Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Tisto

cely film som mal usmev na perach, taky oddychovy film ktory vie rozveselit po strasne nudnom dni a herci si svoje role uzivaju jak dieta cumel tak preco nie 5* ()

retrix

Tahle akční honička s komediálními dialogy je super. Úvodem žádná zbytečná seznamovačka, film má našlápnuto přímo na věc. Akční scény jsou vymyšleny s nápaditostí a ladností. Bruce je zase tam, kde mu to padne a s plejádou dalších skvělých herců a vtipným scénářem patří tenhle film rozhodně k těm nejlepším. ()

wray

fajn akcna komedia, nespominam si ze by som podobny napad uz videl, tak pre mna aj cosi nove. vek hrdinov na akcii neubral, stale su tam vsetci frajeri ako sa na americanov patri, nechybaju ani spravne hlasky co sa do akcnych filmov hodia, je tam samozrejme aj nejaka ta laska (no - proste v hlavnej ulohe je aj par/dvojica). bruce konecne nehral mladeho akcneho frajera, a tato uloha mu pristane v jeho veku omnoho viac - snad bude pokracovat tymto smerom (na rozdiel od inych prestarlych akcnych hviezd) celkovo - ako som napisal na zaciatku, prijemna akcna komedia - oplati sa vidiet ()

tyzmrde

Ta 1. polovina byla užásna a dal bych 5*. Ta 2. půlka od doby co Bruce zmlátil Karla Urbana a převleče se za hasiče tak to je na 3*... ()

rey17

Dobré obsazení až na Bruce, který mi nepřijde jako "agent na penzi". Zápletka je tady vedlejší. Fajn akční film. 3* 70%. ()

DansteR

"This used to be a Gentleman's game."...Případá mi to trochu jakoby se Bruce chtěl vrátit zase do doby Smrtonosných pastí. Tentokrát mu to naštěstí vyšlo. RED je akční de facto komedie, kde Bruce vypadá opět skoro jako John McClane a dvojka Freeman Malkovich jsou jen v těsném závěsu za ním. Scénář je více než slušný, plný řekněme neočekávaných údalostí a zvratů, 100minut je naprosto ideální délka a akční scény a efekty působí na diváka dostatečně věrohodně takže i za ně palec nahoru...80% ()

Etherium

Kúpte si pukance, sadnite si do kina, a už len počúvajte Willisove hlášky, ako každému nakope prdel. Mini Expendables v humornom kabáte. ()

rytir1

Super akční komedie. Kdepak mladí namakaní agenti. Staří vysloužilí dědci a babina, to je ten správný mix:-D..Bruce čím starší, tím tyhle filmy lepší, ovšem jedničkou zde je podle mě fenomenální vyšinutý John Malkovich:-D. A Karl Urban zřejmě definitivně přesvědčil, že hrát umí. Teda mě konečně ano:-) ()

klapqua

V podstate priemerný film, priemerná zábava, skvelý herci, ale za Malkovicha a jeho prasátko proste dám tých five stars!:D ()

vofo

Pro mě příjemné překvapení. Jemné špičkování, bláznivý Malkovich a starý dobrý Willis. Těším se na druhý díl. ()

Horác

Film má celkem šťávu, koule i vtip a šarm, asi hlavně díky hereckému obsazení. Akorát mi jako obvykle nejde se děsně smát nad kupama mrtvol. Tenhle žánr "veselé zabíjení lidí" mi nejde pod fousy. ()

JanikKanik

ty jo to bylo husty. cekala jsem kravinu, ale byly tam husty efekty ikdyz nerealni a nejlepsi hlaska: jdu si pro prasatko!!!!! to se me bude drzet dlouho :))) ()

moriero

Tohle trojče přišlo na svět logicky ve stejném roce jako jeho sourozenci Expendables a Zatím spolu, zatím živí...Vzalo si od obou brášků jen to nejlepší a naservírovalo nám to s potřebným nadhledem a grácií. Já se solidně bavil a stejně jako u Expendables jsem si říkal, která to legenda na mě vykoukne za dalším rohem. Už se z toho stává pomalu žánr sám pro sebe: all star movie. Potom už přestaneš vnímat stupidní děj a užiješ si všechny svoje hvězdy. Já dávám čtyři. P.S. dvě hlášky mě úplně rozsekaly: JDU SI PRO PRASÁTKO a UDĚLEJME TO JAKO TA NOVINÁŘKA, TÝ TO KLAPLO (pozn. autora: mrtvá novinářka) ()

gezper

Pohodově odlehčené, nenucené, skvělí herci, retro jízda jak má být. To jak Willis vystoupí z jedoucího auta, to se musí vidět. Druhé shlédnutí, tentokráte bohužel dabované, ale stále je to dobré. Letos do kin jdoucí dvojku vyhlížím opravdu netrpělivě. [80%] ()

endrix

Takhle nějak si představuji poctu akčním filmům, ne jako Expendables. Přestřelky, agenti, důchodci, macgyveroviny, osudové ženy, těžký kulomet. Je tu vše. Jistě, mohlo by to mít alespoň trochu hloubky, Brucovi příliš nevěřím, že by se kvůli holce ze správy důchodů obětoval a Malkovich byl na můj až příliš okatý pošuk, ale bavil jsem se. A co jiného čekat od Akční / Komedie / Krimi / Trilleru? ()

Trinculo

Věc, která se celkem povedla, aneb nezahazujte staré železo, mužete na něm vydělat majlant. Paradoxně jeden z mála akčních filmů, kde hrdinové nevypadají jako by utekli ze střední školy. A to je spíše k dobru. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)