Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

hroubek

Na tento film jsem se moc těšil. Těšil jsem tolik, že jsem pořád odkládal chvíli, kdy si ho pustím a vychutnám si ho. Měl jsem obrovská očekávání a doufal jsem, že dostanu jeden z nejlepších westernů. A mé očekávání byla až moc velká, a díky tomu přišlo menší zklamání. Ve výsledku jsem dostal něco úplně jiného, než jsem čekal, a i chtěl. I když, jsem zklamaný, tak to ale nemění nic na tom, že jsem dostal velmi kvalitní film, který se mi dost líbil. Jen to prostě není nejlepší westernový film, který jsem tak nějak chtěl. Clint Eastwood svůj film pojal jinak, a jeho netradiční pohled nabízí něco, co jsem ve westernech moc často neviděl. Velkou pochvalu si zaslouží scénárista David Webb Peoples, který napsal nečernobílé postavy a ještě je zbavil všeho hrdinského a "okouzlujícího" na westernových hrdinech. Jeho charaktery působí velmi živě a nebojí se připomínat jistou krutost světa a ironií osudu. Eastwood jako režisér odvedl velmi dobrou práci a na jeho film se krásně kouká. Kamera je nádherná, hudba krásná a celé je to hezky natočené. Eastwood jako herec předvedl dobrý výkon, který krásně vygraduje v závěru. Gene Hackman je úžasný a krade si každou scénu pro sebe, a je vidět, že to byl pan herec. Morgan Freeman tenhle typ postav umí jako málokdo, a je radost sledovat jeho slovní výměny s Eastwoodem. Richard Harris má skvěle napsanou roli a zahrál jí skvěle. Film se mi ve výsledku líbil, ale osobně bych se nezlobil, kdyby zde bylo o trochu více akce, a některé momenty mohly být trochu svižnější, ale chápu, že Eastwood to takhle natočil schválně. Nesmiřitelní jsou kvalitní film, co zaslouží vaši pozornost, jen nečekejte klasický westernový film. ()

Pražák

"Byla to mladá, atraktivní žena se slibnými vyhlídkami do budoucnosti. Proto bylo pro její matku nesmírným zklamáním, že si bere za muže Williama Munnyho, notoricky známého zloděje a vraha, člověka zvrhlého a neřestného, s dispozicí k alkoholismu." William Munny, vrah dětí a žen. Kdepak. ()

Krosmen

Něco mezi třemi a čtyřmi. Pokud se těšíte na western, který by vzpomněl na doby dávno minulé jako Pro pár dolarů a spol., budete lehce zklamaní. Clint má ve westernech bohužel jen jednu drsnou tvář. Freeman jako by ve filmu ani nebyl. Co na tom, že se tam snaží můj oblíbený záporák Gene Hackman. Přišla mi slabší i hlavní zápletka. Nejde snad o to, že by se westerny již vyčerpaly - například 3:10 to Yuma je v tomto žánru skvělý film a nutno dodat, že lepší než tenhle ()

ghatos

Divoký západ bez nánosů mýtů a legend. Jako dá se to, ale že by to byla nějaká hitparáda, to se říct nedá. Nejvíc mě pobavil ten angličan :) . 58%. ()

Jacob23

Western jako silne psychologicke drama o smrti,vine,minulosti a mnohem dalsim?kupodivu ano a skvele to funguje,ikdyz film je opravdu pomaly.Tohle ovsem skvele zachranuji 3 hlavni herci..silne 4* ()

mcleod

Docela dobrý film se zajímavou atmosférou, ale... nápad s přestárlými vrahouny plnými moudrostí života a jejich kontrast s mladíčkem plným mladické nerozvážnosti a potřeby předvádění mi nepřišel jako nejšťastnější nápad. Jednoduše řečeno, byl to docela kýč. Postava šerifa mi nepřišla jako balancující na hraně zákona, ale jako vyloženě negativní postava, která si myslí, že stojí nad zákonem, když má na kabátě lesknoucí se hvězdu a za opaskem dostatečně rychlý kolt. Jeho jednání se všemi lidmi ve filmu bylo opravdu ubohé. Postava spisovatele se do filmu vůbec nehodila, skoro to vypadalo, jako by zůstal na place z nějakého předchozího filmu a štábu se ho nepovedlo odehnat. Prostě v každé scéně, kde byl, strašně "vyčuhoval". No a příběhy starých pánů Neda Logana a Willa Munnyho, neboli dva odlišné pohledy na schopnost opětovného vkročení do temnot vraždění lidí, mi taky nepřišly moc propracované (především závěr v případě postavy Clinta Eastwooda byl až příliš přepjatý). Film spíše než na nějakou chytrost nebo propracovanost příběhu hraje na atmosféru jednotlivých scén, což se mu ale zase docela povedlo. ()

Puyi

Tak tímto filmem si mě Clint Eastwood naprosto získal, on je fakt strašnej borec! :) Film mě celou dobu hodně bavil a to i přesto, že wester není zrovna můj oblíbený žánr...Herecké výkony byly skvělé - Gene Hackman i Morgan Freeman se mi velmi zamlouvali (ale proti Clintovi byli všichni maximálně tak poloviční), ikdyž nevím jestli u Hackmana to byl uplně Oscarový výkon, ale proč ne. A závěrečná scéna byla skvělá, sice jsem jí vyvrcholení tak trochu očekával, ale i tak mě dostala! :) Skvělý film! :) ()

KarKulA

Clint tímto povedeným kouskem v 90l. dokázal, že ještě nepatří do starého železa a že western v žádném případě není mrtvým žánrem, který fičel v dobách našich prarodičů. Přeživší skalní fandové živořící od konce 70l. na novodbých kouscích nevalné televizní kvality, ale i ti ostatní, se tak mohli oklepat a užít si právého atmosferického kousku z divokého západu, který se může hrdě srovnávat se špičkou westernové zlaté tvorby 40-70l. Být tam jenom o trochu více akce, má to ode mě za 5*. ()

drackula

Clint natočil western, ktorý ide úplne mimo hrdinských a čiernobielych klišé a prináša divoký západ bez zbytočného idealizovania. Eastwoodov western je chladný, nemilosrdný, bez víťazov a happy-endov. Ukazuje, že zabíjanie nieje zábava a poznačí každého, aj toho najtvrdšieho chlapa. Gene Hackman sa svojej úlohy zhostil rovnako ako Clint úplne skvele a ich vzájomný súboj je priam lahôdkový. Neskutočne som si tento western užil, ale nie tak, ako tie ostatné. Nemal som chuť vytiahnuť kolt a vybehnúť hrdinsky bojovať do prérie ako malý chlapec. Skôr som s otvorenými ústami sledoval, ako sa z "vyliečeného" zlosyna opäť stáva ten chladnokrvný zabijak, ktorý určite nieje hrdinský, ale dáva skôr facku ideálom a detským snom. Jednoducho skvelé ! 100% ()

Roseinka

Film plný úžasných herců nejde hodnotit negativně. Zas tak často si nepouštím westerny, ale tenhle jednoznačně patří mezi ty nejlepší, možná i tím, že je trochu víc moderní. Eastwood téměř každým filmem dokazuje, že na něj jen tak ledajaký herec a někdy i režisér fakt nemá. A vezmu-li spojení obojího, tak nikdo na něj nemá. Jinak závěr byl naprosto fascinující. ()

Kosmik 1

Skvěle se dívalo na Clinta Eastwooda, jak se nemůže vyhrabat na koně. Na Morgana Freemana, který se v podstatě bál vůbec vystřelit ze zbraně. A nakonec na jejich mladého parťáka, který byl pro změnu slepý. Tahle parta si řekla, že pro odměnu najdou a zastřelí dva sráče, co pořezali prostitutku. No už jen tohle samo o sobě slibuje dokonalý zážitek. Jediné, co brání dát tu poslední hvězdičku je, že děj je tak trochu rozvleklý a místy dost kecací a bohužel i nudnější. Ale závěr je perfektní. 75% ()

vyfuk

Zajímavě podaný western ve stylu Eastwooda. Clint za svůj život natočil mnoho westernů a tak proč by jeden nerežíroval. Celkem zajímavý příběh a pár vystřelených kulek mě předsvědčilo k ohodnocení s číslicí pět, ale bylo to trochu naštíru. Filmu chyběl tako ten ráz... nicméně to asi není nejelpší western, ale jeden z nejlepších je určitě! ()

Autogram

Silný western s charaktermi postáv vytiahnutými filmovými prostriedkami až do extrému. Pritom ide logika ich správania úplne bokom a tak napríklad kvôli neosobnej pomste starostlivý otec ponechá svoje malé deti napospas osudu a sviniam. A to je len malá časť oproti ďalším kúskom scenáristickej hyperboly. Napriek tomu film funguje, príbeh sa postupne spája a vytvorí nelichotivý obraz divokého západu. –––– Přejete si to gratis? –––– Odcházím, tak pozor! Kdo mi zkříží cestu, toho oddělám. Kdo se opováží na mně vystřelit, taky ho oddělám. Navíc i jeho ženu i jeho přátelé, podpálím jeho dům. ()

m.a.t.o.

„Čo urobíme, keď zomrie?“ – „Pochováme ho.“ – „Tak som to nemyslel.“ Konverzačný western o pištoľníkoch na dôchodku. Nič pre mňa. 40 % ()

Jaro.Krafcik

6.500 hodnotenie. Vybral som western, nie moc starý. Clint je zárukou kvality, dokázal to aj tu. Aj keď to nieje najlepší westernový film , no je tu absencia napätia a aj viac akcie jednoducho chýbalo tomu dosť. Ale tak neľutujem že som vybral z archívu filmov. 3* ()

J.Lajner

Demýtizace neboli cílené vnášení jasného světla do přikrášleného prostředí polopravd, zcestných myšlenek, omylů a lží. Tento termín se v jádru snaží redukovat či ideálně rovnou odstraňovat nereálno a předsudky u některých zavedených pojmů a archetypů širokého spektra. Procesem odstranění ideové nadstavby se začátkem devadesátých let zabýval i Clint Eastwood, a to u žánru, který jej jako herce na začátku kariéry definoval. Jeho první opravdu velký režijní úspěch nese název Nesmiřitelní (1992), prostřednictvím jehož optiky se nám Eastwood úspěšně snažil ukázat Divoký západ v obnažené realitě. Bez patosu, příkras a laciných hrdinných póz. Kritickým uchopením tohoto ikonického westernového snímku dokázala hlavní hvězda filmu, producent a i režisér Clint Eastwood, změnit divácké vnímání Divokého západu v historickém kontextu a zároveň redefinovat své autobiografické postavení ve světě filmu. Drtivá většina jeho herecké cesty byla do té doby lemována silnými mužskými rolemi, jejichž tvrdé vystupování a kladný vztah k násilí kolem Eastwooda vytvořily auru nedotknutelného frajera, který si poradí v každé situaci. Namátkou Drsný Harry (1971), Psanec Josey Wales (1976) nebo Zelenáč (1990). Nesmiřitelní troufale zpochybňují nejen historii amerického Západu, ale rovněž podkopávají hodnoty klasickým hrdinným archetypům, jimiž Eastwood proslul. Více. ()

Death

Snad nejdrsnější western, který jsem kdy viděl. V ostatních westernech je zabíjení sranda a zpestření. Tady je to psychický boj a něco, na co jen tak nezapomenete. Rozhodně nedoporučuji psychycky méně odolným jedincům. Tohle není přikrášlený Divoký západ s nablýskanými hrdiny, ale mrazivá reality, která vás psychycky zdeptá a zaryje se hluboko pod kůži. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize