Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

marek29

Původně 4, za nečekaný happyend dávám 5 :) další film, který mě zastihl na lince Student agency z Prahy do Brna. Thriller jak má být - doporučuji ;) ()

Mr.Atsor

Dobře zpracované. Po celou dobu jsem byl napjatý a nechápal jsem, proč po něm jdou a proč kvůli němu zabíjí tolik lidí. Rozuzlení mne hodně překvapilo, proto dávám 4*. ()

borohub

Dlouhou dobu mě film připomínal spíše film síť, každopádně konec byl docela neočekávaný, za co jsem rád, protože jsem už zvyklí na podobné americké filmy, které končí happy endem, kde padouši dostanou na prdel a hodní to vyhrají. Někdy tam sice byla nějaká vyloženě píčovina, ale to se ve filmech nesmí moc řešit. 75% ()

helrohir

Vcelku dobrý film, teda až na ten záver. Celkový dej filmu so stratou identity je dosť zaujímavý a plný nečakaných zvratov, takže nudiť sa pri ňom nedá. Bohužiaľ, ten záver mi vzhľadom k priebehu filmu vôbec nesadol. Nieže by ma neprekvapil, to zas nemôžem povedať, ale nebolo to ono. Okrem toho je vo filme aj dosť nelogičnosti, ktoré vyvolávajú poriadny zmätok. Liam Neeseon je celkom obstojný. 70%. ()

MatyTM

Zhruba na všechno, kde hraje Neeson se dá jakž takž dívat. Nebylo to špatné, klasická přepráskaná akční, dramatická zápletka s kómatickým oživením, nebo spíš umrtvením... ()

Kubi21

Myslím si, že to je dosti nepovedený film. Tak proč tři hvězdy? Protože, první půlka je skvostná. Budování atmosféry, hrdina plný beznaděje a zoufalý jak ztracená stepní včela. Prostě obyčejný člověk v mocenské mašinérii. Pak to postupné odhalovaní začalo odkrývat krutou pravdu a já jsem se zkrátka s tím vysvětlením nestotožnil. Za první půlku bych napálil čtyři a možná i víc. Mám rád filmy, kdy hrdina neví co se s ním děje a je pomalu drcen nějakou vyšší mašinérií. Bohužel tady to vydrželo půlku filmu. Takže dávám poloviční hodnocení. 2,5 hvězdy, které za velice povedené herecké obsazení zvedám na tři. ()

Tominni

Po čtyřech dnech komatu se Martin Harris probere a zjistí, že je po jeho identitě, ani jeho žena se k němu nehlásí a do toho se ho pokouší zabít nájemní vrazi.......Film, který je možná až moc chladný.......mrazivý Berlín, nájemní vrazi, možná i proto trochu chladnější hodnocení, filmů o agentech je spousta a řada z nich je lepších. Pro mě Jaume Serra udělal krok zpátky od skvělého filmu Orphan. ()

Pitryx

Tohle já můžu, i když ne stále. Velmi dobří herci, dobrá režie. Ne že bych na to koukal pořád dokola, ale někdy v budoucnosti možná… I když podmínka je, abych zapomněl to překvapeníčko a souvislosti. 201401310/0 ()

kabeck

Obstojně zvládnutý film, který se na počáteční banální zápletce otočí o 360 stupňů a na diváka chrlí jedno překvapení za druhým. Osobně mě velmi překvapil konec, který sem ani v nejmenším nečekal takový. Celý film je obstojně zvládnut, jak co se týče režie a scénáře, tak kamery a hudby. Liam neeson podává docela potěšující herecký výkon (Ostatně jako ve všech podobných filmech ve kterých hraje) Docela se ještě divím, že je furt v takové kondici, je to frajer. Celkově film hodnotím 95 % ()

zubrik66

Predvečer natáčania si Liam číta scenár a búcha si hlavu o stenu, toto som už asi videl...ale kde? a potom mu došlo, hrá tam taký chalan s hranatou hlavou a Bourne po Liamovský bol jasný. ()

subic

Super počátek, zajímavá zápletka, krásně vtahuje do děje. Americký pár v Berlíně, on je doktor, jede na kongres a ubytovává se v luxusním hotelu, jenže v ten moment má autonehodu, ztrátu paměti a taky ztrátu identity. Pak zhruba kolem návratu do nemocnice dojde ke uvolnění tempa a říkám si, kde už to bylo, kde už jsem to viděl, to není úplně originální zápletka. Zde se nabízí nápadná podobnost s filmem 48 hodin v Paříži (1988), Roman Polanski/Harrison Ford. Zajímavou roličku zde má Bruno Ganz. Jde o celkem zajímavou podívanou s ne tak úplně očekávaným rozuzlením, s trochu delší stopáží a přiměřeně ubíhajícím dějem. Liam Neeson nám poslední roky na stará kolena nějak zakčněl. I taky vlastně není doktor, ale cvičený zabiják. 70% ()

nula87

Dobře natočený, nicméně x-krát recyklovaný thriller, aneb "Všichni jsme tajní agenti, i když o tom nevíme..."60% ()

Brano

Film síce nie zlý, ale tak na jedno pozretie. Herci aj zápletka dobrá, ale celé je to zbytočne rozťahané, dlhá stopáž. Takisto výborne tempo z úvodu nevydržalo a koniec už bol nudný a nezaujímavý. A v niektorých momentoch tomu chýbala logika a od začiatku to bolo dosť predvídateľné. ()

Slunik

Celkem vydařený thriller, který se tvůrci (nechápu proč, z nudy?) na konci pokusili proměnit v hodně nevydařenou komedii (parodii?). Nechybí dobře koukatelní herci, myšlenka, honičky na silnici, napětí, pěstní souboje, ale s pokulhávající logikou tomu chybí ta správná chemie a ze šejkru vypadl hodně slabší Bourne. ()

mrclTV

Hneď sa mi tu niečo nezdalo, Neeson a hraje neohrabaného doktorka? Samozrejme, že nie, veď tento film je pravý mix Taken (bez hľadania svojej dcéry) a Bourna (bez Bourna). Čiže, čo z toho vyplýva? Celkom slušný film a Neeson tu ukazuje svoj štandard. Lenže stačí vidieť raz a potom naňho ľahko zabudnete. ()

riza-do

Poutavý příběh, dobré herecké obsazení, honičky aut v evropských ulicích, ztráta paměti, vědecká obec, tajní agenti, nečekané zvraty za každým rohem, člověk si není jistý komu ze změti postav lze a komu nelze věřit. Snad až na důvěryhodnou taxikářku. Ale celkově tomu prostě něco chybí, nějaký ten lesk a třpyt pro hvězdičku navíc. ()

JosefTomas

Problém filmu je, že se počítalo s dalším 96 hodin, což je špatně. Přesto je film stále skvělý thriller. S amnézií se sice v poslední době roztrhl pytel, ale zde se to tvůrcům daří držet trochu v jiném duchu. Finále trochu hraje moc na efekt a akce je málo, ale jinak to jako nenáročná oddechovka funguje. ()

Hawaj

Řemeslnej triler co si půjčil recept na dobrodružství z eskapádních honiček s vytřešteným Harisonem Fordem. Postarší sympaťák v nesnázých, samozřejmě Američan, je vtažen souhrou náhod do nechtěného přatelství s moc sympatickou holkou na okraji společnosti a čelí neznámému nebezpečí a neví proč. Tentokrát dokonce ani nevi kdo je. Klasicky nepadnoucí americkej kásting rádoby cizinců naštěstí zachraňují pořádní němečtí herci v čele v parádním Bruno Ganzem. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)