Avengers: Nejmocnější hrdinové světa

• USA The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
Ukázka z filmu 1
USA, (2010–2012), 19 h 15 min (Minutáž: 22–23 min)

Předloha:

Jack Kirby (komiks), Joe Simon (komiks)

Eric Loomis, Colleen O'Shaughnessey, Brian Bloom, Rick D. Wasserman, Chris Cox, Fred Tatasciore, Wally Wingert, Phil LaMarr, Nolan North, Robin Atkin Downes (více)

Série(2) / Epizody(52)

Hvězdy seriálu The Avengers: Earth’s Mightiest Heroes kapitán Amerika, Thor, Ironman, Giantman, Wasp (a příležitostně i neuvěřitelný Hulk) spojí síly, aby zachránili svět před zlem. (oficiální text distributora)

Hapretor

Dobrá animovaná jednohubka nejen pro "malé" diváky, když není po ruce nějaký dobrý celovečerák. Ze začátku dost akční, zajímavé, pro mě poutavé, ne nudné, chytlavá úvodní znělka, postavy sympatické, animace dobrá. Ke konci mi to už ale přišlo pořád to samé. Objeví se padouši, je bitka, bitka skončí, Avengers vyhrajou (jako vždy), nakonec se dozvíme, že to nejhorší má přijít. Když to nejhorší už přišlo snad po šesté, začal jsem se nudit a říkal jsem si, že mi to trochu připomíná VKVčka, kde je vždy konec tak debilně udělán, jako aby nalákal sledovat seriál dál. Nechápal jsem taky zopakování jednoho či dvou dílů po pěti předešlých? K postavám: Hulk - největší borec, který se s ničím nesere. Nejdřív mlátí, pak se ptá. Wasp - miloučká slečinka se správnými grimasy. Ale radši bych ji píchal žihadlem já. Thor - nesmrtelný magor, který pořád poučuje o cti a statečnosti. Ten rádoby pocit válečníka mu prostě hodně leze na mozek. Iron Man - (Tony Stark) namyšlené hovado, ale technicky velmi zručný a s dobrými hláškami. Giant Man - zbytečně moralisticky smýšlející, rádoby vše urovnavač a vyjednavač a málo výrazná postava. Tedy pokud zrovna nebyl zvětšený na max. Kapitán Amerika - voják, jak má být. Přišel mi jako nejsympatičtější. HawkEye - správně sarkastický a rychle jednající. Black Panther - královský původ nezapře v jeho rozvážném přístupu k boji a taktice. Zrovna on mě nejednou překvapil, jak se vypořádal s určitejma hajzlama. ()

John8

Dlouho jsem vůči tomuto seriálu pociťoval silnou skepsi, po tom co jsem zahlédl jeden díl v televizi, jsem si řekl že to prostě zkusím, a byl jsem velice mile překvapen, zápletky měli hlavu a patu, občas zašli až do temnějších částí Marvelovského vesmíru, jednotlivé postavy, jednoduše známe takže se nikdo nezdržoval jejich zdlouhavým původem, a akce, na které jsou celí Avengers založeni, byla jednoduše skovsná, vždy když se zdálo že boj bude rychle u konce, něco se zvrtlo a má čelist jen klesala a klesala, další body jsou tu pak za absenci otravné epizodiky, naopak, každý díl končí velmi zajímavým cliff-hangrem a další díl začne kde předešlý skončil, čímž se nám dostává vyprávění jednoho dlouhého příběhu. Mínus musím udělit zaabsenci krve, neříkám že chci nějaké potopy, ale při bitvách tak intenzivních, by přeci pár šrámů navodilo daleko lepší atmosféru, konec konců komixy přeci jen nejsou záležitost jen pro malé děti, což si uvědomil už i Disney a to je co říct :D ()

longercz

Rozjíždí se to trošičku pomaleji a kostýmy, stejně tak jako muskulatura hlavních hrdinů mohli být pojaty poněkud dospěleji, ale zhruba od desátého dílu se laťka jednotlivých epizod nasadí poměrně vysoko a seriál začne produkovat velmi originální a nesmírně propleté příběhy. A ano, musím uznat, že ta původní znělka z první série je výborná :) ()

NiaWolf

Asi nejlepší marvelovský seriál, který dokáže zaháčkovat i náhodného diváka. Skvělé animace, vtipy a vedlejší postavy neustále posouvají seriál kupředu. Marvel šlápnul opravdu vedle, když tenhle seriál zrušil. ()

vikino1

Velmi luxusní záležitost. Chápu, že kdo to nezná, tak se ze začátku ztrácí, ale pro mě - jako fanouška a znalce Avengers absolutní pohoda. Vše je propojeno jak má a vy si v klidu užíváte akci. A o akci u těchto filmů jde. Kdyby takhle vypadala zápletka hraného Avengers, byl bych nadmíru spokojen. Každý (snad kromě Vosy) se mě líbil, každopádně největší borec je prostě HULK. Je fakt, že bordel by mohl dělat větší, za to od nějakého 6 dílu všechny rozmázne. Sice moc nemluví, za to co věta, to trefná hláška... :-) JEN TAK DÁL..... ()

mirak2

Velmi, velmi dobre. Je dost tazke urobit serial, ktory by putal aj dospelych (mna :D) a aj deti (samozrejme v rozumnom veku, t.j. tak od 12r. vyssie). Vyborna intro skladba (AJ V CESKOM PREKLADE! AK NIE DOKONCA LEPSIA!), uzasne hlasky a animovana akcia. Cesky dabing sa tiez podaril, ja som vysoko spokojny. ()

kyLuke

Po shlédnutí prvního dílu se mi začal seriál docela dost líbit.V podstatě i prvních deset dílů je skvělých a proto bych dal klidně i pět hvězdiček.Od jedenáctého dílu ale seriál začal být jako normální televizní seriál a proto bych dal tři hvězdičky.Poslední tři díly vás ovšem překvapí a zalíbí se vám na čtyři hvězdičky.A čtyři hvězdičky dávám i celkově tomuto seriálu.Škoda,kdyby měl film jen 13 dílů dal bych pět hvězdiček. ()

VvV14

Líbí se mi, že používají i méně známé postavy a v celku dobře vysvětlují jejich původ. Akce plný pytel a dobře zvládnutý fakt, že nejsou jen hrdinové Avengers (Fantastic Four,....). Jsem velmi spokojen a doporučuju i pro neznalé. Je to dobrá průprava a seznámení s základními znalostmi komiksového světa. ()

wolverine

Nejoblíbenější seriál z dětství. A tak jsem se seznámil s bandou hrdinů jménem Avengers. Všem dětem doporučuji. Seroš jsem neviděl do konce, protože ho přestali dávat v televizi. Spíš opakovali pořád ty samé díly. Od zastřelení Capa jsem to dál neviděl. Každopádně pecka !!!! Vzpominám si, že jsem měl jako malý nejradši Hulka a Wasp. Jo, Wasp byla super, mnohem lepší než ve filmové podobě z MCU. Hulk měl v seriálu hodbě prostoru. A taky samozřejmě Cap, který mi je v teto kreslené verzi sympatičtější než v podání Evanse. Prostě TOP. 👌 ()

Aragorn

Na tento seriál jsem se koukal jako malý kluk a velice mě bavil. Díky tomuto seriálu jsem si zamiloval postavu Kapitána Ameriky. Jasně, není to žádné umělecké dílo, ale každého fanouška Marvelu to jistě bude bavit. ()

vieriX

Tak tady opravdu je třeba dat velmi vysoké hodnoceni. Seriál je zpracován na velmi vysoké úrovni Marvel tu představí všechny svoje nejslavnější hrdiny od úplných začátku a taky ukáže jak se s nich stali příslušníci The Avengers. Zatím jsem viděl jen 6 dílů, ale jsem velice spokojeny fakt se mi to dost líbí. ()

frxXx

prvá scéna série sa odohráva na Gerlachu ? :D to ma dostalo, inak fajn seriál :) Keby tak Avengers žili aj v skutočnosti tak takí stavitelia alebo výrobcovia áut by sa riadne zapotili :) a poisťovácí? ktožvie či by poistili domy v New Yorku aj proti škodám zavineným Hulkom :) ()

konysua

Avengers assemble! Tak z téhle hlášky už mi po první sérii dostatečně mrdalo. Nejen, že je to v té otřesné úvodní znělce, ale taky to žbleptaj pokaždé když jdou na velkou, šroubovat žárovku, péct bábovku a někdy taky při útoku na obávaného protivníka. Kdo poznal sílu mangy moc mu tihle avengeři nepřijdou po chuti. Základní prvek anime je samotná kresba. Je po vzoru asi všech Marvel seriálů a proto hodně fuj. Postavy jsou hranaté, tudíž jsou si jednotlivé charaktery bez jejich kostýmů dost podobné a často musím luštit kdo je kdo. Souboje jsou to asi nejhorší co jde na Avengerech najít. 90% z nich jde cestou "Avengeři, dejte do něj všechno co máte!" a buď se jim to podaří a nebo ne. Scénář je sice provázaný přes obě série a stále navazuje na předchozí události, ale mám takový neblahý pocit, že by tohle dokázalo sepsat i 12-ti leté děcko. Objeví se velký, neporazitelný hovaďák a zničí vše co mu přijde do cesty a takhle to pokračuje, s malými výjimkami, všechny díly. Fakt všechny. Není jediný díl, kdy bych fakt uznal, že je to propracované s nějakou pořádnou zápletkou či zvratem. Viděl jsem obě sezóny a vystřídalo se tu nespočet hrdinů i padouchů, takže si každý fanoušek určitě najde toho svojeho. Tak a to jsou asi všechny klady. Ale ne, občas jsem se i zasmál a taky trochu vzdělal v Marvel universu. 6/10 ()

hynn3k

Seriál si sice něco málo bere z filmové verze světa Marvelu, ale většinou je věrný komiksu a to je jeho hlavní přednost. Je to vtipný, akční, prostřídá se spousta postav, které ve filmu společně neuvidíte pravděpodobně nikdy a které mají top dabing (samozřejmě ten původní) a jednotlivé díly na sebe navazují ať už přímo nebo nepřímo. Jen je škoda, že nevznikla třetí řada, kde by se ukázalo, co napáchá Surtur a jeho služebnice. ()

Mistr_Moon

Pěkná moderní animace, většinu dílů vyplňují souboje což není na škodu. Nejlepší díly jsou ty, kde si půjčují hrdiny z ostatních komixů a dočkáme se třeba Spidermana nebo Fanatastické 4 (která je zde lepší, než ve všech filmech). Druhá série navíc předvede i komplikovanější zápletku na více dílů. ()

savatage

Marvel uvádí své největší hrdiny, v boji proti temným silám ohrožující lidstvo. S přibývajícími díly, seriál dostává správný rytmus a diváka přímo uhrane, aby sáhl po dalším pokračování, který je mimochodem velmi dobře nadabován. ()

Kapka68

Avengers v plné kráse. Povedeně namalované a dokonce i děj je hodně blízký své komiksové předloze. Seriál určitě nemusí být jen pro malé děti, naopak myslím si, že je to ideál pro všechny marvelovské fanoušky!! ()

Třetí Thor fasuje scenáristy

Třetí Thor fasuje scenáristy

03.02.2014

V Marvel Studios nechtějí do budoucna žít jen z pokračování, v žádném případě to ale neznamená, že nás jich pár nečeká. Strážce galaxie a Ant-Mana budou vyvažovat Kapitán Amerika 2 a Avengers: Age of… (více)