Az na tu obcasnu uponahlanost, je to vyborne. Ma to dramatiku, spad, akciu, vysvetli sa vsetko potrebne a herecka korelacia hlavne medzi ustrednym duom je presvedciva. Bonbonikom pre mna osobne je zastup hereckych tvari/hviezdiciek tzv. "druheho sledu" na cele s Ironsideom v epizodnych ulohach, ktori boli na svojom vyslni v kine a na TV obrazovke v obdobi 80´s -90´s.(1.6.2011)

• kiddo

The more things change, the more they stay the same. První třída je něco, co pravděpodobně vzešlo z vášnivé opilecké noci prvních X-Menů a Wolverine: Origins. Být to reboot, dalo by se to ještě s přimhouřeným okem zařadit mezi lehký nadprůměr, ale coby prequel film naprosto selhává, protože známý fikční vesmír rozšiřuje pouze minimálně a nenabízí na něj nijak radikálně odlišný pohled, ať už tematicky, nebo stylově. Je až pozoruhodné, jak strašně se tvůrci bojí odtrhnout se od důvěrně známých prvků a témat a jak usilovně se snaží z celkem zajímavého výchozího bodu co nejrychleji zajet do zaběhaných kolejí. Ve výsledku tak vzniká ničím ozvláštňovaný úvod k prvním X-Menům, jejichž úkolem paradoxně bylo položit základy mutantské série – taková expozice na druhou. Máme tedy tu čest koukat se na Kevina Bacona, jehož postava je od Magneta takřka k nerozeznání, vrátí se ohýbání bran z Osvětimi, aniž by následné trapně doslovné představování náckovských praktik vrhlo na Erikův dobře známý komplex nové světlo, podruhé je nám vysvětleno, že existuje Cerebro a co to je (a že to umí vyhledávat nové mutanty, kupodivu úplně stejným vizuálním stylem jako v prvním filmu), Mystique opět fňuká, místo Summerscovic Scotta je zde Alex, i Wolverine se mihne, musí dojít na mutantskou školu, Xavierův vozejček a vtípky o nadcházející plešatosti a nový ansábl mutantů je představován se stejnou elegancí jako v prvním Wolverinovi. Jupí. Místo aby film pracoval s tím, že diváci mají „starou“ sérii pořád ještě v živé paměti a žádné těžkopádné budování můstků mezi „tehdy“ a „teď“ nepotřebují, raději se bizarně pokouší budovat nostalgii pomocí scén typu vymýšlení krycích jmen, které kvůli své ultrarychlosti a nenápaditosti nevzbudí ani krátké pobavení a spíš mě přimějí zvedat obočí nad tím, že tyhle zbytečné fandovské odkazy, prokládané trapnými okamžiky jak z nefalšované soap opery, jsou evidentně jediným směrem, který tvůrci považovali za použitelný. Má-li to být záměrně zvolené ladění nových filmů, pak nic proti, ale Vaughn mě jistě omluví, když zdvořile zívnu a radši si pustím původní X-Meny.(22.4.2014)

Prekrásna audio-vizualizácia dopĺňaná parádnymi akčnými scénami, komickými hláškami a pekným soundtrackom. Videl v kine 100% ............. Soundtrack Henry Jackman:1. First Class ,2. Pain and Anger ,3. Would You date me? ,4. Not That Sort of Bank ,5. Frankenstein's Monster ,6. What Am I thinking ,7. Cerebro ,8. Mobilise for Russia ,9. Rise Up to Rule ,10. Cold War ,11. X-Training ,12. Rage and Serenity ,13. To Beast Or Not to Beast ,14. True Colours ,15. Let Battle Commence ,16. Sub Lift ,17. Coup d'État ,18. Mutant and Proud ,19. X-Men ,20. Magneto ,(19.6.2011)

Fenomenální! Vaughn vrací sérii tam, kde původně začínala. Jako komiksovka, která používá mozek tam, kde jiní napínají svaly, přičemž ani na chviličku neslevuje z divácky atraktivní podívané, jíž nechybí vtip, nadsázka a… akce. Herecky, dějově a režijně vyzrálé, bez hluchých míst, či výpadku tempa. Více (snad) po druhém zhlédnutí. Teď se jen v myšlenkách kochám vzpomínkami na film, který uspokojil po všech stránkách. PS: Ani napodruhé není co dodávat. Snad jen to, že Fassbender vládne jako nikdo. Dokonalé v každičkém detailu.(2.6.2011)

Po X2 najlepšia x-menovka. Epické, spletité, akčné, sexy, so slušnými trikmi (teda až na ten ohavný pád ponorky), skvostnými cameami, emóciami i podväzkami. Vaughn je pán režisér. Scény, ktoré sa najviac vryjú do pamäti, sa vryjú vďaka jeho réžii - hlavne westernová epizódka z argentínskeho baru, v ktorej je všetko, od emócií cez humor až po zábavné násilie. Herci bez výhrady, Fassbender ale ťažko vládne - a to som s ním videl filmy, v ktorých bol slabým článkom. UPDATE: Po druhom zhliadnutí pocit dokonalého komerčného remesla, dvíham na plnú pálku.(2.6.2011)

• - Ve scéně, kdy Charles (James McAvoy) a Erik (Michael Fassbender) hledají mutanty a narazí na Angel Salvadore (Zoë Kravitz), konkrétně ve chvíli, kdy se dvojice nachází v kabince a Angel předvádí své schopnosti, si Salvadore sundává podprsenku. V dalším záběru ze předu má však podprsenku ale opět na sobě. (spiderakhero)

• - S délkou 138 minut se jedná o nejdelší film ságy o X-Menech. (R´Hell)

• - Karibská neboli Kubánská krize byl politický konflikt v roce 1962, který málem vedl k jaderné válce. Hlavní příčinou bylo rozmístění sovětských raket středního doletu na Kubě, což byla reakce na rozmístění amerických raket v Turecku. (KillHurt)