Nepokojná láska (TV seriál)

Československo, 1975, 5x77 min

Jozef Zachar

Július Pántik, Emília Došeková, Sylvia Turbová, Petra Černocká, Andrej Mojžiš, Teodor Piovarči, Anna Grissová, Ondrej Jariabek, Dušan Tarageľ, Kveta Stražanová, Juraj Paška, František Kabrheľ, František Kovár, Eva Kuchtová, Eva Večerová, František Obžera, Táňa Hrivnáková, Tibor Vadaš, Viliam Polónyi, Rudolf Latečka, Adam Matejka, Tomáš Žilinčík, Anna Javorková, Ján Géc, Matilda Zlatohlávková, Mária Hojerová, Ľudovít Kroner, Ján Kroner st., Jozef Dóczy, Juraj Kováč, Martin Huba, Michal Kožuch, Katarína Hrobárová-Vrzalová, Magda Matrtajová-Čaplová, Emil Kosír, Ernest Šmálik, Štefan Turňa, Branislav Uherek, Zuzana Cigánová, Renáta Doleželová, Igor Čillík, Karol Černík, Marián Sotník, Martin Horňák, Jozef Longauer, Ernest Šmigura, Štefan Kršňák, Katarína Orbanová, Vladimír Lakota, Ján Greššo, Štefan Kožka, Eva Belková, Zlatica Gillová, Alois Švehlík, Marián Slovák, Mária Kráľovičová, Ľudovít Reiter, Anna Maľová, Judita Vargová, Rasťo Porázík, Lucia Nagyová, Terézia Hurbanová-Kronerová, Arnoštka Mohelská, Marta Černická

Seriál, aké sa dnes už netočia. Bohužiaľ. Presvedčivá psychologizácia postáv, výborný výber hercov (Silvia Turbová a Petra Černocká čoby sestry sú typovo jedinečné /a krásne/), zopár odvážnych vtipov a len neškodné minimum dobe poplatných scenáristických "nutností". Navyše drzé konštatovanie: "Slovákovi ukáž vežu kostola a ihneď vie, kde hľadať krčmu i vlastný dom."(16.10.2010)

Výborný slovenský seriál ze sedmdesátých let s Julem Pántikem v hlavní roli. Viděl jsem nyní asi po třiceti letech a musím říci, že se mi to velmi líbilo. Jen jeden osobní postřeh. Nevím proč, ale Martin Huba se mi v těchto starých filmech zdá neobyčejně slizký. V těch porevolučních mi vůbec nevadí. Tady mě ale jeho postava doslova vytáčela...(23.10.2010)

Tento seriál ma zaujal najme excelentným hereckým výkonom pána herca Júliusa Pántika a jeho realistickým stvárnením úlohy gazdu na lazoch na slovenskom vidieku v časoch kolektivizácie. V úlohach dcér sa predstavili a výborne zahrali Sylvia Turbova, Petra Černocka a mladú manželku výborne stvárnila Kvetka Stražanova, ktoré to všetko vo filme omladili a okrášlili - http://www.petracernocka.estranky.cz/clanky/petra-cernocka-a-nepokojna-laska.html(27.7.2012)

Česká kinematografia mala Lišku, slovenská Svätozára Stračinu. Keď sa ozve pár tónov jeho skvelej hudby a prekvapený Julo Pántik víta doma dcéry Silviu Turbovú a Petru Černockú, ktorým síce písal, ale list neposlal - poslala ho Kveta Stražanová, všetko do seba zapadne.... Áno je to rok 1975 a normalizácia už ide na plné obrátky, ale aj tak vznikli v televízii takéto diela, v ktorých bol kvalitný scénár, výborná hudba, špičkoví herci, kamera Vlada Ondruša a Jozef Zachar, ktorý to ako režisér zastrešil.(4.8.2015)

Těžké moc těžké časy hospodaření a k tomu v chalupě tři ženské. Pántik byl samorost jak se na tuhle dobo patřilo, hlavní slovo měl v chalupě chlap ale musím uznat že jeho dvě dcery se potatili a tak není divu že se snima hlava rodiny nemohla domluvit a tak postupem času slevoval ze svých požadavků. Výborné herecké obsazení a krásná s jiskrou v oku Sylva Turbová. :-))(3.12.2015)