Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

Vencik89

Slabší než jednička to bylo určitě, ale pořád se mi tenhle styl strašidelného filmu líbí víc, než ten typ, ve kterém zmutovaní horníci kuchají psy. ()

Al44...

Téměř stejné jako první díl - nejlepší scény jsou ty s malým klučinou - zbytečně dlouhé s koncem , který příliš neuspokojí - celkově mohl být tento snímek daleko drsnější a brutálnější. ()

darkreider

Veranda, bazén, kuchyňa, obývačka, hala, izba haranta a tak stále kolom dokola. Opruz. Pobehujeme jak radioaktívne rybičky, lebo nechápeme ako sa čistič dostal z bazénu, ale posichrovať to čumendou na nahrávky nás napadne až za týždeň. Celkovo sa postavy správajú debilne (samozrejme vrátane démona), ale aspoň tu je tentokrát tá epesnejšia ségra. Jediné plus je pre mňa výborné napojenie na jednotku, ok, to sa podarilo, ale inak je to len rana tescomou v úplnom tichu a polotme... ()

ortoncz odpad!

To byla teda příšerná nuda. Doporučuju všem co nemohou usnout , 5 minut a budete spát jako dudek. Prakticky celý film se nice neděje . Všechno je špatné a jestě horší , než si umí člověk představit. Takže zaslouženě 5% ()

feryk

Takže tu máme spadlý rendlík, zabouchnuté dveře, hodinu přepínání kamer, pár stínů a zvuků, nudné rozhovory a jeden "obživlý" vysavač vyskakující z bazénu... nic, co by nebylo k vidění jinde. Místo mrazení budete usínat nudou, slabá jedna hvězdička za "duchařské" téma. ()

Whitebeard

K plusu filmu jednoznačně napojení na první díl. Pokračování jak se patří. Abych pravdu řekl, až na pomalejší rozjezd to výborně graduje a posouvá to jedničku o dost dál. I přes hodně nízký hodnocení na ČSFD mě tahle série celkem začíná zajímat. Zatímco jednička byl průměrnej home made horor, dvojka je už lepší, ale budu hodnotit stejně, dávám za 3*. Všem doporučuju filmek pěkně na noc. ()

TMNT

"Videl si paranormal activity? To ako tam strašilo v dome a všetci zomreli, to bola jeba že?! A Paranormal entity si videl? ako tam v tom dome straší a všetci zomrú? To bola ešte väčšia jeba!, a paranormal activity2 si videl? ako tam bude strašiť a všetci zomrú, ešte nie ale to musí byť jeba!" ()

Design

oproti jedničce neskutečně nudné neoriginální nestrašidelné a celkově trapné. Z očekávání plynuly pouze otázky dodívat tuhle sračku až do konce? .. což sem udělal ale promrhat čas se dá i lépe ()

R4D0

Rozhodne pútavý "kamerový záznam" ktorý sme však mohli vidieť na pár rozdielov v predchádzajúcej časti mám dať väčšie hodnotenie? Nie budem úprimný! ()

Joža

Jednička byla prostě jednička,ale i když jsem věděl co mne zhruba čeká tak i přesto jsem byl spokojen,nemalé napětí tam bylo a i to my stačilo abych hodnotil za 4*. ()

Mathiue1994

Trapná snaha pokračovat v něčem, co mělo úspěch jen proto, že v kině to bylo brutální vzrůšo a každej na to lezl. Tudíž to vydělalo peníze, tvůrci chtěli další, ale tolik detailů, který tam nesedí, a u kterých se snažili, aby vám nahnali tu očekávanou hrůzu už jenom kvůli tomu, že to je vlastně celá podle skutečné události. To je tak si říct, že jsem právě promarnil dalších 90 minut svého života. ()

duchovny odpad!

Ještě hloupější a nudnější než jednička, za to násobně dražší, ptám se proč? Proč musí takové paskvily vznikat? Aby bylo dost peněz i na dalších díl...eh? Už ne! ()

Lumberjack

První díl byla taková nafouklá bublina, od dvojky jsem neočekával nic, ale podle mě to bylo lepší než jednička... Jsem docela zvědavý na trojku... ()

zberatel

U mna rozhodne o nieco lepsie ako jednicka, na plane je trojka a dufam ze sa to nebude tahat a neskonci to 7 dielnou seriou (zatial) ako SAW :D ()

Alexandre

Slabé pokračování vynikajícího prvního dílu. Postrašit to dokáže, ovšem pokud to s prvním dílem srovnáme, tak je tu takových scén, při kterých by vám přeběhl mráz po zádech minimum. Ne, že by to vyloženě nudilo, koukat se na to dá, ale přesto jsem se sem tam musel kouknout, kolik minut do konce filmu zbývá. Jedničku jsem si vychutnal dvakrát, u dvojky jsem rád, že ji mám za sebou a víckrát už o ní slyšet nemusím. ()

Deftie

PA 2 medzi horormi je ako Farmville medzi hrami. Je to nudné, pomaličky pri tom vymierajú mozgové bunky a ak to človek nestopne hneď na začiatku, stratí kopec času. Vhodné pre ľudí, ktorých hlavnou záľubou je sledovať susedov po večeroch cez ďalekohľad. Normálne odpad, ale párkrát som sa zľakla aj ja a po skrátení, zbavení sa toho prihlúpleho homevideo štýlu by to tvorilo slušný základ duchárskeho hororu. Takže tamtadadá...jedna hviezdička. ()

sigf07 odpad!

Proboha, je to tu zase. Jednička se honosila označením "podle skutečné události" a svým způsobem se snažila navázat na podobně dokumentaristicky laděné horory typu Blair Witch. Díky tomu slavila u určité (labilní) části publika obrovský úspěch a kritika tento sympatický pokus filmařů amatérů velkoryse přehlížela. Pokračování však již postrádá to znepokojivé kouzlo "strašení u vás v obýváku" a historku o tom, že se znenadání objevil podobný snímek z jiného strašidelného domu, s prominutím nežeru. Navíc se dá očekávat, že při nízkých rozpočtech a obrovských tržbách bude v příštích letech počet strašidelných rezidencí v amerických městech nadále narůstat. Co tedy dvojka nabízí? Stejně mizerné výkony jako minule, stejně primitivní úroveň strašení (pár provázků a dálkové ovládání neohromí), dvojnásobek postav, čtyřnásobek kamer a přibyl pes, bazén s neposednou čističkou a dítě. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)