Není kam utéct

• Velká Británie A Lonely Place to Die

Když se parta mladých horolezců rozhodla zdolat jeden z mohutných skalních masivů, všichni se těšili na náročný výstup, při kterém jejich těla zaplaví pořádná dávka adrenalinu. Nemohli tušit, že je uprostřed hor Skotské vysočiny čeká nerovný souboj. Při přechodu horského hřebene objevili podzemní skrýš a v ní uvězněné malé děvčátko. Osvobozením srbské dívenky z rukou únosců pro všechny začíná děsivé dobrodružství, na které ti, co přežijí strastiplnou cestu zpátky do civilizace, nikdy nezapomenou.
V hlavní roli strhujícího příběhu odehrávajícího se uprostřed překrásné horské scenerie se nám představí Melissa George. Do jedné z dalších rolí obsadil anglický režisér Julian Gilbey populárního českého herce Karla Rodena. (oficiální text distributora)

O´Neill

Po všech stránkách podprůměrná záležitost.Trapné dialogy, špatná hudba, nepřesvědčiví herci a celkově naprosto bez atmosféry. Pochválit se snad dá jen "cameo" Rodena, jelikož ten jako jediný alespoň nějak zahrál...Dívat se na to šlo, ale více než 2 hvězdy si to v žádném případě nezaslouží. ()

sulimo

Krásná příroda, zajímavý herci, docela dobrej příběh (i když místy dost předvídatelnej) a perfektní kamera a stejně z toho nedokázali vytřískat víc, než průměrnej thriller. Nekompromisnost vůči životům postav je zarážející, ale laciný dialogy ještě víc, ty u mé osoby pro svoji zbytečnost v ději vyvolaly pocit lhostejnosti vůči osudu jednotlivých hrdinů. Ono děvče měli tvůrci nechat mluvit, nebo snad hned oddělat, jelikož ta v tom filmu takhle nemusela snad ani být, tak klidnou a nevýraznou oběť jsem snad nezažila. Achjo koukám, že si ve finále zase spíš vzpomenu na to, co mohlo být a nebylo, než abych vyjmenovala důvody, proč jsem tomu vůbec ty tři hvězdy dala, takže radši snížim na dvě. Je taky docela škoda, že tvůrci nevyužili více drsnost přírody a místo toho se spolehli zejména na zbraně a posledních patnáct minut i na tu naprosto zbytečnou civilizaci, kde onu parádní přírodu měli pravděpodobně nahradit Skotové hrající si na Afričany (nemá smysl vysvětlovat, zkrátka trapas). No nepovedlo se. ()

blitzer

Dobrodružný thriller s hororovými prvky (slasher) odehrávající se v nádherné skotské přírodě. Konec ve městě mi už tolik zajímavý nepřišel, ale pořád jsem se slušně bavil. Škoda, že se tvůrci nevyhnuli syndromu tupých policajtů... na stanici vtrhnout polomrtví lidi s malou vystrašenou holkou, sypou ze sebe cosi o únosu a brutálních vraždách a ten poliš je naprosto v klidu, jako by to snad bylo v jejich vísce na denním pořádku. Tohle mi přišlo fakt divný, proto ta hvězda dolů. PS: Kromě Karla Rodena jsem si všiml ještě dalšího českého prvku - ve vesnici byla zaparkovaná červená Felicie... tak nevím, jestli si Karel zajel na natáčení svým fárem :-) ()

okkac

Další nekompromisní britský zářez v rámci survival žánru, který jim jde snad nejlépe. Partička lezců nalezne v lesní skrýši unesenou holčicku a tím lov na ně od únosců začne. S nikým se tu neštětří, takže postavy umírají v celku nečekaně a chladnokrevně. Příjemné je, že poslední třetina se odehrává ve vesnici během festivalu, kde přeživší stále nejsou v bezpečí a únosci neváhají povraždit i nevinné, co jim stojí v cestě. Po skončení jsem se díval, že to vlastně natočil režisér Rise Of a Footsoldier, což je jeden z nejdrsnějších filmů v posledních letech, takže tu pak si člověk uvědomí odkud vítr vane. Přesto tohle je o stupeň slabší. Proto to hodnocení. ()

tom88

Obsahovo mi prišiel tento film ako veľmi slušný thriller. Mínusom je réžia, ktorá nebola zrovna najlepšou voľbou. Škoda nižšieho rozpočtu a slabšej réžie, jednalo by sa určite o jeden z naj thrillerov roku a rozhodne by to bol zapamätania hodný film, takto z hlavy vyšumí skôr ako sa divák nazdá. 65% ()

Khumbac

O napětí a akci nebyla nouze. Film mi náramně sedl k dnešnímu štědro-večernímu večeru. Přítelkyně se dívala na Pretty woman a já u salátu a řízku na tuto krvavou jízdu :) To, že tam hrál Karel Roden jsem nevěděl do doby než se tam objevil, to byla další třešnička na dortu Vánočního večera. ()

ivan_drago

Thriller velmi napínavý a do samého závěru zajímavý... I přes mé neoblíbené, a v tomto filmu naprosto zbytečné a na efekt použité, zpomalovačky a film odsejpá ke konci a moc Vás vydechnout nenechá... Zamrzí hlavně určitá naivita scénáře v momentech. kdy by ti únosci mohli naše hrdiny zmasakrovat, ale tu se jim zasekne zbraň nebo nesmyslně minou a film se tak může ještě chvilku táhnout ke konci. Charaktery uvěřitelné a odhodlané... Další díl by mohl být jen o mučení toho únosce tím válečným zločincem. Roden potěší... I pěkná příroda... ta taky potěší. ()

st.jim

Je to takový nevyrovnaný film. Myslím, že je to chyba těch dvou záporáků. Absolutně mi tam ti "herci" nesedli. Také se mi občas zdálo, jako by rejža zapadl někam do rokle a nevěděl, jak vylézt (co točit dál). Na dialozích se mohlo také lépe zapracovat. A těch zpomalených záběrů..........těch bylo taky celkem dost. Až jsem si v jednu chvíli začal říkat, jestli není Julian nějaký vzdálený příbuzný P.W. Andersona :DD určitě se dalo "vylézt" na vyšší horu, ale v globálu je to lepší průměr :) ()

elanius

(1/2012, BluRay720p) / Prvá polovica filmu je takmer dokonalá a v HD na dobrej uhlopriečke ponúka jeden z najlepších zážitkov. Kombinácia perfektných dynamických záberov so stupňujúcim sa napätím doslova klincuje k obrazovke. Je jasné, že takéto tempo sa ťažko dá udržať 100 minút. Chvalabohu, prichádza zmena prostredia a v podstate aj zmena štýlu zo survival na klasický thriller. Nič lepšie na začiatok roka som si nemohol želať, obávam sa ale že je to možno zároveň posledný podobný film tohto roka :). Tým, že film začína strhujúco a postupné upadanie tempa je celkom pozvolné, s kľudom si zarobil na 8/10. ()

noriaki

Brutální survival který se nemazlí ani s postavami ani s divákem. Upřímně, pro skvělý zážitek by mi stačila i překrásná horská příroda a strastiplná cesta zpět do civilizace, ale s tím se režisér nespokojil a místo toho mi naservíroval takovouhle lahůdku. Obrovským plusem jsou sympatické charaktery, dokonce i toho kverulanta jsem si nakonec oblíbil a držel jsem mu palce. Škoda že závěrečná třetina trochu ustřelila, těch drastických situací tam bylo až moc. Konec byl ovšem pro mě vrcholně uspokojivý. Sám bych na to žaludek neměl, ale záporákovi jsem jeho osud přál. ()

Yoshimitsu

První polovina filmů se mi velice líbila.Hlavně prostředí lesů, hor, pěkná příroda a 2 hladový lovci, kteří loví lidi jak štvanou zvěř.Druhá polovina filmu už klopýtala a hlavně se odehrávala ve městě, proto o hvězdu méně ()

drake31

Solídny film ktorého hlavným ťahákom boli hory, lesy, skaly, údolia, riečky a súvisiaca lovecká atmosféra. S príchodom do mestečka, to stráca drive, a aj tú celkovú atmosféru i keď pár momentov bolo dobrých. Príbehovo dostačujúce, nijako výrazne som sa nenudil a plusom bolo aj sympatické obsadenie. Jednohubka ktorá nesklame ani nenadchne ... ()

Trustme

Těšil jsem se na příjemný surviválek z krásné přírody, protože kinematografie je skoupá k přírodním exteriérům. Krásnou přírodu jsem dostal, ale to ostatní už tak lákavé nebylo... Parta amatérských dobrodruhů první půlhodinu plní plán diváka o dramatu a napětí s prvky hry na honěnou a na přežitou, dle šablon vyvražďovacích hororů (přežije ten/ta nejslabší). Vše se tváří i vkusně reálně, misty až sugestivně. Náhle však produkce asi obdržela nadační fond a rázem se děj přesouvá nejen do ošklivého městečka, ale i do podoby nejapného střílení po všem co se hýbe a jednání postav je poněkud neuvážené. Zejména je zaražející vysoká úmrtnost veškerých postav, což je divácky zneklidnující, ale zároveň i komické, chtěl-li se režisér držet spíše dramatu. Vyšel mu z toho však "jen" akční thriller o utíkání a střílení. ()

zdenny

Na první pohled horolezecký thriller, ve kterém hraje Karel Roden. Na druhý pohled film o skupině horolezců, kteří najdou v lese pod zemí v bedně zakopanou dívku. Jenže když už ji našli, neměli ji vytahovat. Protože dívka byla unesena a oni teď musí před ozbrojenými únosci chránit nejen život malé holčičky, ale i životy svoje. Jenže nejsou to žádní Cliffhangeři, takže jejich boj bude u některých zbytečný, u některých absolutně marný. Film byl v rámci svého žánru, myslím, kvalitně zpracován. Dominantu tvořily krásné skotské horské exteriéry. Film také doplnila dost dobrá scéna s Karlem Rodenem. Takže já si myslím, že v rámci žánru určitě nešpatný film. ()

VanTom

Pár momentů se mi vyloženě líbilo (předání výkupného = skvělý Roden) a horská "survival" naháněná byla natočená krásně, přestože jsem chvilkami netušil, která bije (nakonec vysvětleno) a leccos svou nevěrohodností neférově mátlo (podivná neslyšnost výstřelů za rohem). Takže subjektivně působivé čtyřhvězdí s povzdechem na neúplné využití horolezeckého lákadla (závěrečná třetina v městečku). ()

headcrab

Našláplej survival thriller, kterej mě několikrát docela soldině překvapil svým zpracováním. Jak už řekl JASM, velkou výsadou jsou postavy, opravdu všichni sympatičtí, přirození a skutečně je vám jich líto, a to se s některými ani nestihnete pořádně seznámit :). Co ale mě asi nejvíc vyrazilo dech, je způsob natočení některých scén, kamera a střih je naprosto boží, to stejné zvuky a hudba. Svěží vítr do survival plachet, to bez debat. Tady opravdu nebudu šetřit hvězdičkama, takhle kvalitních žánrovek je málo, a tohle je pro mne asi nejlepší "naháňačka "nejenom" po lese" jakou jsem měl zatím tu čest vidět, plná překvapivých zvratů, a ještě se zajímavým kulervoucím zakončením. Prostě pecka jak sviň, nemůžu si pomoct. A......FUCKIN` KAREL RODEN! ()

s.e.p.p

O filmu jsem si dopředu nic nezjišťoval, takže jsem byl zpočátku velmi příjemně překvapený, že se z toho vyklubalo... no prostě to, co se vyklubalo. První scéna v lese je natočená a sestříhaná naprosto neskutečně a vyvolala u mě napětí, které jsem od tohoto filmu vůbec nečekal. Film ale záhy začne doplácet na nepříliš dobré herce a překombinovaný a místy opravdu hloupý scénář. Většina zvratů, chování postav a dialogů je skutečně na facku. Docela umě natočený britský pokus o skandinávský film, s příšerným scénářem a průměrnými herci. 40% ()

cross

První dvě třetiny opravdu dobré, zábavně napínavé a dobře natočené - teda až na pár drobných nelogičností.... Poslední třetina ale bohužel naprosto otřesná, zcela nedotažená, přehnaná a klišovitá. Celkově slušný film, který doporučuji po cca. hodině prostě vypnout:) **1/2 ()