Avengers: Nejmocnější hrdinové světa

(seriál)
  • USA The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
TV spot
USA, (2010–2012), 19 h 15 min (Minutáž: 22–23 min)

Předloha:

Jack Kirby (komiks), Joe Simon (komiks)

Eric Loomis, Colleen O'Shaughnessey, Brian Bloom, Rick D. Wasserman, Chris Cox, Fred Tatasciore, Wally Wingert, Phil LaMarr, Nolan North, Robin Atkin Downes (více)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(52)

Hvězdy seriálu The Avengers: Earth’s Mightiest Heroes kapitán Amerika, Thor, Ironman, Giantman, Wasp (a příležitostně i neuvěřitelný Hulk) spojí síly, aby zachránili svět před zlem. (oficiální text distributora)

TV spot

karlik4801

Konečně animovaný seriál od Marvelu, který stojí za všechny hvězdičky. Už jen to, že se v celém seriálu objevuje valná část Universa je značné plus. Zakomponování všech vedlejších postav do děje daného dílu je skvěle zvládnuté. Díly mají hloubku a někdy i menší napětí. Animace je povedená, souboje se dají užít a postavy vypadají dobře. Žádné zbytečné tlachání o ničem. A hlášky Hawkeye, Nejmocnější hrdinové světa prostě nemají chybu. ()

longercz

Rozjíždí se to trošičku pomaleji a kostýmy, stejně tak jako muskulatura hlavních hrdinů mohli být pojaty poněkud dospěleji, ale zhruba od desátého dílu se laťka jednotlivých epizod nasadí poměrně vysoko a seriál začne produkovat velmi originální a nesmírně propleté příběhy. A ano, musím uznat, že ta původní znělka z první série je výborná :) ()

hroubek

Každá generace má nějaký animovaný seriál, který se stane pro ní kultovní. U mě to byl kreslený Spider-man a Želvy ninja. Pro dnešní generaci to budou Avengers. Komiksová vlna snad nikdy nebyla silnější a tento seriál to jen potvrzuje. Na rozdíl od filmu si seriál může dovolit představit skoro všechny hrdiny z celého marvelovského světa, což je fajn, jelikož ještě chvilku potrvá, než se na plátně objeví Ant Man nebo Black Panther či Wasp. Avengers: Nejmocnější hrdinové světa jsou fajnoví animovaným seriálem, který dobře baví a rozšiřuje povědomost o marvelovském světě a vesmíru. ()

John8

Dlouho jsem vůči tomuto seriálu pociťoval silnou skepsi, po tom co jsem zahlédl jeden díl v televizi, jsem si řekl že to prostě zkusím, a byl jsem velice mile překvapen, zápletky měli hlavu a patu, občas zašli až do temnějších částí Marvelovského vesmíru, jednotlivé postavy, jednoduše známe takže se nikdo nezdržoval jejich zdlouhavým původem, a akce, na které jsou celí Avengers založeni, byla jednoduše skovsná, vždy když se zdálo že boj bude rychle u konce, něco se zvrtlo a má čelist jen klesala a klesala, další body jsou tu pak za absenci otravné epizodiky, naopak, každý díl končí velmi zajímavým cliff-hangrem a další díl začne kde předešlý skončil, čímž se nám dostává vyprávění jednoho dlouhého příběhu. Mínus musím udělit zaabsenci krve, neříkám že chci nějaké potopy, ale při bitvách tak intenzivních, by přeci pár šrámů navodilo daleko lepší atmosféru, konec konců komixy přeci jen nejsou záležitost jen pro malé děti, což si uvědomil už i Disney a to je co říct :D ()

liquido26

Musím říct, že jsem netušil, jak mě tenhle seriál chytne. Zatím mám za sebou prvních sedm epizod. V prvních dvou dílech sledujeme, jak se Avengers dali dohromady. Začátek je poměrně chaotický a měl jsem pocit, že mi prostě něco uteklo (z velké části proto, že se světem Marvel komiksů jsem obeznámen minimálně). Ze čtyř superstřežených věznic SHIELDu uprchnou ve stejnou dobu všichni superpadouši, kteří tam byli až do té doby internovaní. Sledujeme, jak Thor, Iron Man, WASP, Giant Man a Hulk bojují proti nejmocnějšímu z nich, Gravitonovi a je to solidní řežba. Následujících 5 epizod je kompilací dvaceti krátkých dílů z tzv. micro-series, která debutovala online krátce před uvedením seriálu na obrazovky. Jednotlivé díly nás seznamují s nejdůležitějšími hrdiny z party Avengers z doby ještě než se Avengers dali dohromady a odehrávají se tedy před prvními dvěma díly. To působí trochu zmatečně, ale v průběhu jsem si začal uvědomovat všechny souvislosti a vše do sebe začalo krásně zapadat. Vesměs se však nejedná o žádné Origins, tedy - Banner je již Hulk, Tony Stark je již Iron Man, Thor už operuje na zemi, WASP a Giant Man už mají svoje schopnosti a sledujeme pouze počátky Kapitána Ameriky a Černého pantera. Kromě nich se v těchto dílech seznámime taky s Black Widow a Hawkeyem. Osmá epizoda se navrací zpět do "současnosti", tedy do situace po útěku všech superpadouchů a začíná sledovat první společné akce Avengerů. No tak uvidíme, kam se nám série bude vyvíjet dál, ale zatím jsem moc spokojen. Animace i dabing jsou na poměrně velké úrovni, akční scény i příběhy rovněž a skvělá je již úvodní znělka. Takže doufám, že kvalita vydrží. ___ EDIT: Po 19 epizodách, které byly zatím odvysílány musím podotknout, že si Avengeři úroveň udrželi. Kéž by i celovečerák dopadl takhle skvěle. ()

• Pouze Wasp ani jednou tým Avengers neopustila. (jh666)
  • Hank Pym používá v tomto seriálu obě své identity Ant-Mana i Giant-Mana. (liquido26)
  • Seriálu předcházela dvacetidílná mini-série složená z prvních pěti epizod (každá rozdělena na čtyři části), které jednotlivé hrdiny představovaly. (liquido26)

Související novinky

Třetí Thor fasuje scenáristy

Třetí Thor fasuje scenáristy

03.02.2014

V Marvel Studios nechtějí do budoucna žít jen z pokračování, v žádném případě to ale neznamená, že nás jich pár nečeká. Strážce galaxie a Ant-Mana budou vyvažovat Kapitán Amerika 2 a Avengers: Age of… (více)