Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

TomPrusik1

Když jsem sledoval Nesmiřitelné, říkal jsem si, co je na tom filmu tak výjimečného? Proč je tak oceňovaný, mnozí to považují za nejlepší Eastwoodův film a má hodně vysoká hodnocení, jak u kritiků, tak i tady na ČSFD. Zápletka totiž není ničím výrazná, dá se shrnout do pár vět. Ačkoliv není nouze o různé zvraty v příběhu, plyne poměrně pomalým tempem. Ale pak mi došla ta hlavní silná stránka tohoto westernu a tou je věrohodnost. Asi těžko můžeme říct, že na divokém západě žili jen dobří pistolníci a mrtvoly se hromadili za jejich zády. Clint Eastwood byl sice takovým šikovnějším kovbojem, ale už na svůj divoký život zapomněl a tak má problémy typu nasednutí na koně, nebo trefit se z pušky do plechovky. Morgan Freeman zase zabíjet lidi znovu nechce a radši si řekne 2x měř jednou řež, než se rozhodne zmáčknout spoušť. A poslední z trojice hlavních kovbojů má zase plnou hubu keců o tom, jaký je velký zabiják, ale na druhou stranu má problémy se zrakem. Přestřelek a akčních scén je všehovšudy poskromnu, ale stojí za to. Krom té poslední mají postavy poměrně problémy se do někoho trefit a rozhodně zde nejsou scény, jak někdo uskakuje před kulkami a u toho pálí jednu za druhou. Mnohdy ani postavy neví, zda někoho trefili nebo ne. A takhle nějak to na Divokém západě mohlo vypadat. Zajímavé je, že ve filmu nenajdeme vysloveně kladnou postavu, respektive z nějaké části je na ní něco špatného i dobrého (a to platí jak pro šerifa a Eastwooda, který zde výjimečně nehraje úplného dobráka). Nesmiřitelní rozhodně nejsou klasickým westernem, u kterého není nouze o akční scény a přestřelky. Myslím ale, že kdyby film viděl nějaký odborník na divoký západ, s výsledkem by byl spokojen 8/10 ()

dr.fish

Ve své době nové pojetí westernu. Syrovější a zároveň i uvěřitelnější. Po Nesmiřitelných už se westerny takto začaly točit, takže dneska už to není takové překvapení. Pořád je to ale dost dobré a modří vědí, že takto to poprvé natočil Clint Eastwood. ()

tom88

Tradične kvalitný Eastwoodov western so zvučnými menami v hlavných úlohách. Nie som si istý Oscarom za najlepší film, no iste sa jedná o vysoko nadpriemerný počin, ktorý si ocenenia zaslúži. Clint s Morganom sú perfektní, Hackman je vo filme poriadny hajzlík a zahral ho výborne. Mám radosť. Mimochodom super kamera. 80% ()

okkac

Ten film jde téměř proti všem konvencím žánru. Příběh se vždy vyvinul jinak, než jsem očekával. Téměř žádná akce a nejasnost postav, jestli jsou dobří nebo zlí. Ale když se z Eastwooda, který prvně dostane nakládačku v naštvanýho chlapa, který dokáže zabít pohledem, tak srdce zaplesá. Finální zúčtování nezapomenutelné. 8/10 ()

MJMilan

Velice pěkně udělaný western z dílny westernového guru Clinta Eastwooda, geniálně obsazené těmi nejlepšími z řad minulé generace, avšak malinko mi k dokonalosti chybělo. Možná už jsem zmlsaný Clintovými mástrovskými kusy, které jsem viděl předtím a čekal jsem o něco víc. ()

reky

Jak píše kamarád, Nesmiřitelní jsou v podstatě antiwesternem, jsou filmem, který popírá ať už stavbou, stylizací nebo charaktery postav ona typická westernová klišé a trademarky, které známe třeba z Leoneho majstrštyků nebo Sedmi statečných. Jsou filmem, na který rozhodně divák musí být naladěn, neb doménou tu nejsou přestřelky, velké činy, ale spíše určité bilancování a zamyšlení se. Realističnost si netroufám posuzovat, spíš se mi líbilo, že snímek nabízí v porovnání s klasickými žánrovými zástupci jednoduše jiný a řekněme méně idealizovaný pohled na Divoký západ. Povedené. ()

bartias

Po ikonických ale plakátově přikrášlených hrdinech Divokého Západu si živoucí legenda Clint Eastwood zahrál skutečného pistolníka z masa a kostí. Western, který sám režíroval, oplývá drsnou atmosférou a půvabnou ale ne idylickou krajinou. Děj je bez příkras, smrt je nespravedlivá a krutá. Díky tomu působí Nesmiřitelní jako rána, na kterou si kupodivu rádi vzpomenete. Zvlášť pokud jde o Eastwoodovu závěrečnou řeč evokující ryk rozzuřeného monstra. ()

vesper001

Zbývající Stateční, kteří ještě neukončili pistolnickou kariéru pod drnem, začali už před lety chodit na schůzky AA a sekat latinu. Ale jak to bývá, vždycky je nějaké to naposledy. A tak Munny nechá děti v prasečníku, Ned opustí indiánskou manželku (nedivím se mu), a spolu s mladým magorem Kidem vyrážejí bít se za čest lehké děvy a inspirativní gáži. Jenže o to všechno vlastně vůbec nejde. Nesmiřitelní jsou především cestou do hlubin zabijácké duše a studií vnitřního světa lidí se super romantickým, dobrodružným a sexy povoláním – alespoň ve fiktivním světě. V tom skutečném může být nájemným vrahem nejspíš jen psychopat; normálnímu člověku by takový job brzo udělal z psychiky sekanou a z jater kámen. Velikost Eastwoodova filmu spočívá v tom, že ale nijak nedegraduje pohádky z Divokého Západu, na které se tak hezky kouká. Jen potvrzuje to drobné podezření, které v člověku při jejich sledování hlodá. Že to přece nemůže být tak snadné. ()

Radiq

Brej western, od kteryho sem ale čekal trochu víc. Myslel sem, že tam bude víc přestřelek a Eastwood víc drsnej, jak za starejch časů... i když aji k tomu tam nakonec došlo. Ale zas to mělo dobrou atmo, vyprávění příběhů z minulosti nám hezky vykreslilo postavy, skoro jak v omalovánkách... ale tady to byly originální zajímavé postavy. A hlavně byly v podstatě všichni svině, i když polepšeny, a to dělá ten příběh ještě zajímavější. Jo, a to je americká historie - vrazi, děvky a chlast... ()

andrii

Včera se toulal širými pláněmi. Dnes dýchá pro krb rodinný. Zítra bude opět v ráži, na koni. Vyrážet s kuráží, plně vybaven kulometnou ráží. V otázce krevní msty kopretin s lehkým pelem. Věř, odpoví nemilosrdně. Kvérem "napíše" několik tiráží. ()

eJacques

...William Munny a dobývání jeho bývalé a řádně zašlé slávy... Dobré herecké výkony známých tváří, ale příběh loudavý a naivní... Gene Hackman opět šerifem vládnoucím ocelovou rukou (a kulkami), jak ho znám třeba z westernu "Rychlejší než smrt"... Od roku 1992 se ale zase tak moc westernů netočí (světlou výjimkou "Open Range" Kevina Costnera), a tak 4, možná jen 3,5 hvězdičky... Za podívání ovšem rozhodně stojí... ()

Decker

Fantasticky western! Jeden z nejlepsich jake znam. Clint Eastwood zde znovu potvrdil jakousi pozici nestora tohoto zanru a znovu ukazal kdo je, byl a vzdy bude tim nejlepsim pistolnikem. Film ma velikou poetiku a je uzasne odvypraven. Klidnym, ale zaroven drsnym zpusobem. Zaver filmu je jedna z nejlepsich "cisticich" scen jakou znam. Opravdova zanrova klasika s vynikajicimi herci, uzasnou kamerou a v neposledni rade podmanivou hudbou, ktera dava filmu prave to poeticke aroma. ()

Triple H

Keď som to videl prvý krát, mal som asi 10 rokov. Vtedy vo mne Nezmieriteľní zanechali zmiešaný dojem. Ako som bol zvyknutý, vo filme som hľadal hlavného záporáka. Hrdina bol Eastwood a za záporáka som tak nejak bral Hackmana. Napriek tomu mi po skončení filmu kdesi v hlave rašila pochybnosť---vedel som, že Hackman BOL záporák (vo filme preda musí byť, nie?), ale nechápal som čo také zlé tam vlastne robil. Samozrejme, po rokoch mi to došlo-- nič. Iste, bol to hnusný bastard, ale čo ostatní? Nikto z hlavných postáv nie je lepší ako ten druhý---každý z nich má svoje svetlé aj tmavé stránky. Hackman je skrátka nekompromisný šerif, ktorý je tak trochu sviňa (vzťah k prostitútkam...), tak trochu zbabelec (stále obklopený malou armádou- hoci toto je z jeho pozície úplne logický krok) ale Eastwoodov William Munny nie je o veľa lepší. Bývalý ožran a vrah žien a detí, ktorý ide pre prachy zabiť dvoch przničov prostitútok (a aj to na základe značne nadnesených rečí o odpornosti ich skutku). Snáď len to, že sa na staré kolená polepšil. Dobro a zlo je tu relativizované a je len čisto režijným vedením a Hackmanom, že Eastwoodova postava vám príde sympatickejšia (nič proti tomu). Kovboji tu tak nevystupujú ako zbierka cool, charizmatických a sympatických hrdinov, ale predovšetkým ako obyčajní ľudia, ktorí nie sú dvojrozmerní a od nadživotne veľkých hrdinov, alebo odporných zloduchov majú poriadne ďaleko. Výborná práca a jeden z mojich obľúbených westernov. Clint Eastwood búra ideály žánru, ktorý ho preslávil a po prvý krát vo svojej kariére dokázal, že je naozaj výborným režisérom (Dokonalý svet, Million Dollar Baby a Tajomná rieka to už len potvrdili). ()

hans500

Clint Eastwood natočil v roce 1992 brilantní western (antiwestern), který patří k absolutní špičce žánru. Absolutně realistický, nic neromantizující film s bravurním scénářem, excelentním obsazením (famózní Eastwood, Freeman a Woolvett v hlavních rolích jsou výborně doplněni Hackmanem a Harrisem v rolích vedlejších), mistrovskou režií, výborným střihem a dobrou hudbou. Kvalitě filmu přispívá i pomalé tempo. Všechny čtyři Oscary jsou naprosto zasloužené (hlavně za film a režii). Zkrátka poslední opravdové mistrovské dílo žánru western, který naštěstí natočil Clint Eastwood a svoji westernovou kariéru zakončil jak nejlépe mohl. ()

chelseaman22

Takový netradiční western v podání dvou filmových legend. C. Eastwood a M. Freeman si zaslouží hlubokou poklonu. Na filmu samém se jen těžko hledají výtky, je to impozantní snímek o prostém ději a ještě prostším lidském charakteru. 85% ()

senor

Fňuk, fňuk. Tak tohle je definitivní konec jednoho žánru, přátelé. Ale velmi důstojný. Když už za ním měl někdo udělat tečku jsem rád žes to byl právě ty Clinte. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize