poster

Expendables: Postradatelní 2

 • Česko

  Postradatelní 2: Zpět do války

 • USA

  The Expendables 2

 • Slovensko

  Expendables: Nezničiteľní 2

 • Slovensko

  Expendables 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2012, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  "My shoe is bigger than this car!" :-D Arnold je Ed Woodom medzi hollywoodskými hercami. Sotva ma tento rok nejaký film nadšenecky poteší a testosterónom nakopne viacej, než The Expendables 2. Béčková bejkovina s lacinými digi-efektami, skvelými hláškami a žánrovými narážkami. A že najlepší herecký výkon podáva a najlepšiu postavu z nich má JCVD, to už je historická udalosť.(4.11.2012)

 • Superpero
  ****

  Jednička se mi líbila o něco více. Z toho Bulharska se mi dělalo trochu blivno, i když chápu, že pro Američany je to větší exotika, než ostrov plnej hispánců. Na konci jsem taky čekal nějak větší finální peklo. Nevím přišlo mi, že to všechno postříleli moc brzy. Jinak ale spokojenost. Všichni to točili z prdele a sebeironické hlášky a narážky neberou konce a ani nepůsobí trapně. Statham je megaborec a škoda, že ta jeho bitka se Scottem Adkinsem nebyla delší. A že Jet Li fakt zmizí a už se neobjeví jsem tedy opravu nečekal.(15.9.2012)

 • Kaka
  **

  Obecné nadšení chápu, protože vidět všechny ty legendy dohromady má prostě zvláštní feeling. Bohužel když vezmu v potaz, že film má i jiné kvality a atributy než-li herecké obsazení a vzájemnou chemii herců (ta chemie by byla i v případě, že by na sebe dotyční jenom koukali, až tak silný sentiment může být), tak je to selhání na celé čáře. West už asi zapomněl jak vypadá kvalitní akční film. Pominu otřesnou televizní kvalitu obrazu (retro se vším všudy) a lokace natáčení někde mezi Rumunskem a Bulharskem (zdravíme Van Damma a Seagala). Kdyby měli Expendables stejně kvalitní akci, jako 15 let staré Con Air, byl bych nadšen. Bohužel ani z poloviny. Zmatečný střih - neuvěřitelně zprasený. Nikdo neví kdo do koho střílí, několikrát opakované záběry během pár minut (údery, výbuchy) a zoufale nepřehledné osobní souboje, snad kromě toho posledního. Nečekal bych, že ryze akční film bude mít největší slabinu právě onu akci. Stallone je stále bouchač jako blázen a hlášky a vtipy jsou fajn. Ale to si raději pustím od každého borce 3 jeho nejlepší filmy a nemusím koukat na takovýhle miš-maš.(17.9.2012)

 • sud
  ****

  Oproti jedničce ještě akčnější, ještě nabušenější a mnohem mnohem nadsazenější. Výborný záporák JCVD a úžasně sebeparodický Chuck Norris. Když už si budu hrát s přirovnáními - není to značkové víno, je to spíš pivo z okresního pivovaru. Ovšem poctivě uvařené a perfektně vychlazené, které jsem vypil na ex a parádně osvěžen se dožadoval dalšího kousku. 70%.(26.10.2014)

 • KarelR
  ***

  Ale tak jo. Jestliže se první Postradatelní vezli na vlně nostalgie, dvojka je taková menší tsunami. Parta snů je tentokrát opravdu celá a likviduje padouchy po desítkách, zatímco si Sly dělá srandu z Bruce, Bruce z Arnieho a Chuck Norris sám ze sebe. V těchhle chvílích jsou Postradatelní 2 tím ukrutně zábavným ohlédnutím za klasikami z osmdesátek, které slibovaly trailery. A mnoho bodů nabírají i co se týče akce, která vyměnila Slyovu moderní dravost za Westovu old-schoolovou přehlednost, aniž by přestala být příjemně rozmanitou přehlídkou střílení, mlácení, kuchání a vyhazování věcí do vzduchu. Hlavně úvod je v tomhle směru parádní. Trochu tedy zamrzí, že po něm film upadne do zhruba půlhodinové hibernace, z níž se probere až s nástupem zrzavé legendy. Ani ta sice není dostatečnou záplatou na tak tak fungující scénář, se kterým se Sly a spol. očividně moc nemazali. I přes slepencový syndrom je ale dvojka solidní komediální výhrou, v níž si svůj prostor v pohodě urvou i Lundgren s Crewsem. A vyloženě naštve maximálně natáhnutým prostředkem, nepříliš výrazným Van Dammem a finální bitkou, která měla být alespoň dvakrát nabušenější. Místa pro zlepšení je tak ještě dost. Než ale přiletí vyváženější trojka, rád vezmu za vděk tímhle připomenutím, že si režisér Con Airu ještě umí vybrat lepší chvilku. 7/10(3.9.2012)

 • - Těsně po smrti Billyho (Liam Hemsworth) Barney (Sylvester Stallone) říká: "Postarejme se o něj," načež si Toll Road (Randy Couture) nasadí kšiltovku. V následujícím záběru však na hlavě žádnou čepici nemá. (Domin1359)

 • - Zatímco v první díle létaly hlavní postavy s obojživelným letounem Grumman HU-16 Albatross, v tomto díle to je Canadair CL-215. Letoun byl zapůjčen od turecké společnosti Turkish Aeronautical Association. (Foxhound#1)

 • - Novaka Djokovica, ktorého scéna sa nakoniec vo filme neobjavila, trénuje Slovák Marián Vajda, brat slovenské herca Jozefa Vajdu, ktorý svoj hlas často prepožičiava Arnoldovi Schwarzeneggerovi (Trench) a Sylvestrovi Stalloneovi (Barney Ross). (AdamesWWE)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace