Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

Marw_

Naprosto skvělý film! Brendan Gleeson předvedl dle mého názoru naprosto úžasný výkon a jeho roli jsem mu doslova žral od začátku do konce. Stylem humoru a celkovým pojetím mi tento film úžasně padl do noty - člověk se zasměje dosyta, ale není to žádná pitomá ztřeštěná komedie. Sečteno podtrženo viděl jsem tento počin zatím jen jednou, ale už teď je mi jasné, že u mě zaujme čestné místo vedle klasik, které mě neomrzí ani po několikeré repríze. ()

david666

Výborní herci, suchý humor, k tomu pěkné prostředí a solidní spád. Film, který si na nic nehraje a o to je opravdovější. ()

Movie Maniak

Když projíždím zdejší komentáře mám pocit jako bych se díval na jiný film, možná na nějaký sestřih. Zápletka dobrá, hlášky taky dobré, proti obsazení nic nemám, ale na můj v kus film nějak pomalu ubíhal kupředu. Prostě mě to nenadchlo, ale ani nezklamalo, proto dávám tři hvězdy. ()

Anaheim

Tak jak jsme mohli poznat irský humor je podobný tomu anglickýmu, akorát není tak suchý, výborná komedie se skvělým Brendanem Gleesonem. Celý film mě Brendan bavil a 92 minut uteklo jako nic, jeho nekonvenční policajt se sklony k drogám a užívání si s prostitutkami byl zahrán famózně. Pro mě milé překvapení. ()

tomino28

Stylová jednohubka z Irska, kde jsou policajti drsní, natvrdlí a navíc jim vůbec není rozumět, a to nemusíte být zrovna speciální agent FBI. ()

Merenre

Naprosto vynikající komedie, která se ihned zařadila mezi nejlepší filmy jaké znám. Gleeson je natolik famozní herec, že by mu i alec baldwin mohl pucovat boty. Skvělý humor, který překvapí a opravdu pobaví a postavička dokonale nevypočitatelného poldy je perfektně vystižena slovy agenda fbi: "nevím, jestli jste tak hloupý nebo tak šíleně chytrý". ()

ariari

tu si prídu na svoje čuňasi aj slušňasi. nie celkom komédia , ale pomerne tvrdá írska vychytralá detektívka, s vynikajúcim starým tučným Írom a jeho černošským sekundantom ..medzi ktorými to perfektne neladí.Film sa rozbieha od priemerného deja až po vynikajú zápletku s výborným záverom. Asi najlepší írsky film, ak nerátam elfské rozprávky, čo som videla. ()

esmoke

"Komediální" "thriller" dva filmové žánry, které nějak nepasují do sebe. Ale hoďte to na festival a ono se to nějak přepije a lidi budou chrochtat .... a do 24 hodin zapomenou... (2D titulky) Rozpočet: $6 miliónů, Tržby: $19,56 miliónů ()

Goumen

Pro mě to teda bylo zklamání. Mám docela rád anglické filmy a jejich černý humor a čekal jsem něco podobného. Film mi ale nepřišel ničím zajímavý, nebyl moc vtipný, ani akční a už vůbec ne napínavý ()

Scaevola

Řeknu to jednoduše - tohle se povedlo. Suchý a černý humor doplňují poťouchlé nápady, které nejsou jen samy pro sebe, ale skutečně plní svou roli v příběhu a k tomu se zde irskou venkovskou krajinou pohybuje sympatický policista k pohledání, který si nebere servítky s ničím a nikým (a zvláště ne s Američany, černochy, Kolumbijci, Angličany a protestanty). Dokonce fungují i prvky, jichž by se nenadál, jako jsou umírající matka a filosofující kriminálníci. A když tvůrci podepřeli závěr milou neurčitostí, domnívám se, že lepší komedii v roce 2015 neuvidím. ()

zigy

Málokdy se stane, že hlavním hrdinou je takový protivný dědek, a ke všemu ještě ukecaný a sprostý....jestli je typický rys irské povahy, jak píší ostatní uživatelé, tak do Irska nejedu.....ale zase jeho poznámky jsou často trefné a vtipné...hlavně na adresu Dona Cheadla z Hotelu Rwanda, který s ním chudák musí spolupracovat....a z toho nám vyplývají vtipné situace...tak proč sakra jen tři hvězdy? Protože příběh fakt za moc nestál. Nepochybuju, že irský Švejk někomu určitě sedne, já mám z blbých detektivů radši Clouseaua. ()

XI-XAO

Skvělá detektivní komedie, s dokonalým hlavním hrdinou v podobě zvrhlejšího Irského bratrance dobrého vojáka Švejka. Brendan Gleeson hlásí jak opravdu málokdo a celé to maloměšťáctví kolem utváří perfektní kulisu domáckého venkova, takže není ani zapotřebí složitých kriminálních příběhů a překvapivých zvratů, aby Vás tenhle film královský pobavil. Navrch toho všeho krásná příroda a krom nekompromisního humoru také hodně ryzí lidskosti. ()

Velislav

Krimi komédia s veľkým nadhľadom, ktorú nepochopí každý, resp. ktorá nesadne hocikomu. Predovšetkým treba mať zmysel pre správne nekorektný humor, čo ako riť na šerbeľ pasuje skvelému írskemu hercovi Brendanovi Gleesonovi, jeho typické hlášky starého pro forma ignorantského "flegmaťáka" na účet menšín, či väčšín, drsná zápletka a ďalej predovšetkým trojica abnormálnych, vzdelaných a filozofujúcich zločincov v úlohe záporákov, to bola trefa do čierneho (v rámci korektnosti tým nemyslím Dona Cheadla). Toto dvíha pomerne neznámu komédiu z priemeru nad neho. 8/10 ()

notozjano

Parádní záležitost, Gleeson celý film neskutečně vede, Cheadle mu zdatně sekunduje a třešnička na dortu je Mark Strong, můj oblíbenec. Ne, dva tácy jsem šlohl. :)))) Tahle a podobné jeho hlášky z toho dělají něco na co se podívám znovu velice rád. ()