• Tosim

Komunální satira, kde je vše podrobeno vykreslení trablů pracujících s úřadem, který pro ně zajišťuje opravy bydlení. Takže se i u tak zkušeného autora, jakým Jiří Melíšek je, nevyskytuje cokoliv, co by se dalo nazývat dramatickým obloukem a vztahy a situace mimo cihly a maltu, se konají jaksi mimoděk a ani Jiřina Bohdalová to svými vnitřními monology nezachrání. Holt kde nic není, ani archivy nepomůžou.(23.7.2015)

• slunicko2

Socialistická komediální fantasy. 1) V 80. létech jsem žil jinými věcmi, než televizí. O to větší překvapení zažívám nyní, jsa konfrontován s tímto produktem reálněsocialistické televizní tvorby více než dvacet let po vzniku. 2) Tento jemně satirický (tak jemně, že to dnešní divák snad ani nepostřehne) komediální seriál s prvky fantasy (společenství nájemníků ubytovaných v nouzi v hotelu Evropa na Václavském náměstí v Praze) může podnítit u nezasvěceného diváka otázky po množství trávy, kterou se tvůrce Jiří Melíšek spolu se schvalovací komisí sjeli, zatímco zasvěcený divák si vzpomene na dobový překlad gorbačovské perestrojky do slovenštiny - prekabátenie, jejíž (přestavby) nezamýšlenou ilustrací se toto dílo stalo.(9.10.2011)

• dobytek

Právě jsem viděl na TV Barrandov první díl a dávám odpad, protože něco tak křečovitýho a trapnýho jsem snad ještě neviděl. Mam takovej pocit, že snad všichni, co se na vzniku tohoto seriálu podíleli, museli frčet na tvrdejch drogách. Jestli náhodou natrefim na nějakej další díl, je možný, že hodnocení ještě změnim, ale velmi silně o tom pochybuju. update: Tak jsem se podíval ještě na nějakej jinej díl, kde to vypadalo, že Petr Čepek bude mít nějakou větší roli, tak jsem si myslel, že by to moh třeba on aspoň trochu zachránit, ale nezachránil. Tenhle seriál je prostě hrůza.(10.9.2011)

• Big Bear

,,Na Floridě mají tajfůny, v Rakousku laviny a my máme OPBH''. Tenhle seriál mi dost dlouho zdárně unikal. Po shlédnutí prvního dílu už chápu proč naši v našem podkrovním bytě při každém dešti dávali pod ty hnědé fleky na stropě v kuchyni a obýváku preventivně hrnce a to celé měsíce. Nejednou to u nás vypadalo jako u Lauferů ale pokrývači od OPBH asi měli melouchy jinde. Seriál moc komediální není spíše na vás dýchne ostalgie a dávno zapomenuté názvy. Kdo z mladých dnes ví co bylo nakupovat v ESU nebo jak se sháněl vepřík ze Slušovic... Naštěstí je seroš narván solidními herci, kteří místy skřípějící scénář zdatně drží na kolejích. Za tu nechtěnou legraci dávám hvězdu. *(9.5.2013)

• BigBang

Postupem dílů jsem pochopil ten velice lehký, trochu až crazy, styl humoru, o který se snažili. Též se mi zdálo, že přiběh se trochu usadil. Ale první díl je strašná hloupost, jíž skutečně je máloco rovno. Podobně i díl o opravě mateřské školy negativně vyčnívá. Není moc jiných snímků, kde bych se tolik styděl za herce, že v něčem takovém hráli.(23.10.2011)