Mejdzula

Abych byl upřímný, já po nějakých tady vizuálních orgiích neprahnu (3D taky prakticky k ničemu), nicméně naštěstí byly zabírané skutečnosti abych tak řekl skutečně nestandardní a pozoruhodné, tudíž i přesto, že chovám větší sympatie ke klidným a romantickým záběrům, to bylo moc moc...dobrý. Ze začátku jsem tedy spíše zvracel a musel jsem si zvykat na všechnu ohavnost, kterou s sebou snímek nesl jako motýl, kterému nenávist a zloba utrhly chapadla, ovšem časem se z toho stala celkem zábava, navíc když hrdinní hrdinové se nakonec ukázali býti krásnými bytostmi. S blížícím se konečníkem jsem se více a více nervydrásal (panďulácí a panďulačky mi pomalu ale jistě přirostli k plícím), což považuji za pozitivní faktor a nakonec došlo k třem tečkám... ()

Wade W.

Miller natočil parádne epický film,ale Hardy tam bol priemerný. Gibson bol viac cool v predchádzajúcich filmoch, no asi to bolo i preto že mu scenár dovoloval aj hrať. O trochu viac nechať Maxa a ostatné postavy hovoriť na chvílu trochu spomaliť , a natočit trochu viac neakčných, viac na efekt scén aj mimo púšte by snímku pomohlo, takto išlo často len o jednu akčnú scénu za druhou čo bolo miestami stereotypné. No i tak keď si spomeniem na úvodnú scénu, parádnu nahánačku na autách a besniaceho - zmutovaného Nicholasa Houlta (zmutovaný Tony Stonem zo Skinsu balí ženy aj v apokalyptickom svete hehe ) musím povedať že Miller dokázal vtiahnuť diváka do tohto sveta a vnútiť tú motiváciu zabiť niekoho len kvôli benzínu a niekolkým galónom vody. Po druhom pozretí o pár mesiacov na počítači spolu s deleted scénami - stereotyp pri akčných scénach sa vytráca film je i pri svojej epickosti najlepšie vhodný na DVD štýl pozerania. ()

Gregor_Samsa

Explozivní never-ending akce, která chytne hned od počátku a skončí až s titulky - je to JÍZDA a kvůli tomu na ten film stojí jít. Tom Hardy je - sorry - neslaný nemastný, ale Charlize Theron umí hrát a ukradne si film pro sebe stejně tak, jak borci na houpavých tyčích na jedoucích autech vytahují z konvoje modelky bez duše :-) 80%. ()

lubostar

Tak sme sa dockali pokracovania kultovej serie, ktorej prvy diel som videl este v rannom detstve z VHS kazety. Film je necakane humorny, ale zaroven v nom nie je nic samoucelove alebo silene. Zaroven sa film drzi povodneho konceptu (Max nie je "hrdinom na vyslni" ale drzi sa v uzadi, v zavere filmu sa skromne pobera svojou cestou, vela vedlajsich postav pocas filmu zomiera... atd). Niektore sceny su tak "zle" az su famozne (V8, priemerna smrt, volam sa Max, ziarivy ako chrom... ). Fanusika tiez mozu potesit referencie na predchadzajuce diely (hracia skrinka, zlyhanie brokovnice, oklamanie nepriatela prazdnou brokovnicou...). Dejova linia nikdy nebola hlavnou devizou Mad Maxa, ale zato efekty a akcia vyvazuju zazitok dokonale. Tom Hardy bol dobra volba na ulohu Maxa. ()

serdehelan

Slovo "MAD" v názve rozhodne nie je náhodné, je to čístá šialenosť. Druhá časť názvu: "Fury Road" je popis vlastne popis celého deja. Adrenalínová nakladačka plná zrúdičiek a modeliek, kde si človek skutočne zarochní, jak príjemne za čiaru až sa dá stále v Hollywoode zájsť. Hardymu už od čias TDKR svedčí náhubok, Theronovej mechanická ruka, Nicolas Hault sa prvý krát nebol na zabitie. Pred Millerom smekám. Komerčný úspech pre mňa trochu prekvapujúci, pretože to skutočne nie je potrava pre každého, ale u ja som sa nasýtil do plna. Mnam. ()

geedee

Nebylo to jenom žůžo, bylo to ULTRA ŽŮŽO. Křápaly plechy, křápaly smyčce, křápaly kosti, křápaly zbraně.... No, křápalo toho hodně, ale ROZHODNĚ ten film CHCI vidět ještě minimálně dvacetkrát. Fakt jsem si po dlouhé době pošušňal. Jen Jedna výtka: Bylo to krátký. Mr. Miller, thank you VERY much... ()

kyrysar

Výborný akční nášleh. Jeden dostal totálně nadupanou akční pecku. A není se čemu divit, protože tohle je taková ta klukovská fantazie :) Navíc prequelům či sequelům se momentálně daří stejně jako Marvelovkám. Navíc to není žádná laciná a divná podívaná, která by chtěla jen ždímat Maxe. Díky Georgei. ()

hufnagel

Výnimočná geniálna šialená jazda akú som už roky nevidel.Pri tomto filme ostáva rada blockbusterov z posledných rokov úplne v hanbe.Charlize Theron ma ohromila už v Monsterovi,ale tu jej Furiosa bola dotiahnutá až k perfekcionizmu.Určite bude zaujímavá uncut verzia. ()

veverysiak

Ja viem, moje hodnotenia Jednotky až Trojky budú v úplnom rozpore s týmže Štvorky, ale pokúsim sa vysvetliť, najprv mínusy Štvorky - kultová séria sa nevolá Mad Max len tak pre nič za nič, je založená na sprvoti nadpriemernom jedincovi, postupne narastúcom do veľkosti poloboha, novodobý Max je druhotriedna akčná postava, ktorú zatieňujú svojím rozsahom všetci okolití komparzisti, pokiaľ MM spravil z Mela akčnú hviezdu, Tomovi ani zďaleka nedovolil ukázať, čo v ňom je, nuž a napokon len subjektívna vec, mám rád akciu, ale toto je taký nárez, že buď to treba vidieť ešte minimálne raz a dovstrebať tú hektiku, alebo to bolo treba odľahčiť zopár päťminútovkami na hlbší nádych, ale klady jednoznačne prevyšujú, milujem filmy na jeden nádych, akurát že toto bolo na mňa veľké sústo, určite pozriem znova, takže 85%. ()

Karin00

Stále na kolech, ale i tak se krásně podařilo rozvíjet vztahy mezi postavami, nejvíc se mi líbia "romance" mezi vlčákem a jednou z dívek :) Vizuálně excelentně do detailů promakaný film, plno supr vychytávek, což mě oslnilo úplně nejvíc :) a hudba se velmi k filmu hodila. Maxe jsem vnímala spíše jako vedlejší postavu. ()

belmonďák

Bohužel žijeme v době kdy režiséři v důchodovém věku ukazují mladší generaci jak se točí filmy. George Miller před 36 lety patřil spolu s Georgem Lucasem, Stevenem Spilbergem, Rydley Scottem a Jamesem Cameromen k vlně filmařů kteří bořili mýty a ukázali světu že film nezná tvůrčích hranic. Umetli cestičku a ukázali správný směr svým následovníků. Následná generace režisérů si ale k srdci vzala pouze to nejhorší ponaučení a to jak z diváků vytřískat co nejvíc peněz za vstupné do kina a za prodej dvd + různých blbůstek kolem jejich "díla". Až na pár vyjímek potvrzujících pravidlo (sourozenci Wachovští - Matrix, Christopher Nolan - Počátek a svého času Luc Besson - Pátý element) úroveň akčních (katastrofických) filmů klesá a nebýt výše zmíněných "důchodců" nebyl by prakticky důvod proč vlastně ještě chodit do kina. George Miller nám všem ukázal že naděje na vzkříšení pořádného bijáku stále je a laťku kvality zvedl natolik že bude trvat jistě dlouho než režisérské titány někdo z jejich trůnu sesadí. Nevím zda-li je to dobrá zpráva či ne, ale v tomto okamžiku to není důležité. Po delší době jsem měl důvod jít do kina a nelitovat svého rozhodnutí - film je jedním slova PERFEKTNÍ!!! ()

BrusVejn

TRIUMF. Mad Max v dnešnom prekomixovanom filmovom svete plnom snímkov na zakázku dokázal priniesť niečo, čo som ešte nikdy v takejto podobe nevidel. Mal som štastie na výbornú projekciu v Londýne, kde sa celé kino doslova triaslo pri každom výbuchu a náraze auta. Za podpory úžasne našlapanej hudby a nádherného vizuálu som mal pocit, že sledujem niečo nevídané, niečo dokonalé. Stred filmu bohužiaľ stráca na tempe a niektoré časti by som z neho bez váhania vystrihol (nočné sekvencie, rozhovor so starými ženami), ale koncová sekvencia znova prináša akčnú nálož, ktorá nemá obdoby. Charlize Theron úžasná a krásna aj s krátkymi vlasmi, Tom Hardy predvádza taktiež zapamätatelný výkon a spoločne s Nicholasom Houltom završuje svätú hereckú trojku, ktorá film posúva ešte do väčších výšin. Celkovo nejde o dokonalý film, ako by sa mohlo zdať po približne štyriridsiatich minútach filmu, ale v dnešnej dobe ponúka niečo tak nevídané, že mu všetky menšie neduhy odpúšťam. ()

necrosrandist

Chybělo opravdu málo, abych při projekci začal týct ze všech otvorů najednou, měl jsem vážně na krajíčku. Fantasticky natočená, čistokrevná akce, u který jsem většinu stopáže čuměl s otevřenou tlamou. Teprve tady si uvědomíte jak moc všem těm CGI festům chybí takový to poctivý pitcho, kterýho jsou tady vysloveně galony. A kdybych měl MM:FR vyjádřit jedním slovem, vyberu si „suverénní“. Prostě tempo furioso! ()

blade23mc

Akce,akce, akce! Aspoň hned od začátku a pěknou dobu. Nářez od začátku, který vás hnedka vtáhne a neodtrhnete se minimálně do půlky, kde se to trochu zvolní a rozjede více nějakých těch dialogů. Spousta ohně a ještě víc nekonečné pouště. Efekty a scény parádní. Prostě jedna velká filmová divoká jízda tam a zase zpátky, která vás zarazí do sedadla a rozhodně není šance se nudit. Pecka letošního roku! 99% ()

rasomaso

Nic moc, čekal jsem to o dost lepší soudě tady podle těch komentářů. Za 3,5 bodu, první půlka je bezduchá řezačka. Je bezduchá řezačka, která se alespoň obtěžuje vysvětlit okolnosti jako například riddick číslo 2, pak je bezduchá řezačka která má asi tak jeden monolog na 20 minut, který nevysvětlí nic - a to je Mad Max. Druhá polovina měla alespoň nějakej děj, jinak by se film měl přejmenovat na Mad Max: Cesta tam a zase zpátky. Ale abych jen nečernil tak film má dost dobrej vizuál a v rámci žánru (šílená bezduchá řezačka) je to ještě docela dobrý. Kdyby tam bylo nějaký propracovanější backstory tak to mohlo bejt o hodně lepší. ()

Tribe

Opravdu síla, která se jen tak nevidí, a po dlouhé době film, který mě dostal do nepopsatelné nálady, kterou jsem pak měl celý den. What a lovely day!... To jo. Jako celek to je tak na 3*, ale jednotlivé záběry, scény a nápady, člověka prostě pohltí, a to se počítá, to mám na filmech rád. Jo a "krevní vak" mě uzemnil :-D ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi