u mňa zráža celý film výrazne dolu. Na druhej strane však z neho vyžaruje akási autentickosť a reflexia spoločnosti so skrytou kritikou zvyšujúcej sa agresivity mladistvých a negatívneho vplyvu vodcov "gangov", ktorí aj relatívne "normálne" dieťa prinútia robiť veci, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani kat v stredoveku. Vzhľadom na súčasný stav spoločnosti mi film neprišiel výrazne prehnaný a nebyť niektorých samoúčelných náhod, šiel by som s hodnotením vyššie. V rámci žánru však výrazný nadpriemer. 70% ()

jefff

Jezero smrti je daleko hrůznější, než jiné horory, v tom, že to není realitě zas až tak vzdálené, že takovýto příběh se klidně za pár let může stát. I když je to pouze hororový příběh poukazuje na stav společnosti, která se řítí díky "kvalitní výchově svých potomků" do hlubin bahna. Je to smutné, ale je to tak. Konec filmu jasně dává nejevo, kde je chyba. ()

jenik71

Toto je opravdu silný šálek kávy. Chce se mi věřit, že podobní šmejdi, jako tahle partička výrostků, tenhle film vynechají a přijdou tak o inspiraci. V dnešním světě bych se totiž ani nedivil, kdyby se něco takového opravdu stalo. Žádní nadpřirození mutanti pobíhající po lese, ale pubertální hajzlové z masa a kostí. Především proto je to hodně depresivní, až skličující záležitost ..... ()

JančiBači

Tak realisticky, napínavý film som už dlho nevidel.. Brutálne scény pri ktorých vám vyschne v krku. Napätie, strach a beznádej ktoré sa na vás nalepia počas pozerania filmu nestrasiete ani na druhý den. Navyše šarmantná hlavná hrdinka, ktorá používa aj mozog a nie je "tupá ovca určená na porážku". No a ten šok na záver... Osobne si myslím, že takéto veci sa dejú aj v realnom živote, preto EDEN LAKE tak skoro z hlavy nedostanem, brr ()

Krasus

...aneb výchova dětí na Ostrovech.Slabý průměr,který nepřináší nic nového,nemá jedinou silnou scénu a tak nějak plyne rychle kupředu.Kelly a konec pěkný. ()

Jigsaw88

Tak tenhle film stojí opravdu za to, poslední dobou jsem neviděl snad nic lepšího. Film splnil mé očekávání, 4 hvězdy jsou za film samotný a samozřejmě za kvalitní herecké výkony. 5.hvězdu jsem neudělil protože mi chyběl konec filmu, nikdo nebyl potrestán a nikdo neví co se stalo s hlavními hrdiny či s hlavní hrdinkou, tak asi tak.... ()

Borat

Na Jezeru Smrti je nejmrazivější to, že s trochou fantazie se to může přihodit i Vám. Na stanování v lese nestačí už jenom bobřík odvahy, ale pro všechny případy by se hodila i "devítimilimetrovka" - použitelná ať už na medvěda nebo na drzé britské parchanty. Konec naštěstí! "neamerický". Plusy+: Surovost, nic nadpřirozeného Mínusy-: Chvílemi děj/příběh Hodnocení:|80%| ()

zolo23

No v celku zaujímavý thriller som si teda pozrel. Banda inak typických anglických ksichtov sa nudí, tak prečo by si nezašantili:-) Niekedy sa mi prevracal žalúdok nad ich krutosťou(hlavne ich detského šéfa) a musel som odvrátiť zrak od obrazovky. Keď už som si myslel, že sa chúďa zachránilo tak koniec naozaj prekvapil... Fakt dobré ()

Pecival

Celou dobu jsem to viděl na tří (pomalý rozjezd, občas nelogické chování hrdinů, spratci byly sice otravní, ale strach z nich extra nešel), nicméně kvůli fajnovému konci dávam slabé čtyři. Hlavní záporák fagan byl skvělý. ()

Dark_Shark

Většinou dávám tolik hvězdiček z toho důvodu, že se mi film velmi líbil. U Eden lake to neplatí. Začátek filmu byl docela prostý. Mladý pár si vyrazí k jezeru, kde je obtěžují mladí flákači, klasika. To, co ale následovalo poté, bylo opravdu pro mě moc. Myslím si, že dokážu strávit celkem hodně věcí a nechutných scén, přeci jen mám ráda Saw :). Jenže následný děj byl i pro mě až až. Nešlo ani tak o vizualizaci daných nechutností, i když párkrát jsem se ošila a přejel mi mráz po zádech, ale o přístup těch mladých lidí. V duchu jsem si říkala, to není možné, jak někdo může být takový a chtěla jsem, aby ten film už skončil. Na druhou stranu jsem se ani ne tak těšila, jako jen úplně zmraženě čekala, co bude následovat. Fakt nechutně dobře natočený film. A ten konec? No comment. Již dlouhou dobu ve mě žádný film nezanechal takovou stopu jako Eden lake. ()

manonfire

Chápu, že všichni chlapi na tomhle světě tu nejsou proto, aby dokázali ubránit své blízké proti neopodstatněné agresi druhých, zvláště jsou-li ti zlí v početní přesile. Takový chlapík má ale potom smůlu, když narazí na partu retardovaných středoškoláků a vyhrocenou situaci nejenže nemusí ustát se ctí, ale dokonce jí ani nemusí ustát ve stoje. Pro mě byla fyzická i dementální převaha pubertálních výrostků na hranici uvěřitelnosti a proto mě i přes snaživé zpracování zaujal jen nelítostně zlomyslný závěr filmu. 40% ()

Linkyc

Nechci na dovolenou do GB ani přilehlého venkova s partou mladých výrostků, co má po kapsách odlamovací nožíky. Ti totiž místo hraní na babu raději sem tam někoho upálí s pneu kolem těla. Arent' they lovely? Pro mě šokující, avšak filmařsky kultovní zážitek. Pamatuji si, že na konci filmu jsem sám sebe nalezl ve stavu duševního neklidu, a to dost velkého. Skoro se mi chtělo až brečet z téhle mládeže. Věřím, že nikdy neskončím u fráze: „byl to jen film, ne skutečnost.“ ()

Jello Biafra

Brutálne spracovaný exploitation horor o mladom páre, ktorý je prenasledovaný zhruba 15 ročnými harantami. Objavuje sa tu dvojica hercov Jack O´Connell a Thomas Turgoose, ktorí spolu hrali vo filme This is England a už tam preukázali svoj herecký talent. Ale hlavne je tu skvelý Michael Fassbender, v tej dobe ešte málo známy. Eden Lake nie je ani tak pôsobivý film násilnými scénami, ale skorej tým, kam až sú schopní zajsť nevychovaní spratkovia, ktorí nemajú žiadne hodnoty. Po napínavej honičke a množstve krvavých scén sa dostaneme do finále, kde príde pointa tak drsná, že pôsobí ako silný kopanec do gulí. Pokiaľ sú exploitation filmy vaše obľúbené, tak si tento skvost z britských ostrovov pozrite. Jedná sa o výnimočný horor s obrovským presahom a dokonalo reflektuje dnešnú mladú generáciu, ktorá sa rada baví násilnosťami. ()

pfa

Už jsem dlouho nepodával žádný komentář, ale tady si ho nemohu odpustit. A to hlavně ani ne skrze filmu, jako skrz hodnocení diváků... Tedy jestli už nám stačí k zážitku (na 74%) film ale naprosto přeplněný klišé, tak už jsme na tom poměrně špatně. Jistě, chyby, nesmysle a hovadiny jsou v podstatě v každém filmu, v díle pak mnohem méně, v béčkovým filmu hodně. Na tohle abeceda nemá písmenka... No dobře - chladnu. Tohle je však opravdu na vyškubání. Více bohužel nemohu komentovat, dospustil bych se totiž mega spoilerství. Rozhodně, mine-li Vás tento film, nijak nezoufejte. Spíše se mi chce říci, radujte se... [3/1O] (Eden Lake, USA, thriller) ()

venca163

Bezprostředně po filmu řikam jenom "DU BLEJT"...asi nejhnusnější věc, co jsem kdy viděl, a tím nemyslím potoky krve. Drsná a velmi realistická thriller-hororová podívaná, kde ústřední postavou neni nějakej vraždící maniak v pláštěnce, ale partička dospívajících zmrdů. Závěrečná scéna patří k těm nejsilnějším, který jsem kdy v tomhle žánru viděl. (90%) ()

Lottr

Opravdu hnusný film... Velmi sympatická hlavní dvojice a extrémně hnusná šikanistická banda spratků. Tenhle romantický výlet k jezeru se Jenny a Stevovi moc nepovedl, ale James Watkins ho zvládl na víc než výbornou. Málo kdy tak fandím hlavním klaďasům v boji o přežití jako tady. Hlavní dvojice vám přiroste k srdci a záporná banda výrostků mi opravdu hnula žlučí. Člověk má chuť vyrazit do lesa a zmlátit první skupinku dětí, kterou potká :) ()

Wbcko

Velmi těžký film, který mě občas svou beznadějnou atmosférou připomínal slavné Funny games. Jako žánrovka velmi dobré. ()