Cass Pennant - najlepšie predávaný autor kníh čiernej pleti v Británii a zároveň aj člen obávanej chuligánskej ekipy klubu West Ham United, ktorá si hovorí I.C.F.. Film sleduje Cassov životný príbeh od čias, keď ho, ako sirotu z Jamajky adoptoval starší biely párik z Londýna, až do čias, keď z neho vyrastie jeden z najobávanejších futbalových chuligánov v Británii. (Tomco)

Dub-C

Ke konci mi to prislo zdlouhave. Pusobilo to na me zajimavym dojmem (nekde kde to melo byt dojemne, tak to ten herec proste nezvladl a dojemne mi to neprislo) Jinak pribeh dobrej. Jo a myslim ze tam byla stejna hospoda a ulicka pod mostem jako v Green Street Hooligans (kteri se mi libili vic) ()

Yuri69

Zajímavě podaný příběh jednoho z nejslavnějších anglických chuligánu. Skrze Casse se film snaží podat zprávu o tom, odkud chuligánství pramení. Snímek má poměrně podařenou choreografii bitek, scény s TV výstupem a rozdávání legendárních I.C.F. vizitek také rozhodně stojí za zmínku. Problém pro mě ovšem představovala stopáž, poslední třetina mě již připadala dosti natažená. ()

dzberry

Další z řady hooligans stories. Ovšem např. Rise of the Footsoldier nebo Green Street Hooligans filmovější, propracovanější, drsnější, napínavější... ()

jack_scott

Průměrný snímek o hooligans Kladivářů a legendě jménem Cass Pennant. Námět byl skvostný, provedení už hůře- spíše tedy ale jen scénář a režie. Dialogy jsou občas divné, pár scén také....Přesto je snímek zajímavý, a do skládačky filmů o fotbalovém násilí se beze zbytku hodí, a rozhodně neurazí. Nespornou devizou snímku jsou poutavě natočené bitky, nicméně obávám se, že nejde ani tak otvůrčí invenci, jako spíše o kopírování...raději nejmenovaných. Moje hodnocení je zřejmé- 65% - *** ()

megajalec

Trochu nemastné - neslané. Viac futbalu, oveľa viac to chcelo. Cass sa snaží byť ľudským príbehom o osude černocha, ktorý sa chcel zaradiť. Šport resp, chuligánstvo je tu len prostriedkom k začleneniu sa. Plus za hudbu. ()

DonBraso

Takže kladiváři se vrátili s Cass Pennatem v bio snímku o jeho životě.Kdybych to naříznul,tak první půlka je super pokoukání,střihy jedou,léta taky a pár dobrých fightů je tam taky a vzniká ICF a jsme hodně kolem hool a rivalů.Jenomže je taky druhá část,kterou Cass postoupil a to rodina.Nemůžu říct,že je to hrozný,ale nějak to ztrácí a občas vidlácky znudeně,kdy děj se sune s celou vahou Casse do finiše.Chápu,že tyhle občas rádoby živoťáky by měli být hecnutý,ale mě přišlo,že z filmu Cass nakonec byl dobrák,protože se dostal z toho kolotoče,který dřív měl,hold jsem černej a nikdo mě nebere vážně,tak budu chuligán,ale najednou potká ženskou,která ho nějak učaruje,ale nevíme čím,najednou dítě a jde to hrozně nějak rychlo na mě,bum bác a konec filmu.Pro mě tam hrozně vymizela paralela mezi jeho rodinou,jenom že je,ale stála na mrtvým bodě.Konec všechno řekne,že Cass už není čím býval a jde za familií.Škoda,nějakých stadionových záběrů přímo,ne archiv,ale je to takový Eastwoodovský,který aspoň vynahrazují pěkný bitky.Těžko říct,jestli by z toho šlo natočit i něco lepšího,mám dojem,že i ne. ()

ShortyIC

Hooligans filmy - to je presne to čo mam rád. Možno to vyznie divne, ale totálne každú bitku v tomto filme som si totálne vychutnával. Príbeh je fakt veľmi zaujímavý, nenudí a určite aj skvelo prevedený, keďže Nonso Anozie je v úlohe Cassa fakt fantastický a taktiež ma veľmi potešilo, že sme mohli vidieť vo filme Magora (Leo Gregory) z Green Street Hooligans. Film ide hlbšie do historie, čo sa týka anglickych chuligánov ako som zvyknutý, no vobec mi to nevadilo. Síce mi vo filme chýbalo viacej dramatických scén, som totálne spokojný... ()

frankiiee

Som velky futbalovy fanusik a filmy na tuto temu mam velmi rad. Musim povedat, ze Green street Hooligans sa mi pacili viac, na druhu stranu toto bolo zase lepsie ako Football Factory s Dannym Dyerom. K pribehu sa vyjadrovat nebudem, bol napisany proste zivotom samym. Akurat mozno mi trosku vadilo, ze i ked sa Hooligans tocia hlavne kolo zapasov tak zaber priamo z nejakeho zapasu tu nebol ziadny. ()

Kozlowski8

Příběh Casse Pennanta - jednoho z hlavních vůdců britské hooligans scény minulého století. Cass Pennant jako adoptované černošské dítě pocítil mnoho opovržení, šikany a rasistických projevů od svých vrstevníků. To vše mělo vliv na formování jeho osobnosti a jeho pozdější vystupování v prostředí fotbalových chuligánů. Velice poutavě natočený film. 75%. ()

StinkingPooh

Zajímavý snímek mapující jak vývoj chuligánské scény v anglii, tak i život Casse Pennanta. I přes zjevně nižší náklady mě film nenudil, ba naopak. Nabízí se srovnání s podobnými snímky třeba Football factory-což je pro mě top z této kategorie snímků, Cass nepřekonává. Ale třeba Rise of the footsoldier dle mého už strčí do kapsy stejně jako Green street hooligans. ()

Easykill

Další do sbírky "chuligánských" movies podle skutečných událostí. I když vlastně nevím jak to uchopit. Carol "Cass" Pennant je velký, černý (zároveň bílý) hooligan, ale zároveň není stejný jako ostatní. Celkově ani film není jako ty "ostatní" na tohle téma. I když jisté podobnosti tu samozřejmě jsou. Většina těchto filmů je o West ham united a I.C.F (inter city firm), ze které vzešly známá jména pozdějších gangsterů. Tady Cass byl sice u založení, ale je to jiný úhel pohledu nebo se ho alespoň snímek snažil takhle nastavit. Osobně nesnáším fotbal, ale tohle se sportem nemá společnýho nic. Kopaná je maximálně na ulicích do nějaký tý hlavy či žeber. Ale tím to v tomto případě končí, Cass se žádných velkých akcí jako prodej či konzumace drog, vraždění lidí neúčastní. On se ho vlastně neúčastní ani samotný film. Na druhou stranu, je fajn, že to všechno není jako přes kopírák. ()

flegmos

Jeden z najpodarenejsich filmov o futbalovych "tiezfanusikoch". Uprimny, drsny, vyspely a na nic sa nehrajuci. Scenar zo zivota. Velmi podareny film. ()