Připravte se na vzrušující jízdu vašeho života! Dosavadní osud mladého studenta se převrací úplně naruby, když zjistí, že staré otlučené auto, které dostal od svého otce, dokáže létat … Příležitosti, která se mu naskytla, využije se vším všudy. Z nuly se stává hrdina a bojovník proti zločinu zvaný “Černý blesk”. Vůbec ale nemá tušení, že síly zla jsou v pohotovosti, touží po jeho zázračném automobilu a v honu za ním se nezastaví před ničím, i kdyby to mělo stát lidské životy a zkázu města. Dobrodružstvím nabitý akční film vznikl v produkci Timura Bekmambetova (režisér Wanted), na speciálních efektech se podílel tým z filmu Wanted a kaskadéři z filmů Agent bez minulosti a Quantum of Solace. (oficiální text distributora)

Tony.cs

Teda rozhodně velice příjemný počin. Nečekal jsem něco tak chytlavého, příjemného a hlavně s tak sympatickými herci. Sice tak trochu Spiderman v ruštině, ale jinak docela sranda. ()

Kaluž

Ruský Peter Parker se nad Moskvou prohání v létající Volze a na paty mu šlape diamantový magnát. Parádní superhrdinský biják šmrncnutý poetikou československých seriálů pro děti a mládež. Chci pokračování, ve kterém nakoukneme do minulosti, titulek na poslední straně hlásá: ”Co se to děje za železnou oponou? V totalitou zalité Moskvě pracuje na přísně utajovaném projektu trio nejlepších sovětských vědců. USA se snaží nakouknout pod pokličku a vysílají do Moskvy jednoho ze svých nejlepších agentů (samozřejmě superpadouch se superschopnostmi). Konspirace, špionáž, láska a jedna černá Volha. Již příští měsíc v dalším čísle Černého blesku!” ()

slunicko2

Co takový nanokatalyzátor ve staré Volze způsobí radosti aneb Pro vzlétnutí sešlápnout oba pedály současně. 1) Nepříliš sympatický hlavní hrdina (příjemný 23letý Grigorij Dobrygin) si hraje na ruského Supermana a prohání se pěkně osvětlenými moskevskými ulicemi v euforii, že chruščovské "dohnat a předehnat" se stalo skutkem. A opravdu - závěrečná scéna nad Rudým náměstím za hudebního doprovodu vítěze Eurovize 2009 Alexandra Rybaka je roztomilým zakončením snímku. 2) Dětské triky s létající Volhou mi připomněly na podobné technické úrovni létajícího Čestmíra, budiž mu země lehká. 3) Posměšky ale nejsou na místě. Ruský Volgamužščina je sice genetickým hokus pokusem míchajícím snad všechny existující bojovníky za dobro made in USA, přesto však je tento mix koukatelný a když přivřeme oči i uši, i docela zábavný. Přes všechno epigonství je totiž především ruský, i když se vášnivě snaží nebýt. A právě absence amerického ducha (konec konců i amerického prostředí) činí tento snímek snad i zajímavým. ()

Herr_Flick odpad!

Spousta malých nesmyslů spojených v jeden velký, ke všemu originálně postavený na základech Spidermana. Neoriginální, neatraktivní, nedotažené. V porovnání se stovkami jiných filmů hodnoceno bohužel bez hvězdičky. ()

Dexter1

Rusi si spravil taký svoj blockbuster sprvkami komixoviek á la Spider-Man. Ide o veľmi jednoduchú zábavu s fajnovými špeciálnymi efektami, nadupaným soundtrackom a prekrásnou Ruskou v hlavnej ženskej/dievčenskej úlohe. Od filmu netreba očakávať samozrejme žiadne zázraky ale prvoplánovú zábavu. Ak si ulietavate na amerických letných blockbusteroch tak si užijete rozhodne aj toto. ()

Skip

Představte si ruský film o obyčejném studentovi, který dostane k narozeninám černou Volhu z roku 1968, která ale není obyčejnou starou krksnou, jak by se mohlo zdát, ale je v ní nanokatalyzátor, tudíž může létat, čehož student využije nejprve k vydělávání peněz a posléze je z něj superhrdina bojující proti zlu. Dá se na to koukat? Kupodivu ano, ale musí být člověk hodně nad věcí a se závěrečnými titulky si oddychne, že už je tomu konec. ()

Cl3ricK

Docela mě mrzí, že Černému Blesku nemůžu dát alespoň 4 hvězdy. Prostě tenhle film se stráášně pomalu rozjížděl. Jinak je to fajn blockbuster. Auto je príma, i hlavní hrdina je sympaťák. Jen ten záporák mohl být, no lepší. ()

MrPierc

V USA verzi bych tomu nedal ani 2*, ale Rusové to umí vždy obohatit vtipem, lehkostí a lidskostí. Sice si půjčili námět superhrdiny alá Superman, ale funguje to a stačí vám na to stará Volha :-) Tenhle film s realitou nemá nic společného (hlavně ohledně čistoty oblečení lidí a pořádku doma), ale film pobaví a o to mu šlo. Takže jasná volba na volné odpoledne s tvarohovými pirožky a čajem k tomu. ()

shyster

Spíš horší průměr. Je to prostě kopie všech možných amerických superhrdinských filmů v ruském kabátě. Takže trošku víc přepálenější, bohužel ale tomu chybí ten správný drajf jako u Hlídek. Takhle to často vyzní dost směšně a trapně. Možná nebyl nejlepší nápad se na to dívat s americkým dabingem. ()

Nach

Trochu podobné americkému filmu Zelený sršeň, ale více pitomé a o trochu více nelogické i nepřehledné v akčních scénách. Přesto nelituji času stráveného nad tímto snímkem. Žánrové klišé je sice značné, ale funguje, což je to podstatné. Přesto ale na čtyři hvězdičky je to stále málo. I kvůli záporáku, který mě prostě nenadchl a vlastně docela i nudil. 65% ()

pakobylka

Zvláštní ... jakoby se přítomnost na chvilku zastavila - a dovolila minulosti, aby ji dostihla. Jakoby se z jejich setkání zrodil příběh, který nese znaky obou. Je poskládaný z prvků, které opsal z různých zdrojů, přesto je dostatečně přitažlivý, aby dokázal zaujmout. Ruského původu ve spojení s bezelstnou neobratností i osobitou lyrikou dokonale využívá ve svůj prospěch, neboť právě originální mix jeho vlastností ho staví do odlišného světla - a umožňuje mu vyniknout. Budiž mu přáno, navzdory všem svým nedostatkům má srdce na správném místě, mládí na své straně - a budoucnost před sebou. ()

laik_60

Joj ! to sa nám JOJka zase "blisla",jednotkovým filmom na úrovni odpadu.Viac k tomu škoda dodávať, je to nekukateľné ani v telke, lepšie urobiť si oddych a pospať si. ()

klida

Sympaticky naivní ruskej film plnej záběrů Moskvy a ruskýho popu, kterej sice opisuje, kde se dá, ale mně to nevadí, protože jsem se bavil a to je rozhodující. (22/06/10) ()

Sabrewulf odpad!

No ty vole, já jsem si podle tupoučkého obsahu myslel, že půjde o nějaký komediální film se superhrdinou a oni to mysleli naprosto vážně!!! A ty ruské songy k tomu. Ajaj, to byl trapas. ()

Šuplík

Úhm, berme do úvahy, že sme v roku 2009. Efekty v o rok staršom Iron Manovi sú cca na rovnakej úrovni. A toto natočili Rusi, chápeme sa. Niekto môže celú vec zmietnuť zo stola s odôvodnením, že ide o vykrádačku podobných amerických záležitostí. Ókej, to je možné. Ale povedzme si to na rovinu. Film je hodne podobný napr. na Spider Mana. No keby som ich porovnával ja, Spideymu s Hollandom by som dal 3/5, verzii s Maguirom 4/5 - no a Čiernemu Blesku nemôžem dať inak ako plný počet. Jednoducho je to pecka už len tým, že to nezosmolil strýčko Sam. V ruskom podaní naberá americký námet úpne iné dimenzie. Plus originálny humor, napätie, akcia, výkon hlavnej postavy, tá sranda s iPhonom 3... Iste, nie je to halyvúd. Ale je to nárez. ()