Expendables: Postradatelní 2

Expendables: Nezničiteľní 2

Expendables 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2012, 103 min

"Jsme tu, dokud nenastane čas odejít. A pak zmizíme v propadlišti dějin." Simon West sa konečne prebral z letargie a po vynikajúcom Con Air opäť prichádza s niečím čo stojí za to. Čistokrvný akčňák za skoro 100 mil USD je sakra ojedinelý prípad a okrem Arnolda Schwarzeneggera ktorému konečne stálo za to stlačiť spúšť a popremávať sa na plátne o trochu viac, je to pre všetkých zúčastnených film s rozpočtom v akom ešte nehrali. Expendables 2 sú veľkolepí, ešte lepší ako v jednotke a nič na tom nemení ani fakt, že sa natáčalo v Rumunsku. Zohranosť jednotlivých členov funguje na jednotku, vtipných momentov a hlášok je nečakane veľa a stoja za to, tak ako napínavé či akčné scény. Momentálne sa mi zdá, že v jednotke boli súboje jeden na jedného nápaditejšie a lepšie, tu si to však najpohyblivejší borci rozdajú pekne s presilou, Li v kuchyni a Statham v kostole. Akčne utlmený Lundgren a Crews si to plne vynahradzujú komediálnymi vložkami, nováčikovia Hemsworth a Yu sú perfektný a JCVD je vo svojej úlohe hlavného záporáka výborný a úlohu si viditeľne užíva. To nástup Chucka Norrisa je kategória sama o sebe a lepšie ho využiť sa asi ani nedalo. Diváci na premiére v kine sa bavili lepšie ako na nejakej komédii či kvalitnej dráme a to ma fakt dostalo.(15.9.2012)

BOOM TIME. Zapomeňte jedničku, jako by nebyla. Přesně tohle jsem tenkrát čekal a nedostal. Tak stručně. Těžkotonážní oldschoolová nonstop akce v Rambo stylu; krvavější, pravděpodobně i dojemnější, spojitější, kamerově mnohem přehlednější, castingově ještě neuvěřitelnější. Švéd to opět zabil, JCVD jako záporák s-u-p-e-r, no a trojice Guvernátor, Božský Bruce & Walker Texas Norris to celý posílá až komicky vysoko do nebes. A Sly... Je tu přesto hvězda největší. Přijde mi, že každý člen týmu tu dostal víc prostoru (snad krom Stathama a Jet Liho). Mám radost. Z jedničky jsem neměl ucelený dojem, ani mě neudělala. Tohle je zk*rvená jízda, co postupně gradovala až do závěrečný dvacetiminutovky, kdy už jsem měl definitivně držku ztvrdlou do úsměvu od ucha k uchu. Věřím, že spousta z vás na tom bude stejně. Na tohle jsme (my, a naši fotrové) čekali - ENJOY.(19.8.2012)

Nepovažuji se za fanouška akčních filmů, ale The Expendables mě napodruhé velmi bavili. Akční scény nejsou překombinované a tím pádem jsou i velmi zábavné a ženský element v příběhu mě potěšil, protože nutí ostatní zúčastněné projevit i trochu citu a říct více než jednu holou větu za deset minut. Navíc většina hereckého obsazení je takovými legendami, že jim odpustíte i místy strnulé herecké výkony a naopak budete obdivovat, do jaké fyzické formy se ve svém věku dokázali vypracovat a s jakým nadhledem dokázali přijmout scénáristické vtípky, které si spíše než z děje dělají srandu z jejich kariéry a nejslavnějších rolí.(15.9.2012)

„Patrí do starého železa.“ – „To my všetci.“ Na jednotke sa mi páčilo, že bola "prvá" a že šlo o pomerne vážny film (také tie Slyove typické monológy o tom, že "život je ťažký" a "patríme do starého železa, ale predsa len sa ešte vzchopíme a dáme im do držky"). Dvojka sa berie vážne už iba minimálne a scéna s Chuckom Norrisom je vyložené WTF (podľa mňa trápne, ale i tak som zvráteným spôsobom rád, že to Chuck prijal). Exteriéry a interiéry pôsobia dosť nevábnym, lacným dojmom, viacerí členovia tímu sú nezaujímaví a nudní a mne osobne dosť chýbal Mickey Rourke ako "duša tímu, zásadne sa nezúčastňujúca akcie". Inak som ale bol spokojný. Ťažkotonážna šupa s veľkými, dlhými a mohutnými akčnými scénami a veľkolepým finále, kedy proti sebe stoja takí akční borci, ako Stallone, Schwarzenegger, Willis, Van Damme, Scott Adkins a samozrejme Chuck Norris. HLAVNE Chuck Norris.(15.11.2016)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $85,028,192Tržby Celosvetovo $311,979,256Tržby za predaj Blu-ray v USA $14,550,423 //počet predaných kusov 667,644Tržby za predaj DVD v USA $22,829,498 //počet predaných kusov 1,281,591_Akčný zábavný úlet ako sa patrí!_ Príbeh je len nezbytné bahno alebo nevyhnutná pôda pre excelentnú akciu a dávku hlášok sršiacu v nekompromisnú zábavnosť, nemá to úplne ten krehký nádych akčných filmov 80.rokov ale snaží sa to a ja to beriem, Simon West je všeho všudy len rutinér, ktorému opäť vyšla letecká akrobácia ale pre prípadne pokračovanie pri som poprosil niekoho šikovnejšieho, čo by z toho vyžmýkal o niečo viac, lebo je tam asi 20minútová nudnejšia pasáž, kde sa to skoro nikam nehýbe aby to následne vytrhol Chuck Norris, ten tam dokonale zapasoval. A úplne kľudne prijmem každé dva roky takýto úlet posledných akčných hrdinov, akční chlapci si takúto pompéznu úctu a hláškovú vychytávku v tomto žánri zaslúžia. Takto výdatne som sa pri akcii dávno nezabával. /videl v kine: 90%/(15.9.2012)

• - Ve chvíli, kdy na scénu vstupuje Booker (Chuck Norris), je možné slyšet upravenou verzi soundtracku z filmu Hodný, zlý a ošklivý (1966) od Ennia Morricone. (Claude Speed)

• - Jedná sa vôbec o prvý film v slovenskom znení, kde Arnolda Schwarzeneggra (Trench) nedabuje Jozef Vajda, ktorý je takisto stálym dabérom Sylvestra Stalloneho (Barney Ross). V prvej časti nadaboval Vajda oboch, avšak v tomto prípade sa dabingové štúdio rozhodlo obsadiť Dušana Szaba. (AdamesWWE)

• - Spoločnosť Ubisoft vytvorila hru The Expendables 2, ktorá sa končí presne tam, kde sa film začína. (Johnny.ARN)