Reklama

Reklama

Přejděte na druhou stranu

(seriál)
všechny plakáty
Komedie
Československo, 1988, 3 h 53 min (Minutáž: 45–49 min)

Režie:

Jitka Němcová

Scénář:

Jiří Melíšek

Kamera:

Petr Polák

Hrají:

Jiřina Bohdalová, Zuzana Bydžovská, Vladimír Dlouhý, Bořík Procházka, Oldřich Vlach, Jiří Schmitzer, Petr Čepek, Jan Přeučil, Ivana Andrlová, Stella Zázvorková, Petr Nárožný, Zdena Hadrbolcová (více)
(další profese)

Epizody(5)

Obsahy(1)

Chodník uzavřen, přejděte na druhou stranu! Satirický seriál o práci jednoho pražského obvodního podniku bytového hospodářství... Příběhy z doby, kdy se o naše bydlení staral Obvodní podnik bytového hospodářství. V minulém režimu patřily OPBH všechny domy a byty v socialistickém vlastnictví, o něž se měl starat, ale realita byla hodně jiná. Komunální satira o trablech lidí, kteří se snaží domoct spolupráce a pomoci od úřadu, který pro ně má zajišťovat opravy bydlení. (TV JOJ)

(více)

Recenze (19)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Socialistická komediální fantasy. 1) V 80. létech jsem žil jinými věcmi, než televizí. O to větší překvapení zažívám nyní, jsa konfrontován s tímto produktem reálněsocialistické televizní tvorby více než dvacet let po vzniku. 2) Tento jemně satirický (tak jemně, že to dnešní divák snad ani nepostřehne) komediální seriál s prvky fantasy (společenství nájemníků ubytovaných v nouzi v hotelu Evropa na Václavském náměstí v Praze) může podnítit u nezasvěceného diváka otázky po množství trávy, kterou se tvůrce Jiří Melíšek spolu se schvalovací komisí sjeli, zatímco zasvěcený divák si vzpomene na dobový překlad gorbačovské perestrojky do slovenštiny - prekabátenie, jejíž (přestavby) nezamýšlenou ilustrací se toto dílo stalo. ()

KM Phoenix odpad!

všechny recenze uživatele

Komedií bych tohle rozhodně nenazval, jelikož pokusy o humor jsou buď křečovité jako u Dlouhého nebo vyloženě mimo jako u Bohdalové. Každý díl začíná a končí zoufalým monologem J. Bohdalové, kdy se člověk dozví třeba, že si po práci koupí okurku. Střečkování V. Dlouhého je po celý seriál extrémně otravné a nevtipné. Kromě velké dávky nereálných bizarit, jako např. náhradní bydlení v hotelu Šroubek nebo Jandák v plavkách na schůzi ve vodě v komunitním bazénu, je seriál dost nudný a řekl bych, že i pro spoustu lidí dnes nesrozumitelný. Kdybych měl tento seriál vyjádřit barevně, tak bych volil šeď a vyblitou hnědou. ()

Reklama

dobytek odpad!

všechny recenze uživatele

Právě jsem viděl na TV Barrandov první díl a dávám odpad, protože něco tak křečovitýho a trapnýho jsem snad ještě neviděl. Mam takovej pocit, že snad všichni, co se na vzniku tohoto seriálu podíleli, museli frčet na tvrdejch drogách. Jestli náhodou natrefim na nějakej další díl, je možný, že hodnocení ještě změnim, ale velmi silně o tom pochybuju. update: Tak jsem se podíval ještě na nějakej jinej díl, kde to vypadalo, že Petr Čepek bude mít nějakou větší roli, tak jsem si myslel, že by to moh třeba on aspoň trochu zachránit, ale nezachránil. Tenhle seriál je prostě hrůza. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,,Na Floridě mají tajfůny, v Rakousku laviny a my máme OPBH''. Tenhle seriál mi dost dlouho zdárně unikal. Po shlédnutí prvního dílu už chápu proč naši v našem podkrovním bytě při každém dešti dávali pod ty hnědé fleky na stropě v kuchyni a obýváku preventivně hrnce a to celé měsíce. Nejednou to u nás vypadalo jako u Lauferů ale pokrývači od OPBH asi měli melouchy jinde. Seriál moc komediální není spíše na vás dýchne ostalgie a dávno zapomenuté názvy. Kdo z mladých dnes ví co bylo nakupovat v ESU nebo jak se sháněl vepřík ze Slušovic... Naštěstí je seroš narván solidními herci, kteří místy skřípějící scénář zdatně drží na kolejích. Za tu nechtěnou legraci dávám hvězdu. * ()

Tosim odpad!

všechny recenze uživatele

Komunální satira, kde je vše podrobeno vykreslení trablů pracujících s úřadem, který pro ně zajišťuje opravy bydlení. Takže se i u tak zkušeného autora, jakým Jiří Melíšek je, nevyskytuje cokoliv, co by se dalo nazývat dramatickým obloukem a vztahy a situace mimo cihly a maltu, se konají jaksi mimoděk a ani Jiřina Bohdalová to svými vnitřními monology nezachrání. Holt kde nic není, ani archivy nepomůžou. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama