Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

MATADOR

Záležitost, která by mnohým nedala spát, ať už hnidopichům, či těm dalším. Osobně bych řekl, že se jedná o záležitost natolik krutou, že o tom snad nikdo nemůže říct, že se mu to líbilo. Spíše souhlasit s názorem, že je to tak levně natočené a drsné, že to za to stálo. Myslet si o I Spit on Your Grave, že je zábava prostě nejde. Byla krutá kruťárna, která především v druhé půli silně vrací úder za první nezajímavou a nepřesvědčivou tvář. ()

runner85

Prvá polovica filmu by sa dala dať prirovnať k filmu Jezero smrti no a ta druhá k filmu Saw pričom ani neviem ktorá časť sa mi viac páčila, respektíve ktorá časť bola viacej odpornejšia. Mladá nádejná spisovateľka chce mať pri písaní ticho a kľud tak sa vyberie na chatu u lesa kde bude môcť rozmýšľať, zásobí sa pár fľaškami vína, nejakým tým pálením a troškou marihuany, hmmm vau, no ruku na srdce kto by jej nechcel robiť romantickú spoločnosť ? No banda sedliakov má asi o romantike iné predstavy ... :( , ale za tie odrezané vajcá dávam veľké plus ! ()

Trevor

Keďže som ako prvú časť videl v poradí tretie pokračovanie a až potom sa dopracoval k prvej, musím povedať že táto stála zato. V prvom rade potešil pomerne nový nápad( že sa jedná o remake som sa dozvedel až po dopísaní komentára ). Rovnako výkony hercov sú na úrovni, hlavne ten v podaní Sarah Butler a herca, ktorý stvárnil Mathewa( nechce sa mi hľadať, ktorý to bol a tak známy, aby som ho poznal zase nie je). Spôsoby, ktorým sa pomstí svojim "priateľom" sú pomerne zaujímavé, dej filmu je zasadený do vhodného prostredia. 85%. ()

grogodil

Originál som síce nevidel, no niečo mi hovorí, že som o nič neprišiel - presvedčenie, že 30 rokov staré exploitation horory sú z drvivej väčšiny ťažká amatérčina, mi už po dvoch-troch skúsenostiach s údajnými piliermi žánru, nikto nevezme. Každopádne, o nejakých 30 rokov staršie "pľuvanie na hrob" sa podarilo, aj keď na rozdiel od nemálo podobného Posledného domu naľavo o nejakom gradovaní príbehu alebo budovaní amosféry nemože byť tu ani reč. Tu sa proste polku filmu partička buranov sadisticky mrví na útlej dievčine, aby si v polovici prehodili úlohy a dzífčina im to vrátila aj s úrokmi v sympaticky sadistckej symbolike. Primárnym cieľom exploitation filmov by malo byť bez akýchkoľvek morálnych zábran preniesť pocity psychicky, či fyzicky týranej osoby na diváka, no v tomto smere prvá polovička filmu akosi, napriek neúnosne dlhému trvaniu, zlyháva. Pohľad to je síce drsný a nepekný, no je to len také prázdne a nezaujaté hromadenie očakávania, že s akou mierou krutosti v podobe odplaty im to dievčina nakoniec vráti...a to bolo už naozaj viac než slušné maso a zadosťučinenie. ()

Sartorius

Za málo peněz (pokud se $2 miliony dá považovat za málo), hodně muziky. Takhle si představuji thriller. Vtahující atmosféra a napětí by se dalo krájet nožem. Pomalejší začátek se postupně rozjíždí a závěrečná odplata pak stojí za to. Sice nechápu, na co zemřely dvě postavy, protože jejich zranění rozhodně nebyly smrtelné, ale hledat odpovědi na takové otázky je zbytečné. Hlavní je, že mi místy stoupala tepové frekvence. A to je to, co od takového filmu očekávám. ()

Eldrick

Nečekaně dobrý remake exploitation klasiky - vzhledem ke sračkám, které rejža natočil předtim. První rape polovina v duchu původního filmu, druhá revenge v duchu SAW apod., takže myšlení nechte u ledu, logiku to samozřejmě nemá. Je to sice kurevsky samoučelný, ale taky neskutečně efektní, a to mi bohatě stačí. Každopáně, původní film byl víc znepokojivý, ale hrozně amatérský (hlavně co do hereckých "výkonů"), předělávku jsem si oproti originálu mnohem víc užíval. Lepší než další remake klasiky POSLEDNÍ DŮM NALEVO. P.S.: Původní plakát byl mnohem víc sexy. ()

rastlinka

Veľmi dobré, aj keď nie také úderné ako jednotka z roku ´78 (btw, naozaj nerozumiem nízkemu hodnoteniu pôvodného filmu). Skvele som sa bavila a ako žena úlne rozumiem správaniu hlavnej hrdinky v druhej polovici filmu... "Masaker", ktorý štýlom mučenia pripomína (samozrejme, že prvú) Saw - naozaj dobré, to sa musí uznať:) Po určitom odstupe zvyšujem hodnotenie z 3 na 4*. ()

OG_Swifty

Původní film jsem neviděl, ale tohle je hodně zvrácený. Nemám gore rád, takže když propíchla oční víčka Stanleymu rybářskýma háčkama a pak ksicht a oči potřela rybíma vnitřnostma, tak jsem to musel vypnout. A přitom to začalo tak "nevinně". ()

SonG

Taková trochu jinak podaná, ale v celku celkem stejná tupá vyvražďovačka.....nečekal jsem nic duchaplného, a film mne i tak zklamal....aspoň že na Sarah Butlerovou se dobře dívá... ()

maverick10

Krimi / thriller / horor??? Kdepak. Fekalie kinematografie. Spolecne se saw a jim podobnym nepovazuji toto za umeni. Misto, aby byl snimek emocemi a pomstou hnany film, stava se z techto filmu pouha honicka o to, kdo nejoriginalnejsim zpusobem zmasakruje cloveka. I spit on your movies. Pan Werich se musi obracet v hrobe! ()

kagemush

Trochu jsem měl problém s výběrem herců.Hlavně mladý burani vypadali spíš jak partička znuděných vysokoškoláků trošku podléhající pnutí ze sexuální abstinence(děvče mělo evidentně smůlu-přijet o dva dny později,měla by to za sebou nějaká ta sousedovic ovečka)( jak má vypadat na plátně buran nonplusultra? stačí se mrknout na T. Waltera -ten jeho zmuchlanej ksicht.........!) Rýmejky který nějak přiblíží film více divákům obecně můžu (nedávno podobný počin-Poslední dům na levo/Chaos). Tady oproti originálu je komplet technická stránka o několik tříd výše (včetně herců-i když slečna v orig./Camille Keaton/ pro mě je naprosto nezástupná).Ovšem z původní verze zůstala jen osnova příběhu.Z toho co umanutec Zarchi chtěl mimo jiný říct nezbylo nic.Opravdu doporučuji mrknout na oba filmy-každý je úplně obsahem někde jinde(i když některý odkazy až roztomilý-třeba plakát-v tomhle dresu Sáru neuvidíme v týhle verzi ani vteřinu,-Camille v něm začíná porážku škodný).Zarchi nechá diváka po nosní dírky vyráchat žumpě marnosti a natáhne utrpení oběti až do naprosté krajnosti (v orig. více jak dvě třetiny filmu si projdeme peklem spolu s obětí a následná likvidace póvlu už jen jakoby ,,nepodstatná" nutnost,-v této verzi intro dvacet minut,utrpení třicet minut,hon na hajzlíky hodinu-vlastní odplata se tak stává pro vyznění filmu podstatnější než příčina ) V původní verzi hranice normálnosti praskne jak dluho ohýbaný klacek,s takouvou ranou že to nelze přehlédnout-z něžného kuřátka lovec.Monrou podal svou oběť jako už od začátku říznou amazonku,která sice nejdříve podlehne hrubé síle,načež se následně mobilizuje a nechá vyjít ze sebe ven jen to co tam pod nátěrem ,,civilizace" bylo uloženo prozatím k ledu (kdyby baby uměly na světlo takhle vytáhnout svou agresi,nemusel bych furt číst nablblý gender články o nutnosti rovnosti pohlaví,-prostě by tu ta rovnost byla!).--Oproti předloze je nám předložen mnohem propracovanější příběh (včetně náhledu do soukromí zhovadilců) a pomsta propracovaná a s chutí dotažena do konce.Což jsou věci které Zarchiho vlastně ani moc nezajímaly(už to že Zarchi ve svém filmu ignoruje hudbu,kdežto zde je hudební podkres dost podstatný co se atmosféry týká).Nicméně je jen dobře ,že se občas něco (a takhle) natočí,už proto že tahle verze (od psycha k vybíjené) je pro drtivou většinu koukačů přijatelnější a třeba se i díky ní jednou mrknou na jak to bylo v těch podivnejch sedmdesátkách. Abych to shrnul-Zarchiho film jako drsný totál fémale počin,tohle jako exkluzívní revanš. ()

j.bena

Mladá dívka, která si jede odpočinout, na odlehlé místo v lese, aby mohla napsat svoji knížku, po cestě narazí na benzínové pumpě, na trojici mladíků, kteří tam pracují. Po té se zeptá na cestu a odjede. Po pár dnech, které stráví ve srubu sama, se jednu noc tihle mladíci s ještě jedním, objeví u ní. Chtějí jí znásilnit, ale podaří se jí utéct, a v lese narazí na šerifa, který byl na lovu. Ten jí vyslechne, jedou spolu zpátky do srubu. Tam už čekají, jak se ukáže, jeho kumpáni, kteří jí se šerifem brutálně znásilní a ještě ponižují urážky. Dívka, která se z posledních svých sil snaží vymanit, vstane a skočí do řeky. Když řeku prohledají, počítají s tím, že nepřežila. Po měsíci, kdy si myslí, že je dívka mrtvá, se ale začínají dít dosti zvláštní věci. Netuší, že hra na kočku a myš, se právě otočila… Výborný, napínavý, promyšlený! Začátek filmu jsem sledovala s jistým odstupem, netrvalo však dlouho, a film vás natolik vtáhne, že si nepřejete nic víc, než pořádnou pomstu těmhle grázlům, a té se taky dočkáte. ()

ilemas

Velmi drsný, brutální vidlácký horor v mnohém připomíná a předčí Saw. Budu muset shlédnout originál z roku 1978 k porovnání. Vidlácké horory mám rád, zombíky, duchařiny a jiná nadpřirozena jsou mi k smíchu. Tohle je s přimhouřením obou očí realita. Skvěle natočené, dobře zahrané. ()

StrYke

Zajímavý film, který si mě získal především originálními odplatami v druhé polovině filmu. I přes to ale nechápu, jak něco takového může být v červené barvě.. ()

M.i.k.e

kurevsky nepříjemnej film...logika sice hlavně v druhé půlce trošku pokluhává,ale co už.První půlka má slušnou atmosféru a je solidně znepokojivá,naopak druhá půlka je zběsile brutální a za některé pomstičky by se nemusel stydět ani Jigsaw.Suma sumárum,nečekl sem nic a jako celek mě Spit On your Grave bavilo a (ne)příjemně překvapilo.Slušná práce za slabší 4 (70%) ()

Gee.Rocks

Pomsta je sladká.... sakra, to je takový zadostiučinění tenhle film! Natolik brutální a psychiku drásající prožitky, které Jennifer potkaly.... to si zaslouží pekelně krvavou a bolestivou odplatu. ()