Reklama

Reklama

Přejděte na druhou stranu

(seriál)
Československo, 1988, 3 h 53 min (Minutáž: 45–49 min)

Režie:

Jitka Němcová

Scénář:

Jiří Melíšek

Kamera:

Petr Polák

Hrají:

Jiřina Bohdalová, Zuzana Bydžovská, Vladimír Dlouhý, Bořík Procházka, Oldřich Vlach, Jiří Schmitzer, Petr Čepek, Jan Přeučil, Ivana Andrlová, Stella Zázvorková, Petr Nárožný, Zdena Hadrbolcová (více)
(další profese)

Epizody(5)

Obsahy(1)

Chodník uzavřen, přejděte na druhou stranu! Satirický seriál o práci jednoho pražského obvodního podniku bytového hospodářství... Příběhy z doby, kdy se o naše bydlení staral Obvodní podnik bytového hospodářství. V minulém režimu patřily OPBH všechny domy a byty v socialistickém vlastnictví, o něž se měl starat, ale realita byla hodně jiná. Komunální satira o trablech lidí, kteří se snaží domoct spolupráce a pomoci od úřadu, který pro ně má zajišťovat opravy bydlení. (TV JOJ)

(více)

Recenze (22)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Socialistická komediální fantasy. 1) V 80. létech jsem žil jinými věcmi, než televizí. O to větší překvapení zažívám nyní, jsa konfrontován s tímto produktem reálněsocialistické televizní tvorby více než dvacet let po vzniku. 2) Tento jemně satirický (tak jemně, že to dnešní divák snad ani nepostřehne) komediální seriál s prvky fantasy (společenství nájemníků ubytovaných v nouzi v hotelu Evropa na Václavském náměstí v Praze) může podnítit u nezasvěceného diváka otázky po množství trávy, kterou se tvůrce Jiří Melíšek spolu se schvalovací komisí sjeli, zatímco zasvěcený divák si vzpomene na dobový překlad gorbačovské perestrojky do slovenštiny - prekabátenie, jejíž (přestavby) nezamýšlenou ilustrací se toto dílo stalo. ()

BigBang 

všechny recenze uživatele

Postupem dílů jsem pochopil ten velice lehký, trochu až crazy, styl humoru, o který se snažili. Též se mi zdálo, že přiběh se trochu usadil. Ale první díl je strašná hloupost, jíž skutečně je máloco rovno. Podobně i díl o opravě mateřské školy negativně vyčnívá. Není moc jiných snímků, kde bych se tolik styděl za herce, že v něčem takovém hráli. *** Update 2023: Viděno opět po 12 letech, vůbec nic jsem si nepamatoval. Nebýt komentáře na csfd, hádal bych se, že jsem to neviděl. S odstupem to vidím méně kriticky a jednu hvězdu přidám. Pan Dlouhý byl ve formě. A celkově se musí uznat, že příběhy byly blbé, ale soustředily se na malé lidi a cenily lidi šikovné. ()

Reklama

KM Phoenix odpad!

všechny recenze uživatele

Komedií bych tohle rozhodně nenazval, jelikož pokusy o humor jsou buď křečovité jako u Dlouhého nebo vyloženě mimo jako u Bohdalové. Každý díl začíná a končí zoufalým monologem J. Bohdalové, kdy se člověk dozví třeba, že si po práci koupí okurku. Střečkování V. Dlouhého je po celý seriál extrémně otravné a nevtipné. Kromě velké dávky nereálných bizarit, jako např. náhradní bydlení v hotelu Šroubek nebo Jandák v plavkách na schůzi ve vodě v komunitním bazénu, je seriál dost nudný a řekl bych, že i pro spoustu lidí dnes nesrozumitelný. Kdybych měl tento seriál vyjádřit barevně, tak bych volil šeď a vyblitou hnědou. ()

Tosim odpad!

všechny recenze uživatele

Komunální satira, kde je vše podrobeno vykreslení trablů pracujících s úřadem, který pro ně zajišťuje opravy bydlení. Takže se i u tak zkušeného autora, jakým Jiří Melíšek je, nevyskytuje cokoliv, co by se dalo nazývat dramatickým obloukem a vztahy a situace mimo cihly a maltu, se konají jaksi mimoděk a ani Jiřina Bohdalová to svými vnitřními monology nezachrání. Holt kde nic není, ani archivy nepomůžou. ()

frantabr 

všechny recenze uživatele

Teď jsem viděl podruhé po 36 letech. N-Ost-algie. Nepamětníkům zkusím objasnit - tohle byl ani ne rok před sametovou revolucí jen o málo menší hit než Bony a klid. Panovala cenzura a tento seriál se pokoušel aspoň o pozitivní konstruktivní kritiku. Lidi se chechtali socialistické pracovní morálce a hlášky z něj si citovali jako dneska z Dědictví aneb k..va hoši. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama