poster

Drákulův polibek (TV film)

 • Velká Británie

  Dracula

Drama / Horor

Velká Británie, 2006, 90 min

Režie:

Bill Eagles

Předloha:

Bram Stoker (kniha)

Scénář:

Stewart Harcourt

Kamera:

Cinders Forshaw

Producenti:

Trevor Hopkins

Střih:

Adam Recht

Scénografie:

James Merifield

Kostýmy:

Amy Roberts
(další profese)
 • curunir
  **

  Veľmi čudná adaptácia slávneho upírskeho príbehu, ktorá miestami značne okate kopíruje zábery zo slávnejšej Coppolovej verzie. Zrejme najväčším záporom je jeho zvláštne podanie, snažiace sa na diváka klásť dojem, že príbeh dôverne pozná a všetky súvislosti sú mu dobre známe. V mnohom s tým súvisí aj šialený strih, kedy sa mi naozaj zdalo ako keby strihač pri svojej práci naozaj na niečom ,,fičal". Pochválil by som však make-up, vďaka ktorému vyzerá Marc Warren vo svojej pôvodnej podobe starého Drakulu naozaj odpudivo, i keď mladá tvár herca je predsa len badateľná. Vo výsledku sa dá teda povedať, že filmu úplne chýba atmosféra. Síce sa snažil o hrôzu i o vášeň, doplatil však na svoje televízne korene. 2* dávam zato, že sa nejednalo o vyslovenú blbosť s akým-takým príbehom.(20.6.2009)

 • klerik
  **

  Konečne nám povedali prvadu. Dracula prišiel do Londýna kvôli syfilisu... Veľmi zle zrežírovaný "iný" pohľad na známy príbeh. Zábery na pitie krvi sú vyslovene dementné a snaha o kompozíciu a dynamickosť je smiešna... Čovek to dokáže dopozerať, lebo stále čaká na Van Helsinga v podaní Davida "Poirota" Sucheta... Asi na úrovni seriálu z roku 2002...(20.6.2009)

 • Mariin
  ***

  Tak špatné zpracování to zas není, i když se úplně nedrží předlohy a to s tím syfilisem je celkem zbytečná blbost. V roli Míny exotizující herečka řeckého původu Stefanie Leonidas. Hodnotím silnými třemi hvězdičkami, některé sekvence byly na 4, jiné bohužel naopak jen na 2. Jako celek je z toho průměr, a tak pořád si budeme muset na kvalitní natočení Drakuly počkat. Podle mne je zatím nejlepší ta česká, chudičká, černobílá, televizní adaptace Anny Procházkové...(23.1.2010)

 • UncleG
  *

  Taková běžná televizní demence s poněkud křečovitou snahou o originální podání Stokerova krvosaje. Nevadili mi herci, kteří (snad až na Mínu v podání Štefky Leonidasů) typově neodpovídali dosavadním zaběhnutým představám... a docela s povděkem jsem uvítal i prvotní snahu o netradiční výklad látky. Jenže ono to "obohacování" literární klasiky o invenci televizních pisálků zhruba od půlky filmu šeredně skřípe, pak se na několika místech zadrhne, zaškytne a vrcholí takovým nějakým narychlo upatlaným závěrem. A jestliže se tedy v prvních 40 minutách dá mluvit o snaze přijít s novou myšlenkou, pak zbytek filmu je už jen o neschopnosti tu myšlenku jakkoli rozvést. Další atributy už jen ve zkratce: Akce příšerná, Napětí nulové.(24.5.2010)

 • Korra
  ****

  Zapomeňte na Oldmana. Tehle Drákula je zlý a nemá výčitky svědomí. Je celkem okouzlující a přitažlivý, ale tak nějak cítíte, že pod tou atraktivní slupkou nejsou žádné city. Chybí vám romance mezi Drakulou a Minou? Ale no tak... Toto zpracování se sice dějově v lecčems odchyluje od Stokerova románu, ale zase ho neprzní takovým způsobem, jako Copollovo dílo. Nápad se syfilis se mi líbí; potřeba krve - ať už z důvodu uzdravení nebo potravy - je spojovacím článkem jednání hlavních postav.(19.2.2012)

 • Sophia Myles