Videostop

(pořad)

Populární filmová soutěž, ve které tři soutěžící a tři hosté z řad herců, režisérů a známých osobností soutěžili nad ukázkami a tématy z československé kinematografie. Pilotní neveřejný díl moderoval Josef Dvořák, ale když se dozvěděl o pravidelném vysílání, z projektu odstoupil. Nahradil ho Zdeněk Tulis a s ním byl také odvysílán první díl. Brzy ho ale vystřídal Jan Rosák a s jeho osobou a Karlem Čáslavským v roli spolumoderátora-porotce má většina diváků soutěž spojenou. Pořad se vysílal až do roku 2000 a režírovali ho Pavel Vantuch, Petr Soukup a Ivo Paukert. O rok později se soutěž v pozměněné podobě na obrazovky vrátila jako Nový Videostop, nabídka filmů se rozšířila o zahraniční tituly a přibyla postavička animovaného Vlasty Buriana jako glosátora. Pro malý divácký ohlas byla však záhy z vysílání stažena. (berg.12)

IllIlIlIIl

Celkem povedený zábavně-soutěžní filmový pořad, i když na Primě v podobné době běžel lepší podobný pořad - bohužel si nevzpomenu na jméno. ()

topi

To byl nejlepší soutěžní pořad, kterej kdy existoval!!! Karel Čáslavský nejlepší poradce!!! Yeah, chtěl bych mít všechny díly!!! ()

Hennes

Můj velmi oblíbený pořad z prostředí filmu. Bavilo mě soutěžit společně s hosty ve studiu a tenkrát jsem si to užíval a vstřebával nové a nové informace o filmu. ()

cariada

Snad můj nejoblíbenější tv pořad. Hádat ukázky z filmů. A pak za pomoci hostů hádat předměty či co znamená tam to a pod. Jan Rosák samozřejmě nesměl chybět stejně jako jeho pomocník Karel Čáslavský. Závěrečná hra kdy se museli chytit aspon dvě stejná pole s tečkama. Na tehdejší dobu se nechali vyhrát moc pěkný ceny jako video či barevnou tv nebo kameru. ()

dANo

Televízna súťaž, ktorá brutálne ťažila z charizmy Jana Rosáka a filmových znalostí Karla Čáslavského. Veľmi rád som to pozeral, aj keď som väčšinu propagovaných filmov pre pamätníkov vtedy ani zďaleka nepoznal. Ináč, dal by som aj plné hodnotenie, ale hlavne kvôli trápnej hre, ktorú musel každý víťaz na konci absolvovať, ide jedna * dole... :o)) ()

jitrnic

Nový Videostop, či jak se to přesně jmenovalo, to už byla tragédie, ale ten starý byl ve své době mým nejoblíbenějším tv pořadem (ačkoliv jsem za celou dobu sledování nepoznal snad jedinou videoukázku). ()