Rozvedená Mary Kee je vystrašená telefonáty od neznámé ženy. Když neznámá sdělí, že je z minulosti, Mary se pokouší kontakt ukončit. Volající se však nedá odbýt a chystá děsivou pomstu. (LIVINGDEAD)

sidzej

Námet skvelý, žiaľ spracovanie veľmi priemerné a amatérske. Napriek tomu niet núdze o hustú atmosféru a napínavé okamžiky. ()

hous.enka

Právě mi přibyl další důvod, proč nezvedat telefony :) Ve filmu není ani tolik lekaček, jako spíš tíživá atmosféra a plíživý strach z toho, jak to nakonec všechno je. Musím říct, že jsem byla dost překvapená koncem. Možná až trochu zklamaná. Kdyby to končilo trochu jinak, dával by film větší smysl. Takhle je to takové... nedomrlé. Spíše strašidelné, ale trochu nezábavné. Tak trochu jiná Frekvence... ()

berusche

Nedá se tomu upřít, že to chvilkama mrazí a je to děsivé. Stejně tak se tomu nedá upřít, že se zřejmě scénáristovi vytratila myšlenka, která tam asi původně být měla a pak nějak záhadně ji možná někdo zapomněl osvětlit. Ne, říkáte, že nezapomněl?!? V tom případě je jasné, že tohle se nezdařilo, poněvadž ačkoli chápu, kam paní v telefonu směřovala (což je asi jasné asi po druhém jejím telefonátu), není mi moc jasné, proč si vybrala Mary ani to, proč měla tuhle potřebu. Ježiš, tak už jste tam rovnou mohli naflákat, že byla zlej duch a byl by klid, stejnak to v důsledku je jedno. ()

honajz2

MOŽNÉ SPOILERY 3/4 filmu je to nějaká pošahaná verze Frekvence (+ jiných filmů), kterou to připomíná fakt hodně, jenže je to podané chladně, nudně a bez atmosféry. Ta poslední čtvrtina sice pořád připomíná Frekvenci, ale o něco míň a spíš tam rozjíždí jiný a poměrně zajímavý nápad. Sice bych se vsadil, že i ten Parkhill odněkud sebral, ale aspoň to ten film konečně oživilo. Ale taky je nutné přiznat, že má Parkhill štěstí v tom, že si nemůžu vybavit odkud, jinak bych byl asi kritičtější. Ačkoli to má mrazivé momenty a ten závěr je jakž takž napínavý, stejně tomu nedám 3*. Ani slabé. Když se nad tím zpětně zamyslím, nechápal jsem (a nelíbil se mi) ten divný temný filtr a navíc se obávám, že i The Caller bude tím hororem, na který si za čas už ani nevzpomenu. Btw bůhvíjak psychologický ten film není a ten žánr by tu rozhodně neměl být na první místě - kvůli tomu jsem tak trochu naletěl. Lepší 2* ()

bourec

Sice to mučení hlavní hrdinky prostřednictvím telefonu,a navíc z minulosti bylo ok,ale ty scénaristický zádrhely byly dost znát.Vlastně po hodině a dvaceti pěti minutách si kluci vzpoměli,že je ten film taky potřeba nějak ukončit,tal bum a je to.40%. ()

Pilgrimka

Seriously?...Toto ako čo malo byť?!....Ani se mi nechce věřit, že v tom má prsty VB. První půlhodina se nechutně táhne. Druhá půlka je napínavá asi jako stékající kapka po jednom oroseném. A konec? No to snad ani sir Parkhill nemyslel vážně. Špatně zpracované něco, co mohlo být geniální. ()

Khumbac

No ty vlasy herečky Rachelle byly úchvatné, stejně jako celá ona sama...oblíbil jsem si ji nyní. Hudba a zvuky ve filmy byly příjemně strašidelné. Ten její byt byl zajímavě deprimující i bez vyzvánějícího telefonu. Upír Moyer hraje také dobře. A Guzmana....toho jsem si oblíbil již dávno :) ()

zolo23

Filmový plagát pekný, prvé čo ma napadlo bolo, že by mohlo ísť o prekvapivý, napínavý thriller typu Telefónna búdka, ale to by som chcel mnoho...že? Prvá tretina napínavá, mysteriózna a nič nenasvedčovalo tomu, že by som dal nejaké nízke hodnotenie...Ale, to čo nasledovalo potom ma nepríjemne odrovnalo. Čistý chaos ,už sa mi ani nechcelo tipovať kto tu je vlastne "živý".. Akosi som to celé nepochopil a popravde ani som už veľmi nechcel. Je pravda, že som pri tomto filme stiahol liter červeného vína, ale že by to bolo kôli tomu? Kto má rád "mysteriózno" s prvkami hororu a debilnou pointou..nech sa páči. Ja ďakujem neprosím ()

Šakalík

Já bych netvrdil, že tenhle film něco přímo kopíruje, i když samozřejmě námět mimočasové komunikace už několikrát zfilmován byl (vzpomeňme třeba výbornou Frekvenci). Tenhle snímek jde ale vlastní cestou, ten mimočasový prvek v něm působí velmi nenuceně, přestože se jedna o docela těžký kalibr. Film je dobře natočený, má spád a doprovází ho podmanivá hudba, takže děj diváka vtáhne naplno, na čemž má zásluhu i skvělé herecké obsazení (především Stephen Moyer se před kamerou doslova vyjímá :-)). Film obsahuje i několik silných scén (pozor SPOILER – potrestání Mary Lee opařením horkou vodou) a i samotné finále je navýsost delikátní. Mně se to prostě líbilo. A hodně. ()

Forsberg11

Po pár dňoch som už aj zabudol o čom to bolo a tak ani neviem čo k tomu vlastne napísať. Zapamätal som si sexicu v hlavnej úlohe a posledných asi desať minút, keď sa asi začalo niečo zaujímavé diať. 60 %! ()

MareT.

Pro mě naprosto příjemné překvapení. Nevím, jestli to bylo především proto, že jsem o filmu nevěděl zcela nic dopředu, ale napětí by se dalo příjemně krájet. Jen je škoda poslední scény a některé věci byly ve scénaři až moc předvídatelné. Být váma, tak si nečtu žádné komenty, žádné obsahy a skočit po tom po hlavě. Myslím si, že nebudete litovat. ()

Orthank

Po dlhšom duchárskom suchu a hneď také milé prekvapenie. Každému je po dopozeraní síce jasné, že sa jedná len o natiahnutie dobrého nápadu, no aj napriek tomu sa režisérovi podarilo vykúzliť pár dobrých mrazivých situácií. Skôr ako o horor sa jedná o veľmi pochmúrny triler, kde obsah vyhráva nad formou. Viac pritlačiť na pílu by možno neuškodilo, ale kto má radšej jemné mrazivé šteklenie zmyslov a množstvo prázdnych "ľakačiek" ako hektolitre krvi, jedná sa o tutovku. The Caller je podarená priemerná práca, ktorú o kus vyššie ťahá práve super nápad. Jediný problém je v obmedzenosti príbehu. Ten si síce vytvoril svoju vlastnú nenáročnú logiku, ktorá nemá výraznejšie diery a proste funguje, no tým sa ochudobnil o viacero zaujímavých alternatív a rozsiahlosť, nech to v prípade hororu znie akokoľvek podivne. Každopádne po dlhšom suchu sa jedná o celkom príjemné privítanie do pochmúrnej jesene. ()

Teabag

A dobré to bylo. Je už poměrně vzácnost narazit v hororu na originální nápad, takže za něj a překrásnou Rachelle Lefevre (ty vlasy!) solidní 3*. ()

sona123

Těch klasických hororů, kde jsou lekačky, nějaká, byť ne duchaplná zápletka, je dnes jako šafránu. Dnes jako by jen ujíždělo na perverzitách a sadismu. Takže jásám, když narazím na klasický horor, byť lehce tupý a příšerně nenápaditý. Ta rádoby zamotaná zápletka mne tedy moc neuchvátila a nedostala. Zapomenu. Ale stejně, něco to do sebe mělo. 4**** z nostalgie - jak se dřív točilo. ()

TaanStari

Nesnáším, když ve filmu vidím tolik děr, že musím na IMDB Boards, abych zjistil, jestli jsem to vůbec pochopil. A i kdyby tam díry nebyly, ten film jede celou dobu na půl plynu, nic se pořádně neděje, herci se nesnaží a celé to nakonec prostě vyšumí... ()

Kingjiri

Hlavní zápletka staví na paranormálnim jevu použitym ve Frekvenci. Na jednu stranu nabízej "skoky" v čase, kdy se minulost tváří jako přítomnost (a může jí v reálnym čase ovlivňovat), scénáristům hodně možností. Na druhou stranu, když se nad tim člověk zamyslí (a bere v úvahu, že je to opravdu možný), má to spoustu logickejch nesrovnalostí. Ale čert to vem, protože využití tohohle jevu pro strašení hlavní hrdinky působilo v rámci žánru dost originálně. Trvá delší dobu, než se Caller pořádně rozjede, ke konci ale atmosféra pěkně houstne. Čtvrtá hvězda byla na dosah, jenomže to chtělo ještě víc využít potenciálu, kterej ústřední námět nabízel, tři silnější hvězdy. ()

IdaHutt

Váhala jsem, zda nedat vyšší hodnocení, poněvadž nakonec to bylo přece jenom lepší, než jsem čekala. O jednu hvězdu jsem ale snímek degradovala - ne kvůli tomu, co recykloval z jiných filmů, ale kvůli tomu, že v závěru nevyužil možnosti, která se nabízela a díky které by mohl posunout vyznění nad úroveň pouhých hororových hrátek s časem. Abych se nedopustila spoileru, tak snad pouze zalituji, že se změnou podmínek se (zákonitě!) nezměnil také charakter postavy, respektive všech postav. Kdyby to autoři dodrželi, musel by být epilog úplně jiný. ()

Pavel82

Tyhle hrátky s časem alá Frekvence mám hodně rád...největší problém tohoto snímku ale je, že to nebyla jediná inspirace...kradlo se totiž, kde se dalo. Každý si určitě něco vypůjčeného najde. Romantická linka jasně prvoplánová a i dítěti muselo být jasné, co se stane. Bohužel ani režisér tento "zásadní" moment příliš nevyzdvihuje a nechá jej jen tak proplout kolem. Vkrádá se tedy otázka, zda nebyla tahle větev úplně zbytečná. V rámci žánru to ale není zas až takovej průser a minimálně za solidní atmosféru a čekání na každý další telefon jako puberťák po diskošce...tři. ()