mdduch

Tenhle film bere dech skvělými hereckými výkony, které prostě strkají ty české profláklé ksichty totálně do kapsy. Propracovaností příběhu, nejsou tu žádná hluchá místa, skvělou kamerou, zvukem, prostě nejlepší český (slovenský) film za hodně dlouhou dobu...A doufám že krásnou Kristínu Farkašovou budeme vídat častěji... ()

MyrnaAlec

Po druhém shlédnutí dojem trvá - FILM ROKU ! Proč ho nikdo neposlal do světa ? Poprvé , když jsem viděla plakát s tím naprosto odpudivým pánem, tak se mi do kina moc nechtělo. Rozhodly pochvalné recenze a scénář od oblíbeného Ondřeje Štindla. Bylo to přesné - jsem ročník 72 a pamatuju si spoustu věcí - detaily věcí, barev, atmosféry. Všichni žili paralelní životy - jeden doma a druhý oficiálně. Až na ty, kteří říkali co chtěli a pak museli zaplatit třeba vynucenou emigrací /nevěrný hrdina/ , případně spolupracovali s vědomím "jak to zvládám" /pan spisovatel/ , anebo prostě odmítli tuhle hru hrát /Klára/. Soudruzi vyšetřovatelé to taky neměli lehké a pokud propadli melancholii, byla jim i rodná strana malá. Zamilovaný Antonín nakonec zahodil vše i sebe. ()

DJ Kritik

Rok 1983 si pamätám. Pamätám sa aj, že človek stretol tajných policajtov. A pamätám sa aj na "bojovníkov za spravodlivú spoločnosť" Len nechápem, kde boli tí uvedomelí vzdelaní disidenti. Kde sa tí ukrývali. Väčšinou človek stretol "háškov" s kecami v batohu. Obyčajný človek musel byt naštvaný vtedy a teraz ešte viac. Ale tento film je úplne prázdny jalový odpad. Jeden bod si zaslúži za exotickú otváraciu scénu. Nič viac som tam nevidel. Inak celý film mi pripomínal ruský film Gruz 200, kde vyšinutosť hlavného hrdinu bola priam desivá. ... .... Vtiahnutie do deja: odpad .. Akcia: odpad .. Realita: totálny odpad.. Erotika:* ()

transbeskyd

Drama s velkým D - spratek zrozený z tíživé normalizační temnoty a marasmu - zdrcující ve své bezútěšnosti, drásající do morku kostí. Detailní studie lidské zrůdy formované a deformované opojnou mocí nad životy jiných, která přitom ztrácí moc sama nad sebou a potom, co zničila všechny kolem, nakonec zničí sama sebe v tragickém finále, do něhož snímek přirozeně vyústí. Prach jsi a v prachy se obrátíš.. PS: Režisér měl šťastnou ruku při výběru herců. Jak radostné je nevidět v úhlavní roli osvědčeného „psychopata“ typu Roden, ale možná o to lepší neokoukanou tvář velkého herce Ondřeje Malého beze zbytku naplňujícího popis: když vstoupí do místnosti, jakoby zhaslo světlo. ()

Brmbolec

Ondřej Malý (Putin) zahral hlavnú úlohu s takou noblesou a vžitím sa do role, že som mal z neho reálny strach. Fakt perfektný herecký výkon. Film funguje ako výborná psychologická sonda do socialistických časov, kedy nebol problém aby z toho zcvokol aj ŠTBácky agent... 5* bez mihnutia oka.. ()

Dinsberg

Na první pohled nudná a nezáživná směsice obrázků s téměř nulovou výpravou. Na ten druhý pak sled neutěšených duší zastánců i odpůrců režimu, který neměl vzniknout a který všechny zúčastněné sežvýkal do beztvaré hmoty. Neuvěřutelně chladné pojetí příslušníka StB, který sám chce vybřednout z letargie, "zahoří" zvláštní vášní k mladé Kláře. Ta mu připadá natolik jako růže v trní, že k ní upne veškeré své síly a naděje. Ukázka člověka, kterého, ač byl na "správné" straně, systém nemilosrdně zničil. ()

ondey

Temné, smutné, kruté, surové a nepříjemné. Taková byla doba, takový je i film. Otázkou zůstává, jestli se na to dá dívat. Samozřejmě, že dá. Já ale film dokoukal jen s velkým přesvědčením, že zkrátka musím. Ale pravda, nemusel jsem :) ()

pepino

Potěšila mě přítomnost neznámých herců a naopak trochu zklamala absence konečné gradace. A ta stopáž mohla být taky menší.. ()

blacktomas

Netradiční český film o tradičním českým tématu, které ještě asi neřeklo své poslední slovo a stále poutá a poutá. Pouta se rozjíždějí pomalu až nudně, vzápětí však pohltí a i přes poměrně dlouhou stopáž nás ze svého sevření nepustí. Překvapení. Totalitní vizuál takřka dokonalý. Skvělé herecké výkony, skvělá hudba a režie. Zasloužený Český Lev. ()

nooly

Jsem nadšený, protože po delší době vidím dobrý český film se vším všudy. Skvělá kamera i zvuk, kvalitní scénář a neotřelé zpracování vůbec nezapadá do trochu zahnívajícího českého rybníčku. Netradiční, drzé, příjemné. ()

yaqwsx

O co tam proboha šlo? Pouta mě již od začátku nechytla. Pocit z prvních 3/4 filmu bych přirovnal k pocitu, jako když hodinu a půl sledujete někoho si přehazovat míček z pravé ruky do levé a zase zpátky. Neskutečně jednotvárné, nezáživné a hlavně nikam nevedoucí. Spoustě filmů jsem odpustil ubohý začátek, protože ten ten nastolil perfektní základ pro dechberoucí závěr, jenže tady ani ten závěr nebyl. Konec se nesl ve stylu "Dejme tam nějaký psychický výbuch a nesmyslné násilí - to bude vypadat chytře a reálně". Jenže nevypadá. A navíc ani nebaví. A ani se na to pěkně nekoukalo - žádná zajímavá kamera, ani pěkné scény - snad mě zaujalo několik přeletů nad výrobní halou, ale zbytek nic. Potenciál tu byl - třeba scény ve vyslechové místnosti s jedním světlem směřovaly k zajímavé hře světla a stínu - jenže ani to autoři nevyužili. Naopak tyto scény omezili a soustředili se na nesmyslné dialogy. Ze závěrečného monologu jsem cítil, že autoři chtěli aby se mě nějak dotknul, dojmul mě - jenže mě se to nedotklo, já nebyl dojat. Pouta se prostě nepovedla. Ale nejsem schopen říct, zda-li za to může slabé zpracování, které potápí skvělý scénář anebo slabý scénář, který neumožňuje pořádné zpracování. ()

zrx

Škoda opravdu pomalého rozjezdu.. na více než 3 hvězdy to u mě není, ale za zhlédnutí to stojí ()

Brziii

Naprosto luxusni herecke vykony, zasazene do pro me velice neoblibene doby. At sem tento rezim nezazil nemam z nej dobry pocit. Pri divani na todle dilo mam pocit jak kdybych se dival na pravdivou minulost. K tomu psychlogicky kolabs v hlave hlavniho hrdiny, ketry je vlastne chycen vlastni pasti,do ktere upada nejen diky dane politice.A dotoho bonzak umelec, jj hnus. Nespravedlnost a litost, je mi zle, ale dik ze se aspon muzu podivat jake to bylo ()

Astinas

Scénář je celkem dobrý,kamera je skvělá,díky ní dávám hvězdu navíc.Tenhle film je hrozně moc natahovaná záležitost,místy jsem se přestal soustředit na děj.Pro mě to je hra...hra na vážnost,kritku tehdejší doby,bezmocnost a měla by to být i dobrá záležitost,všechno sedí,ale přesto mám pocit,že se snaží být snímkem,až moc dokonalým.Herci pro mě byli nezáživní a většina nesympatických,to je fakt,kvůli kterému Pouta ztrácí na hodnocení.Cítím v tom kunderovskou nadsázku a absurditu-to mám velice rád,ale i přesto všechno je to,jak říkám až moc vyumělkované.Asi jsem divný,ale mě se Pouta nelíbila,třeba bych byl do děje zabrán,kdybych si nějaký čas v minulém režimu prožil a věděl pořádně na vlastní kůži,co se snaží tento snímek říci,ale jelikož jsem jej moc nezažil...Po konci snímku první věc,která mě napadla,byla ta,že jsem se mohl dívat na něco úplně jiného a nepřemýšlel jsem nad snímkem. ()

pekas

Tenhle film mě nezaujal. Všichni se nechali od toho malýho kreténa mlátit a nikdo se mu nepostavil. Dokonce i soudružka z tovární KSČ si nechala líbit násilí a sprosté jednání, aniž by se o cokoliv pokusila. Bylo to dlouhý a nudný. Díval jsem se na to na třikrát, protože dvakrát jsme u toho usnuli. A závěr? Odchod do sluncem zalité vody, co to bylo za pseudouměleckou kravinu? Ne soudruzi, více už ne. 39% ()

nula87

Jeden z prvních českých pokusů o pohled do té šedošedé minulosti osmdesátých let, kdy už se sice nepopravovalo, ale StB měla pořád absolutní moc nad osudy mnoha a mnoha lidí. A pohled je to zajímavý, velmi slušně natočený, a s Ondřejem Malým, kterému jsem jeho estébáka Antonína úplně uvěřil. Díky za takový film, a i když třeba německé Životy těch druhých jsou ještě o dost syrovější a lepší, i Pouta rozhodně patří k tomu lepšímu, co bylo u nás poslední dobou natočeno. 80% ()