Daenerys přichází taktickými chybami o strategické výhody ve hře o Železný trůn. Cersei se s podporou Eurona snaží oslabit její bojeschopnost a psychiku. Jon neudrží své tajemství. Tyrion odvážně, ale neúspěšně usiluje o mír bez očekávaného krveprolití při dobývání King’s Landing. (DavidWark)

Coleator

První polovina dílu je nuda k uzívání, druhá polovina už se trochu vrací do původních kolejí, ale stejně... Ať už nám řeknou jak to všechno skončí a můžeme si GoT odškrtnout... ()

ALIENka_

Upřímně jsem od týhle epizody zase tolik nečekala, doufala jsem jenom v epizodu lepší než tu minulou, ale co si budem povídat, stálo to opět za hovno. V týhle epizodě se krom konce prakticky nic nestane, všechno je monotónní výplň z dialogama, který bych i já napsala líp, chlastání a slavení. Na začátku se Dany rozhodne jmenovat Gendryho na lorda (už si nepamatuju čeho přesně, možná Bouřnýho konce?), což mi přišlo jako totální pičovina, vzhledem k tomu, že se o tom s nikým neporadila, Gendryho prakticky nezná, navíc Gendry s tím nemá totálně žádný zkušenosti apod. Gendry po jednom šuku následně požádá Aryu o ruku a vyzná jí lásku (jak v nějaký romantický komedii), což Arya odmítne (ani se jí nedivim). Celkově vztah Aryii a Gendryho je jedna z věcí, co mě sere nejvíc. Jejich romanťárně aboslutně nerozumím, stejně jako jejich motivacím apod., proto se radši přesunu k dalšímu bodu - párování snad všeho. Jako by nestačila Arya s Gendrym, Jon a Daenerys ještě nám DD přidali Jamieho s Brien, co to kurva. Jasně, že Brien vždycky Jamieho milovala, ale Jamie k Brien necejtil ani hovno, přesto ho však po tom, co zjistí, že je panna, chytne záhadný příliv nadrženosti a rozhodne se ošukat nepoužitý maso (už jsem říkala, jak moc divný to bylo?). Jona s Daenerys a jejich románek snad ani víc rozebírat nemusím, stejně tak jako Jonovu debilitu, když se rozhodne svoje tajemství říct Sanse. (Úspěšně se začínám dostávat do zhruba půlky epizody.) Alee kdopak se nám to tu objevil z ničeho nic a odnikud? Bronn! Ano přesně tak, Bronn se nějak záhádně dostal k Tyrionovi s Jamiem a... nezabije je, v klidu si pokecaj a Bronn zase odejde. Jamie a Tyrion ho nechali odejít jako by nic, co do píči? A teď přichází úžasná akční scéna (kéž by) - Dany si letí v pohodě po obloze, když tu najednou.. šípy sestřelí jejího druhýho draka. Sakra pořiďte tý holce brejle, vždyť ani chudák neviděla tu obří skupinu lodí na širým moři. Co jí ale musím nechat - sama šípům uhýbá jako kdyby měla plot armor, hmm, čím to asi bude. Díky bohu už se dostávám ke konci, kterej to všechno aspoň trochu vytáhl, počkat vlastně ne. Dany jde vyjednávat ze Cersei (samozřejmě se tam dostane za pár hodin, stejně jako Euron, ale co si budem povídat, v Game of Thrones maj přece všichni rakety v prdeli), která zajmula Missandei, jak nám samozřejmě neukázali (stejně jako jak se to dozvěděla Dany), protože to očividně ani tvůrci neví. A Cersei jí nezabije.. má před sebou doslova 5 hlavních důležitejch postav a ona je NEZABIJE. A neříkejte mi sračky typu "při vyjednávaní se nazabíjí", je to Cersei, tý je to sakra u prdele. Místo toho zabije Missandei, Dany se nasere a konec epizody. Ano jsem velmi nasraná a mohla bych to tu rozebírat ještě víc do hloubky, ale na to seru, už tak je to dlouhý jako ranní sraní. Hodnocení: 3/10 ()

ArsenalEagle

Závěr dílu letmo připomněl staré "dobré" časy minulých sérií a v naději, že v tomto duchu bude finální season pokračovat dám plný počet. Jinak nevím, zda si Danny zaslouží rozbít hubu a nebo jo. V Západozemí jsou jen 2 praví hráči hry o trůny.. Cersei a Sansa. Jinak co víc říct... Battle of Winterfell nakonec nebyly takový jatka (jak?), sex scény už nejsou tak IN a díl je plný spousty smutných očí... První polovina na úrovni 1. dílu série, zhruba od poloviny to chytne druhý dech a lepší atmosféru. ()

Praxis

Chceme více Cercei. A méně prvních 3/4 epizody, která byla o hovně. Tyrion se vrací do své obvyklé polohy geniálního stratéga. KONEČNĚ sakra... Kde byl předchozích x epizod? ()

Ellmariachi

Naprostá pecka. Místo mečů jdou do akce zase jazyky a věřit se už nedá opět nikomu. A tentokrát už opravdu nikomu. Napětí mezi severem a Danny se dá krájet a ani jednotlivé postavy si nic nedarují. Konec epizody je pak více méně jasný a jde jen o to zda si ho chcete užít nebo brblat. Já si připadal chvílemi, že se vracím do dob 2-3 série, kdy se ještě tak nespěchalo,, neválčilo, ale postavy když mezi sebou mluvili bylo to ostřejší než Valyrijská ocel. Jediné mínus je za mě hodně nepovedený a doufám že jedno epizodní románek. 90 procent. ()

Trevor

Opäť bravúrne zvládnutý ťah tvorcov epizódy, napriek jednému z najnižších hodnotení na Imdb, a opäť úbohé komentáre kreténov na tejto databáze...Na druhej strane, admin Emefky dosiahol 13.000 pozretí vďaka tomu, že zverejnil post o papierovom pohári zo Starbucksu v slovenskom prevedení, a pridal sa tak k mnohým ďalším kreténom, ktorý nedokážu pochopiť, že vďaka malej šálke Blond Mapple Latté zdvihli návštevnosť stránok Starbucksu o viac ako 150%, a to sa posledných 6 mesiacov solídne prepadali. Ďalším faktom ostáva že miestny úbožiaci, ktorý píšu negatívne komentáre nie sú schopný poskladať tri súvislé vety o tom, čo konkrétne im vadilo v predchádzajúcej epizóde, ale sú stopercentne presvedčený, že oni sami by napísali lepší scénar. Preto majú ich komentáre jedno pozretie, ich vlastné. Nuž vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, ale tým vesmírom si nie som vôbec istý. Opäť vynikajúca epizóda po ktorej skončení na stanici HBO nikdy nezaškodí pozrieť si príbeh niektorej z rodín,pretože si človek s radosťou zaspomína na veľkoleposť tejto ságy. Nuž ale český a slovenský ľudský odpad (týmto sa ospravedlňujem všetkým normálnym užívateľom tejto databázy) , ktorý vo svojom živote nič nedosiahne si potrebuje niekde uľaviť, tak po 850.000 príspevku o Ficovi je teraz 6 týždňov na rade Hra o tróny...A že Daisuke Honda z Bratislavy nechápe odkiaľ a prečo sa až teraz vzali balisty,k tomu už niet čo dodať... ()

Jufonka

Jednotlivý díly seriálů, jejichž série tvoří příběh, hodnotím fakt výjimečně. Vlastně i jednotlový série většinou nehodnotím. Spíš uděluju počet hvězd seriálu jako celku. Ale v tomhle případě si nemůžu pomoct a musím dát špatný hodnocení. Třetí a čtvrtej díl poslední série GoT jsou bohužel absolutní kravina. Mrzí mě to, ale je to tak. Nejsem žádnej zarytej milovník GoT, nečetla jsem knihy atd. Ale tohle je opravdu jak nějakej trapnej blockbuster v kině... Nemá to nic společnýho s předchozíma sériema. A to jsme na to čekali 2 roky. Opravdu mega největší zklamání. Achjo. ()

Wiikii

Tak tu legendární bitvu proti studeným, tedy nočním máme za sebou, ale ještě je nedořešené kdo usedne na železný trůn. .. Popravdě celý díl byl opět moc filmově řešený v politice a chování postav, takže nečekejte parádní Martinovo dílo co Vás uhrančí jak je chytlavé. Ne, tady je to jen o tom klasickém holywoodském "fňuk", "wau", "ouu". Prostě osmá a nejen tato série je již slabím odvarem geniality pana G.R.R. Martina. ... ()

Cheeter

Zase zpátky na úroveň prvních dvou dílů, kdy je tento díl delší. Nicméně závěr zajímavý byl. A slibuje zajímavý další díl. Uvidíme, co ten přinese. Jen si stále říkám, jestli tvůrci neměli 7. a 8. sérii spojit, udělat takto dlouhé díly a mohly by odpadnout některé zdlouhavé a zbytečné scény. ()

Lenka.Vilka

Čekala jsem sedm sérií, až se Dany začne chovat jako člověk, který má emoce. A konečně jsem se dočkala. Celou dobu šla za svým cílem. Protože si korunu zasloužila podle krve. Byl to krásný moment, kdy ukázala, že je taky jenom člověk. Jenže ke konci jsem začala mít oprávněně obavy a mám strach z dalšího děje. Protože většinou to dopadne právě takhle. Málokdo to ustojí. Málokdo se nestane tyranem, když všemi možnými prostředky zabije tyrana. A možná je to tak lepší. Sorry, ale mě by se stejně nejvíc líbilo, kdyby jí tu její pěknou tvářičku zničil ten, kdo si trůn zaslouží nejvíc. Ovšem co mi mocinky moc vadí na celé sérii, je to zmiňované skákání v čase, které není skutečným skákáním v čase. Je to jenom nedostatek času, aby nemusela být další série. A už slyším ty keci o tom, jak by to byla nastavovaná kaše. Ale mě to chybí. Protože...je situace a do další situace se nedostaneme dlouhou cestou, kde postavy rozebírají život a intrikují, ale dostanou se tam střihem. To mi chybí v téhle sérii. Kde je to mnohem víc než v předchozích dvou. Když tohle tvůrcům odpustíte a soustředíte se čistě na děj a filmařské provedení, musíte být spokojení. ()

Martrix

Z mnoha negativních reakcí jde znát, že se diváci rozdělili na nekritické fandy, kritické nefandy (přitom je nikdo nenutí to sledovat) a mnoho z nás, kteří už pochopili, že kvalita několika prvních řad je minulostí, ale samozřejmě jsou zvědaví, jak to celé dopadne. No a pak se to dá ještě rozpitvnout asi na dvě skupinky: optimisti doufají, že už není co zkazit a další epizoda bude lepší než ta předchozí, kdežto pesimisti hledají, co bylo špatně tentokrát. V kontextu s výše napsaným to vidím tak, že toho kecání bylo méně, než jsem myslel a nakonec to nebyl až zase takový pr...er jako ve druhé epizodě. Ovšem událo se i pár podivných událostí, které ta pozitiva zase trochu sráží. Nejsem si jistý, jestli je v této fázi seriálu v silách scénáristů uspokojit nároky ne nekritických diváků...laťka byla držena dlouhou dobu velmi vysoko a postavy jsou tak dobře vykresleny, že divák vnímá, když se nechovají "jak mají". Z Jona je panáčkující mopslík, sliby se porušují jak o závod, Jaime...kapitola sama pro sebe, scéna s Bronem...hooodně divné... . Moje hodnocení odráží rozporuplnost...spousta věcí dobře, spousta špatně...není to průměrná epizoda, ale víc než *** nedám. PS: Nejlepší herecký výkon: Lena Headey, která dokázala beze slov, jak je její postava mrcha mrchovatá. Adeptů na ty horší výkony by se našlo minimálně pět, takže to nebudu rozmazávat. ()

LasT_Olt

Tak ve finále GoT dělají tvůrci to co dělají hrozně rádi už pěknou řádku sérií. Nejdřív vás ujistí, že obě soupeřící frakce jsou nakonec dosti vyrovnané a pak se vás snaží hrozně překvapit plot twistem kdy strana, kterou lze více či méně označit za tu kladnou přijde o svou největší výhodu. Tenhle vzorec je u posledních dvou sérií neustále dokola. Takže co nám zbývá. Dva poslední díly kdy tzv. Aliance Jona a Daenerys bude muset jisto jistě napadnout KL, přitom šance na jejich vítězství je momentálně mizivá. Ledaže Euron zradí nebo Cersei zabije Jaime nebo bože ne Arya. Před premiérou tvůrci tvrdili, že konec komunitu rozdělí na dvě poloviny, zatím to však vypadá , že zklamaných bude víc než uspokojených. Přeci jenom i takový neobjektivní vůl jako já začíná být zklamaný. ()

PanZahadnyCZ odpad!

Jednotlivé epizody jakéhokoli seriálu téměř nehodnotím, natož abych je komentoval. Ale tahle epizoda je výsměch. Připomíná mi to situaci, kdy máte na nějaký deadline odevzdat seminární práci, ale necháte ji na poslední chvíli a děláte to den před odevzdáním. Je mnoho GoT epizod, možná většina, kde se vlastně nic moc neděje a předem jasné konflikty se jen oddalují a neustále diskutují, což není nutně špatně, pro GoT je to naopak specifické, o to více pak vyzní daná bitva nebo jiná diskutovaná událost. A pak přijde tento díl, který se vše snaží smrsknout a urychlit do, sice lehce prodloužené stopáže, ale i tak náhle vyřeší všechno to, co by v předchozích sériích řešil v minimálně pěti epizodách. Působí to jako pěst na oko vytváří to dojem traileru a ne napínavé akce. Herecky je to sice pořád na skvělé úrovni, ale dramaturgie, a zdá se mi, že i výprava, jde do prdele. Velký rozpočet této sérii velmi škodí a dovoluje tvůrcům, aby byli líní, používali spoustu zkratek a vše zobecňovali. ()

majo0007

Zabili komornú, parchanti 💩 (a zrejme nám to malo byť ľúto... pretože sme na to 2 roky čakali... ehm). Pretrite si oči: ktorý kokot&piča dal tejto časti 5*, kde sa celú časť len zdvíhajú poháre, je alkoholik! OSTUDA vám! BTW! Winter is coming... zima zrejme odletela na Hawai aj s vašimi HBO money. DEAD OF THRONES a otvárame STARBUCKS! ()

sugythesugar

Je smutné, ako GOT upadá. Pripadá mi to akoby tento výnimočný seriál po scénaristickej stránke prebrali ľudia z nejkého tínedžerského sitkomu a snažili sa nejak zavŕšiť túto sériu akokoľvek len aby to ukončili. ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019