Polda a polda

všechny plakáty
USA, 2010, 14 h 32 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Matt Nix

Bradley Whitford, Colin Hanks, Jenny Wade, Diana Maria Riva, Kimberly Lynn Campbell, Jenna Burris, A.C. Hensley, Alex Fernandez, Andrew Divoff (více)

Epizody(20)

Na policejním oddělení majetkových trestných činů v Dallasu slouží detektivové Jack Bailey a Dan Stark. Jack by byl rád úspěšný a chtěl by pracovat v oddělení vražd. O tom však jeho nadřízená poručice Ana Ruizová nechce ani slyšet. Starší Dan je samorost, bydlí v karavanu, rád se napije, potrpí si na ženy a má neortodoxní metody vyšetřování. Když jsou přivoláni k případu ukradeného zvlhčovače v domě Eileen, Dan využije čas a sblíží se s ní. Jack najde stopy krve. Ukáže se, že zloděj je v trestním rejstříku za loupeže a jmenuje se Julius Grant. Mezitím se dealer Javier Escalante, který vozí zboží od drogového bosse Romera z Peru, rozhodne, že zmizí i se čtyřmi miliony za kokain. Jede za plastickým chirurgem Bradem Kalfusem, aby mu změnil tvář. Operace se nezdaří a Kalfus si myslí, že je Escalante mrtvý. Naloží ho do kufru vozu a poprosí známého Julia, aby auto odvezl do Mexika. Zaplatí mu deset tisíc dolarů a daruje zamčený golfový pytel, který přivezl Escalante. Když Romero zjistí, že Escalante uprchl, vyšle za ním zabijáka Pedra, vycvičeného CIA… (oficiální text distributora)

Tarako

Ne, ne, ne. Křečovité až trapné. Většina vtipů vyšumí, takže během jedné epizody jsem se zasmál kolikrát? Jednou? A to možná přeháním. Nesympatické je jak duo hlavních protagonistů, tak i sbor vedlejších postav. No a ten dabing...ten tomu taky moc nepřidává. ()

Jayem

Serial sa pekne rozbehol a prve časti su celkom fajn aj vtipné ale potom to začalo škrípať a škrípalo to až do konca serie. Po prvej serii zrušený. ()

maty39

Kdyby někdo zkřížil inspektora Clouseau s drsným Harrym a pornohvězdou někdy z osmdesátých let, tak dostanete Dana Starka. Good Guys jsou něco jako Life on Mars naruby, akorát s o něco absurdnějším humorem a divokou akcí. ()

Luk Skywalker

První epizoda je za pět hvězd, pak to začíná nabírat stereotyp, ale to nevadí. Seriál je zábavný a braný s nadsázkou. Jsem rád, že je pouze 1 řada, být jich víc, tak by seriál ztratil na originalitě a hodnocení by nejspíš bylo nižší. ()

Hubis_

Tak u tohohle krimi seriálu jsem se dost zasmál.Dan Stark je neuvěřitelný magor( samozřejmě v dobrém) a jeho vyšetřovací metody jsou někdy vážně dost zábavné.Škoda,že to má jen dvacet dílů,ale možná je to i dobře. ()

MickeyStuma

Komediální krimi seriál stavěný především na protichůdných generačních povahách parťáků. Jack Bailey je mladý upravený policajt držící se svých zásad a zavedených předpisů a stará škola Dan Stark, který už má hodně za sebou a tak přesně ví jak se kdy zachovat a kdy je třeba se 'vypařit'. Tady se zkrátka střetla 80. léta se současností a tak o spory a humorné situace rozhodně není nouze. Styl vyprávění se zase drží metod 90. let, takže to celé má takový popkornový nádech. Vtipnost jednotlivých dílů je vysoko a i občasné akční scény jsou povedené. Nápaditost je nezpochybnitelná a vše bylo dovedeno do dokonalosti. Mezi těmi všemi krimiseriáli se jedná o příjemné osvěžení, kdy divák má možnost sledovat řešení případů a ještě se u toho pobaví. ()

zipacna

Jedna z nejlepších seriálových pecek roku 2010 a podle mě spolu s Castlem nejlepší krimikomediální seriál co jsem kdy viděl. V každé epizodě je spoustu akce a hlavně srandy. Drama jsem zde nechtěl, a ani jsem ho nenašel. ()

walkingdead

Vůbec to nevypadá jako kriminálka ze současnosti a to je dobře, protože takových se točí mraky. Zápletka není originální, ale 70s-90s atmosféra (jak kdy:-) dává seriálu šmrnc, oba hlavní hrdinové jsou víceméně sympaťáci a dá se u toho zasmát. ()

Mara12

Perfektní zábava, z níž je cítit závan retra ve stylu Sturskyho a Hutche. Krom toho ta muzika tady má vážně grády. Chybělo málo (další série) a the good guys putovali přímo do mojí topky. ()

knihovna

Škoda přeškoda, že tenhle seriál tak brzo skončil, protože ty dva k sobě sedli jak prdel na hrnec. Bredlleyho hlášky a Colinova upjatost se skvěle doplňovaly, zajímavé byly i skoky v čase, které předem ukázaly, co ty dva vyvedli, nebo jak dopadli. ()

Mikecat

Snaží sa to byť vtipné a profesionálne, no chýba tomu akýsi "šmrnc" chcelo by to trocha dotiahnuť a prepracovať. Možno po zhliadnutí viacerých častí zmením názor - dúfam ()

Bobestom

Detektiv Bailey a Stark. Bailey je mladý šprt, který chce vše dělat podle předpisů. Jeho kolega Dan Stark je jeho přímým opakem a z toho právě vyplívá humor. V každém díle je nějaká geniální nezapomenutelná scénka, která vás donutí se nahlas zasmát. V jedné epizodě jim nechtěli půjčit sledovací zařízení, tak do kufru auta zavřeli hlídaného svědka. :-D :-D Zkrátka tendle seriál mi padnul do noty a spolu s perfektním soundtrackem nemám důvod k horšímu hodnocení! 5* Co se českého dabingu týče - obsazení hlavních postav je dobré (Bouček a hlavně pan Oliva je boží), vedlejší role opět pokulhávají kvůli opakujícím se hlasům v každé epizodě. ;) ()

hiroito

Jako by mu z oka...ne to sem nepatří. Kvalita televizní zábavy dnešní generace značně upadá, proto takto hloupé až někdy trapné seriály mám velmi rád. ()

GlaDOS

Po několika dílech musím říct, že Polda a polda je daleko lepší jak kdejaká rádoby-cool-drsná-vážná kriminálka Ňůjork nebo Majami. Vždy se bavím skvělým mixem humoru a dobře dávkované akce. A tak charismatickou dvojici poldů jen tak někde neuvidíte. Pokud se chcete nezávazně pobavit, rozhodně by vám tento dobře zvládnutý seriál neměl uniknout. ()