Mrtví pochodují směrem ke zdi, zatímco se dozvídáme pravdu o Jonovi a jeho původu. Cersei slibuje loajalitu severu a Arya se Sansou zpečetí spojenectví. (KajusaK)

Samuel7

Úžasná epizoda, která ukazuje, že přece jen se nakonec dá dále dojít se ctí než s pletichami. Některé postavy toho asi však nikdy nebudou schopny, takže pro další sérii máme zaděláno ještě na zajímavé komplikace. Úžasné dialogy a herecké výkony během mírového jednání, kde se setkali téměř všichni zbývající hráči. Pozornost na sebe opět strhává báječná Lena Headey, z níž ten potlačovaný hněv a nenávist přímo čiší. Dějový posun i přes rozvláčné tempo (které mi však naprosto vyhovuje, neboť každá scéna je umně natočená) byl velmi výrazný. Zdánlivě nejlepší manipulátor přechytračen. Důsledky Jonova původu konečně odhaleny. A největší ochrana před Bílými chodci zničena. Kruh se pomalu uzavírá a v tomto díle je dobře vidět, jaký dopad měla rozhodnutí z první série na vývoj všech dalších událostí. A hlavně jsem rád, že mě GoT opět dokázalo pořádně dojmout, a to hned v několika scénách. Čekání na osmou sérii bude dlouhé, protože už jde opravdu do tuhého a boj o holé přežití začíná. ()

Eleanor05

Jedna hvězdička je za Theona Greyjoye, druhá za Sansu a její soud na Zimohradu. To hodinové extempore s přesvědčováním Cersei byl jeden dlouhej nudnej trapas. Jo a už vidím Septona, který rozvede budoucího panovníka s manželkou, se kterou už má dvě děti, a sňatek s níž je navíc strategicky k nezaplacení, protože Martellové nikdy neměli cizí nadvládu příliš v lásce a takhle si je Targaryeni zavázali. Jop, a jako by to samo o sobě nestačilo, ještě k tomu se Jon jmenuje Aegon. Nejsem si jistá časovou posloupností, ale neupálil náhodou Aerys Targaryen Rickarda a Brandona Starkovi před tím, než si Rhaegar měl vzít Lyannu? To je jako v pohodě dát dokonce i vlastní jméno dítěti v souladu s tradicí rodu, co vám zavraždil členy vlastní rodiny? Pevně doufám, že si Bran "proklepne" i Gendryho, jeden nikdy neví, jestli se náhodou Robert Baratheon nedal s Cersei rozvést někde u odvrácené stěny bordelu a nevzal si Gendryho matku. Možná tu máme dalšího, ještě právoplatnějšího následníka Železného trůnu! :D No, nevadí. Hlavně, že zas byl incest. Brácha a ségra přestali být zajímaví, tak teď D and D najeli na tetu a synovce. Co k tomu dodat jiného, než už jsem psala u předchozích dílů? Scénáristi tápou, nevědí, co s dějem, co s postavama, v další sérii ale bude naštěstí pro ně už převážně jenom "rubačka", tam se alespoň nemusí psát dialogy a bude snadné zbavovat se lidí. Ničeho světoborného jsme svědky nebyli. PS: Nejlepší je sledovat pětihvězdičkáře, kteří neumí napsat ani jména hlavních postav správně. To o něčem vypovídá. :D ()

SpaceOdyseus

Od zacatku do konce by se dalo napeti krajet. Az tak vyhrocena tato epizoda byla. Postavy se po dlouhych periodach potkavaji, maji mezi sebou vyhrocene dialogove prestrelky a nekdy i jen pohled staci na husi kuzi. Genialni finale genialni serie a ja chci vic! ()

mclenin

Predvídateľné ale dôstojné a obstojné ukončenie nabitej série. Vzhľadom na silu internetu, a kde tu sa vyskytnuvšie leaky a spoilery sa síce nekonal WOW efekt, no vo výsledku u mňa prevláda spokojnosť. Najsilnejšie momenty z tejto časti pre mňa boli paradoxne tie najpokojnejšie - SPOILER ALERT - rozkol Jaimeho a Cersei s Horou v pozadí, a sneh (príchod zimy) v Kings Landing. ()

IvoB

Sedmá série končí v tom nejlepším. Nejdelší epizoda si dává načas a obdaří nás výborně napsanými dialogy a kulminací hned několika dějových linií. Sedmá řada měla spoustu neduhů – je uspěchaná, vytrácí se z toho napětí a preciznost předchozích řad. Avšak sedmá epizoda v mnohém dělá opět krůčky tím správným směrem a opět ukazuje, proč je Hra o Trůny stále na špici televizní zábavy. Bravurní zakončení otevírající dveře velkolepému finále, které rozhodně nehodlám napřesrok prošvihnout. Celé dojmy zde. ()

Esgalnor

Nejlepší díl jinak dosti rozporuplné sedmé série - samozřejmě, na to fantastické finále sezóny šesté to nemá ani zdaleka, ale přesto se to výborně povedlo. Po třech epizodách scénáristické mizérie se asi tvůrci vzbudili ze zdrogování odpůrců seriálu a vše nám vynahradili ve finále. Úvodních čtyřicet minut v Dračí jámě bylo skutečně skvostných, pomalé tempo a zas pro jednou povedené dialogy notně navnadily. Navazující část v Zimohradu to pak ještě předčila - geniální plot twist (co se způsobu týče), Sansino odhalení a po dlouhé době zase významná smrt... Nádhera (a to jsem sice smrt této osoby očekával, každopádně ani zdaleka ne tímto způsobem). Bran pak po dlouhém očekávání využil svých schopností = další skvělá část. Theonovo nalezení ufiknutých genitálií byla vlastně jen třešnička na dortu... tedy co to melu, třešnička na dortu byla poslední scéna. Lidi, schyluje se to k masakru, držme si klobouky. Jediný problém mám s postavou Jona - a to takový, že mi začíná dosti lézt na nervy - Kriste, s touhle dementní čestností a hraním si na hrdinu, by v prvních sériích byl mrtvej ještě dřív, než Ned! Chápu, že je třeba seriál dovést do konce a zúžit okruh na několik hlavních postav... ale tady mě už Jon vyloženě štval. ()

jarmik

Možná dokázali všichni všechno předvídat, ale já opravdu netušil, co se stane v Kings Landing a co na Zimohradu. Jen ta Zeď asi byla po minulém dílu jasná. Byly tam momenty, kdy jsem byl opravdu nervózní z toho, zda některá z oblíbených postav zemře. Zvláště po celé zkušenosti s GoT... Po slabé předposlední epizodě přišlo další skvělé zakončení série. Rozhodně zase máme na co čekat a vůbec není jisté, jak to celé skončí. ()

Gulde

Neskutečný, více se dodat nedá. Nicméně chmurné jsou komentáře těch konzervativních osob, kteří zde nadávají, že se autoři striktně nedrží knižní předlohy. Chmurnější na tom pak je to, že tytéž osoby by tu pak remcali i kdyby se autoři striktně drželi předlohy, protože už to četli v knize a nic je nepřekvapí...Užívejte si proboha toho, že to můžete vidět i z trochu jiného úhlu a nebuďte tak zaprdění Čecháčci! ()