Expendables: Postradatelní 2

Expendables: Nezničiteľní 2

Expendables 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2012, 103 min

Další díl Jurského parku se kupodivu povedl. Z hlediska akční komedie naprosto dokonalé. Tvůrci opravdu perfektně podchytili to, čemu se divák bude nejvíc smát, co se mu bude nejvíc líbit a zcela přesně (až skoro pedantsky) z toho udělali film. Hlášky, přestřelky a herci jsou tou nejlepší devizou tohoto našlápnutého hitu. Chvíli se sice brutální tempo a úderný styl rozmělnil o užvaněné WTF scény jako příboj o skálu, ale co naplat. I přesto jsem se skvěle bavil a místy tiše plakal smíchy na celé kino (přestřelka na letišti a příchod Chucka Norrise). Zapojení osmdesátkových akčních hvězd byl nápad za všechny prachy. Teď se to tuplem potvrdilo, neboť teprve teď to dostalo ten správný smysl. Podstata toho zapojení dostala takový humorný prvek a to je přesně to, co se mi na tom nejvíce líbilo. A že staříci pouze střílejí? No bodejť, však Chuckovi Norrisovi je sedmdesát dva. Na full kontakt rvačky ale dojde i přesto a opět je to zazděno nějakou ultimátní hláškou těžící právě z kultu předchozích rolí výše uvedených hvězd. Prostě tenhle film je jeden velký džouk. A Arnold Schwarzenegger is back! Sice už po několikáté, ale za to teď DEFINITIVNĚ.(6.9.2012)

Bylo nebylo, v jednom nejmenovaném království se sedm statečných princů dalo dohromady, aby zlému kouzelníkovi sebrali poklad. Pokladem bylo kouzlo, které by mohlo ovlivnit chod světa. Princům pomáhá mocná, krásná čarodějka, která je obdařena technickým talentem, jazykovými schopnostmi a dobře ovládá jemné nástroje opatřené háčky. Princové musejí překonávat nástrahy zlého čaroděje a jeho pomocníků a také se vyrovnat s problémy, které, vzhledem k průměrnému věku duchem mladého týmu, přinášejí choroby jako reumatoidní artritida, dušnost, zlenivění způsobené sedavým zaměstnáním (nesedí na koni, ale v letadle, vlastně se ve filmu objeví pozoruhodně málo koní a ještě méně z nich je bílých)a v závěru, při souboji jednoho princů s kouzelníkem, naprosto zjevně i senilní demence. Doufám, že v dalším díle bude figurovat i nějaký drak a vodník.(11.9.2012)

„Patrí do starého železa.“ – „To my všetci.“ Na jednotke sa mi páčilo, že bola "prvá" a že šlo o pomerne vážny film (také tie Slyove typické monológy o tom, že "život je ťažký" a "patríme do starého železa, ale predsa len sa ešte vzchopíme a dáme im do držky"). Dvojka sa berie vážne už iba minimálne a scéna s Chuckom Norrisom je vyložené WTF (podľa mňa trápne, ale i tak som zvráteným spôsobom rád, že to Chuck prijal). Exteriéry a interiéry pôsobia dosť nevábnym, lacným dojmom, viacerí členovia tímu sú nezaujímaví a nudní a mne osobne dosť chýbal Mickey Rourke ako "duša tímu, zásadne sa nezúčastňujúca akcie". Inak som ale bol spokojný. Ťažkotonážna šupa s veľkými, dlhými a mohutnými akčnými scénami a veľkolepým finále, kedy proti sebe stoja takí akční borci, ako Stallone, Schwarzenegger, Willis, Van Damme, Scott Adkins a samozrejme Chuck Norris. HLAVNE Chuck Norris.(15.11.2016)

,,TA VĚC PATŘÍ SPÍŠ DO MUZEA.“ … ,,TO MY VŠICHNI“.... /// Voteklej Stallone, nesympatickej Damme, tuny po zemi válícího se plutonia (že by Timofeje Berezina šlehlo závistí…) - neurážím, jen konstatuju, páč předpokládám, že TAHLE zábava byla určená člověku jako jsem JÁ! Mrzí mě, že kromě vzkazu – takhle to vy cucáci dělaj staří mazáci – tady není nic navíc. (Nekecej…a co Chuck Norris? … Fajn, takže…) …úvodní akce paráda a pak mě z klimbu probral až jako zjevení objevivší se Chuck Norris. Soráč, JÁ čekal víc než hrabání se v nostalgii. Napoprvý to byla paráda. Ale omýlat furt dokola to stejný – kurva chlapi, já za to platím! Sázka na jistotu, rutinní akci a příběh, kterej místy dokonce nudí. Béčko, který se rychle vypaří z palice. Přece nejde jen vo to, abych si pamatoval, že tady hrál po ,,X“ letech zase Arnie, že Chuck ještě nenatáhl bačkory, a že Van Damme nemluví jen bulharsky. Souhlasím, - padouch má bejt trefenej do lebky (a ta zajebat půlku plátna), ale Sly by si měl tyhle kousky režírovat sám! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Několik let bažím po smrti Van Damma. 2.) Páč mrtvej Bulhar, dobrej Bulhar. 3.) Protože mám přezdívku Osamělej vlk. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(15.9.2012)

Je to kravina na kvadrát, výplod šílence a debilní paskvil, ale mě to hrozně bavilo. Jak by taky ne, když se akční veteráni rozhodli přilepšit si k důchodům a vydali se rozstřílet, rozsekat, rozkopat a vyhodit do vzduchu vše, co bylo před natáčením vcelku. Samostatnou kapitolou je samozřejmě Chuck Norris, který potvrdil, že vtipy o něm jsou pouhým zobrazením jeho skutečných schopností a to je velmi potěšitelné i zábavné. Kdo však v dávnověku nebrousil staré akční véháesky s rychlodabingem, ten se přitom patrně nebavil tak skvěle jako já.(9.12.2013)

• - Ve chvíli, kdy nastupuje Booker (Chuck Norris) na scénu, si sundává brýle a poté je drží v pravé ruce. Při dalším záběru je však drží v ruce levé. (Domin1359)

• - Zřejmě shodou okolností má Chuck Norris v tomto snímku stejné příjmení „Booker" jako ve filmu Správní chlapi nosí černou (1978).   (mzss1)

• - Režisér Simon West si v rámci zachování duše a stylu druhých Postradatelných přál, aby byl natočen pád letadla pomocí miniatur, jako tomu bylo u jeho prvního snímku Con Air (1997). Nakonec byla ale celá scéna vytvořena na počítači. (Brousitch)