Expendables: Postradatelní 2

• Nizozemsko

The Expendables 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2012, 103 min

„Patrí do starého železa.“ – „To my všetci.“ Na jednotke sa mi páčilo, že bola "prvá" a že šlo o pomerne vážny film (také tie Slyove typické monológy o tom, že "život je ťažký" a "patríme do starého železa, ale predsa len sa ešte vzchopíme a dáme im do držky"). Dvojka sa berie vážne už iba minimálne a scéna s Chuckom Norrisom je vyložené WTF (podľa mňa trápne, ale i tak som zvráteným spôsobom rád, že to Chuck prijal). Exteriéry a interiéry pôsobia dosť nevábnym, lacným dojmom, viacerí členovia tímu sú nezaujímaví a nudní a mne osobne dosť chýbal Mickey Rourke ako "duša tímu, zásadne sa nezúčastňujúca akcie". Inak som ale bol spokojný. Ťažkotonážna šupa s veľkými, dlhými a mohutnými akčnými scénami a veľkolepým finále, kedy proti sebe stoja takí akční borci, ako Stallone, Schwarzenegger, Willis, Van Damme, Scott Adkins a samozrejme Chuck Norris. HLAVNE Chuck Norris.(15.11.2016)

Malokedy zacnem komentar hudbou, ale neda mi to, kedze som si pockal na uplny zaver titulkov, pretoze som ocakaval nejaku hlasku. Zial tam nic nebolo, ale prekvapil ma v titulkoch Slovakia National Symphonic Orchester pod taktovkou Briana Tylera so skvelou hudbou chvilkami pripominajucu Zimmerov styl. Dokonca aj Morriconeho tema sa tu objavila vo chvili, ked sa na scene objavil Chuck Norris, aby to posobilo humorne, akoze zabudnuty akcny hrdina je opät na scene po boku velkych akcnych hviezd. Tak a teraz k filmu. Vedel som, ze ma film priklincuje k sedacke v kine a budem si vychutnavat vsetky tie strelby, vybuchy a explozie, ale ze to bude hned pri uvodnej stvrthodinke az taky narez, to som necakal a hned som vedel, ze to bude jasny plny pocet bodov. Nakoniec ja som prave na tychto hercoch od konca 80-tych rokov vyrastal a vzdy som si prial vidiet v jednom filme aspon Stallonea a Schwarzeneggera, ale az tolko hercov, to som necakal. Niektori herci sa uz stretli pred rokmi v inych filmoch, ako napriklad Van Damme s Lundgrenom v akcnom thrilleri UNIVERZALNY VOJAK (1992) od Rolanda Emmericha, avsak Van Damme bol dobrak a naopak Lundgren zaporak. Trosku ma sklamala absencia Jeta Liho v druhej polke filmu, ani neviem, kam a preco zmizol, ale to nevadi, pretoze tu väcsi priestor mali Arnold a Bruce Willis. Reziser Simon West nam uz ukazal, ze s akcnym filmom to vie, pretoze ma na konte aj CON AIR (1997) s Nicolasom Cageom, avsak neskorsie filmy uz neboli tak vydarene, ako napriklad LARA CROFT - TOMB RAIDER (2001). V konecnom vysledku som este viac spokojnejsi, nez s jednotkou, pretoze i zaverecna akcna megashow na letisku plna humornych hlasok a bojovy duel Stallone - Van Damme nemali chybu. Som rad, ze sa este takto na stare kolena spojili akcne hviezdy, ktore tak leteli na videokazetach v case mojho detstva a pustal som si tie filmy stale dookola :-) Uz teraz sa tesim na reprizu. __________ Sylvester Stallone - (Barney Ross) +++ Jason Statham - (Lee Christmas) +++ Jet Li - (Yin Yang) +++ Dolph Lundgren - (Gunner Jensen) +++ Chuck Norris - (Booker) +++ Jean-Claude Van Damme - (Villain) +++ Bruce Willis - (Church) +++ Arnold Schwarzenegger - (Trench) +++ Nan Yu - (Maggie) +++ Terry Crews - (Hale Caesar) +++ Randy Couture - (Toll Road) +++ Liam Hemsworth - (Bill The Kid) +++ Scott Adkins - (Hector) +++ Produkcia: Les Weldon, John Thompson, Avi a Danny Lerner +++ (Videl v kine 01.09.2012) +++(2.9.2012)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $85,028,192Tržby Celosvetovo $311,979,256Tržby za predaj Blu-ray v USA $14,550,423 //počet predaných kusov 667,644Tržby za predaj DVD v USA $22,829,498 //počet predaných kusov 1,281,591_Akčný zábavný úlet ako sa patrí!_ Príbeh je len nezbytné bahno alebo nevyhnutná pôda pre excelentnú akciu a dávku hlášok sršiacu v nekompromisnú zábavnosť, nemá to úplne ten krehký nádych akčných filmov 80.rokov ale snaží sa to a ja to beriem, Simon West je všeho všudy len rutinér, ktorému opäť vyšla letecká akrobácia ale pre prípadne pokračovanie pri som poprosil niekoho šikovnejšieho, čo by z toho vyžmýkal o niečo viac, lebo je tam asi 20minútová nudnejšia pasáž, kde sa to skoro nikam nehýbe aby to následne vytrhol Chuck Norris, ten tam dokonale zapasoval. A úplne kľudne prijmem každé dva roky takýto úlet posledných akčných hrdinov, akční chlapci si takúto pompéznu úctu a hláškovú vychytávku v tomto žánri zaslúžia. Takto výdatne som sa pri akcii dávno nezabával. /videl v kine: 90%/(15.9.2012)

Mírný zklamání oproti jedničce ... Tzn.: Málo Lundgrena, málo Jet Liho, necharismatická ženská postava členka týmu, film působí levně, neatraktivní prostředí východního zapadákova ... Hlavní mínus je, že film se bere chvílemi velmi vážně, tzn. že tady fakt padaj tuny nepřátel k zemi, odlétají ruce, hlavy, stříká krev do kamery, ale z toho si ze sebe dělá až neuvěřitelnou legraci a parodii (nástupy Chucka Norrise jsou geniální, Arnold s Willicem hláškami, i když vtipnými, film vyloženě degradují atd. ....). Úžasný scény: vše s Norrisem, úžasně hrající Van Damme, souboj snů Adkins vs Statham, souboj snů Stallone vs Van Damme, Arnold s brokárnou. Je to superakční nářez, ovšem působí levně, omšele a nevyrovnaně ... Každopádně palec hodně nahoru!!!(12.9.2012)

Oproti jedničce ještě akčnější, ještě nabušenější a mnohem mnohem nadsazenější. Výborný záporák JCVD a úžasně sebeparodický Chuck Norris. Když už si budu hrát s přirovnáními - není to značkové víno, je to spíš pivo z okresního pivovaru. Ovšem poctivě uvařené a perfektně vychlazené, které jsem vypil na ex a parádně osvěžen se dožadoval dalšího kousku. 70%.(26.10.2014)

• - Chuck Norris (Booker) je vo filme prezývaný “lone wolf" (vlk samotár), čo je narážka na snímku Osamelý vlk McQuade (1983). (MAX666)

• - Trench (Arnold Schwarzenegger) ve filmu používá zbraně AA-12,M4A1 Carbine, Booker (Chuck Norris) ve filmu používá zbraň Heckler & Koch G36C, Billy (Liam Hemsworth) zbraň Barrett M107, Mr. Church (Bruce Willis) Heckler & Koch HK416 a Heckler & Koch UMP a Hector (Scott Adkins) zbraně AKMSU,Colt M1911A1. (dc125)

• - Aby se žádná z hereckých hvězd necítila ve filmu upozaděná, dostali filmaři a scenáristé za úkol všem hlavním postavám přibližně stejný čas na plátně. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)