Komentáře uživatelů k sérii (2)

V roce 1924 se mi s tímto seriálem opravdu líbí. Skutečně už pominula naléhavost politických změn, dopadů války a jiných zásadních dramat. Takže je konečně čas i na setkání s módou a kulturou. Do kina se šlo na film s Johnem Barrymorem Beau Brummel. Skutečně skvělé přehlídky se zúčastnila Lady Mary v Londýně, jakoby šila v House of Eliott :) Na panství mají poprvé rádio a všechny ženy nosí nebeské kostýmy. Vztahy už jsou taky čím dál tím víc civilnější a je radost na to pohledět. Příjemná odpočinková je ta 5. série. Jediné, co připomíná stín politiky, jsou nostalgičtí přátelé babči z předrevolučního Ruska, ale ti jen panstvím pasivně procházejí... Naštěstí. A příště se rozloučíme.(2.1.2019)

Už jsem chtěl dát jen čtyři hvězdy, ale prostě to nějak nejde. Nevím, čím to je, ale tenhle seriál se ode mě horšího hodnocení asi nedočká. A vlastně jsem za to rád, neboť si to asi nezaslouží. Poslední dva finálové díly byly prozatím ty nejlepší a herecké výkony jsou strhující, atmosféra ohromující... Nuž, vše je při starém a seriál je pořád tak krásně elegantní, jako byl i na začátku. 90%.(9.6.2017)