Avengers: Nejmocnější hrdinové světa

(TV seriál)
  • USA The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
Ukázka z filmu 4
Animovaný / Akční / Sci-Fi / Fantasy
USA, (2010–2012), 19 h 15 min (Minutáž: 22–23 min)

Předloha:

Jack Kirby (komiks), Joe Simon (komiks)

Eric Loomis, Rick D. Wasserman, Fred Tatasciore, Brian Bloom, Wally Wingert, Phil LaMarr, Chris Cox, Nolan North, Robin Atkin Downes, Jim Ward, (více)

Série(2) / Epizody(52)

Hvězdy seriálu The Avengers: Earth’s Mightiest Heroes kapitán Amerika, Thor, Ironman, Giantman, Wasp (a příležitostně i neuvěřitelný Hulk) spojí síly, aby zachránili svět před zlem. (oficiální text distributora)

Ukázka z filmu 4

Caszidy

Marvel si pro příchod celovečerních Avengers připravoval půdu opravdu dlouho, důkladně a pečlivě. Ať už do této přípravy zahrneme samostatné hrané filmy jednotlivých členů tohoto v současné době nejpopulárnějšího komiksového superýmu(ano Justice League, dostali jste se na vedlejší kolej!), nebo i tento velice povedený animovaný seriál. Po shlédnutí dvou sérií musím říct, že se samozřejmě od září těším na třetí řadu(pokud bude), stejně tak ale musím říct, že v mých očích má paradoxně po první sérii zrušený Wolverine & The X-Men vyšší kvalitu. Kvalitnější oproti Avengers je především v propracovanosti příběhu. Zde je vidět, že tvůrci to občas trochu přehání s používáním dalších a dalších postav a přidávání dalších a dalších námětů. Některé tak zůstávají na dost dlouhou dobu "odloženy" stranou, aby se najednou vrátily a napětí a hrozby s kterými musí Avengers bojovat se stále stupňovaly. To samozřejmě občas dochází do extrému a odkrývá menší slabinu celého konceptu, totiž že tvůrci už pomalu nevědí co proti Thorovi a spol. poslat. Nejvíce se to podle mě ukázalo v posledním díle druhé řady. Pokud by se tak tvůrci rozhodli trochu s tou megalomanií ubrat, určitě by to seriálu jen prospělo. Přesto je to skvělá zábava, která si v rámci žánru těch pět hvězd zaslouží. Výborné byly především epizody týkající se hromadného útěku z věznic pro superpadouchy, díly a celá linie s dvěma mimozemskými národy Scrull a Kree, stejně jako s Ultronem. Z postav většinou nejvíce vyniknou Hulk, Hawkeye, Thor a Captain America. ()

Zeebonk

Marvel býval od nepaměti ten slabomyslnější, ale tentokrát se pochlapil s takovou grácií, že zůstávám stát s otevřenou hubou. Seriálový Justice League se teď s cejchem infantilního odvárku zahanbeně krčí v koutě a fňuká nad promrhaným potenciálem, zatímco zdánlivě nepřekonatelná marvelovská sebranka, Wolverine & The X-Men, si jakožto retardovaný bratříček mění plenky a utírají slinu. Avengers: The Earth's Mightiest Heroes servírují nekonečnou exhibici klaďasů a záporáků, pekelně nadupané akce a perfektně gradujícího příběhu v hávu do detailů vypiplané animace a výborného originálního dabingu. Dokonce i ta úvodní znělka šikovně balancuje na hranici mezí totální sračkou a říznou vypalovačkou. Joss Whedon se může jít vycpat, tohle nemá na poli animovaných seriálů konkurenci, natož u hraných Avengers. ()

Spiker01

Tento seriál, původně určený pro děti, na mě již po několika dílech velmi zapůsobil.Má skvělý příběh, o animaci se sice říká, že je slabinou tohoto seriálu, ale dá se na ni zvyknout, ovšem devízou seriálu jsou především bravurně zvládnuté charaktery jednotlivých postav i celého týmu. Marvel si pečlivě připravoval půdu pro filmové Avengery a tento seriál, je podle mého, jeden z nejlepších, co kdy Marvel udělal a je mnohdy srovnáván se Spider-manem z roku 1994, který je dnes již kultovní. Po bezvadné úvodní znělce, která vám vždy představí úvodní složení týmu, se sice stále opakuje ten samý scénář (je to pořád seriál pro děti), ve kterém se stane něco špatného, nějaký záporák se dostane k moci a je na Avengers, jak se s tím vypořádají. Ovšem tvůrci dokázali velice pěkně vytěžit to nejlepší z komiksů od Stana Lee a Jacka Kirbyho. Velice pěkně vystihli oblíbené záporáky a složení Avengerů, které se za ty roky hodně měnilo. Nějaké problémy jsou třeba na čas pozastaveny, aby se k nim vrátilo až za několik dílů, což je pro fanoušky bezva, ale jinak to pro někoho může být hodně nejasné a může si myslet, že mu něco podstatného uniklo. Originy původního složení týmu jednotlivých postav zde vysvětleny nejsou, počítá se s tím, že jste viděli filmy. To ovšem zas tak moc nevadí a hlavní je, že je vysvětlen původ u členů týmu, kteří se přidají později. Nejoblíbenější postavou je pro mě bezpochyby Hulk, který nejde pro ránu daleko a dokáže rozesmát svými hláškami. Ovšem všichni členové zde mají stejný prostor, což je chválihodné. Obě dvě řady se mi velice líbily a je veliká škoda, že byl seriál zrušen a plánovaná třetí série se již neuskuteční. Na konec dodám oblíbenou hlášku ze seriálu : Avengers Assemble... achjo ...100% ()

JohnnyD

V univerze DC mám už vďaka Batman: The Brave and the Bold (TBATB) celkom prehľad, tak som seriál o Avengers bral ako fajn príležitosť na zoznámenie so svetom Marvelu. Sklamanie bolo veľké. Možno som zhýčkaný nadpozemsky dokonalým TBATB, no toto tu je generáciu nielen za menovaným seriálom, ale všeobecne za tým, čo momentálne DC produkuje na televíznych obrazovkách. Každý diel TBATB sa začína predtitulkovou pasážou s absurdnou akčnou scénou. Jednotlivé diely Earth's Mightiest Heroes majú prinajlepšom tak isto príbehu a dialógov ako tá štvorminútová predtitulková pasáž v TBATB. Pre prckov, ktorí chcú pozerať na to, ako všetko vybuchuje, ako hrdinovia pobehujú hore dole a mlátia sa hlava nehlava, je to fajn, ale ja som rozmaznaný vyšším štandardom. ()

Davies182

Nevím proč z toho mám velmi podobné pocity, jako z animovaného Star Wars seriálu... Tedy že to vlastně není úplná zbytečnost (kouká se na to hezky!), ale svět by se bez toho klidně obešel. Jak komiksový, tak i ten opravdový, plný šílených geeků a fanoušků. V létě 2012 bude tahle televizní epizodka dávno zapomenuta - Nejmocnější hrdinové světa jsou tak pouhým zabijákem času pro všechny, kteří jej mají nadbytek a těší se na film (hodnoceno po S01E01). ()

• Pouze Wasp ani jednou tým Avengers neopustila. (jh666)
  • Seriálu předcházela dvacetidílná mini-série složená z prvních pěti epizod (každá rozdělena na čtyři části), které jednotlivé hrdiny představovaly. (liquido26)