Nepokojná láska (TV seriál)

Československo, 1975, 5x77 min

Jozef Zachar

Július Pántik, Emília Došeková, Sylvia Turbová, Petra Černocká, Andrej Mojžiš, Teodor Piovarči, Anna Grissová, Ondrej Jariabek, Dušan Tarageľ, Kveta Stražanová, Juraj Paška, František Kabrheľ, František Kovár, Eva Kuchtová, Eva Večerová, František Obžera, Táňa Hrivnáková, Tibor Vadaš, Viliam Polónyi, Rudolf Latečka, Adam Matejka, Tomáš Žilinčík, Anna Javorková, Ján Géc, Matilda Zlatohlávková, Mária Hojerová, Ľudovít Kroner, Ján Kroner st., Jozef Dóczy, Juraj Kováč, Martin Huba, Michal Kožuch, Katarína Hrobárová-Vrzalová, Magda Čaplová Matrtajová, Emil Kosír, Ernest Šmálik, Štefan Turňa, Branislav Uherek, Zuzana Cigánová, Renáta Doleželová, Igor Čillík, Karol Černík, Marián Sotník, Martin Horňák, Jozef Longauer, Ernest Šmigura, Štefan Kršňák, Katarína Orbanová, Vladimír Lakota, Ján Greššo, Štefan Kožka, Eva Belková, Zlatica Gillová, Alois Švehlík, Marián Slovák, Mária Kráľovičová, Ľudovít Reiter, Anna Maľová, Judita Vargová, Rasťo Porázík, Lucia Nagyová, Terézia Hurbanová-Krónerová, Arnoštka Mohelská, Marta Černická

5-dielny slovenský seriál, kedy prvé tri diely boli natočené v roku 1975 a ďalšie dva pre veľký divácky úspech dotočené v roku 1979. Môžeme tu vidieť skvelého Júliusa Pántika v roli lazníka a neskôr predsedu JRD Poniky, Jána Daňa. Jeho dcéry stvárnili Sylvia Turbová ako poľnohospodárska inžinierka Mária a Petra Černocká ako speváčka Eva. Ešte treba vyzdvihnúť veľmi dobre napísané a zahraté vedľajšie postavy, ktoré boli výrazným spestrením na báze humoru a ktoré stvárnili Anna Grissová a Ľudovít Króner.(18.2.2009)

Česká kinematografia mala Lišku, slovenská Svätozára Stračinu. Keď sa ozve pár tónov jeho skvelej hudby a prekvapený Julo Pántik víta doma dcéry Silviu Turbovú a Petru Černockú, ktorým síce písal, ale list neposlal - poslala ho Kveta Stražanová, všetko do seba zapadne.... Áno je to rok 1975 a normalizácia už ide na plné obrátky, ale aj tak vznikli v televízii takéto diela, v ktorých bol kvalitný scénár, výborná hudba, špičkoví herci, kamera Vlada Ondruša a Jozef Zachar, ktorý to ako režisér zastrešil.(4.8.2015)

Výborný slovenský seriál ze sedmdesátých let s Julem Pántikem v hlavní roli. Viděl jsem nyní asi po třiceti letech a musím říci, že se mi to velmi líbilo. Jen jeden osobní postřeh. Nevím proč, ale Martin Huba se mi v těchto starých filmech zdá neobyčejně slizký. V těch porevolučních mi vůbec nevadí. Tady mě ale jeho postava doslova vytáčela...(23.10.2010)

Seriál, aké sa dnes už netočia. Bohužiaľ. Presvedčivá psychologizácia postáv, výborný výber hercov (Silvia Turbová a Petra Černocká čoby sestry sú typovo jedinečné /a krásne/), zopár odvážnych vtipov a len neškodné minimum dobe poplatných scenáristických "nutností". Navyše drzé konštatovanie: "Slovákovi ukáž vežu kostola a ihneď vie, kde hľadať krčmu i vlastný dom."(16.10.2010)

Těžké moc těžké časy hospodaření a k tomu v chalupě tři ženské. Pántik byl samorost jak se na tuhle dobo patřilo, hlavní slovo měl v chalupě chlap ale musím uznat že jeho dvě dcery se potatili a tak není divu že se snima hlava rodiny nemohla domluvit a tak postupem času slevoval ze svých požadavků. Výborné herecké obsazení a krásná s jiskrou v oku Sylva Turbová. :-))(3.12.2015)