Jezero smrti

tom88

Dosť kvalitný thriller plný nechutností a zvráteností. Konečne poriadna porcia napätia a nepríjemných pocitov, ktoré zo snímku len tak sršia. Horor to ani tak nie je aj keď je vo filme zopár ľakačiek alebo temnejších scén. Začína sa to ako nejaký romantický film, no po nejakom čase je to fakt silný thriller a navyše je tu slušná gradácia a mrazivá atmosféra. K deji, postavám alebo logike by bolo pár výhrad a otázok, ale pri sledovaní som to ani nevnímal. Film utečie ako voda a hodí sa na nejaký večer s kamarátmi v byte. Určite si to pozriem znova. 75% ()

nemorino

Tento film nemám záujem hodnotiť. Už väčšiu psychiatriu snáď vymyslí len masový vrah! Ľutujem, že som vôbec videl tento film. Fakt neviem, čo by som mal na ňom hodnotiť. Dej by bol zaujímavý pre určitú skupinku ľudí avšak tá brutalita maloletých vrahov mňa ako normálneho človeka neoslovila. ()

Radiq

Neobvykle syrový a teoreticky možný film, kterej mě fakt dostal. Čekal jsem trapnej vyvražďovací horor, ve kterém jsou oběti cupovány na kusy nějakou příšerou, asi z jezera, a dostanu něco segmentačně jiného. Pár věcí se tam našlo až moc uhozenejch, ale filmu to zas až tak moc neublížilo. ()

tomeek

Neskutečně drsný thriller, který vás strašlivě nasere. Celý film totiž sedíte a nejradši byste tam skočili a dali těm parchantům pocítit, zač je toho kudla. Hlavní iniciátor mě opravdu sral celý film (výborně zahraný), všechny dětské role zahrané opravdu přesvědčivě. A přesně jak píše Hellfire: "O to horší, že by ke všemu zde zobrazenému mohlo dojít." Za ten konec přihazuju hvězdičku. ()

Nivenx

Parádní film u kterého se nedá spát a nějak tak vtahuje do děje a nepustí. Kamery jsou povedené, pointa také a herci dělají co mají a nejsou otravní. Hodně skvělý horor, ale u roku 2008 má u mě jednoho soupeře a to jsou Zrcadla od Alexandra Aji, které tomuhle filmu docela konkurují, ale jelikož jde o jiný žánr hororu, tak je to v pohodě a nemusím to dále rozebírat. 85% ()

eisha3

Romantický víkend u jezera ve dvou se s terorizující bandičkou puberťáků změnil doslova v horor. Zajímavý film se zajímavým vyvrcholením. Co musím ale zkritizovat je vážně zpackaný dabing. ()

SeanLSD

Popravde veľká škoda, že sa tento nepríjemne pravdivý príspevok k sociálnej psychológií dieťaťa nedržal viac svojej vlastnej cesty a pristúpil na viaceré dnes už veľmi otravné exploatačné hororové klišé. Bez obmedzenia brutality by tak vzrástla intenzita, spoločenská závažnosť aj výpovedná hodnota snímku. Pretože ak budujeme dojem z realistickosti až naturalistickej, malo by pod ňu spadať všetko, aj za cenu zníženia prvoplánového lacného efektu. Napriek tomu silný - a/ale bohužiaľ - žánrový film. ()

URBAN

Plakát a název mě upoutal , ale že by film to fakt ne bylo to jen průměrný a že by to byl horor . Takto bych to neoznačoval . Byla to spíš " nevydařená dovolená " do které se připletly pomotané děcka co si myslí že můžou všechno . ( 25.10.13/MAC ) ()

Deyw

Asi ve svem zanru to nejlepsi..par debilovin se najde..ale je to genialne vymysleno a konec to jen potvrzuje..pecicka! ()

panMartin

Romantický večer u jezera se promění v boj o život. Napětí a kamera jsou nejsilnějšími částmi tohoto thrilleru. Prostě hlavní hrdinové jsou sympatičtí (Reilly, Fassbender) a děti jsou odporné. Atmosféra je vykreslena slušně a dokáže udržet diváka v pozoru. Jsou mnohem stupidnější nerealné horory, který mají stejné hodnocení. "Krvavý" snímek zaujme i zajímavým závěrem... a happyend opravdu nečekejte. ()

Cedr

Slabší verze francouzsko-rumunského hororu Ils. Ústřední pár působí docela dost sympaticky, jejich mladí "pronásledovatelé" zase naopak velmi velmi nesympaticky. Slušně natočený, docela uvěřitelný, ale pouze průměr. ()

Klenotka

Nechápu, kterého českého joudu napadlo dát tomuhle tenhle pitomý název! "Díky" českému názvu ten film působí děsně lacině a lidi ho snadno přehlédnou jako další z řady hororů. Díky páni distributoři! Eden Lake totiž odpovídá ději filmu - respektive je to název ironický, spíš drsně černohumorný název - "Rajské jezero". Jenny se celou dobu chová velmi racionálně, až chladnokrevně a v největší nouzi je zahnána tak daleko, že u ní převládnou skoro až zvířecí instinkty a sklouzne tam, odkud není návratu. Celá ta její proměna je o to horší, že celou první půl hodinu jsou nám Steve a Jenny představováni, a Jenny navíc jako velmi křehká, milá, vtipná a děti milující učitelka ze školky.... Korunu tomu nasadí velmi neutěšený závěr. Hodně drsný film a několikrát jsem i uhýbala pohledem, ale spíš kvůli realističnosti některých scén, než kvůli tomu, že by to bylo nějak přehnaně krvavé. Nejsem si jistá, jestli to můžu s klidem doporučit - není to horor, spíš hodně drsný thriller s nádechem "koukejte, co se děje s dnešním světem" bez toho, aby to bylo moralistické. ()

Ťapka

Život na venkově, pohyb na zdravém vzduchu, prima parta a místo anonymního města sousedsky starostlivá místní komunita - je snad lepší prostředí, kde vychovávat děti, naši radost a naději? ()

Copacabana

Tému, pri ktorej hrozí, že film zostane tuctový, dokázali tvorcovia tak rozpracovať, že to celé vypálilo nevšedne, brutálne a realisticky. Znepokojujúce, no veľmi silné a presvedčivé - atmosféra, herci sympatickí a záporáci, ktorým som tiež verila, s čím mávam niekedy problém v tomto type filmov. Až do záverečných titulkov som sa ani nachvíľu nenudila, bola som v napätí, často krát aj šokovaná a ani som nedokázala odhadnúť koniec, ktorý bol mimochodom naozaj cool. Osobne si myslím, že dôkaz toho, že dobrý horor sa dá natočiť aj bez hektolitrov preliatej krvi. ()

Doudis19

Většina filmu je ohromně předvídatelná. Vždyť už ten námět: " Mladý pár vyrazí na romantický výlet k jezeru, kde nečekaně řádí psychopati." Jenže Eden Lake se od jiných liší v několika zásadních věcech. Především vrahy zde jsou patnáctiletá zlatá mládež. Obětmi výteční Fassbender a Watsonova snoubenka z nového Sherlocka. Ta je navíc neobvykle odvážná a co je ještě zvláštnější, její jednání a boj o život není vůbec stupidní, naopak. Několik nepříjemných zvratů jen podtrhává intenzivitu a mravní nechutnost této kritiky zvrácenosti dnešní mládeže. ()

SniperG1

Tak tuhle partu smradů bych teda nechtěl potkat na své dovolené !! Chování těch smradů je fakt brutální-určitě to není film pro každého! Atmosféra se dá krájet a ten konec sem fakt nečekal ! Britové mě zase potěšily... 90% ()