polonius

Na tenhle film jsem se dlouho těšil a pověst, která ho předcházela jistě nelhala, možná snad jen trochu přeháněla. Předloha Ondřeje Štindla má své dětské nemoci, ale už dlouho nebyl v českých luzích k vidění (nikoli ke čtení) tak vycizelovaný a hlavně vygradovaný scénář, který si rád pohrává s detaily, reminiscencemi a náznaky. Výkon Ondřeje Malého jistě zaslouží obdiv, ale jeho shodná herecká typologie s Karlem Rodenem mě vadila. Jinak všechny herecké výkony filmu sluší, hlavně vynikající Oldřich Kaiser, průšvih je ale herecká interpretace postavy spisovatele. Nevěřím mu ani slovo, působí oproti ostatním hercům naprosto prkenně. Vynikající hudba působivá hlavně v dramatických pasážích. Konečně nějaký český film naplnil moje očekávání. Jistě se nabízí srovnáni se "Životy těch druhých", u mě pan Špaček vyhrává.... ()

Schneefee

Z mého pohledu nemastné, neslané a s vyšším počtem "hluchých" míst než by bylo zdrávo. Nicméně oceňuji Ondřeje Malého v roli Antonína a obsazení "neokoukaných" herců. ()

Gromit

Volba tématu je jistě chvályhodná a ještě chvályhodnější je to, že si od něj filmaři dokázali zachovat patřičný odstup (nečekejte typicky "zlé" a "hodné" hrdiny). Jenže to nic nemění na faktu, že jsou Pouta neuvěřitelně zdlouhavým filmem (poslední hodina už pro mě byla takřka utrpením), ve kterém se toho vlastně ani moc neděje. A navíc je obtížné vyznat se ve všech těch postavách, když je hrají vzhledově podobní herci. Opravdu mi není jasné, proč je kolem tohoto filmu takový humbuk... ()

nicneznam odpad!

Jsou filmy, které můžeme nazvat s*ačkou a nikdo se nebude divit. Různé šílené komedie z novodobé české dílny a tak dále. (Stačí vidět omylem nebo ze zoufalé zvědavosti jednou do roka.) Pak jsou tu sr*čky jiné kategorie. Od nových tvůrců, s neokoukanými hereckými tvářemi, natočené po řemeslnné stránce velmi kvalitně, libující si v kompozicích a dalších učebnicových hrátkách z dlouhé chvíle, vatové záběry. Ty filmy jsou pak nadmíru vychvalované jen proto, že jsou zkrátka jiné, nevídané, otevírají jakési nové obzory českého filmu, že v hlavní roli není posté hláškující Macháček, není to pestrobarevné atd. Jenže to je obsahově pořád modelová sra*ka. Tento film jedna z největších, co jsem vůbec viděl. A ani naoko dusivé téma (čti doba, v které se film odehrává), tomu nepomůže. Nudná, nicneříkající, tupě ublábolená, nesmyslná srač*a. Pusťte si dejme tomu Životy těch druhých a najděte sto tisíc kvalitativních rozdílů. 140 smrtelných minut. Bez příslibu naděje na kvalitní film, od začátku do konce. Ujetý film o ujetém psychoušovi z dob komunismu. Palte to tam. 140 minut??? ()

xenopus

A ono to v Česku jde i jinak! Skoro jsem ztrácel víru... Ale takto jinak? Děkuji, nechci... Těžko hodnotit, když mě scénář připadal tak přepracovaný, až vlastně dialogy ztrácely smysl, když s minimem děje se to vleklo dvě hodiny dvacet, když audiovizuálně mě nic nezaujalo (i když uznávám, že atmosféra byla vytvořena výborně, zcela v intencích celkového vyznění) a především když po skončení netuším, o co tam vlastně šlo a celý film mi přijde nevěrohodný. Ondřej Malý v roli Antonína Rusnáka je ztělesněná svině zastiňující vše ostatní a to je u mě taky špatně. Jsem slepý, nebo postavy nemají žádný vývoj? Pakliže skutečně nemají, film musí být nevyhnutelně zacílen k neodvratnému konci, na který ale musím čekat takovou dobu... A když se dočkám, tak to stejně není toužebný klimax. Nevím, jestli kdy budu mít chuť se dívat znovu. Mimochodem pokud někdo říká, že se jedná o jeden z našich nejlepších porevolučních filmů, lze s ním souhlasit, když zahraničí to vidí poněkud jinak? ()

karlee

Atmosféra perfektní, škoda, že to není trochu kratší, nějaký děj je snad jen ve třetí čtvrtině. Pro mě mezi třemi a čtyřmi hvězdami, k vyššímu hodnocení se přikláním za to, že se film obešel bez provařených hereckých tváří. ()

Sollozzo

Ukaž občanku, ty sračko! ...už od začátku se mi postava Antonína pěkně hnusila. A ne, líto mi ho nebylo. Úžasný výkon Ondřeje Malého. 80%. ()

hero_bk odpad!

Leželo mi to v počítači víc jak půl roku, a možná to tam ještě pár let ležet mělo... Když jsem po 80 minutách zjistil, že nedokážu říct, o čem ten film je, o postavách nevím vůbec nic krom toho jak se jmenují a pořád se jenom kecalo a kecalo, znechuceně jsem tenhle paskvil vypnul. ()

BuchtiCZ

Žvot několika duševních "mrzáků", jejichž ubohost nepramení ani tak ze systému, jako z nich samých. Hodně slušná filmařina i některé herecké výkony spíše seriálových a divadelních herců. Když se podá takhle, může být jedno z nejprofláknutějších témat českého filmu stále zajímavé. Honzo s Petrem, jděte s*át! ()

J.e.r.e.c

Musela to bejt paráda, dělat tajnýho fízla! Špiclovat, mlátit a šikanovat, koho si zamanu, nebo vypíčovat libovolnou soudružku či soudruha do bezvědomí. STB bylo ostrůvkem svobody v šedivém socialismu, rájem na zemi! Ne tak pro Tondu, Tonda to vidí jinak. Cítí se jaksi spoután. Hlavní hrdina se svým kuním ksichtem připomíná starého Brůnu v krizi středního věku. Sice se nekývá se sekerou v ruce, ale ukázkově si vytírá prdel se všemi okolo tak dlouho, až mu z toho hrábne. Jeho následná soukromá psychopatická odyssea za Láskou je jen zoufalým pokusem najít a probudit v sobě zbytky lidskosti... Emocionálně mě to nedostalo. Ale to je první a taky poslední věc, kterou můžu jednomu z našich nejlepších filmů z kategorie „Vyprávěj“ vytknout. 75 % ()

Unka

90 %. Velmi dobrý český film, konečně! Sice asi nebude trhat rekordy v návštěvnosti, ale už teď je žhavým kandidátem na Českého lva a snad i dost cen získá. Silný příběh, naprosto vynikající herecké výkony a nevídaně perfektní technická stránka: perfektní hudba (= spíše zvuky, něco jako v Terminátorovi...), perfektní kamera a skvělý zvuk... normálně si toho nevšímám, ale tady byl jasný, všdchno tak nějak více znělo a zvučilo. 2,5 hodiny je poměrně dlouhá stopáž na jakýkoli film, takže samozřejmě i zde se najde několik hlušších míst... třeba rozjezdový začátek... ale jakmile na scénu přijde Antonín, nenechá vás v klidu a jen napjatě sledujete, na kom se zade vyřádí... Výkon Ondřeje Malého je z rodu těch, na které se nezapomíná a směle ho už teď, po první zhlédnutí na projekci, zařazuji jako dalšího kandidáta do žebříčku nejděsivějších záporáků filmové historie (celosvětové!). Je ďábelský, odporný, slizký... chováním i vizáží... takhle nějak si představuju éstébáka! Ve skutečnosti je to takový milý a vysmátý chlapík z Ostravy... skutečně parádní proměna. Výkony jsou skvělé bez výjimky... postava Kláry, Tomáše, jeho ženy, Martina... perfektní výkony, ať se jedná o Čechy či Slováky... Smekám před všemi tvůrci, že vsadili na masově neznámé kvalitní herce - jen díky tomu jim vše věříte, kam se hrabou všechny ty moderní hvězdičky, které vidíme u všech Hřebejkových filmů... Tohle jsou praví herci! Jsem tomu moc ráda, že to mohu říct: Pouta jsou skutečně skvělý, byť velmi temný film z doby, kterou jsme zvyklí vídat v té její přívětivější podobě (viz Hřebejk a spol.) a zasluhují si zhlédnutí na velkém plátně. Všechno funguje, tak jak má, i finální titulková píseň... skvělé dovršení hutné atmosféry... Bravo! ()

Prubner

Pouta mají dobře napsaný scénář, sevřený příběh, uvěřitelné postavy, logiku, slušné herce, všechno tu funguje, jak má. Což by měla být norma, ale v současném marasmu českého filmu je to bohužel spíš výjimka. Ondřeje Malého znám ještě jako dítě z ostravských inscenací, skoro jsem ho tu nepoznal, skvělý výkon. Nicméně se mi zdá, že poslední dobou se točí samé filmy o estébácích. Za poslední rok je tohle asi pátý takový film. Čeští filmaři by konečně měli přestat hrabat se v minulosti a zaměřit se na problémy současnosti - a že jich je ! ()

Hank

V každém případě se jedná o nadprůměrnou záležitost v českém podání. To rozhodně, nicméně aby to byl opravdu masterpiece, tak tomu něco chybí. Jednak mám pocit, že dynamika, protože film se na 2h a dvaceti minutách sám vyšťaví a ztratí jiskru, a to je nesmírná škoda. Udržet tempo po celou dobu se prostě nezdařilo, takže dechberoucí nebo prostě jakýmkoliv způsobem zajímavé pasáže střídá nuda, šeď a pocit, že čekám až tohle přejde a začne to být zase zajímavý. Druhé co mě zarazilo je, že kromě hlavního despoty, tyrana, psychouše a milovníka v jedné osobně je zbytek postav nevýrazný, plochý a tak nějak nezajímavý. Nejsou to prostě osobnosti. Možná to tak mělo být a tím pádem vyniknout měla vyniknout zhýralost a bezpáteřnost Antonína Rusnáka. Buď jak buď, mrazivé a temné, vynikající a zároveň nepodbízivé, tzn. dost možná nejlepší český film tohoto roku...:) ()

Narg

Velké očekávání, velké zklamání. Neubráním se srovnání s Životy těch druhých, protože inspirace tímto filmem je zjevná. Bohužel česká verze prohrává prakticky ve všem. Plusem je hutná atmosféra a velmi dobře vykreslená doba. Horší je to s postavami, z nichž se snad žádná nechová příliš logicky, jejich rozhovory jsou většinou vyloženě stupidní. Přepnutí v hlavě Antonína působí taky poněkud divně, narozdíl od zmíněných Životů je vykreslen prostě jenom jako hajzl, který se pomátl. Nic víc, nic míň. Herecké výkony filmu bohužel taky příliš nepomáhají, na Ondřeje Malého jsem slyšel samou chválu, ale upřímně opravdu netuším za co. Oceňuji, že je vizuální stránka lehce nadprůměrná, ale především to, že jde alespoň o pokus natočit něco jiného než tragikomedii. Mimochodem, bál jsem se hudby od WWW. Během filmu to bylo docela dobré, ale ta závěrečná skladba? To snad nikdo nemůže myslet vážně, brečel jsem smíchy :D ()

JohnnyBoy

Mě mrzí jenom jedno. Že český film je pořád tak podfinancovaný, že musí režisér točit scénu ve dvou typech záběru max. ve třech a tím si svazovat ruce při možnosti ho ve střižně trochu formovat a postrčit. Film Pouta je toho exemplárním příkladem. ()

Uninstall

Úplně mi tento film nesedl a po dlouhodobějším zamyšlení jsem se rozhodl udělit "pouze" tři hvězdy. Nicméně pochvala panu Špačkovi a Malému. ()