Želví nindžové

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)

Rodinný film o čtyřech želvách a jedné kryse, kteří v kanále přijdou do styku s neznámou chmeikálií a zmutují. Nepřirozeně rostou a zvyšuje se jim i inteligence. Krysa byla mazlíčkem japonského mistra bojových umění a v klícce se naučil nejrůznější pohyby, které želvy naučil. Sám si říkal Mistr Tříska a své "děti" pojmenoval Leonardo, Michelangelo, Donatello a Rafaelo. Želvyčky jsou hodné a svou znalostí bojových umění pomáhají lidem. Spřátelí se s žurnalistkou April a podivínským ochránce zákona Casey Jonesem, který používá jako zbraně sportovní pomůcky. Společně želvy způsobují nemalé problémy asijskému gangu, který vede tajemný Trháč a ten se rozhodně želvy odstranit. Když ovšem Trháč unese Mistra Třísku, naši nindžové to nenechají jen tak a rozhodnou se ho zachránit. (Sharlay)

sskrblik

Film to není věru špatný, ale podprůměrný - komixovému zpracování nesahá ani po kotníky. Kdepak. Co je jednou kreslené ať kresleným zůstane! Dovedete si představit hraný South Park, Simpsonovi nebo Futuramu? To by byla tragédie. ()

Sany33

Pozrel som si tento film s tým, že ako 6 ročný som ho videl prvý raz a dosť som ho žral. V konkurencií s dnešnými filmami by nemal šancu, ale na dobu kedy bol natáčaný to bolo absolútne univerzum vo svojej kategórií. To, že trieska vypadá jak plyšák, ktorý bol poslaný na sociálny prídel do rómskej dediny a následne ho hodili do filmu, ale aj to že hlavný záporák má na hlave vedro, ktoré asi ukradol so Samarinej studne, to nevadí pretože na tú dobu to bola superakčná pecka a ja som ju miloval. 70% ()

Mishqo

Jednoducho klasika na ktorej som vyrastal a ani Michael Bay so svojou špičkovou technológiou na toto nemá. Korytnačky tu vyzerajú ako korytnačky a majú príťažlivejší vizuál. Hudba j príjemná, aj herci (pravá a jediná April O'Neill), a korytnačky sú zábavné. Aj Splinter vyzerá ako potkan dôveryhodnejšie a lepšie. S prižmúreným okom 75%. ()

Ravi

Konec se nepovedl, ale jinak ty uměle působící herci v želvích kostýmech docela vážně zabodovali. Člověk by čekal průšvih, ale tohle je jen napůl gumovej průšvih. 50% =3-/5 ()

jefff

Viděno po letech a musím uznat, že na film padl prach. Jako malej jsem to miloval, ale z dnešního pohledu je to omšelé až běda. Triky legrační, vlastně celé je to docela nízkonákladové a děj pitomoučký. Ale body za nostalgii zůstávají. ()

Testament

Snaha ostatních rozumbradů odkopnout filmové želvy někam na dno stoky, vyšla vniveč. Ano, želvy jsou infantilní, nad některými pasážemi musíte dnes kroutit hlavou, ale z hlediska doby, není moc co vytknout. Tvrďácký Casey Jones, Pohledná April, Trhač, co zabíjí už jen pohledem. Smrtelná kombinace a kult. ()

Han22

Po nakoukání seriálu jsem se těšil jak shodím i film a ejhle, ono je to i po těch letech proklatě zábavné. Pravda ze začátku jsem těžce překousával všechny ty změny (Casey Jones prakticky bez masky, jiná April, jiný příběh Třísky) i blbý vtipy, ale někde kolem jedné třetiny film dostane grády, humor najednou funguje, mezi Caseym a April to správě jiskří, akce je kupodivu docela slušná a želvy doopravdy používají své zbraně. A navíc z Trhače jde opravdu strach, finále mě na rozdíl od mnoha kritiků baví a navíc z filmu číší všechny ty věci co patří do počátku devadesátých let (dětské gangy, hiphop, videohry, skejt). Pro mě slabší ale zasloužené 4 hvězdičky. ()

Zagros

Můj první film v letním kině na obřím plátně na stadionu, na který nás vzali rodiče poté až se setmělo! Na tribuně jsme seděli zabalení do dek, přestože bylo léto a zírali s otevřenou na plátno a fandili želvám ninja s největším zápalem, jaký je u ca osmi-devítiletých dětí možný. :-) Díky tomu pro mě byly želvy ninjové na nějakou dobu kultem a nedal bych na ně svou dětskou duší dopustit. Z dnešního pohledu si film zaslouží možná jednu hvězdu a já k ní přidám za úžasné vzpomínky ještě druhou. :-) ()

HiddenDragon

Velka nostalgie. Zelvy se u nas po revoluci prave dostavaly do povedomi deti (i kdyz puv. komis je uz z r. 84, a serial z let 87-96) a kazdy kluk si mezi nimi vybral tu "svou". Nebylo se tedy co divit, ze nekdo natoci i hranou verzi. A pokud se, jak se tu v zajimavostech pise, jedna o nezavisly film, tak klobouk dolu, protoze to neni vubec spatne. Mne osobne se tyhle zelvi obleky libi i dnes. Pusobi to spravne fyzicky...zadne vyumelkovane CGI. I jejich vzhled je o neco blizsi anim. serialu (nez napr. v remaku 2014). Dejove je to takove to "punk" tema 80./90. let: gangy, zlocinnost, odvracena tvar New Yorku (jeste s Dvojcaty)... Z protivniku pak vybrali tvurci toho hlavniho - Trhace. Na muj vkus si mohli dat na jeho obleku a vzezreni vic zalezet. Je tu hubenej a ramena a hlava obrovska diky brneni. Proti skvelym maskam zelv nic moc. Casey Jones je dalsi typicka postava a April samozrejme nesmi chybet. Soundtrack je hezke retro-disco, jen ty vizualni efekty malych zelv/Trisky pusobi velmi lacine, stejne tak humor misty skripe. (Navic puvod mentora Trisky byl v serialu uplne jiny, to je asi nejvetsi a dost rozporuplna zmena - puv. byl clovek, nikoli krysa "odmala"). Celkove tedy zadny zazrak, ale jde opravdu o ty vzpominky na detstvi jedne generace. Na doby kdy u nas tolik animaku jeste nebylo a "americke" Ninja Zelvy byly naprostou peckou pro deti. ()

danielosbourne

Hodnotím tak jak hodnotím. Možná už si ten děj moc nevybavuju...ale jako malej sem to měl hodně rád a ještě dnes mi naběhne husí kůže, když si vzpomenu na scénu, kdy želváci meditují a v ohni se objeví Třískův obraz a promlouvá jim do duše. ()

derryl

Tak tento film je pro mne jen nostalgie, ale dnes to opravdu nemusím! Jako zábava pro děti školou povinné to však stačí. ()

Prochy38

Ne, nic... Nic tomu nechybělo. Zpracování snad kultovního dětského seriálu myslím poprvé v hrané podobě. A opravdu geniální. Vtipné, akční, povedené. Nevím, co se Vám nelíbilo... Nostalgie. ()