Tento pořad vysílala TV NOVA od února 2008 do června 2008. Vyhrál ji Jiří Zonyga. Moderátorem byl Leoš Mareš a v porotě usedli Ondřej Soukup, Gábina Osvaldová a Petr Janda. Jedná se o hudební soutěž, která je podobná Superstar. Jen s tím rozdílem, že zde oproti Supestar mouhou soutěžit i starší účastníci a jsou rozdělení do tří kategorií: 15-24 let, 25 a více let a skupiny. Do soutěže jsou zapojeni i členové poroty. Tzn, že každý z porotců bude mít na starost jednu z kategorií. Vítěz X Factoru dostane jeden milion korun a může natočit hudební album. (duklak2)

SB

Mezitímco Superstar byla generátor rychlokvašených, sračkopopových, unifikovaných pseudohvězdiček, kdy originalita byla obvykle po zásluze potrestána (Langerová je opravdu výjimka), u X-Faktoru oceňuju, že měl větší záběr věku, uskupení i žánrů. Akorát ta snaha režiséra/producenta o komercizaci za každou cenu se mi hnusila (obzvláště pan Janda se v tom překonával). Takže za komerčnost hvězdy dolů. ()

melisos odpad!

Nulové dodržení konceptu . Lidé v porotě , kteří mají s dobrou hudbou společného asi jako cikán s prací . Estráda vrcholového ražení a samozřejmě masa vymytých slepic , které řvou na někoho miluju tě , když za 2 měsíce neví , že někdo takový existoval , protože v takových to pořadech se zpěváci určitě nenajdou . ()

MorraEddie

Za ty léta už vzniklo tolik pořadů kde se hledají talenty,že se v tom ani nevyznám. Jediná věc,která mi z X factoru uvízla v paměti je Jirka Zonyga,který zpíval fakt dobře ()

firewind

” I don’t understand these kids auditioning for X-Factor claiming they ‘just wanna make music’. Cut the Crap! Let me introduce you to the kid teaching himself how to play guitar, the busker in the train station, the guys and girls recording their own demos and playing the small venues, the unpublished songwriter with countless books full of lyrics, the people who just want to be heard, who want to express themselves, their creativity and their artistic worth. They are the ones who just want to make music! They are the real artists! Anybody auditions for X-Factor it’s because they want to be famous. Period! Otherwise they’d already be out there ‘making music’ “ - Bruce Dickinson, Iron Maiden frontman ()

Lukas0801

A jsme opět u toho...stejný formát, stejná soutěž, stejná licence...ale česká verze je naprosto podprůměrná. Čím to? 10% ()

DarkAvenger odpad!

Stále to samé na padesátý způsob, hledání nových pěveckých talentů, jejichž hvězda vyhasne stejně rychle, jako se rozsvítila. Je to smutné, že je lidem slibována sláva, peníze a úspěch, ale řekněte mi upřímně, na kterého z účastníků si po třech letech vzpomenete? Kromě toho je to žalostně nudné, nanejvýš stupidní a celé v čele se stále trapnějším Marešem. ()

nalevka

Na měsíc se stanou slavní, po měsíci budou žít zase normální život. Jak říkal rytmus ve superstar, tady mají maskéri, choreografy a všechno možný, ale když tohle všechno skončí, tak se musí zaopatřit sami, což 95% z nich nezvládne a u zpěvu neskončí. Takže trapná soutěž pro náctileté dívenky. ()

Mountain odpad!

Bože, není nic horšího, než poslouchat lidi, co se snaží v televizi ze sebe dělat něco, co vůbec nejsou a ještě k tomu zpívat, když to neumí. Fakt kolikrát lituju porotu, že to všechno musí poslouchat. ()