Jaime skládá účty z minulosti. Winterfell se připravuje na osudovou bitvu s Bílými chodci vedenými Nočním králem. Bran objasní jeho motivaci. Daenerys se snaží urovnat vztahy se Sansou. V předvečer bitvy je pasován nový rytíř Sedmi království. Jon a Gendry odhalí svým nejbližším tajemství svého původu. (DavidWark)

MasterD

Víte, co je ten nejlepší tah před zcela rozhodující bitvou? Naštvat a emočně vykolejit jednu z nejsilnějších postav a spojenců. #JohnTargaryenForTheWin Skutečně vidím, že bez předlohy G.R.R. Martina je GoT jen dalším z přinejlepším Bčkových seriálů (ostatně to už jsem psal o sedmé sérii). Jsem si jistý, že co se týče akce, další díly to zachrání; kvalitní seriál ovšem není jen o bitkách, ale příběhu, a ten tu není skoro žádný (aneb pokračujeme v fan-service sedmé série). Některé vtipy fajn (obří mléko, nebo hlášky Tyriona). V mnoha věcech souhlasím s husak_k, snad nejhorší epizoda seriálu. Kdyby se na konci aspoň něco stalo, hodnotil bych lépe (doufal jsem v cliffhanger). 40% ()

korect

Shakespearovská předbitevní epizoda, která ovšem hříšně kulhala v dialozích (Dany vs Sansa), při kterých si člověk připadal místy až trapně, zakončené několikrát zopakovaným klišé, kdy je konfrontace přerušena právě ve chvíli, kdy začne být zajímavá. Spoilery: Až na několik wtf momentů (Scéna Aryi a Gendryho, nastavovaná dvěma scénami, Tormund a obří mléko) vcelku obstojný díl, který neměl větší úkol, než prodloužit napětí a bez zásadních zvratů dokončit znovushledání postav. Nejlepší scénou bylo nakonec pasování Brienne. ()

0verseer

Druhá epizóda sa opäť nesie v rovnako uťahanom tempe, aké nastolila úvodná časť. Budem sa opakovať, ale bez knižnej predlohy sú dialógy postáv neuveriteľné utrpenie a fiasko. Na konfrontáciu Jaimeho s Branom a ostatnými postavami som sa vskutku tešil, no nakoniec to bola len ďalšia z radu nevýrazných scén bez akéhokoľvek napätia či emócie. To akože vážne nemá za potrebu Daenerys povedať na svoju obranu pravdu o tom, prečo naozaj zabil jej otca v situáci, keď mu ide o život (napriek tomu, že sme asi všetci tušili, že ho nepopraví)? Naozaj sme 8 rokov seriál sledovali preto, aby sme 4 epizódy pred koncom museli trpieť pri tom, ako sa všetky dobré postavy utápajú v nemohúcnosti scenára a dej sa už 2 hodiny nevedel poriadne posunúť z miesta? Tretia hviezdička ide len a len za záverečnú scénu Jona s Daenerys v krypte, inak by to znova bol ďalší podpriemer... 5/10 ()

DarweyD

zatím ''pouze'' vodopád emocí který ještě vyústí ve velkolepém mořebití emocí, pokud by člověk začal koukat až od osmé série, první dva díly by pro něj byla naprostá nuda a neporozumění, pro nás, skalní fandy ultimátní záplava emocí. První dva díly se mnou udělali přesně to co jsem očekával, totiž naprosto roztavili. Suprová procházka mezi všemi postavami a připomenutí že každou z nich budu moc a moc oplakávat, nevim jestli mi uplně budou stačit kapesníky 100% důležitý komentář : Ellmariachi , Vtipný komentář : 7benjamin7 , Ignorantský komentář : Psychor ()

makakus

V současném téměř fanaticky natěšeném fanouškovském prostředí, očekávajícím poněkud tupě snad už od první minuty finální série velkolepost, akčnost, masové boje, vraždění, zombíky a oheň chrlící draky je téměř výhradně dialogový díl výrazem kreativního sebevědomí a řemeslné moudrosti. Úžasně napsané a s velkou citlivostí pojaté „ticho před bouří“, jeden z nejvíce emotivních dílů vůbec. Velmi něžná, láskyplná a jemná milostná předehra před tvrdou a orgastickou bouří armagedonu. Citově vyspělý divák prožívá posmutnělé chvíle už teď, neboť tuší, že spousta postav se s námi loučí s vědoucím úsměvem na rtech a pohledem osudově upřeným na obzor. ()

Kimkong

Tlachání o ničem. Všechny scény naprosto bez emocí. Platit si ten seriál, tak chci vrátit peníze. Počátky seriálu byly také o tlachání, ale bylo napínavé a zábavné. Tohle je utrpení. Kdo ještě v seriálu ještě neměl sex tak sexuje. Kdyby si postavy povídali o počasí, udělají lépe. ()

ACDCKL

4* si to u mě drží, ale popravdě, druhá nejslabší epizoda seriálu a nejhorší na tom je, že oba díly jsou prozatím u poslední série. Nikdy předtím se vlastně neudálo nic v prvních dílech série. Momentálně je to furt o mluvení, mluvení a zase jenom mluvení. Žádný komplot, politická hra, prostě nic, některé postavy se chovají iracionálně. Avšak díl má i svá pozitiva, kterých je též docela dost a moje hodnocení si to zatím uchovává. Doufám ale, že třetí epizoda se ukáže jako ta nejdražší ze všech, jak nám tvůrci již slibují přes rok. ()

adamix

Čas sa kráti a ostáva pár chvíľ do veľkej bitky. Naši hrdinovia prežívajú katarziu a vedú (pre nich možno) posledné rozhovory s druhými. Najviac dostala diskusia pri krbe a pasovanie. Konečne sa to začína rozbiehať. ()

husak_k

Jako člověku, pro kterého dřív Hra o trůny byla a stále je seriálové maximum, má přečtené všechny knížky, a doteď se seriálu relativně zastával, se mi tenhle komentář píše dost těžce. Ale co to sakra je? Příběh v epizodě neexistující. Dialogy, který vůbec nikam nevedou, nejsou ničím zajímavý, protože člověk už předem dokáže říct, co postava řekne a udělá. Charaktery postav šly úplně do kytek, jedině Jaime a Theon jakž takž dokážou být zajímavý. Snad ze všech postav byli vytvořeni jednoduší hláškující klaďasové. Nejhorší je v tomhle Arya, v knihách tak super postava a přes televizi jí mám chuť dát přes držku. Vážně by mě zajímalo jak vznikal scénář, protože ani tisíc epických bitek nezabrání faktu, že tohle je prostě scénáristická katastrofa. Ještě bych měl dodatek, teď jsem někde četl rozhovor s Kitem Haringtonem, kde prohlásil, že si dali tak záležet na osmé sérii, že kdo k tomu napíše kritiku, tak ať si na*ere. Takhle to ale bohužel nefunguje, ani milovaná show není imunní kritice a ten rozhovor jen naznačuje, že i Harington ví že osmá série je průser. Nejslabší díl seriálu, 2/5. ()

MP17

Opravdu bez debat nejzbytečnější epizoda celého seriálu. Když jsem viděl na hodinách 3:40 a do té doby se během mého sledování nic zvláštního nestalo, bylo jasné, že jsem si to ponocování mohl odpustit. Scénář prakticky žádný, postavy bezcílně bloumají po Zimohradu a nejsou schopný ze sebe dostat nějaké větší moudro, než "Tak jsme opět zde. Všichni zde asi umřeme. Čekal bys, že se tu zas potkáme? Ne, nečekal a Tys to čekal? Ne, nečekal." To sezení u krbu bych čekal v poslední epizodě, ale ne krátce před zásadní bitvou. Jen doufám, že další epizoda se nebude odehrávat v Králově přístavišti, kde budeme po celý čas sledovat Cersei, jak zamyšleně bloumá hradem, popíjí víno a vzpomíná. ()

zdenzo

Komentáře se tu dělí na ty od opravdových fans GOT, kteří vždy ohodnotí 4* a výše jakoukoliv další minutu ságy a na ty od filmových fans, lačnících zvratů, akcí a jedinečnosti (kdysi pro GOT tak typické). Obě strany však musí uznat, že při zkrácené 8čce věnovat třetinu série reunionu + teambuildingu je strašné mrhání. Za mě? 8čka je super, ale s tak krátkou sérií a navíc s časem vyplýtvaným na rozhovory (byť scénář nadprůměrné kvality) je víc a víc jasné, že žádný propracovaný a vystavěný děj nás čekat nebude - scénaristé budou sázet na šokující rychlé zvraty. Ale právě na pečlivě vystavěném a časově náročném příběhu(zích) ve své největší slávě přeci GOT stál. Nu, pokud jsem však špatným prorokem, dobrovolně opustím Citadel :) ()

Parabot

Top timing. Tvůrci na velikonoce vypustili epizodu, která je vlastně poslední večeře páně. Jen je tam víc vína a méně chleba. Fan service: "Užijte si své postavy, které jste sledovali posledních deset let. V příštím díle už nebudou." Protože ke slovu se dostane sekáč Miguel Sapochnik. A ten se nezakecá. Navíc hezký bonus, Sigur Rós a The National už nejsou jediní, kteří pro GOT vytvořili signifikantní song. https://www.youtube.com/watch?v=eTa1jHk1Lxc ()

PaTeXx

Některé ticha před bouří miluju víc než samotné bouře. Každý dialog a každou scénu jsem si užil naplno, protože u některých to jsou poslední vyřčená slova. To všichni víme. Parádní atmosférická kecačka, možná nejlepší ticho před bouří, jaké jsem viděl. ()

Illithune

Velmi pěkně zpracovaná epizoda večer před bitvou, která je spíše zaměřena na vztahy mezi jednotlivými postavami. Samozřejmě Tormund co hláška, to perla. Těším se na pokračování. ()

SuzieS

noooo, jako, na to, ze do konce zbyva opravdu jen malo dilu, tak se to cely dil kupodivu skoro nikam nepohlo. Ale na konci uz to vypada, ze pristi dil uz to bude jine kafe. Jinak me trochu mrzi, jak se z postavy po postave zacinaji stavat kladasove. Najednou jsou jimi naprosto vsichni, teda krome Daenerys. Ano, muze to byt pud sebezachovy, nebo tim, ze si mysli, ze nejspis nepreziji, ale je to v GoT proste mega nezvyk. Taky se mi trochu nezdalo, ze by vsichni Bryana jen tak nechali neco naznacit, aniz by ho vic vyzpovidali - krom trpaslika. Psychologie postav trosku pokulhava, ale porad doufam, ze je to jen tim, ze se vse teprv rozjizdi ()

Scenárista Hry o trůny míří do Středozemě

Scenárista Hry o trůny míří do Středozemě

22.05.2019

Zatímco internet pokračuje v debatě o kvalitách a nekvalitách závěrečné řady Hry o trůny, její tvůrci už se mezitím přesouvají k novým projektům. Dvojice showrunnerů David Benioff a D. B. Weiss se… (více)