Obránci Severu po pádu Zdi přijíždějí bránit Winterfell. Daenerys a Jona tam čeká chladné přivítání, Sama tragická zpráva. Daenerys se dozví tajemství Jonova původu. Theon se snaží napravit svá selhání. Cersei utužuje nové spojenectví. (DavidWark)

Trevor

Úvod, ktorý naznačil, ako by sa mohla séria vyvíjať. John Snow sa od Samyho dozvie, kým naozaj je, na Zimohrade nie sú príliš nadšený z novej kráľovnej, zatiaľ čo v Kráľovom prístavišti Sersei pokračuje v intrigách a má svoje plány, ako sa vysporiadať zo svojimi bratmi. Theonovi sa podarí oslobodiť Yaru, a práve táto scéna mohla byť spracovaná o čosi lepšie, aby sme si v prvej epizóde záverečnej série užili aj nejakú tú akciu.Záverečný pohľad na Jamieho Lannistera, ktorý po zosanutí z koňa zbadá Brana Starka bol výborným záverom, avšak predsa len epizóde čosi chýbalo (noční jazdci). Avšak veľmi sľubný úvod. ()

Lenka.Vilka

Skoro dva roky jsme čekali. Skoro dva roky jsme to chtěli. Jsem tedy ráda za pomalejší tempo. Za ukázání, kde kdo je, kam se dostal. Nečekala jsem zde výraznou akci. Byla bych znechucená a zklamaná, kdyby tomu tak bylo. Stejně se všichni těší nejvíc na to, zda a kdy nastane "John už ví" a co s tím udělá. Já jsem spokojená. Maximálně. ()

Cheeter

Je cítit, že na úvod chtěli tvůrci připomenout staré křivdy. To se jim povedlo, ale taky to dělat nemuseli. Ty známe i bez toho. Takže do jisté míry "ztracený" díl. Ale aspoň teď víme, na čem jsme. ()

Martrix

Nechápu proč tady tolik lidí frflá, že se nic zásadního nestalo. V tomto duchu je celý seriál a ano, byla to spíš taková shledávací epizoda, kdy se cesty mnoha postav opět protnou. Navíc je zřejmé napětí, které by mělo gradovat postupně...kdyby to tak nebylo, hned by tady byly komenty, že je to uspěchané a zkratkovité. Sledujeme dějiny sice vymyšleného, ale celého světa. Ty se nedají obsáhnout jen fakty, ale je třeba nasát atmosféru a dát věci do kontextu. A právě to zvládají tvůrci velmi dobře... byť mě to "zdržování" občas taky štve. Nejsem nekritický fanda, ale po té dlouhé pauze jsem rád za každou minutu něčeho nového, co nás posouvá k poslední epizodě. Myslím, že si akce užijeme až, až. Tři armády, tři draci, několik adeptů na krále... . ()

Lachtaan

Samostatné epizody nehodnotím, ale vyjádřit ohromení z nejočekávanějšího seriálového comebacku prostě musím. Už jen pro ten masakroidní konec se divím, že sem všichni neházíte pětky a na poměry GOT spíše díl podhodnocujete. No jo, to jsou ta stupidní očekávání toho, že hned po úvodu začne řežba s Chodci. Počkejte si na Battle of Winterfell, tam se toho nabažíte za oněch 72 minut ažaž. “What is dead, may never die!” ()

Mrkvič

Dialogy a příběh stojí za jedno velké hovno. K tomu se opět přidává zázračné cestování hop sem, hop tam, zatím co jiné postavy se vlečou na kilometru celé roky. Na druhou stranu ale po tolika letech a odvysílaných dílech se dočkáváme střetů, které zapůsobí už jen tím, že nastanou. Na tom naštěstí scénáristé nic posrat nemohou. Na jejich obranu ale nutno říct, že nejpůsobivější střet Sama s Danaerys těží z předchozí série a tedy mají zásluhu tvůrci seriálu, nikoliv autor předlohy. ()

micle21

Několikrát jsem brečel. GoT je konečně tady a užít si první díl v kině byl mimořádný zážitek. Rád se nechám překvapit kdo, co a proč, ten průběh si pak budu neskutečně užívat. Snad nás tvůrci překvapí.. ()

Eleanor05

Vzhledem ke stále se snižující úrovni tohoto kdysi skvělého seriálu, to mohlo dopadnout i hůř... Jakmile zatlačíte slzu dojetí nad shledáním se starými známými postavami a trochu se zamyslíte, zjistíte, že se v tomto dílu skoro nic nestalo. Jenom tam bylo asi každou minutu potřásání rukou a objímání. Zdejším "pěti hvězdičkářům" doporučuji pustit si první minutu Lásky nebeské, tam se taky spousta postav potkává a objímá, ale za tím následuje ještě dvou a půl hodinový film. Tohle nemělo ani padesát minut. ;-) ()

ZeroCZ1233

Po téměř dvou letech se tento fantasy kolos televizní zábavy vrátil. Po 7. sérii, která byla rozhodně slabší než předchozí, jsem do této epizody šel v takových rozpacích, které jen fanoušek tohoto světa může mít. A byl jsem příjemně překvapen. Jako úvod to funguje skvěle. Postavy, které chtějí bojovat za živé, se začínají ploužit na Zimohrad, což vyvolá řadu nových shledání i znovu shledání, na které fanoušci čekali roky a aspoň já u nich nepociťoval očekávaný cringe a byl jsem spokojený. Samozřejmě tu bylo i pár scén mimo Zimohrad, dostali jsme se do Králova přístaviště, kde Cersei, která pláče (a já s ní), že budget na slony nevystačil a tak pro uklidnění roztáhne nohy Krakatici, kterou si díky tomu pojistila a k zradě by tudíž dojít nemuselo. A stále nevím, co ta ženská má v plánu, což je dobře. V Králově přístavišti ale setrváme a dostaneme se k mému oblíbenému Bronnovi, který se svým volným časem nakládá přesně tak, jak sedí pro jeho charakter, ale dostane nabídku, která pro jeho charakter absolutně nesedí a já jen doufám, že neučiní to, co je po něm žádáno. Dost se mi na této epizodě líbilo u pomrkávání a reference na úplně první epizodu seriálu, což krásně zahrálo na strunu nostalgie. To všechno je ve stínu herecké dovednosti a celé scény, ve které působí a která byla charakterově důležitá pro Johna Bradleyho a jeho postavu, skvělé, skvělé, skvělé. Ale pár chyb tu bohužel je. Líbí se mi, že je to epizoda kecací, ale doba skvěle stavěných dialogů je bohužel pryč, takže některé konverzace působí dost koženě a neohrabaně. To samé platí pro některé herecké výkony a celkově pro některé postavy, které jakoby přestaly působit na důležitosti (můj oblíbený bezkuloidní Pavouček) a jsou tam prostě proto, protože tam jsou. Ale jako úvod to funguje a naděje na dobré zakončení této ságy se v mých očích zvýšily. ()

Sany33

Refrešli sme si po dvojročnom čakaní svoje spomienky na vzťahové linky a aj na to ako dobre je celá hra o tróny rozohraná. Aj keď som to nečakal od pilota ôsmej série prišlo k niekoľkým dejovým zvratom. Predovšetkým odhalenie pôvodu Johna. Ako aj zbrojenie Cercei. Zimohrad sa pripravuje na najhoršie a je nutné aby pred bitkou prišla ešte jedna časť ktorá vybičuje emócie do extrému lebo tejto sa to moc nepodarilo. Ale štandardne si seriál drží vysoko nadpriemerné hodnotenie. 77% ()

stitch7

Nu, první díl. O něco svižnější, než ty minulé, nicméně jak už je zvykem, příliš se toho v něm nestane. Jestli jsem ale něco nepochopil, tak to bylo Samovo chování. ()