poster

Expendables: Postradatelní 2

 • Česko

  Postradatelní 2: Zpět do války

 • USA

  The Expendables 2

 • Slovensko

  Expendables: Nezničiteľní 2

 • Slovensko

  Expendables 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2012, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • robbiee
  ****

  [imdb: 7.5/10] | me: They ARE BACK! Borci sú späť a tentokrát sa ide rovno na vec. Tvrdá akcia ako sa patrí, hlášky ostré ako čepeľ Jasona Statham-a, pot, krv, železo a náboje vo výbornom tempe, ktoré nespomaľuje. Nové (staré známe) tváre sú perfektným plusom a tak neostáva nič iné len vychutnať si priestor každého z hlavných predstaviteľov. Niekto ho má viac, niekto menej,... ale taký je život. Dôležité je, že film naplnil to čo sľuboval a ešte aj pridal a to sú dôvody pre ktoré si to pozriem znova ... a znova :) Proste kvalitná old-school akcia II. [4 a pol *] Track 'em, find 'em, kill 'em. (4.10.2012)

 • novoten
  *****

  Jednička sbírala body hlavně za snahu a za to, že se ji nakonec povedlo dotáhnout do konce. Dvojka nasadí od startu více než svižné tempo, celou dobu ho bez většího klopýtnutí drží, efektně prodá i emoce drsných chlapů - a přitom teprve pak rozbalí svoje hlavní zbraně. Za sebe si myslím, že přestože mám Slye nebo Jasona hodně rád, tak určitě nejsem primární cílová skupina. Jenže říkejte to finálnímu zúčtování na letišti, které musí rozvibrovat smysly každého diváka, který někdy nadšeně fandil u akčňáku. Ať už střílí kdokoli z nejočekávanější trojice, Jean-Claude labužnicky hláškuje nebo Chuck Norris oblažuje diváka vtipem o něm samém, tohle vyšlo do posledního výstřelu.(12.9.2012)

 • TeeAge
  ****

  || Scenár: Richard Wenk, Sylvester Stallone | Hudba: Brian Tyler | Produkcia: Avi Lerner, Danny Lerner, Kevin King Templeton, Les Weldon | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Nu Image, Millenium Films | Rozpočet: 100 miliónov $ | Tržby: 312,500,000 $ || Výrazne lepšie, než jednička. Dnes je už všetkým jasné, dokonca aj Slyovi to došlo, že film potrebuje zvlášť režiséra a zvlášť hlavného predstaviteľa. West na svojom konte síce žiadne trháky nemá, ale tu sa jeho béčkovosť hodila. Nikto to totiž nemôže brať vážne. A kto áno, ten si vybral zlý kus...(7.1.2013)

 • H34D
  ***

  Simon West se prokázal jako o chloupek lepší režisér, než pan Stallone, akční scény již nejsou tak nepřehledné, naopak se vyloženě rochní v epických záběrech, kdy naši staří známí pomalu kráčí bojištěm a stříli od boku hromady osob, věcí, zvířat, dětí - ne, ty poslední dvě ne. Naopak ale scénář už z tak jednoduché béčkovosti ještě zestupidněl. Druzí Expendables mi místy připadali jako pokus o postmoderní western, kdy charismatičtí "kovbojové" brázdí zemí bez zákona, zachraňují ženy s dětmi, osvobozují otroky a pronásledují padouchy, kteří ukradli nikoliv měšce plné zlaťáků, ale plutónia. Ne, že by tento "nepořádek" nějak vadil, ovšem musel by být vykoupen lepším vytěžením postav. Akce stále nedosahuje svého potenciálu, mocných střetů postav mohlo být taky více, hláškování působí vyloženě nuceně... Nevím, bylo to fajn, ale když se nad tím člověk zamyslí, mohlo to být ještě mnohem lepší. 6/10(14.9.2012)

 • Zeck
  **

  Bezpohlavní nuda, které by nejvíce slušel žánr komedie/parodie, zvláště za předvedenou akci, která mnohdy vtipem předčí i Charlieho "Rambo" Sheena ze Žhavých výstřelů. Do teď jsem nepochopil, zda to všichni při těch akcích mysleli vážně, nebo si jen dělali prdel ze stylu točení akčních filmů v hnusných 80. letech, ve kterých byli za hvězdy. Film nemá scénář (to se dalo čekat), nemá ani žádný pořádný děj, který by tu prázdnotu vyplňoval a všechny akce stojí za hovno (na rozdíl od prvního dílu). Rád bych vychválil tu úvodní, ale nějak mi v tom zabraňuje ten sniper, co ze statické odstřelovací pušky neomylně kosí lidi na tři kilometry v rychle plujících člunech, případně jeho schopnost vystřílet deset chlapů v rozmezí dvou vteřin v dokonalém kruhu kolem svých "kámošů". Ne, pochopitelně Zecku, tohle je pocta žánru, tady nemůžeš přemýšlet, jenom vypnout mozek a kochat se těmi desetivteřinovými záběry na Chucka Norrise, jak jde se samopalem procházkovou chůzí a ve stylu Komanda střílí všechny idioty tři metry od sebe, co stojí v lajně a čekají až je milostivě sejme. West bohužel doplatil na to, kolik důchodců z akčního žánru má na jedné scéně, takže veškerá akce trpí tím, že místo toho aby nám jí rejža ukázal, permanentně zabírá věkem ošlehané a vyhaslé hvězdy jak si přebíjí, snaží se o vtipné hlášky, přemýšlí co vlastně udělají, případně jen střílí, hlavně, že jsou v záběru. Protistrana pak nemá čas ani prostor na nic jiného, než jen na hromadné pády po desítkách na zem a jiné okázalé demonstrace totální nepřemožitelnosti jejich hollywoodských protivníků. Veškerá zábavnost filmu (a to jediné zajímavé na něm) začíná a končí každou novou tváří, která se na scéně objeví. Problém je v tom, že když si člověk ze seznamu postupně odškrtá všechny na které čekal, zjistí, že film už vlastně ani nemusí dokoukat, protože děj je úplně o hovně a je mu naprosto u prdele jak to všechno dopadne (a ne že by to předem nevěděl). 40%(3.10.2012)

 • - Trench (Arnold Schwarzenegger) ve filmu používá zbraně AA-12,M4A1 Carbine, Booker (Chuck Norris) ve filmu používá zbraň Heckler & Koch G36C, Billy (Liam Hemsworth) zbraň Barrett M107, Mr. Church (Bruce Willis) Heckler & Koch HK416 a Heckler & Koch UMP a Hector (Scott Adkins) zbraně AKMSU,Colt M1911A1. (dc125)

 • - Sylvester Stallone sám dohliadal na tréning Jean-Claude Van Dammea v posilňovni a radil mu čo ma na svojej postave vylepšiť, aby bolo pre film čo najlepšie. (Odpocivadlo)

 • - Ve chvíli, kdy na scénu vstupuje Booker (Chuck Norris), je možné slyšet upravenou verzi soundtracku z filmu Hodný, zlý a ošklivý (1966) od Ennia Morricone. (Claude Speed)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace