Lilloos

Horory nemám ráda, ale věřím, že pokud by je někdo dokázal natočit tak, aby se mi líbily, byl by to právě Fincher. A skoro se mu to povedlo už tady. V budování bezvýchodné depresivní atmosféry totiž absolutně nemá konkurenci. Škoda těch zbytečných prasáren, nebo jak to nazvat, a závěrečné akce, která vůbec nebyla nutná. I tak se jasně jedná o doposud nejlepšího Vetřelce. Jo a Sigourney bez vlasů opravdu prokoukla, ať už vzhledově nebo herecky. ()

Dlubal David

Atmosférou návrat k původnímu konceptu. ■ Nejdepresivnější. ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [90/100] ■ (V) [80/100] ■ (H) Sigourney WEAVER [95/100] ● Charles DANCE [90/100] ● Charles S. DUTTON [95/100] ● Paul McGANN [85/100] ● Brian GLOVER [80/100] ● Ralph BROWN [80/100] ● Danny WEBB [80/100] ● Holt McCALLANY [80/100] ● Christopher FAIRBANK [80/100] ● Pete POSTLETHWAITE [95/100] ● Peter GUINNESS [80/100] ■ (♫) [80/100] ■ (E) Alien (1979) ● Aliens (1986) ● Alien: Resurrection (1997) ● Prometheus (2012) ● Alien: Covenant (2017) ● Life (2017) ● Predator (1987) ■ (DAB) [77/100] ■ (Č) 5+ ■ (P) [TV] [CZ] [78/100] ■ (N) [Pátek, 17-II-2017; 21:51] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [DC] [80/100] ■ (C) [85/100] ()

Flopik

U mňa podobne ako pri minulých dieloch. Pozerať sa to dá, celkom to aj baví a herci hrajú super. Avšak celkovo ma to nejako viac neoslovilo a na konci to bolo snáď nekonečné. Čistý priemer. ()

husokachna

Já tam toho Finchera prostě nevidím, nemůžu si pomoct. Budu asi nefér, protože jsem ne vinou filmu nejednou usnul a umocněnýho Aliena jsem tak viděl asi natřikrát, což atmosféře moc nepřidá. Ale přes veškerá pozitiva, jakými je třeba atmosféra vězeňské planety (začátek je boží), to byla po většinu času spíš nuda, kde jsem neviděl žádný výrazný režisérský otisk (na rozdíl od všech ostatních Vetřelců 1 až 4) a spíš jsem to tak odzíval. Nebyl tam ani ten děs z neznáma z jedničky, ani hardcore military scifi dvojky ani hnus a divnost čtyřky. Závěr je celkem fajn, ale moc málo a moc pozdě. Víc než kdekoliv jindy bych si tady přečetl rozbor Tetsuův či Douglasův, protože by mě zajímalo, co je na tom pětihvězdičkovýho a rád bych se nechal poučit. Neslabší Fincher...bohužel. Tři průměrný torza Bishopů. ()

kowalski

Tento díl se Fincher snažil podle mě pojmout až moc umělecky což se mu dle mého názoru vymstilo na moje tři hvězdy. ()

RadimFišer

Tak tady to bylo. Pokračování dvojky, která byla lepší. A to se jen tak nepotkává ve světě filmu. Naprosto napínavé až do konce. Junta a poslední zlí lié, co převzali moc nad planetou. Poslední skok Sigourney do olova byl působivý a pohledy a hra face zcela uvěřiltená. Když přišla poslední parta ze skupiny Company, nejlepší byl ten v protstředku. Tajemný a černé vousy. Celkově jsem se úžasně pobavil a musel jsem se jít projít, abych to vstřebal. ()

melloun

Matně si pamatuji, že dvojka byla dost akční, ale opět mě nějakým zázračným způsobem minula a najednou tu mám trojku. Ta se vrací k osvědčenému konceptu z jedničky: úzké šachty, žádné zbraně a jeden super zabiják. David Fincher přinesl některé zajímavé inovace (v sérii Vetřelec opravdu netradiční zakončení), na druhou stranu žádnou depresivní atmosféru jsem necítil a vetřelce zde několikrát zachytil jako zmítající se hasičskou hadici. Je vidět, že finance opravdu chyběly. Nejlepší scénou je ta odehrávájící se v ošetřovně, kdy vetřelec doslova olízne Ripleyovou. Ta se velmi povedla! ()

ashtangi

Přemýšlím, jestli tento film mohl vůbec být o Něčem. Jde o průměrnou podívanou s jednoduchým dějem a nepovedenou hudbou. ()

Venous666

Tak na lavičku tentokrát usedá David Fincher a přináší variantu, že Aliena dokážou zabít jiní než vojáci a nebo S. Weaverová. Tentokrát se s ním utkají kriminálníci a to bez zbraní. Hudba a efekty opět převládají. Depresivní část znásobuje nádherné prostředí skladiště odpadu, kde je více než jeden tunel pro únik :-D 100% ()

Saur.us

I přesto, jak bolestivě, díky rozepři mezi Fincherem a studiem, se toto pokračování zrodilo, dopadlo vše naštěstí více než dobře. Hutná atmosféra, podpořená výborným návrhem lokací staré temné vesmírné věznice a všudypřítomným zmarem. Napětí, tolik potřebné v tomto žánru, dokázal Fincher zároveň se střihem produkce naštěstí vybudovat také. Honičky ve tmavých tunelech z pohledu Vetřelce, podbarvené hutným soundem Elliota Goldenthala fungují opravdu skvěle. Co se dá ale určitě vytknout, jsou trikové efekty spojené s Vetřelcem, vyloženě odpuzující a nezapadající do celkového obrazu. Jedině díky, ve většině času, užité animatronice, je Vetřelec stále tak krásně oslizlé, odporné mostrum, jak ho známe z dřívějška. Kdyby někdy vyšel, a že s největší pravděpodobností nevyjde, Director's Cut, šel by Vetřelec na Třetí určitě ještě o třídu výš. DODATEK. Speciální edice z roku 2003, vytvořená z poznámek D. Finchera, dává Vetřelci na Třetí úplně jiný rozměr a díky 35 minutám navíc předkládá dějově mnohem komplexnější podívanou a mě nezbývá nic jiného, než zvednout hodnocení na plný počet. Proč to jen nešlo už před 11 lety. ()

El-Barto

Na začátku se mi zdálo, že by tohle mohla být nejosudovější část příběhu Ripley, epické zakončení. Osudové zakončení příběhu to v podstatě je, ale vůbec to tak nevyznívá. Atmosféra věznice je dobrá, ale z vězňů nejde vůbec strach, škoda. Nápad na příběh v návaznosti na předchůdce je super, ale nevím jestli za to může studio nebo snad Fincher, ale ve výsledku je třetí Vetřelec o poznání horší než první dva díly. ()

Vrata88

Pro mě to bylo spíše zklamání. 3. vetřelec si od každého z předchozích dvou dílů něco vzal. Jako komplet to ale moc nezapůsobilo. ()

HonzyR

Nemá to hororový nádech jedničky, není to tak akční jako druhý díl. Co je v tomto filmu tedy lepší? Jednoznačně hutná, místy až hluboce depresivní atmosféra, která provází úplně celý film. Fincher je zkrátka mistr na smutné a depresivní prostředí, ale v tomhle filmu, narozdíl od jeho ostatních (Hra, Klub Rváčů, Sedm) to na mě nepůsobilo v tak grandiózním měřítku. Možná kdyby mohl Fincher natočit film podle sebe (a ne tak jak mu to nakáže studio) byl by výsledný dojem a film mnohem lepší. Nebo taky kdyby neexistovaly první dva díly, názor by byl úplně jiný, bohužel Scott a Cameron mě přesvědčili o tom, kdo Vetřelce natočil nejlíp... __80%__ ()

zahadum

Hodnotil som SE verziu ktorá je vytvorená na základe poznámok samotného Finchera, kino verzia je slabota ktorú zostrihali samotný producenti....proste ľudia s kalkulačkou v ruke ktorý o kvalite vedia hovno. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?