Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

Pítrs85

Jednička byla parádní, skoro až strhující podívaná (i když nezastírám, že jsem fanouškem Fincherovi verze, která se nejen lookem Lisbeth drží více knižní předlohy), ale nemůžu si pomoct, druhý díl mě bavil snad ještě víc. Možná je to i tím, že jej nemám s čím srovnávat, narozdíl od jeho předchůdce, protože i z knižní trilogie Milennium jsem měl zatím tu čest jen s Muži, kteří nenávidí ženy. Noomi Rapace, přestože rozhodně neodpovídá knižnímu popisu metr a půl měřící a čtyřicet kilo vážící hackerské anarchistky, si pro sebe ukradla celý film a to nejen díky faktu, že se jí, na rozdíl od minula, dostalo většího prostoru. SPOILER- Odhalování její minulosti, jenž se proplétá s přítomností, na mě však nezapůsobilo asi tak jak mělo, navíc ono „já jsem tvůj otec, toto je tvůj bratr“ působilo malinko klišoidně. ()

Sofia

Zatímco první díl byl jako temný thriller pro zfilmování jako stvořený, druhý a třetí díl jsou pro filmové plátno docela nevděčná témata - příliš mnoho vedlejších postav, jmen (a přiznejme si to, kdo se má v těch švédských jménech jako Björck, Bjurman, Nielman atd. vyznat) a tolik informací, že by scénárista musel být geniální, aby se mu to pro film povedlo úspěšně přepsat. Neznalci předlohy se v tom musí zákonitě ztrácet a mě jako znalce předlohy naopak rušilo značné zjednodušení. Nejsem taky moc spokojená s výběrem vedlejších rolí (Erika, Sonja Modig, Malin) - což bude ale tím, že se ve filmu jen mihly, zatímco v knize s nimi strávíme o hodně víc času. Filmový průměr, který ale přesto stojí v kontextu celé trilogie za shlédnutí. Srovnání film / knížka (Stieg Larsson) - 2/8. ()

Necrotongue

Oproti prvnímu dílu došlo k šílenému propadu,neříkám,že je to katastrofa,ale od švédských tvůrců bylo nečestné a nesportovní,že mě prvním dílem doslova namlsali a dvojku tak trochu zkrouhli.Problém nevidím v hereckých výkonech ale ve scénáři,připadá mi,že se snaží vytáhnout z knižní předlohy všechny zajímavé zápletky,jenže zapomíná na pojivo,takže některé věci se volně vznášejí v prostoru,ale chybí kontext a někdy i logika.Je to velká škoda,potenciál knihy zůstal z větší části nevyužitý a já nemůžu hodnotit lépe než 3*-. ()

mm13

Po sklamaní z prvej časti sa už nešlo sklamať viac. Naviac je tu dej taký prekotný, že ako filmári nemali čas venovať sa hoci len miernemu ponoru do postáv (v tomto smere rezignovali definitívne), tak ani divák to vlastne nepotrebuje, beztak by nedokázal spracovať. Otrocká filmárčina, ale znesiteľná. (resp. ma už nebaví pľuvať) ()

JASON_X

Tři nebo čtyři? To bylo moje dilema... Ale jo, dám za čtyři, když první díl jsem hodnotil plným počtem. Neznám knižní předlohu, takže jsem tenhle za vlasy přitažený severský akčňák sledoval jen jako severský za vlasy přitažený akčňák, nic víc. A vcelku jsem se dobře bavil. Lisbeth se změnila téměř na Jamese Bonda v sukních (tedy vlastně v kalhotech) a životů má nejspíš tolik jako kočka, zápletka byla kriminálně temná a atmosféra akční, avšak stále v evropském stylu. Nejvíc mě zaujal Lisbethin nevlastní bráška, dvoumetrové stokilové násilnické hovado necítící bolest, a navíc albín, naprosto úžasná figura jak z nějakého comicsu. Zasloužil by si hlavní roli v nějakém solidním béčkovém exploaťáku! A její otec s tváří Nikiho Laudy po nezdařené plastické operaci je též k popukání. Povedená rodinka. Teď si tak říkám, jak jsem vlastně mohl váhat s těmi čtyřmi hvězdami... :) ()

Beastmaster4

Nuda, všednost......nic zajímavýho, žádnej překvapivej zvrat....podprůměrnej thriller a absolutně nechápu, co je na něm mysteriózního :-/ Tohle vám klidně může utéct a o nic nepřijdete, to mi věřte. ()

Morholt

Důstojné pokračování první části. Nečetl jsem knižní předlohu, takže nemohu posoudit její využitý potenciál, ale já tohle vnímám jak nadprůměrné, velmi dobře postavené krimi, které se soustředí na Lisbeth a její rodinné "lapálie". Navíc mi tentokrát nevadil Nyqist, ačkoliv mi připadalo, že dostal na úkor Noomi Rapace, která film výrazně táhla, příliš mnoho prostoru. 85% ()

Sawy

Na zakázku dělaný výcuc z geniální (a dlouhé) knihy,který zákonitě nemohl postihnout všechny linky a motivy předlohy.Zatímco první díl byl mnohem sevřenější a jeho zápletka se dala mnohem lépe převést do filmového média,s druhou částí je to mnohem složitější.Ve prospěch základní dějové linie se zplošťují propracované charaktery,střídání několika různých vypravěčů se nekoná a dějové zvraty,které vám v knize naprosto vzaly dech,logicky nemůžou mít ve zředěné verzi ten správný emoční dopad.Vysvětlovací pasáže,které v knize díky fantazii ožívají a působí jako příběhy v příběhu jsou zde podané naprosto statickým způsobem,tedy obyčejným,nijak dynamicky natočeným rozhovorem dvou postav a podobné momenty přicházejí bohužel až příliš často.Film ovšem nejde úplně odstřelit,na to je i osekaný Larssonův příběh příliš silný a Noomi Rapace je příliš dokonalou Lisbeth Salanderovou.Na to,v jakém spěchu se film bezpochyby musel točit,je vlastně úspěch,že nedopadnul úplným průserem,ale jako průměr,který snaživě opisuje Larssonovy knihy,ale jejich kvalit nemá nejmenší šanci dosáhnout. 55 % ()

Lucasion

Od prvního dílu neskutečně velký propad. Zatímco v Muži, kteří nenávidí ženy úzce spolupracovali Lisbeth (Noomi Rapace) a Mikael (Michael Nyqvist) spolu na jednom případu, tak ve dvojce pracují téměř neustále odděleně. Styl mi jednoduše vůbec nesedí. Dívka, která si hrála s ohněm je temná sonda do Lisbethtini minulosti. Obrací karty a snaží se pátrat po muži, který jí vzal dětství i budoucnost. Ovšem pátrání se zvrtne, když umírá mladý pár v Milénium a důkazy ukazují na naší nadějnou hackerku. Navíc dvojka rozvijí i nedořešené vztahy z jedničky. No abych řekl pravdu, tak mě film nebavil. Neměl náboj a ani napětí. Skoro bych až řekl, že se jedná o tuctovou krimi z televize. Ani ta příběhová linka moc nefunguje. Snímek se pak táhne a divák spíš kouká na hodinky než na samotný film. Dvojka jednoduše trpí tím, že nepřinesla žádný "opravdový" případ a oproti jedničce je to zkrátka slabé. Jsem zvědavý, jak se švédští tvůrci popasovali se závěrem trilogie. (46 %) ()

BoPo

Pokračovanie ktoré udržiava nadpriemernú kvalitu a rozvíja zážitok z prvej časti. Ak máte radi krimi a chcete okúsiť neamerickú kvalitu, tak už ste našli to čo ste hľadali. ()

bouncer

Určitě slabší než první díl (stejně jako druhá kniha je nejslabší z trilogie), ale stále nadprůměrná podívaná. ()

Avalon820

Pro Azbestovou dívku platí takřka totéž, co jsem napsal k prvnímu dílu, ale s jednou výraznou výhradou - příběhu tohoto filmu chybí výrazný cíl. Není to chybou autorů, neboť stejnou rozmělněností trpěla i knižní předloha, ale nějak jsem doufal, že zde tomu bude dodán větší říz. Scény se ledabyle střídají a tvoří rozvláčný děj, kterému by přísnější střih rozhodně neškodil. Výsledek i přes pár vysloveně brilantních pasáží trochu nudí. Také se bojím, že neznalí knihy budou nějakou dobu tápat, o co že to vlastně jde... Ale jelikož jsem originál četl, nemám s tímto snímkem vlastně žádný větší problém. ()

Terva

Druhý film z trilogie knih od Stiega Larssonse. Příběh novináře Mikaela Blomkvista ( Michael Niqvist ) a kontroverzní až hezké heckerky Lisbeth Salanderové ( Naomi Rapace ). Návrat Lis z cest po světě vyvolalo staré problémy. Setkání s její přítelkyní Miriam doprovází erotická scéna obou dívek. CITÁT : MIRIAM WU ( Yasmine Garbi ) - Neznám žádnou jinou holku, která se ukáže po roce a půl a chce si zapíchat. Jinak Lisbeth je v tomto filmu velice brutální a jasně dává najevo jak nenávidí muže - a ani se jí nedivím. V tomto snímku jí dohnala její minulost a ona si zahrála s ohněm. Dokonce je v tomto filmu i SPOILER - pohřbena za živa - KONEC SPOILERU. Ve filmu zazní World anybody die nebo Calling you obě od Jacoba Grotila. Pěkný, surový, přitažlivý, smutný. Dám za pět, ten film si to zaslouží. ()

Johny_fork

Oproti prvnímu dílu klasický krimi thriller, bez výraznějších dějových překvapení. Nicméně poctivě natočený a napínavý. ()

JohnCZ

Viděna seriálová 2x90m verze. Tentokrát to šlo docela jiným směrem a přes počáteční zmatečnost se z toho vyklubal docela solidní thriller. Mnohem osobnější, napínavější a v mých očích zajímavější, byť už to místy až moc sklouzávalo do takového toho neuvěřitelného mírně překombinovaného thrilleru západního stylu. Nicméně pořád si to udržuje dostatečně komorní evropský look a neokoukané prostředí. ()

Nick Tow

Jadro pudla je v tom, čo pomenoval kolega Douglas v titulku k svojej recenzii kdesi na webe: filmové Miléniá sú iba zle vyrozprávané príbehy... ()

villon17

Dá se najít podobnost s jedničkou, ale zase v tom bylo něco jinýho, originálního a mně jako nenáročnýmu diváku, kterýho stačí posadit a říct "koukej" to jednoduše stačilo pro zážitek jak prase:D. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013