poster

Drákulův polibek (TV film)

 • Velká Británie

  Dracula

Drama / Horor

Velká Británie, 2006, 90 min

Režie:

Bill Eagles

Předloha:

Bram Stoker (kniha)

Scénář:

Stewart Harcourt

Kamera:

Cinders Forshaw

Střih:

Adam Recht

Scénografie:

James Merifield

Kostýmy:

Amy Roberts
(další profese)
 • curunir
  **

  Veľmi čudná adaptácia slávneho upírskeho príbehu, ktorá miestami značne okate kopíruje zábery zo slávnejšej Coppolovej verzie. Zrejme najväčším záporom je jeho zvláštne podanie, snažiace sa na diváka klásť dojem, že príbeh dôverne pozná a všetky súvislosti sú mu dobre známe. V mnohom s tým súvisí aj šialený strih, kedy sa mi naozaj zdalo ako keby strihač pri svojej práci naozaj na niečom ,,fičal". Pochválil by som však make-up, vďaka ktorému vyzerá Marc Warren vo svojej pôvodnej podobe starého Drakulu naozaj odpudivo, i keď mladá tvár herca je predsa len badateľná. Vo výsledku sa dá teda povedať, že filmu úplne chýba atmosféra. Síce sa snažil o hrôzu i o vášeň, doplatil však na svoje televízne korene. 2* dávam zato, že sa nejednalo o vyslovenú blbosť s akým-takým príbehom.(20.6.2009)

 • klima777
  ***

  Popravdě řečeno, tohle zpracování Drákuly mi vůbec nepřipadá tak katastrofální, jak by mohlo naznačovat zdejší hodnocení. My, co jsme zvládli knihu víme, že je velmi odtažitá a pro dnešního čtenáře trošku zdlouhavá. Což ovšem vůbec neznamená špatná! Někteří literární kritici zastávají názor, že původní Dracula má být metaforou prudce se rozvíjející industriální společnosti, jež bez milosti vysaje každého lidského jedince. Nevím. Každopádně ona milostná linka, kterou rozpracoval Coppola, úplně chybí (stejně jako motiv vzájemné závislosti upíra a jeho oběti). V Drákulově polibku je valašský vojvoda dostatečně slizký (žel, nikoli majestátní a děsivý); motiv syfilidy a manželství, jež nebylo konzumováno by mohl být narážkou na bigotní viktoriánské mravy a pokrytectví obecně. Van Helsing vystrašený jako malé zvířátko je hodně netradiční a zajímavý. Co se týče dnes oblíbených oduševnělých a niterně rozervaných upírů (zcela odlišných od Stokerovy představy i představy Billa Eaglese), patrně nejlepším dílkem na toto téma je (IMHO) Martinův román Fevre Dream (česky: Sen Okerwee). P. S. Zdá se mi to, nebo Holmwooda nechal režisér zemřít 2x (poprvé zlomený vaz místo slíbeného čištění krve v rámci okultní seance; podruhé utržená hlava v "konečném" zúčtování s Drákulou)? A Holmwoodův výrok o Slovanovi má být ukázkou panské přezíravosti nebo scénáristovy nedovzdělanosti (předpokládám, že neměl na mysli užití staroslověnštiny jako liturgického jazyka)? 2,7 hvězdičky(4.2.2010)

 • HorrorVamp
  **

  Čekala sem všechno od videofilmu x - tého zpracování Drákuly, ale že bude jedna z hlavních postav Arthur Holmwood trpět syfilisem, to mě vskutku nenapadlo. Navíc krom D. Sucheta, představitele Hercula Poirota, který zde hrál dr. Van Helsinga jsem zde nenašla jedinou alespoň trošku sympatickou osobu a pohled hraběte Drákuly na obrázek slečny Miny (podobně jako u Coppolovy verze) se slovy, že je velmi krásná mně na tváři vykouzlil nechápavý úsměv. Sám Drákula sice před "omládnutím" vypadal docela hrozivě - jak kdyby z oka vypadnul právě tomu z Coppolovy verze, jenže měl vlasy rozpuštěné (asi se mu nechtěl dělat drdol v podobě zadní části těla:)), tudíž nečekejte podobu jako vystřiženou z knihy B. Stokera.(26.1.2010)

 • cherita
  ***

  Páni tvůrci z BBC si mohou gratulovat – podařilo se jim stvořit toho nejodpornějšího hraběte Draculu, jakého jsem kdy viděla. Jeho slizký zjev, špinavé nehty a chorobné nutkání všechno a všechny olizovat vykonaly svoje, a díky tomu jsem konečně mohla k celému příběhu přistupovat tak, jak to nejspíš zamýšlel i sám Bram Stoker: totiž držet palce oněm gentlemanům, kteří se rozhodli toho upířího parchanta zničit. Děkuji.(25.6.2009)

 • klerik
  **

  Konečne nám povedali prvadu. Dracula prišiel do Londýna kvôli syfilisu... Veľmi zle zrežírovaný "iný" pohľad na známy príbeh. Zábery na pitie krvi sú vyslovene dementné a snaha o kompozíciu a dynamickosť je smiešna... Čovek to dokáže dopozerať, lebo stále čaká na Van Helsinga v podaní Davida "Poirota" Sucheta... Asi na úrovni seriálu z roku 2002...(20.6.2009)

 • Marc Warren

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace